Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Vladapetr » 06 Avg 2019, 11:33

Za nekoliko godina rada sa srednjoškolcima, u školi sa vrlo pametnom decom koja i u kasnijem školovanju pokazuju sjajne rezultate, nisam primetio da nam nešto zavide na muzici naše mladosti. Osim par izuzetaka, po pravilu punk-rock-metal fanova koji žale za starim dobrim vremenima. Ali to je bilo i u mojoj generaciji, npr. osećali smo se kao bofl nakon što smo, posle ludila i šutke na koncertu Goblina (jedna od njihovih prvih svirki), na povratku kući slušali starijeg brata našeg drugara koji je pre rata bio na koncertu KUD Idijota, i jednom je sedeo za istim stolom sa Satanom Panonskim :rofl:

Da budem precizniji, u zavisnosti od postavke bio sam ili jedini ili jedan od 2-3 profesora koji decu na ekskurziji nije smarao zgražavanjem nad muzikom koja im je sad hit, i nisam ih davio sa pričama "e, u moje vreme..." Štaviše, insistirao sam na tome da sami određuju koje pesme da puštaju u busu i u diskoteci. No, često su to klinci pogrešno tumačili kao signal da me ta muzika interesuje pa su mi dodatno puštali neke best of ili neotkrivene hitove :rofl: A meni je maltene sva muzika u zadnjih 20 godina sranje, no ne želeći da postanem cinični šupak iz South Parka ostavljam to za sebe a druge puštam da slušaju šta im volja.
U suštini, valjalo bi pogledati celu epizodu ali i ovo je dovoljno da se skapira poenta:

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Pulp Fiction » 06 Avg 2019, 13:09

Heinz je napisao:
06 Avg 2019, 11:15
During the war... tj u moje vreme... prava muzika je bila u undergroundu. Pa posle npr. 5 godina ispliva u mainstream nešto od toga.
Da li to postoji sada, tj šta slušaju oni što ne slušaju Rastu, Bubu, Džalu + ostalo IDJ i Grand smeće?
Pa to je kao popularna muzika i mainstream, ali verujem da se tu nije promenilo mnogo od mojih gimnazijalskih dana od pre 15 godina...Imao si mainstream ekipu, pa one old school kafana narodnjake, pa repere (danas su to treperi klinci vole domace i strane), i rokeri raznih fela. Pankeri su tada već izumirali, bilo ih je malo verujem danas još manje, ali sigurno ima metalaca dosta, pa slušaju standardno stare bendove.. Među rokerima ima verovatno danas dosta i hipstera, i alternativaca, jer je i naša scena dosta jaka...
Slušao sam pre mozda mesec dana ono finale radio 202 mladih bendova, Bunt rok, i tu su uglavnom ti neki soft rokeri, alternativa teška. Nema ništa žestoko..

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11389
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od starac vujadin » 06 Avg 2019, 13:15

Svaki pokret, pa i muzički ima alternativu i mainstream. Alternativa koja se "primi u narodu" postaje mainstream u tom žanru i to nema toliko veze sa samom muzikom..to je proces napredovanja i širenja.

I u narodnoj muzici postoji takva podela - najpoznatiji narodnjački underground koji je postao mainstream je Južni vetar. I u elektronskoj muzici postoji underground i mainstrem scena...bukvalno za svaki muzički žanr se može naći takva podela.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Pulp Fiction » 06 Avg 2019, 13:36

Naravno, nego on je pitao šta slušaju oni koji ne slušaju današnji mainstream tj. Rastu, NIkoliju, jalu i bubu, foxa, idj, ZG, pa kažem eto kao i pre slušaju rock, elektoniku, trap, to je to. Neko ide unazad pa otkriva nešto staro, neko sluša ono trenutno i tako to ide i kod dece.. Nisam ni ja bio puno bolji. Moj bend u rok muzici je tada bio Linkin Park, SOAD, reper 50Cent, strana pop muzika JLO, Britni, Beyonce, il šta znam, i onda od druge dece sam otkrivao nešto starije pa tako išao unazad, do stare Metalike, Irona, synth pop kasnije, klasični rok itd...
Sve je to ok, nek slušaju ljudi šta hoće, dobro će da traje, loše ćeš zaboraviti posle jednog leta i tako...

Nedavno sam otkrio da ima luda alternativa u Češkoj, Obscene extreme festival... Tu je heavy metal na baš opskurnom nivou i nije za svakoga.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ji 4Tze » 06 Avg 2019, 14:35

muzika i mladi - obavezno pogledati...
Rasta i Coby: tvorci nove srpske muzike
VICE je istraživao koju muziku sluša Srbija. Da li je popularnost izražena u lajkovima i pregledima na You Tube-u relevantna ili ne? Šta je muzička dominanta Srbije danas?
https://video.vice.com/rs/video/rep-nar ... 1d454ba996
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od HKS » 08 Avg 2019, 01:10


"Dačić planira da se miješa u unutrašnju politiku SAD"





https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu ... SAD/552473



Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od snork » 08 Avg 2019, 07:44

Kakav glupan. :glavomuzid: Tim pre što je većina Srba u SAD već glasala i opet će glasati za Trampa, bez obzira da li to neko od njih traži ili ne.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od kragujevac » 08 Avg 2019, 08:34

Bucko je umislio da ga neko sluša, pa je potpuno izgubio kompas.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od nikaragva » 08 Avg 2019, 08:59

Nema smisla puštati decu da slušaju šta hoće, jer ih mediji ne puštaju, nego agresivno nameću svoje mišljenje.
Naravno ne treba biti agresivan, treba ih samo usmeriti i pomoći im da idu u pravom smeru, a da sami biraju šta žele.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ljuba » 08 Avg 2019, 12:34

Vi pričate o slušanju, a tek sta deca gledaju na YouTube-u. A skoro ih je nemoguće sprečiti. Sa par klikova dodju na najveće moguće ovgastine ili tipično ispiranje mozga..

Verstuurd vanaf mijn H3113 met Tapatalk


zuzazu
Postovi: 4604
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od zuzazu » 08 Avg 2019, 18:14

C59169A2-CB0E-41AF-9415-DCFF6A2706E1.jpeg

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od HKS » 09 Avg 2019, 02:03

snork je napisao:Kakav glupan. :glavomuzid: Tim pre što je većina Srba u SAD već glasala i opet će glasati za Trampa, bez obzira da li to neko od njih traži ili ne.
Evo ga i odbrusio sad:


DAČIĆ ODBRUSIO KARPENTERU: A nije mešanje kada Jevreji glasaju za Trampa ili Albanci za Klintonove

https://www.kurir.rs/amp/3299489/dacic- ... -dijasporu


Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od nikaragva » 09 Avg 2019, 07:28

A zato je Vučić dao pare Klintonu

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2339
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Woodoo » 09 Avg 2019, 15:22


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3101
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Dare4x4 » 09 Avg 2019, 17:12

Došao jutros u jutarnji program neki visoki službenik agencije za bezbednost saobraćaja, pomoćnik direktora, čini mi se. Čovek jednostavno ne ume da sastavi rečenicu da ima smisla. Oni ga pitaju jedno, on priča drugo. Prvo da prokomentariše udes na ibarskoj, posle o licencama za vozače. Ama ništa nije rekao osim da licenca košta preko 6000din i da se dobija samo uz zahtev, bez bilo kakve obuke...

Odgovori