Novi Sad

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Novi Sad

Post od Gaginh0 » 28 Jul 2019, 18:36

Znam da je npr. u Muckama budjavi Tuborg 220-230din, prekoputa 2 psa je Corso, tu je isto bejzik toceno pivo 230din. Skroz ok cene su u Gradskoj pivnici.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Novi Sad

Post od passenger » 28 Jul 2019, 18:37

aj bre kukaš, a radiš u Nemačkoj. Vadi marke, znam da imaš
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Novi Sad

Post od Gaginh0 » 28 Jul 2019, 19:28

Zamisli da radim u CH ili A :mrgreen: gledam sa realne strane, meni da opicim 5-6 piva nije nista... Lako je nekome da pije najskuplje vino ako mu je dosta jedna casa.
Sa druge strane Bg-djani citaju poslednjih par postova i smeju se cenama verovatno :)
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Novi Sad

Post od Geza » 29 Jul 2019, 12:33

passenger je napisao:
28 Jul 2019, 12:06
Zamisli koji horor da vozi na 2cyl sad
Zamisli da voziš dvocilindrični Fiat i da ti jedan cilindar otkaže. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3659
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Novi Sad

Post od member » 09 Avg 2019, 15:41

Posle dužeg vremena sam u NS po centru i tuda okolo...
Saobraćaj: sve stoji, gužva, i ono malo što bi se moglo ići, ne može jer ljudi bleje po telefonu. Pretpostavljam da će od septembra biti još gore. Autom više nema smisla ići u centar.

Pošto je toplo, pa se više kratke majice i šorcevi...primetio sam nikad više istetoviranih. Ne jedna-dve tetovaže, nego to je išarano sve komplet, ruke,noge, glava... sve.

Narod generalno svuda nadrkan, bezobrazan. Mladi, stari, žene, muškarci, svi....
Kad usporedim NS sad, i onda kad sam ja došao, grad nekako tone. Iako se gradi i zida kao nikad pre.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dragvorl » 09 Avg 2019, 15:59

Jel moguce da je neko to primetio? :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od shandu90 » 09 Avg 2019, 16:47

:rofl:
Pa svaka dileja ima danas isaran neki deo, loze se ljudi jako da su bitni. To sve na isti kalup. Saobracaj je posebna prica, bila i ostala.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Novi Sad

Post od Pulp Fiction » 09 Avg 2019, 17:39

Ma jeftino tetoviranje :) Svaki klinac ima nešto našarano. Vidiš ribe rade kod kineza, a opet su dale pare za neke tetovaže.

Ja u NS idem par puta godišnje i meni je super, vidim promene, u gužvama, i da se gradi, ali meni je taj grad i dalje ''mali'' tj. prava mera...

Bio sam pre dve nedelje u promenadi i okolo, jbg. puno ljudi mnogo (dobrih) riba, vrat iskrivim, seljak nije navikao na masu toliku :)

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Novi Sad

Post od snork » 09 Avg 2019, 18:06

Možda sam ja staromodan, ali to masovno tetoviranje mi je odvratno. Vezujem ga za zatvor i (bivše) robijaše. Nekada se eventulno moglo videti "JNA", neka sitna slika ili žensko ime, obično na rukama muškaraca sa dna društvene lestvice. Danas se tetoviraju i žene, svih godina, po celom telu. Slično je i sa pirsinzima raznih vrsta. Vidim npr. devojku-kasirku u Maxiju, istetovirane ruke i ima neke brnjice na nosu i usni. Ja takve ne bih zapošljavao, štaviše ne bih puštao ni da ulaze u objekat kao mušterije (ovo drugo nažalost nije dozvoljeno po našem zakonu). Ispod odeće neka imaju šta hoće, ali od zaposlenih bih tražio da budu bez vidljivih tetovaža.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Novi Sad

Post od Darko » 09 Avg 2019, 19:03

Ja bas hteo napisati da je sad leti saobracaj odlican. Grad prazan, godisnji odmori, nema posebne guzve. Bas nekako prazne ulice u odnosu na prolece/jesen.
Vise mi smeta sto namerno odugovlace sa zavrsetkom par raskopanih ulica. Ili sto su opet zatvorili put ispod zezelja a imali su 7 godina vremena da zavrse tu sta treba dok je gradiliste bilo aktivno.
Koliko god i ja imam listu sta mi sve smeta u ovom gradu, kad procitam sta sve pisu forumasi u temi za beograd najezim se. Problemi u ns u smesni za bg.

Za tattoo maniju se slazem. I meni je odvratno.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Sloba » 09 Avg 2019, 19:16

Radovi kod mosta su vezani za novu glavnu crpnu stanicu NGC1 kod kvantaske pijace, sto je opet deo slagalice i u vezi sa rekonstrukcijom drugih crpnih stanica i povezivanja sa glavnim postrojenjem Rokov potok sa druge strane reke, a za sve je uslov bio, logicno, novi most. Kroz njegov servisni tunel ce sve to ici. Ima sigurno i drugih faktora zasto sada, a ne dok su bili radovi na mostu. Toliko znam...

Sent from my MI 9







Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Novi Sad

Post od Heinz » 09 Avg 2019, 23:07

snork je napisao:
09 Avg 2019, 18:06
Možda sam ja staromodan, ali to masovno tetoviranje mi je odvratno. Vezujem ga za zatvor i (bivše) robijaše. Nekada se eventulno moglo videti "JNA", neka sitna slika ili žensko ime, obično na rukama muškaraca sa dna društvene lestvice. Danas se tetoviraju i žene, svih godina, po celom telu. Slično je i sa pirsinzima raznih vrsta. Vidim npr. devojku-kasirku u Maxiju, istetovirane ruke i ima neke brnjice na nosu i usni. Ja takve ne bih zapošljavao, štaviše ne bih puštao ni da ulaze u objekat kao mušterije (ovo drugo nažalost nije dozvoljeno po našem zakonu). Ispod odeće neka imaju šta hoće, ali od zaposlenih bih tražio da budu bez vidljivih tetovaža.
Kult tela > kulta duha. A i lakše se kači story na instać :)

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dragvorl » 09 Avg 2019, 23:37

Sloba je napisao:
09 Avg 2019, 19:16
Radovi kod mosta su vezani za novu glavnu crpnu stanicu NGC1 kod kvantaske pijace, sto je opet deo slagalice i u vezi sa rekonstrukcijom drugih crpnih stanica i povezivanja sa glavnim postrojenjem Rokov potok sa druge strane reke, a za sve je uslov bio, logicno, novi most. Kroz njegov servisni tunel ce sve to ici. Ima sigurno i drugih faktora zasto sada, a ne dok su bili radovi na mostu. Toliko znam...

Sent from my MI 9
To ce preko Dunava biti aktuelno tek kad se izgradi postrojenje za preciscavanje koje nece skoro. Sad ce samo da spuste kolektor da nize izbacuje direkt u Dunav. A iza svega se krije oslobadjanje vrlo atraktivne lokacije na keju gde je sad koliko znam crpna stanica. Tu ce verovatno biti 3-4 soma kvadrat.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Kabal » 10 Avg 2019, 00:20

Izgradi se nova cs sad na keju, sto je sam po sebi ozbiljan projekat, tako nesto se radi jednom u 40-50 god, poveze se sa ovom kod Cepelina koja se onda gasi. Preko novog mosta ce ici cevovod za buduci precistac kod Pobede u Petrovaradinu. Pocetak gradnje precistaca je cenim za min 4-5 god, ogromni su to poslovi.
A svakako se oslobadja najaca lokacija u gradu za stambenu gradnju, ovo kod Cepelina.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk



Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Sloba » 10 Avg 2019, 08:33

Upravo to. Daleko je to veci, skuplji i vazniji poduhvat od interesa neke ciljne grupe koja ce se okoristiti gradnjom na oslobodjenoj lokaciji. A, i sama ideja je starija. Nije to povrsina kao obala Save u BG pa da se kaze da sve guraju oni koji ce na gradnji uzeti pare. Na potezu izmedju Venizelosove, Marka Miljanova i Filipa Visnjica, osim zapocetog Galensovog kompleksa i zavrsenog arhiva grada, u planu je i spotrski centar, hotel i ne znam sta jos, a za to je uslov da se iseli kvantaska pijaca, poruse zgrade propalih firmi i da se rese otpadne vode. Da ce neko uzeti lovu, ne sumnjam, ali ja to gledam u celini. Sve mi je bolje od ostataka industrijske zone i buvljaka u sred grada.

Sent from my MI 9



Odgovori