Novi Sad

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Novi Sad

Post od nikaragva » 10 Avg 2019, 08:42

A gde ćemo onda jeftino uzimati tablete za mašine i wc papir? :)


Inače, čitam sad na netu neki stručnjaci iz Graca, ispituju Dunav celim tokom. Najzagađeniji je kod NS i BG, fekalijama. Ešerihije ima nenormalno.
Pa se ti sad kupaj :)

Razlog je nedostatak prerade otpadnih voda.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dragvorl » 10 Avg 2019, 09:07

Ok, ispust je bar nizvodno od Stranda, ali ja se nikad ni ne kupam tamo, ima svega u vodi.
Apropo crpne stanice i ostalog, lepo je to sto se pravi i ulaze, bez sumnje, ali budimo realni, taj precistac je na dugackom stapu. Najavljuje se vec jako dugo, otprilike kao i most na B Evrope i slicno, znaci bice jednog lepog dana. Ovim sto rade mogu da zamaskiraju malo smradinu koja je na izlivu kada je nizi vodostaj, sto je opet nesto. Mada naravno opet, pretpostvljam da ce prvo biti blokcina od 3keura po kvadratu nego precistac u Petrovaradinu. :) A gradice moj deda normalno. ;)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Novi Sad

Post od grujicd » 10 Avg 2019, 09:14

Ja sam u live and let live fazonu, ne smeta mi da ljudi nose i crtaju na sebi šta hoće. Ne kažem da mi se to sviđa, ali ako tu kasirku u maksiju usrećuje pirsing, neka joj. Mene ne ugrožava. Mislim da celom našem društvu (i regionu) fali tolerancije.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Novi Sad

Post od Heinz » 10 Avg 2019, 09:16

nikaragva je napisao:
10 Avg 2019, 08:42
Inače, čitam sad na netu neki stručnjaci iz Graca, ispituju Dunav celim tokom. Najzagađeniji je kod NS i BG, fekalijama. Ešerihije ima nenormalno.
Pa se ti sad kupaj :)

Razlog je nedostatak prerade otpadnih voda.
Mislim da je svojevremeno negde bio podatak da Dunav izlazi čistiji iz SRB nego što ulazi, uprkos fekalijama.

http://oradio.rs/sr/vesti/drustvo/aktiv ... -6440.html

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Novi Sad

Post od nikaragva » 10 Avg 2019, 09:22

Do Rumunije se ešerihija smanji, ovo su lokalna zagađenja.

Rade ih svakih 6g.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Novi Sad

Post od McGruja » 10 Avg 2019, 09:40

grujicd je napisao:Ja sam u live and let live fazonu, ne smeta mi da ljudi nose i crtaju na sebi šta hoće. Ne kažem da mi se to sviđa, ali ako tu kasirku u maksiju usrećuje pirsing, neka joj. Mene ne ugrožava. Mislim da celom našem društvu (i regionu) fali tolerancije.

Fali para
Tolerancija dođe sama posle

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dragvorl » 10 Avg 2019, 10:09

Mnogo besno...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Novi Sad

Post od DukeNS » 10 Avg 2019, 12:29

member je napisao:
09 Avg 2019, 15:41

Narod generalno svuda nadrkan, bezobrazan. Mladi, stari, žene, muškarci, svi....


Ovo je izrazeno kao nikad pre. Svi idu djonom. Juce mi lik u saobracaju uzme prednost, ja na sirenu i krene on meni da trubi i da se svadja. Otisli smo svi u tri lepe... Naravno, sve kao posledica stanja u ovoj drzavi. A bice samo gore...

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Novi Sad

Post od starac vujadin » 10 Avg 2019, 12:35

Svaka organizacija je slika svog vođe...država, društvo, firma, porodica...

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od srdjanyo » 10 Avg 2019, 18:05

Nekad imam utisak da sam jedan od retkih iz moje generacije koji se ne loži, niti sam se ikad ložio, na tetovaže, pirsing, minđuše na uvetu i tako dalje.
Ono je stvarno ružno kad vidim devojke i mladiće tetovirane kao Mikijev zabavnik. Niđe simbolike, samo je bitno da je tu tetovaža, da se izgleda opasno, otrovno kao one otrovne žabe u jarkim bojama, kao poruka - "Zajeban sam, ne diraj me!"
Kultura vožnje u Novom Sadu je na jako niskom nivou, pisali smo o tome zilion puta. Od kružnog toka, do uletanja u raskrsnice, neprilagođene brzine, oduzimanja prvenstva prolaza...
Nekad grad kulture, lepih manira, danas grad praziluka i kozojebine.
Čast izuzecima.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Novi Sad

Post od ikac2000 » 10 Avg 2019, 18:24

I ja sam imao slicno misljenje o tetovazama jer smo iz iste sredine, ali ovde kod mene je nenormalan broj ljudi istetoviran, od neceg simbolicnog, do celog tela, nevezano za socijalni status. Uciteljica u skoli je istetovirana u hard rock fazonu, gomila komsija i kolega...

Mada je filozofija zivota ovde za sve, Live and let others live, pa niko i ne obraca paznju na to.

U sredjenom drustvu neopterecenom egzistencijalnim problemima, psiha radi drugacije, nije bas primenjiva nasa matrica razmisljanja.

Mada ti trendovi se polako spustaju i dole, vec sledeca generacija ce imati drugacije poglede na zivot...

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk





Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dragvorl » 10 Avg 2019, 18:28

Napolju je gomila ljudi sa tetovazom, cak i stariji. Kod mene u firmi stari gazda je vrlo neblagonaklono gledao na tetovaze, iako je firma od par hiljada ljudi, ali to danas tesko da moze da prodje.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12305
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od shandu90 » 10 Avg 2019, 18:30

Ja sam furao mindjusu kao tinejdzer, cale je pristao samo pod uslovom da radim kod prijatelja koji drzi zlataru, jer zna da ne bi zapatio kakvu infekciju. Skolska je busila pupak, krijuci od roditelja pa je ipak isla u bolnicu. Tetovaze razumem jedino kao deo neke kulture sto pojedini narodi imaju, ili ako ima neku sentimentalnu vrednost. Gledam na to kao na skrnavljenje tela. Ne smetaju mi, niko kod nas u kuci nije tetoviran, nije mi padalo ni u klinackom dobu da radim to posto sam redovno davao krv.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Sloba » 10 Avg 2019, 18:58


srdjanyo je napisao:Nekad grad kulture, lepih manira, danas grad praziluka i kozojebine.
Čast izuzecima.
Kada je to bilo?


Sent from my MI 9



Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Novi Sad

Post od Risto » 10 Avg 2019, 19:05

Ja sam isto navikao da jako veliki broj ljudi ovde ima tetovaže, posebno u starosnoj grupi do nekih 50ak godina. Kod mene u odeljenju smo negdje pola - pola, sa tim da imam utisak da su u mom okruženju ovde žene više išarane od muškaraca. Skoro svaka koleginica koja važi za iole bolju ribu ima bar neku šaru. Ja lično nisam fan, čak mi se i ne sviđa ali nemam ništa protiv. Ali mi na Balkanu kao društvo još uvijek nismo navikli na to, plus to kod nas ima prizvuk nekog mangupluka.

I meni je bilo neobično da imam šeficu sa rukavima, pirsinzima i koja je pri tome "u vezi" sa partnerkom čuje roditelje naziva "svekar i svekrva" :D Ali sve je to integracija...

Meni je jedino smešno i čudno kada vidim da tetoviraju verske simbole a ista ta religija brani tetoviranje.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Odgovori