Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10463
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Mobile uploads

Post od TheWickerMan » 11 Avg 2019, 09:37

Gagi, ovako?

SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

OnePlus 6T

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Mobile uploads

Post od kragujevac » 11 Avg 2019, 09:51

Gaginh0 je napisao:
11 Avg 2019, 08:51
Bukvalno sam prestao da obracam paznju na auta...
Meni više privuče pažnju neki odnegovani stock BMW E39 nego svi ti napucani modeli.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Mobile uploads

Post od Darko » 11 Avg 2019, 09:57

Meni ovo privuce paznju. :dosadno:


Slika

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10463
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Mobile uploads

Post od TheWickerMan » 11 Avg 2019, 10:40

E onda bi ovde uživao Darko, maltene više viđam Quadrifoglio od obične verzije :)

OnePlus 6T


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Mobile uploads

Post od OMP » 11 Avg 2019, 10:44

sta li ovde ima da ti privuce paznju, mesavina hjundai, kie, lexusa, infinitia i svega vec vidjenog :) kod mene u kraju zadnjih 10ak dana parkirana jedna crvena Q4, bečke table, prosao sam par puta pored nje ne bih ni obratio paznju da me zena nije pitala koja je ovo alfa, doduse toliko je prljava da i nije cudno neprimetiti je :) sta znam meni se taj auto od samog starta sa fotografija pa posle i uzivo uopste nije svideo pa cak ni u QV varijanti....

a za ovakvim oldtajmerima bih se uvek okrenuo i zastao, superautomobili mi odavno ne privlace neku paznju...evo sad navalili gastozi u moj kraj, sve neke budzevine, na 400m od mene stalno parkiran novi mercedes gt, ferari 458, bently gt itd. taj lik u kolima ima nekoliko miliona, prodjem 100 puta dnevno ni ne okrenem se

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobile uploads

Post od blaugrana » 11 Avg 2019, 11:38

mitar1982 je napisao:
member je napisao:
10 Avg 2019, 20:19
Ti si beše u Norveškoj?

Jel' te mrzi da otvoriš temu, pa se malo raspišeš?

Kum mi sad otišao u Norvešku, na neki kratki period 2-3 meseca. Mada, ja ne znam jel to Norveška ili pripizdina pošto se od Osla ide avionom, pa onda još par sati vožnje.
Slao mi snimak od pre nekoliko dana, sante leda debele nekoliko metara. Morževi svuda oko njih. Zatim, snimak u ponoć,a ono vedro ko da je dan. Tamo gde je on nema ni GSM signala.
Reče da je dobio extra lovu i da je naprosto morao da prihvati, pa će da vidi za ubuduće.
Ako je dopušteno mogu da otvorim temu da pomalo piskaram, mada nemam vremena za neko ozbiljnije raspisivanje. Nikako da nađem vremena ni da lepo predstavim kola na forumu.
Norveška je velika, ako je negde na severu, jeste vukoj**** kakvu ti je opisao. Ni ja nisam u nekoj civilizaciji, ali nema morževa. :D
I mi Vikinge za trku imamo :)

Slika

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: Mobile uploads

Post od mitar1982 » 11 Avg 2019, 11:45

:)

Slika

Inače sam u delu Norveške gde ima nekoliko ovih starih drvenih crkvi, ali nikako da sa porodicom krenem u obilaske. Dolaze ljudi iz celog sveta, a meni pred nosom bukvalno...

Slika
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Mobile uploads

Post od Gaginh0 » 11 Avg 2019, 12:18

Pisi slobodno o Norveskoj, i mene interesuje.
Moj drug je u Svedskoj i nije uopste odusevljen klimom i prirodnim pojavama, "al' standard jebiga" :mrgreen:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Mobile uploads

Post od OMP » 11 Avg 2019, 12:38

meni drugar zivi u Norveskoj nekih 10ak godina, pre toga isao po par meseci radio pa se i definitivno preselio, odveo i zenu i klinca tamo, skoro dobio jos jedno dete, oni su prezadovoljni zivotom, on vozi kamion a zena radi u nekoj firmi neku administraciju i kazu da lepo zive, kupili stan, nov auto, nov kamion, ne zanima ih Srbija da nesto ovde kupuju ulazu i sl. cak i jako retko dolaze jednom u par godina, evo sad je bio i videli smo se, dosli autom, bili na more i sad se vracaju nazad.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3660
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Mobile uploads

Post od member » 11 Avg 2019, 13:13

Mitre, sad gledam na Google maps gde si.
Ti si ono, ko da si u Budvi, naspram ovog mog gde je otišao.
Sad sam malo bolje pogledao kartu, znam da je spomenuo grad Tromso, pa onda odatle još u 3PM, pa tu je on sad.

Uvek se setim ćaletove strine Dare, živela u Švedskoj,ali negde severno.
I zovne ona nas oko Djurdjevdana, ja se spremam za Budvu, a ona kaže da je kod njih pola metra snega,a temperatura minus. Rekoh, jebo takav život.


Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: Mobile uploads

Post od mitar1982 » 11 Avg 2019, 13:59

Ogromna je razlika između juga i severa, kako klimatski tako i u svakom drugom pogledu.
Evo sličica (u spojleru) koje najbolje ilustruju kolika je ovo država.

Kod mene u fjordu je prilično blaga klima bez ekstremnih minusa.
Kristiansand - Beograd.PNG
Kristiansand - Båtsfjord.PNG
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Mobile uploads

Post od Gaginh0 » 11 Avg 2019, 14:15

U jbt, nisam imao percepciju da je Norveska toliko dugacka :o
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Mobile uploads

Post od kragujevac » 11 Avg 2019, 14:44

Jedna od malog broja država u koju bih se odselio iz D, ako nekada bude prilike. Mada do te prilike neće doći, pošto dečurlija sve češće priča da bi voleli da odu u USA kad izstudiraju sve što su zamislili. A onda je najlogičnija varijanta da i mi zbrišemo tamo.
Planovi, planovi :ccc:.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobile uploads

Post od shandu90 » 11 Avg 2019, 15:38

Kad resis penziju, bolje brisi negde gde je more (ne mislim na balkan) i lepo vreme. Deca nek se kale po belom svetu, ako hoce. Kum moj je studirao u US, igrao je tenis za koledz. Ostao je neko vreme posle diplomiranja i odlucio je da ipak u Evropi nadje sebi nesto. Dosta mojih skolskih je otislo u Kinu, tamo predaju engleski, fizicko po skolama i njima je bas full.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Mobile uploads

Post od OMP » 11 Avg 2019, 16:34

Komsija pre dve god zapalio za kinu, prodao auto, uzajmio jos para i otisao, nema nameru da se vraca, kaze super mu, predaje deci engleski iako nije imao pojma sem osnovnih reci ali to mu je bilo dovoljno za decu iz vrtica pa je kasnije napredovao kako sa jezikom tako i sa uzrastom dece.

Odgovori