Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ne brže od života!

Post od nikaragva » 11 Avg 2019, 21:19

Da sklonimo na stranu ovaj slučaj.


Situacija:
Svi se kreću max dozvoljenom brzinom.
Svi poštuju prvenstvo i znak stop.
Jedan se uključuje sa sporednog puta, tako da uspe tik da ispravi vozilo pre nego što ga onaj ispred koga se ubacio zvekne.
Ili uspe da pređe 20m pre nego što ga vozilo ispred kojeg se ubacio zvekne.
Koliko vidim to je po vama normalno.

Svako uključivanje u saobraćaj zbog kojeg neko mora da koči da vas ne udari je pogrešno ljudi. Napominjem i dalje da niko nije prekoračio brzinu niti leti 170km/h.
Isto tako je očigledno da dosta nas to radi, jer su često ogromne gužve, ali proceni koliko može da ubrza pre nego ga taj stigne, ili eventualno da pusti gas ili makar malo prikoči, ako baš mora tako da bude. Ali to nije ispravno ponašanje. To i kada moraš da uradiš patosiraš gas do panja, da što pre izjednačiš brzinu.

Da se vratimo na slučaj, ovde je izgleda budala naišla na budalu, pa se desilo sranje.

Po meni je normalno pretpostaviti da neko nisko leti prema meni, jer može najskuplje da me košta. Onda stojim i procenjujem brzinu koliko god da je potrebno u mraku dok mi dva fara prilaze. Za mene je to jedno zdravorazumsko i roditeljsko ponašanje, prema mojim saputnicima, a i prema ostalima na putu.
Čak i da jurim tako kao bmw, ako vidim nekoga da hoće da se uključi blicam mu puštam gas, spremam se za najgore. Što ovde valjda nije bio slučaj, kao što sam rekao dve budale malom prostoru.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Ne brže od života!

Post od antivenom » 11 Avg 2019, 21:22

Markoni je napisao:Opet ti vrtis svoju plocu. Ovi tvoji postovi me jako podsecaju na ove bljuvotine koje svakodnevno slusamo.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ne znam ti vrtis svoju stalno pa ti ja ne pisem tako, mozes da se ne slozis sa mnom to je ok a bljuvotine su zato sto ne podrzavam nasilnicu ili voznju sa 2 promila alkohola u krvi, u tom slucaju mi je drago da se sa tobom ne slazem, ali mi dozvoli da imam drugacije misljenje i da ne velicam to sto sam nabrojao obaska sto niti sam tebe, niti ikoga na forumu vredjao.
Sem "mladog gospodina" u bmw kazem mladog jer je mnogo mladji od mene eto.
Pozdrav tebi.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Ne brže od života!

Post od Markoni » 11 Avg 2019, 21:26

Kornjaca Rade je napisao:Ne citas valjda stvarno ova dusmanova laprdanja.
A malopre pitah clana jednog da li je to on.
Jbt pojavi se svakih par meseci sa svojim trovanjem.
Kenja mi se od ovih postova.

A za doticnog ovo je citat iz mog prvog posta na ovu temu.
Markoni je napisao: Za vozača BMW-a zatvor, i doživotno dozvola ako je išao 170 km/h.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk



Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Ne brže od života!

Post od antivenom » 11 Avg 2019, 21:30


nikaragva je napisao:Da sklonimo na stranu ovaj slučaj.


Situacija:
Svi se kreću max dozvoljenom brzinom.
Svi poštuju prvenstvo i znak stop.
Jedan se uključuje sa sporednog puta, tako da uspe tik da ispravi vozilo pre nego što ga onaj ispred koga se ubacio zvekne.
Ili uspe da pređe 20m pre nego što ga vozilo ispred kojeg se ubacio zvekne.
Koliko vidim to je po vama normalno.

Svako uključivanje u saobraćaj zbog kojeg neko mora da koči da vas ne udari je pogrešno ljudi. Napominjem i dalje da niko nije prekoračio brzinu niti leti 170km/h.
Ova situacija nije normalna u toj situaciji zna se ko je kriv, jer ostali kazes voze po ogranicenju i neko krsi ulece na tik naravno taj je kriv, jer ti si duzan da propustis onoga ko dolazi(uslov je da istog vidis) a ovaj fizicki nije moga da vidi ni njega ni farove jer je manijak bio iza krivine.
Eto to je moje vidjenje to su dve razlicite situacije kad oni koji dolaze postuju pravila i budu vidjeni fizicki mislim i ova situacija gde neko debelo krsi brzinu a pritom ni fizicni nije mogao da se vidi.
Tu gresite po meni. Ne kazem da sam u pravu.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Ne brže od života!

Post od antivenom » 11 Avg 2019, 21:38


Markoni je napisao:
Kornjaca Rade je napisao:Ne citas valjda stvarno ova dusmanova laprdanja.
A malopre pitah clana jednog da li je to on.
Jbt pojavi se svakih par meseci sa svojim trovanjem.
Kenja mi se od ovih postova.

A za doticnog ovo je citat iz mog prvog posta na ovu temu.
Markoni je napisao: Za vozača BMW-a zatvor, i doživotno dozvola ako je išao 170 km/h.


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ne znam ko je taj niti me interesuje, ja citam svakog dana razne teme, pisem samo kad imam sta da napisem a vidim da i dosta njih tako kao ja misli. Nista i nikog ne trujem normalno komuniciram ne vredjam.
Sta ti se radi ne znam ni to me ne interesuje, a mislim ni ostale tvoje je pravo da ti se to radi.
Mada, stvarno ne zelim polemiku sa tobom i ne znam zasto ti moj stav za koji mislim da je kulturan i da promovise normalnu voznju za koju se nadam svi zalazemo(bar zelim u to da verujem) ok.
Lep pozdrav.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Vladapetr » 11 Avg 2019, 21:40

Kornjaca Rade je napisao:Ne citas valjda stvarno ova dusmanova laprdanja.
Postoji samo jedan način da proverimo.

@antivenom, iz tvojih postova bih rekao da misliš sve najgore o trenutnoj vlasti, i da bi nam ekipa iz opozicije donela boljitak na svim poljima. Jesam li u pravu? SlikaSlikaSlika
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ne brže od života!

Post od nikaragva » 11 Avg 2019, 21:41

Na osnovu snimka mi ne deluje verovatno da ga nije mogao videti. Koliko metara ima od raskrsnice do mesta na kojem se vozilo koje dolazi više ne vidi?

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Ne brže od života!

Post od antivenom » 11 Avg 2019, 21:51

Vladapetr je napisao:
Kornjaca Rade je napisao:Ne citas valjda stvarno ova dusmanova laprdanja.
Postoji samo jedan način da proverimo.

@antivenom, iz tvojih postova bih rekao da misliš sve najgore o trenutnoj vlasti, i da bi nam ekipa iz opozicije donela boljitak na svim poljima. Jesam li u pravu? SlikaSlikaSlika
U vecini stavova mislim kao i ti jer citam sta pises u nekim temama i bar 90% se slazem sa tobom, ali nisam ljubitelj bas nijednih ni drugih trudim se da se drzim sto dalje i da gledam svoja posla.
Eto najiskrenije, mada nema veze sa temom i ne znam kako ja postah ista, ale eto.
Ne znam dal sam ti opravdao ocekivanja.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Ne brže od života!

Post od Heinz » 11 Avg 2019, 21:56

@nikaragva
Po Google Earth oko 200 m u trenutku kada je izašao na magistralu. BMW vidi 300 m ispred jer gleda desnu stranu.
S obzirom da je leteo 50 m/s niti je Solenza mogla da ga vidi niti je BMW mogao da zakoči (ne verujem ni da ga je primetio).
Poslednja izmena od Heinz u 11 Avg 2019, 21:57, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Ivan » 11 Avg 2019, 21:57

starac, markoni, risto, nik itd lepo objasnili neke stvari, sa tim da bih se posebno osvrnuo na ovaj citat.
Prvi zajeb ocekivati da ce neko drugi paziti na tebe (sve i kada je obavezan zakonom).
Pa na pesacki ne izlecem peske, ako mislim da me vozac nije video ili nece ukociti.

Imao sam situaciju negde pre, nedelja prepodne, sa zenom u autu, krecemo na svadbu, prazan grad, vozim 60 bulevarom kada mi na semaforu na pesackom odjednom izlece zena na biciklu na njeno crveno u punoj brzini, cimam volan refleksno udesno, prolazim tik ispred nje, auto se zanosi, ali vracam kontrolu, stajem, ona otisla dalje.

Nedaj boze nikom, sta bi bilo da sam skrenuo levo i udario semafor, ogromna materijalna steta i nikom nista, da sam ju slucajno udario mozes misliti tabloide BMW PREGAZIO ZENU NA PESACKOM!.

Muka mi je od tabloida, a muka mi je i od divljaka u saobracaju (samo prosle godine mene udario kombi na semaforu, a ocu superb totalisan kada je decko preleteo u kontra smer), a muka mi je i od od postova gde se svadja sa izmisljenom tezom.
Nisam video niko da brani ovde divljaka, ali ispada ne mozes nista reci za prvenstvo odmah te namazu govnima kao da podrzavas pijano divljanje.

Muka mi je i od bahatih maloumnika koji izlecu i uzimaju prvenstvo prolaza, takvih situacija sam imao ko zna koliko puta, jeste voznja bila adekvatna da se zaustavim ili izbegnem kao i toliko drugih vozaca, ali ti sto izlecu su rekao bih sve ludji i sve vise naviknuti da drugi paze na njih, umesto oni sami na sebe, sto je meni neshvatljivo.
nikaragva je napisao:
11 Avg 2019, 21:19
Da se vratimo na slučaj, ovde je izgleda budala naišla na budalu, pa se desilo sranje.

Po meni je normalno pretpostaviti da neko nisko leti prema meni, jer može najskuplje da me košta. Onda stojim i procenjujem brzinu koliko god da je potrebno u mraku dok mi dva fara prilaze. Za mene je to jedno zdravorazumsko i roditeljsko ponašanje, prema mojim saputnicima, a i prema ostalima na putu.
Čak i da jurim tako kao bmw, ako vidim nekoga da hoće da se uključi blicam mu puštam gas, spremam se za najgore. Što ovde valjda nije bio slučaj, kao što sam rekao dve budale malom prostoru.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: Ne brže od života!

Post od mitar1982 » 11 Avg 2019, 22:02


Risto je napisao: A ovo je recimo idealan primer da pokažemo kako trenutak nepažnje zbog telefona može da dovede do katastrofe. Isto kao i kod ovog lika što je vozio navodno tuđi BMW, umjesto priče o alkoholu, posledicama, potrebi poštovanja ograničenja kod raskrsnica i u naselju, zašto se mladi voze sa vidno pijanom osobom za volanom i sl, mi diskutujemo o tome da li je imao udes na moru i da li se kurčio pred ribama.
Ovako nešto :



U Norveškoj je napravljena cela kampanja na ovu temu.
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od cozmo » 12 Avg 2019, 09:00

Meni je juce lik posle petrovaradinske tvrdjave ka Kamenici, sa sporednog neuredjenog puta izleteo. Neki 308, matori neki, NE GLEDA levo odakle mu dolaze vozila, vec gleda desno da udje na glavni put. Srećom ja tuda vozim 50 i uspeo sam da ukočim tik na pola metra od njega. Nisam mogao ici u suportan smer jer idu vozila. I pored toga sto sam mu svirao, uopste nije stao, nego sam ja morao da ukocim. Onda je proslo vozilo iz drugog pravca, ja ga obidjem, on se ukljuci i dolazi iza mene i svira mi? Da nisam bio sa klincem i zenom, izvadio bi onu stanglu za tockove iz gepeka i gadjao ga u soferku, polupao bi mu ceo auto. Sledeci put ce nalteti autobus na njega i samlece ga. Debil neverovatan. A takvih ima na hiljade.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Ne brže od života!

Post od passenger » 12 Avg 2019, 10:55

@Ivane, prikane.

Nemoj da zameriš, ali činjenica da su ovi bmw 3 i 5 toliko jeftini postali, da su snovi napaljenih debilana postali java. Pogledaj pungasshop, 80 posto klipova su bmw koji jure 200kmh magistralom i piju pivo, prolaze kroz crveno itd.

Ništa protiv tebe ne govorim. Ti si super lik, kao da voziš SAAB :kezo: ali nisu samo mediji krivi za predrasude o vozačima bmw. Vrlo često se prave sranje bmw-om. I ovde su na lošem glasu.

Mog kolegu sa onim crnim sa crnim felgama istresli iz gaća i čarapa. Bukvalno mu muda pipali da l sakrio nešto. Ceo auto isprevrtali
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Ji 4Tze » 12 Avg 2019, 15:35

tako je, nije ovo do BMW-a nego do načina (ne)razmišljanja

samo naglo skrene bez gledanja, migavca ...

https://www.kurir.rs/crna-hronika/33017 ... juci-video
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Ne brže od života!

Post od Pulp Fiction » 12 Avg 2019, 15:54

Sarkazam?

Gde je ovaj gledao majko mila...A nema šta, saobraćaj je zlo, ostaje samo da se pomoliš pre svega...

Odgovori