Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sebekkg » 14 Avg 2019, 01:10

sebekkg je napisao:Da prenesem i svoje iskustvo sa placem Cvrle Auto iz Kragujevca. Naime isao sam da pogledam A4 B8 2.0tdi, 2010 godiste. U oglasu NOV FULL TOP (tacnije N0v FUL T0P). Elem, Sa slika auto izgleda sasvim dobro i rekao bi covek ne bi mu se imalo sta i zameriti, sto zbog godista, sto zbog izgleda.

Evo slika auta, iz oglasa:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika



Evo i slika oglasa:

Slika

Slika

Slika

Slika


E sad kao sto se moze videti na oglasu, on navodi kako garantuje kilometrazu, da vozilo nije imalo udes... Ali i lepu stvar, ako auto izbaci dim na auspuh da se dobija na poklon. Sto me je nasmejalo i rekoh aj da vidim mora da je dobar auto kada to covek pise (mislim se niko normalan ne bi pisao ovo ako je auto krs al opet auto bi trebao imati dpf pa rekoh u tome je caka :D ).

Odlazim da vidim auto i limarijski stvarno to dobro izgleda, osim sto je na prvu loptu tu dosta peckica na braniku prednjem od kamencica ali dobro. Primetih da na dosta spojeva na autu ostala je zapeknuta polir pasta jer je onaj koji ga je polirao zurio i bolelo ga uvo. Tako da je ostalo paste skorle na parking senzorima i na svim spojevima gde je moglo ostati, a da se sundjercetom nije uhvatilo na prvu. Onda napred ova maska leve maglenke je sva u belom kao od polir paste da je poljusnulo po njoj ili da je ono mleko za lepljenje plocica. Gledam okolo, kada vidim npr da vozaceva vrata nisu bas na mestu, onda zadnji branik takodje nije u vinkli. Onda sam proverio auto unutra i unutra u odlicnom stanju, kao na slikama. Dok sam auto razgledao u unutrasnjosti dolazi decko i vadi neke knjizice iz pretinca i kaze ne znam gde li je servisna knjizica. Hmm, dobro.

Dalje, u motornom prostoru, grede su na mestu i prave koliko sam mogao da vidim, ali onaj materija sundjer i tkanina koja se nalazi preko pozarnog zida iza bloka motora je pocepana po sredini, kao da su vadili motor pa da je pocepano zbog toga ali ne smem da tvrdim. Kajisevi su delovali novije i u dobrom stanju. Onda onaj prednji sraf, vozacevog panela iznad prednjeg levog tocka, koji je odmah do fara oguljen tj zavrtan je malo jace pa se vidi ostecenje. Mislim se normalno da je mozda imao neki udes slabiji, ipak je polovan auto. Onda sam primetio da su i vozaceva vrata spala malo, tj dodiruju zadnja leva vrata pri vruhu kada se zatvaraju. To ne bih lako ni primetio jer je crn auto, a gore pri vrhu je plastika sva crna, a zazori pri dnu i do sredine vrata se ne razlikuju primetni. Kada sam izneo primedbu na ovo, ni kazu ma to nije nista i decko koji tu radi pocinje da dize vrata silinom drzeci vrata za kvaku Slika , kao to je normalno na autu sa 188 000 km. Na sta sam odgovorio da nije normalno. U oglasu se navodi da su diskovi i plocice novi sto je delimicno tacno. Naime, samo prednji diskovi su bili noviji, zadnji nisu novi i bas se oseti stepenica po ivici diska, kao i na gledanje se vidi da ima neravnomernog trosenja, tj. vide se one brazde na zadnjim diskovima, ali imalo je mesa tu jos da se koristi.

Dalje u gepeku vidim da ima mesto gde je bio copavac rezervni tocak. Jer je drugacija plastika kada je copavac, a kada je umesto njega onaj set za reparaciju onda nema one plastike. Na moju konstataciju oni na keca odgovaraju, pa to je dodatna oprema, nije isao!!! Ali zato seta za reparaciju ne verujem da ima. Nisam ni gledao.

Sada sam krenuo u test voznju auta, prvo sto sam primetio da pri paljenju auto malo zadrhti tj oseti se cim motora pri paljenju ali dalje u leru radi mirno. Takodje i pri gasenju nije bilo problem niti podrhtavanja. Na kvaiclu je bio miran i samo kvacilo je relativno meko. Onda sam krenuo u voznju i primetio sam da kada sam smotao desno da krenem u voznju i ocekujem da auto koliko toliko ispravi volan, auto to ne cini, vec sam morao sve sam da iniciram motajuci u levo(mozda tako treba ali se ja ne secam da sam na drugim autima sve trebao sam da radim :zbunjen: ) .Mozda je i do guma koje su zimske 16ice i to ne bas dobrog stanja. Ugasio sam muziku da slusam trap i nije se culo nista, mada je i dobar put tamo. I vozio sam do jednog okretanja, gde sam u povratku ka placu na maloj uzbrdici dao jaci gas da vidim kako ide. Znam da CR nema onaj cim kao sto je PD imao ali ovo nije bilo ubedljivo za to kako moze, a takodje je poceo izbacivati neki sivi dim koji je bio vidljiv u retrovizoru u sred bela dana. Kada smo stigli posle par minuta do placa, u mestu sam opet turirao i opet je dimio. Na moje pitanje sto auto dimi, normalno prodavci kao iz topa, pa kondenzacija nije vozen par dana (u sta sumnjam jer je dimio duze vreme npr 10ak - 15 sekundi u kontinuitetu dok sam vozio pod jacim gasom). Poslao sam drugara dan dva kasnije da i on proba i on kaze da dimi. Na forumu su kolege rekle da je moguce da su dizne, a posto dimi verovatno je i dpf filter izleteo napolje. Dizne koje ovaj motor koristi su bosch-ove 03L 130 277, koje u originalu kostaju oko 1000e, a dok reparaciju (valjda) radi servis Ristovic za 400e. I ni u jednom trenutku ni jedna jedina lampica upozorenja, na tabli, nije svetlela. Steta te nisam imao dijagnostiku da prikacim.

Sto se tice kilometraze , nisam dobio na uvid servisnu knjizicu, a kunu se u kilometrazu. Uzeo sam broj sasije i hteo da proverim u servisu ovlascenom za sta nisam naisao na razumevanje zaposlenih u ovascenom servisu, zasto iskreno pojma nemam. Sam podatak na kojoj je km radjen poslednji servis i kog datuma ne moze da nista kaze o identitetu coveka koji je vlasnik auta npr. Ali drugim kanalima (Ovim putem se zahvalujem kolegi sa foruma na cimanju :doubleup: :pivo: ), dobijam informaciju da je poslednji servis u sistemu iz marta 2018. sa 270 000km, a pri tom je servis pre tog bio na 140 000km i to pre vise od 3 godine. Prodavce sam kontaktirao da mi posalju sliku servisne knjige, cisto da bih i ovde objavio ali nisam to dobio.

Eto "malo" pisanija i od mene. :kezo:

P.S. Idite probajte auto i kada izbaci >1g dima na auspoh trazite auto na poklon. :pravilnik:
Evo ga na oglasima. Sada ga uvaljuje jos jedan posten covek. Kontaktirao sam ga jer znam da su gume sranje kao i dizne. I pitam ga kolilo je dugo vlasnik. On kaze da ga je uvezao on i da je vlasnik od uvoza. Na pitanje koliko vremenski on kaze od pre par dana. Licno uvezao od prvog vlasnika. Kune se da sve radi kako treba. Dizne super gume odlične nista da susne. Km prava. Onda mu uzmem br sasije da potvrdim da je isti auto i kada sam video da jeste onda mu bacim sliku iz sistem gde se vidi da je u martu 2018. imao 270000km, a da je pre toga bio u servisu 2014.. i kazem ja sam taj auto gledao u aprilu pa mi je cudno kako da ga je tek sad uvezao. On je onda je ucutao. Ja ga pitam za koliko ti ga je cvrle dao. On ma radio sam kompenzaciju. Klasicne lazovske price. Kako mrzim takve ljude.





http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... udi-a4-tdi

SlikaSlikaSlika



Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Slika
Slika

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1894
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od 123456 » 14 Avg 2019, 06:42

Strasno... :pop:

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od passenger » 14 Avg 2019, 07:56

za ovakve novcana kazna 150 000 dinara
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 14 Avg 2019, 08:02

svako ima prava da kupi i preproda auto i svako se snalazi da zaradi kako ume, mene ovakve stvari uopste ne tangiraju a ne znam i zasto bi....pa u CH oglasima je ovo najnormalnija pojava, svakim danom vidim da neki povoljan auto koji jako brzo nestane iz oglasa da bi sutra osvanuo sa novim fotkama na novoj lokaciji i po znatno vecoj ceni....cista trgovina svako zaradio i svima lepo...ja sam prosle godine prodao auto preprodavcu, odmah zam znao da ce ga preprodati iako mi je pricao kako kupuje za sebe, ali sta me briga ja sam lepo zaradio, posle mesec dana vidim auto u oglasima, sto se mene tice mogao je i 3x vise da zaradi od mene, nemam nista protiv i dan danas me povremeno zivka za neki auto

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od passenger » 14 Avg 2019, 09:05

U stvari nema pravo, jer pravno ovo je prevara. Drugo je to što je pravni sistem u Srbiji nula.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sasha015 » 14 Avg 2019, 10:50

Sta je prevara?

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od passenger » 14 Avg 2019, 10:52

Vraćanje kilometraže
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Stjepa » 14 Avg 2019, 11:04

Dokon pop i goveda krštava

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sasha015 » 14 Avg 2019, 13:11

Pravno da, ali u realnosti se podrazumeva.
Zna se gde se dobija prava kilometraza...

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 14 Avg 2019, 13:44

nisam uopste skontao da je novi prodavac vratio km, ali ni to nije zakonski reseno niti moze da se dokaze tako da....

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Ralee » 14 Avg 2019, 13:53

Nije novi prodavac vratio km, nego predhodni.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sebekkg » 14 Avg 2019, 13:56

Pretece me rale.

Nije vratio on nego cvrle najverovatnije jer je ta km bila kada sam gledao auto u aprilu. Onda se pravio mutav i navodi kako je garantovano prava km. Kako sve funkcionise, a vozio sam auto u kg u aprilu znam mu stanje. Kaze dobre, a one za zamenu. Onda navodi da ga je on uvezao licno pre desetak dana. Te fore su bzvz. Ok ako ga samo obrces obrci ali nemoj prodavati neke leve price.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk



Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 14 Avg 2019, 14:57

mene zbunio pass-ov post o vracanju km kao prevari pa sam mislio da je novi prodavac vratio jer ja sam pisao da ne vidim nista lose u tome sto je covek kupio auto i hoce da preproda.

km se najvise i vracaju na novijim i skupljim kolima jer tu lezi dobra zarada, takav auto tamo ni blizu ne kosta isto sa 150 i 350k km, tu razlika moze biti i par hiljada evra dok kod nekog jeftinog i starijeg auta nema neke drasticne razlike.

pre par dana u CH dobijam bas lepu, opremljenu i ocuvanu alfu 159 za bas nisku cenu, zarada bi bila vrlo lepa ovde ali dzabe kad ima 360.000km na satu, uredna servisna ali kome ja to da ovde da prodam, mnogo je malo ljudi koji bi kupili takav auto tako da nisam hteo da rizikujem, da je 260.000 ne bih se razmisljao ni malo

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Heineken » 14 Avg 2019, 15:43

Koje godiste je bila?

Ma nema sanse to da prodas ovde bez muljanja..
Ima ovde kod mene AR 159 2008 godiste nesto oko 420 hiljada na satu. Zena kupila u Italiji sa nesto ispod 400 hiljada za neke smesne ali bas smesne pare. 1.9 jtdm 16v. Kaze mi njen rodjak da i ne zna sta je kupila tj. koliko je auto presao. Bila joj lepa i jeftina pa kupila :kezo:.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 14 Avg 2019, 17:26

2006. bas dobro izgledala na fotkama, dobra oprema, covek kaze nema nikakvih mana ali jbg... prodata je istog dana, nije nemoguce da osvane kod nas na oglasima sa 150k km na satu :D ...zapratio sam tak par neih 159ku u CH pa ih posle vidim ovde kod nas sa premotanom km, tako da mozda i ova naleti ali ne sacuvah slike i oglas

Odgovori