Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 706
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od YUgisa » 30 Avg 2019, 07:48

Meni je bila fora kad sam stavio pojaseve u 4 tacke kacenja koliko koliko me ljudi gnjavilo da cu sad umesto jedog ramena da sjebem oba u slucaju sudara :loool: I nisam mogao nikako da objasnim da se isto opterecenje prenosi na 2 tacke umesto u 1 tacku na ramenu i da samim tim je rame upola manje optereceno i da su manje sanse za povredu.

Verovatno bi ljudi mnoge stvari ozbiljnije shvatili kada bi se fizika i slicni predmeti u skoli ucili sa malo vise primene u praksi, umesto bubanja definicija napamet. Ovako su ljudi bukvalno bili ubedjeni da ce se povrediti na pojas umesto da uzivaju u vazduhu izmedju njih i volana. Na kraju sam govorio, da polomicu oba ramena, ali zato znas kakav je osecaj u krivini kada ne mozes da se pomeris iz sedista :D
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Ne brže od života!

Post od antivenom » 30 Avg 2019, 08:03

Romanticni_Piroman je napisao:
H4wkeye je napisao:
27 Avg 2019, 16:05
Evo nekih podataka za ovu godinu. Do 20. avgusta je poginulo oko 300 ljudi, sto je oko 5% vise nego prosle godine. Najvise je "kriv" jun i jul gde je bio drastican skok nastradalih, do juna je bio trend smanjenja od oko 11%. Takodje, 65% putnika i vozaca u motronim vozilima koji su nastradali NIJE imalo vezan pojas.
Ovo za pojas je neverovatno, pa 2019. je covece. Meni samo nije jasno, imam na primer caleta koji nema sanse da se sam seti da se veze, ali kupio moderniji auto (citaj 2005+) i odma pisti ono cim se ne vezes, a preglasno je da bi ga ignorisao. Uopste mi nije jasno kako se onda toliko ljudi ne vezuje, je l su svi u 20 godina starim automobilima ili sta? Ja se vezem cim udjem u auto samo da mi slucajno ne zapisti ono, a krece da pisti cim okrenem kljuc.
Dijagnostika i iskljucis, sta je tu problem, ja sam sebi to na Audiju iskljucio, jer me nervira taj tonalitet ali se vezujem samosvesno ne treba meni Audi da "kaze" da trebam da se vezem.
Prosto.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ne brže od života!

Post od nidza » 30 Avg 2019, 08:30

Što bi isključio nešto što se ne aktivira nikad, ako već kažeš da se vezuješ?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Vladapetr » 30 Avg 2019, 08:31

Kako Audi stigne da ti kaže da se vežeš, ako se već samosvesno vezuješ?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od shandu90 » 30 Avg 2019, 09:09

mitar1982 je napisao:A što samo napred, sva kola u poslednjih dvadeset i kusur godina imaju pojaseve i naslone za glavu pozadi!?

Moje dete od 4 godine već uveliko zna da nema polaska dok svi nisu uredno vezani u sedištima, porazno je da odraslim ljudima ne dolazi do mozga koliko je to bitno.
Mislio sam zbog toga sto se uglavnom voze 1-2 u kolima max. Svako danas ima kola, bio to i twingo mk1. Nije to vise kao pre, da se svi voze jednim kolima. Ako se desi da idem sa drustvom negde na duzi put, vezujem se, posto sam naucio na tezi nacin koliko znaci vezan pojas i pozadi :D

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ne brže od života!

Post od nidza » 30 Avg 2019, 09:12

Trebaju svi nazad da se vezuju, jer u direktnom sudaru dovode u smrtnu opasnost putnika koji sedi ispred.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ne brže od života!

Post od nikaragva » 30 Avg 2019, 09:12

antivenom je napisao:
30 Avg 2019, 08:03
Romanticni_Piroman je napisao:
H4wkeye je napisao:
27 Avg 2019, 16:05
Evo nekih podataka za ovu godinu. Do 20. avgusta je poginulo oko 300 ljudi, sto je oko 5% vise nego prosle godine. Najvise je "kriv" jun i jul gde je bio drastican skok nastradalih, do juna je bio trend smanjenja od oko 11%. Takodje, 65% putnika i vozaca u motronim vozilima koji su nastradali NIJE imalo vezan pojas.
Ovo za pojas je neverovatno, pa 2019. je covece. Meni samo nije jasno, imam na primer caleta koji nema sanse da se sam seti da se veze, ali kupio moderniji auto (citaj 2005+) i odma pisti ono cim se ne vezes, a preglasno je da bi ga ignorisao. Uopste mi nije jasno kako se onda toliko ljudi ne vezuje, je l su svi u 20 godina starim automobilima ili sta? Ja se vezem cim udjem u auto samo da mi slucajno ne zapisti ono, a krece da pisti cim okrenem kljuc.
Dijagnostika i iskljucis, sta je tu problem, ja sam sebi to na Audiju iskljucio, jer me nervira taj tonalitet ali se vezujem samosvesno ne treba meni Audi da "kaze" da trebam da se vezem.
Prosto.
Busted

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Ne brže od života!

Post od antivenom » 30 Avg 2019, 10:05

nidza je napisao:Što bi isključio nešto što se ne aktivira nikad, ako već kažeš da se vezuješ?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Kako se nikad ne aktivira?
Pa cim startujes vozilo i krenes ukljuci se, ja se ne vezujem iste sekunde vec krenem i posle 15-20 sekundi se vezem.
Vladapetr je napisao:Kako Audi stigne da ti kaže da se vežeš, ako se već samosvesno vezuješ?
Pa lepo jer se nikad prvih 10-15 sek ne vezem a on tad zvrji, vise mi odgovara u voznji da se vezem ono ubacim u 2 i lagano prebacim pojas.
Ne pitajte me zasto tako jednim delom i zbog djubreta koje svako jutro iznosim a parkiram se na kraju ulice(ispred mog stana) a kontejneri su na kraju ulice pa se tu ne vezem jer je bas glupo da se vezem u mojoj ulici na 10 sec dok dodjem na pocetak ulice da izadjem da bacim kesu od djubreta.
Znam da se mnogi vezu cim startuju vozilo jbg meni lakse ovako a nesnosno mi je onaj tonalitet da slusam i tih 10 sek, probao ne funkcionisu moje usi sa tim.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Ne brže od života!

Post od lami » 30 Avg 2019, 10:08

Kod mene pisti kad predjes 20km/h, pre toga ne.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od shandu90 » 30 Avg 2019, 10:11

Kod mene posle 30kmh

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Ne brže od života!

Post od kragujevac » 30 Avg 2019, 10:22

Kod XFa pišti par sekundi posle startovanja motora. Vežem pojas i u garaži kad vozim auto do boksa za pranje, što izgleda baš debilno. Nije neprijatan zvuk, ali je dosadan, pošto gonguje par sekundi, pa par sekundi ćuti, pa onda opet. :ccc:
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od shandu90 » 30 Avg 2019, 10:30

Kako pisti na A klasi, ono je bolno.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Saša » 30 Avg 2019, 13:22

Jutros sam bio u NS-u na Limanu 3 kod Šekspirove svedok kako neka žena u crvenom Pežou 206 prilikom vožnje unazad po parkingu udara u trovratnu parkiranu crnu Corsu D (i to je baš dobro udarila, odvalila joj je i izlomila pola zadnjeg branika sa desne strane) i samo produžava dalje. U tom momentu sam bio jedno 20-30 m dalje naslonjen na svog parkiranog Punta i pričao sa kolegom telefonom, pa nisam mogao slikati. Krenem ipak za njom peške preko parkinga da bar vidim bolje tablicu, kad vidim da isto to radi i neki momak - kažem mu "udarila vam je auto neka žena u onom crvenom 206", no reče čovek da nije njegov auto ali da je isto sve video i uspeo da slika kako se udaljava. Pitao me šta da radi - rekoh mu da napiše porukicu sa brojem tablice i svojim brojem telefona, da napiše da ima i sliku svega i neka stavi još i moj broj telefona kao svedoka 2. Tako je i uradio - pritom vidim da je krenuo da vozi dete negde, ali stao čovek malo dalje sa sva 4 žmigavca sa svojom Astrom K, napisao poruku i ostavio je vlasniku Corse. Rekao samu samo "svaka čast druže". Verujem da će vlasnik uspeti da je nađe sa tim podacima. :)

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 706
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od YUgisa » 30 Avg 2019, 14:18

Poznaniku je neka zena odvalila ceo branik sa auta dok je on bio u autu i posle se jos morao raspravljati sa njom sta je uradila kad je sustigao, ona je tvrdila da ga nije zakacila svojim prednjim krajem auta... Neki su prosto operisani od voznje.
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od shandu90 » 30 Avg 2019, 18:06

To odma pod mac. Dok se s guskom raspravis, lakse ti okrenuti pandure i olaksati sebi.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Odgovori