Hrvatska

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Hrvatska

Post od HKS » 03 Sep 2019, 20:25

Aha, ti radikali su imali logore i slave i ismijavaju protjerivanje ljudi.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1600
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od zdushan » 03 Sep 2019, 20:25

Problem je što naci prica ima previše publike... i uvek je imala.

Al dabome, kad prvi covek/žena izjavi nešto tako, to su "baljezgarije", ne shvataj ozbiljno...

I nemoj sad: i ovi naši baljezgaju, šešelj i djaci.. Koliko god da su lajali, i ovi, i drugi ranije, klanje na industrijskom nivou organizovali nisu.

Lepo je biti moderan i progresivan, svi smo mi ljudi, nema mi i oni već samo dobri i loši...
Al ne ide to sa susjedima, oni samo čekaju svoju priliku.
Neke stvari se ne zaboravljaju.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Hrvatska

Post od dunx81 » 03 Sep 2019, 20:26

Pre par godina sam u cg u Perastu video hr auto sa urezanim cccc preko cele haube.

t


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od Vladapetr » 03 Sep 2019, 20:32

HKS je napisao:
03 Sep 2019, 20:25
Aha, ti radikali su imali logore i slave i ismijavaju protjerivanje ljudi.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока
Ne mogu da ismevaju proterivanje ljudi, jer su velikom (ali ne isključivom) zaslugom radikalske politike upravo Srbe i proterali. Da je bilo obratno, ne smem ni da zamislim kakve bi izjave davali. Komentar na smrt predsednice Majki Srebrenice je dovoljna ilustracija.

A da su radikali imali logore, jesu itekako. Ako nisi čitao šta su u njima radili, bolje i nemoj da počinješ.

zdushan je napisao:
03 Sep 2019, 20:25
I nemoj sad: i ovi naši baljezgaju, šešelj i djaci.. Koliko god da su lajali, i ovi, i drugi ranije, klanje na industrijskom nivou organizovali nisu.
Organizovali su koliko su mogli. Da su imali više vlasti tj moći, organizovali bi i više.

zdushan je napisao:
03 Sep 2019, 20:25
Lepo je biti moderan i progresivan, svi smo mi ljudi, nema mi i oni već samo dobri i loši...
Al ne ide to sa susjedima, oni samo čekaju svoju priliku.
Neke stvari se ne zaboravljaju.
Gotovo istim rečima je Hitler objašnjavao svoj stav prema Jevrejima. Meni dovoljno.
Poslednja izmena od Vladapetr u 03 Sep 2019, 20:37, izmenjeno 1 put ukupno.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Hrvatska

Post od ikac2000 » 03 Sep 2019, 20:34

Nema svrhe, sirina uma nam je zadivljujuca... Zato smo i tu gde jesmo, na zalost velikog broja ljudi, ali ova rasprava potpuno odrazava i stanje u zemlji i vladajuce.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Hrvatska

Post od ljuba » 03 Sep 2019, 21:12

Ja sam za ono: Drzi prijatelje blizu a neprijatelje jos blize. Protiv sam bilo kakvog unapred etiketiranja, ali treba znati sa kim potencijalno imas posla, da se ne bi ponovile prethodne krucijalne greske na nivou naroda.. Najlepse je iz moje pozicije - cik da me pipnu urnisao bi im sezonu maltretiranje Holandskog drzavljanja. Mada ja u Istri zaista nikada nisam imao ni najmanjih problema, zadnjih 50 godina... cak i prvih 40 kao Srbin... Mada da je 100% prijatno nije, ali svuda ima necega sto ti kvari 100% uzivanja... Na kraju krajeva saspem ja povremeno Holandjanima i za bombardovanje Srbije kada se prave nevinasca, kao sto rekoh treba znati sa kim imas posla i ne treba gajiti iluzije... Znas sta hoces i sta mozes da ocekujes i odradis najbolje moguce za date okolnosti... na prvom mestu mislim na odmor... a posle na sve ostalo...

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Hrvatska

Post od gazza » 03 Sep 2019, 21:27

To tesko da svuda ima necega da ti kvari 100% uzivanja kao u Hrvatskoj.

Ko jednom na dobroj lokaciji dozivi kurcobolju za sve u Grckoj, bezi od Hrvatske najbrze sto moze.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1600
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od zdushan » 03 Sep 2019, 21:47

zdushan je napisao:
03 Sep 2019, 20:25
Lepo je biti moderan i progresivan, svi smo mi ljudi, nema mi i oni već samo dobri i loši...
Al ne ide to sa susjedima, oni samo čekaju svoju priliku.
Neke stvari se ne zaboravljaju.
Gotovo istim rečima je Hitler objašnjavao svoj stav prema Jevrejima. Meni dovoljno.[/quote]




Au. Hitler. Jevreji. Kuku.
I treba da ti bude dovoljno.
Ovakvo spinovanje i zamene teza skoro nisam video. Nije ti lako, težak je to posao biti uvek u pravu. Nadam se da te neko ozbiljno shvata.
Srećno!

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk



Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od Vladapetr » 03 Sep 2019, 22:14

Ma jok, lakše je samo ispaljivati parole i lepiti etikete kompletnom narodu, zbog par izjava koje si video na tv-u to je baš fora.

Šta je u mojoj izjavi spin i zamena teza? Nakon poraza u I svetskom ratu, nemački nacionalisti su za to krivili "izdajnike iz okruženja koji su im zabili nož u ledja" : jevreji, komunisti i još neko (ne mogu se sad setiti).
1919. je dao izjavu o jevrejskom pitanju, gde je:
... characterized the effect of a Jewish presence as a “race-tuberculosis of the peoples,” and identified the initial goal of a German government to be discriminatory legislation against Jews. The “ultimate goal must definitely be the removal of the Jews altogether.”

Tvoja i izjave još nekih učesnika ove diskusije, da su Hrvati podmukli i treba ih držati podalje, se u čemu razlikuju od ove?

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
bookmaker
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 150
Pridružio se: 09 Maj 2019, 02:34
Garaža: Ford Fiesta 1.1 70ks 2019.

Re: Hrvatska

Post od bookmaker » 03 Sep 2019, 22:52

Heinz je napisao:
03 Sep 2019, 20:24
Velika je razlika između činjenice da i ovde i tamo ima normalnih, i ponovnog propagiranja bratstva i jedinstva, kao što neki ovde izgleda pokušavaju.
Apsolutno se slažem s ovimi. Ja ih konkretno držim na odstojanju od moje porodice. Prošle godine sam nakon 30-ak godina, čini mi sa da sam poslednji put bio 1988. na letovanju u Hrvatskoj, nekako naterao sebe da prođem "tranzitno" kroz HR jer sam išao u Banja Luku. Nisam morao ali rekoh valjda neće biti nikakvih problema. Doduše, piš, puš i ostale pauze sam ultimativno zabranio svima u kolima. :mrgreen:

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od starac vujadin » 03 Sep 2019, 23:03

grujicd je napisao:
03 Sep 2019, 20:05
Kod mene skoro bio parkiran neki HR auto par dana, na staklu mu pisalo "Srbin sam, ne lupajte" :rofl:
Jbg ga, čovek projektuje da je i kod nas kao kod njih :)

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1600
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od zdushan » 03 Sep 2019, 23:15

Pa ne znam šta da ti kažem Vladimire.
I pored vrhunca kulture, tolerancije i evropskih vrednosti koje propagiras, izuzetno si nekulturna i netolerantna osoba, što se provlaci kroz dosta tema..
Ako se neko ne slaze sa tobom, ili još bolje, ako se ti ne slazes sa njim, momentalno postaje osoba 2 reda, neko ko je pogledao svega dve-tri izjave u životu, i kao govedo počeo da arlauce to što bi već trebalo da mu diskrediruje intelekt... To dosta otkriva o tebi, ne o drugima.
Moj stav da hrvatskoj državi i naciji ne verujem, nema nikakve veze sa ovim što si naveo za jevreje u nemačkoj. Ne vidim da sam nekog pozivao na obracun, nasilje ili nesto slicno... U tome je razlika, kad mora da se crta. I to je zamena teza.
Pominjanje jevreja u ovoj diskusiji, koji su u hrvatskoj proterivani kroz odzak (manje oni, a vise mi), jednako kao i u nemačkoj, je posebno zabavno za procitati.
Tvoj stav je upravo ono od čega i sam bezis, ili želiš da mi to mislimo, bez obzira koju stranu zastupas. Netolerantan, zadrt i prostački (bez obzira na fond reci i poznavanje gramatike). Skoro kao Vojvoda Š, intelektualac i obrazovan čovek. Kako stara izreka kaze: "najveća budala je obrazovana budala" (mislim na šešelja naravno).
Više se neću nadovezivati, nisam kuckao ovoliko od kada sam pisao manifest "Velike Srbije" . A i nemam vremena, moram da čitam informer, oštrim jatagan i šamaram kurve...

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Hrvatska

Post od Geza » 03 Sep 2019, 23:22

Gotova je turistička sezona. Do sledećeg leta nema potrebe da se javljate u ovoj temi.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2411
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Hrvatska

Post od Sinisa G. » 03 Sep 2019, 23:26

Slika

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od Vladapetr » 03 Sep 2019, 23:27

@zdusan:
Upravo to sam i napisao u prvom postu - da je Hitler gotovo iste argumente (oni su takvi, imaju cilj, zabiće nam nož u ledja) koristio u svom "rešenju Jevrejskog pitanja". Nisam rekao da pozivaš na nasilje, ubistvo niti da ste isti. To što ne umeš da razumeš šta ti se govori, pogotovo kad ti ne prija napisano, nego projektuješ neke svoje fikcije pa na njih odgovaraš, nije nešto u čemu ti mogu biti sagovornik

Sve i da je tvoja online psiho-analiza potpuno tačna, opet sam ja taj koji se ne bavi predrasudama i ne lepi etikete bilo kojoj većoj skupini, kamoli celom narodu. Meni je to više nego dovoljno
Ovo ostalo mogu i da popravim sa godinama ali zadrti fašizam niko ne ispravi
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori