Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od trojanac » 02 Sep 2019, 13:02

U mojoj firmi prilično čest slučaj, naravno ako se neko zauzme za tebe.
Posetite www.garaza.rs !

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Ralee » 02 Sep 2019, 13:18

Ne kazem da nema, ali nije bas svuda tako.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od lami » 02 Sep 2019, 13:21

Meni je bio problem sto su toliko ulozili u mene i onda se promenila garnitura koja je sve to organizovala i odjednom od planova da kroz 5 godina izrade nekog menadzera ili sta god, se doslo da nisu bili sigurni sta ce sa mnom, pa sam nakon 5 godina promenio firmu.

P.S.
Za posao je bila fora da su sve, tipa nas 7 , pitali da hocemo posao, ali ne u logistici sto smo studirali, vec u prodaji. Ja sam ih jedini odbio i rekao da trazim nesto vezano sa strukom, meni su nasli posao, a ove sto su pristali, na kraju nisu zvali.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока




Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Heinz » 02 Sep 2019, 13:28

@Darko


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9035
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Darko » 02 Sep 2019, 13:58

Jel to vezano za moje odlaske u slo ili na to sto zaposljavam ljude tog profila ovde? :)

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Risto » 07 Sep 2019, 13:26

Pozdrav drugari,

u poodmaklim sam pregovorima sa jednom firmom iz Nemačke, iz Heidenheima, a znam da ovde ima dosta forumaša koji žive nedaleko od tog kraja pa me interesuju vaša iskustva. Šta vam se sviđa a šta ne? Kakva je priča za stan, znam da je u Štutgartu katastrofa ali me interesuje da li je tako u celoj pokrajini?

Da li je istina da se sada plava karta može srediti u 5-6 nedelja? Navodno ambasada ima po zakonu obavezu da omogući termin u roku od 2 nedelje i onda vlasti u DE imaju rok još 3 nedelje da odobre plavu kartu. Kako ide procedura za vozački ispit?

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od maniaxxx » 07 Sep 2019, 13:44

Heinz je napisao:
02 Sep 2019, 13:28
@Darko


[@darko darko

1000€ za punjenje rafova u Slo😁😁😁😁

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Ralee » 07 Sep 2019, 13:44

Dodji bre Risto u Bec.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Risto » 07 Sep 2019, 13:59

Iskreno, to i jeste bio neki plan ali su me sada ovi sami pozvali pa malo vagam. Trenutno je u auto industriji loše stanje, a kod mene u firmi još i više. Kada bi se gledalo znanje i ko koliko radi i šta radi, ne bi imao zime ali moja firma malo drugačije funkcioniše, ipak se zna ko je stranac a ko domaći... Nemam još uvek utisak da sam u opasnosti ali počinjem da gledam druge opcije.

Kod ovih bi mogao da dobijem lepe pare, koje iskreno ne bi mogao da dobijem u Beču, ali ostaje pitanje kakav je to potez za privatni život. Beč mi je fin grad, da mogu da biram, svakako bi bio moj prvi izbor ali videću kako će ići potraga za poslom tamo.

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Ralee » 07 Sep 2019, 14:30

Ja se uvek vodim time da je najbolje tamo gde se covek oseca dobro, pa i imao i manje prihode. Sto naravno ne mora svakom da odgovara.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9035
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Darko » 07 Sep 2019, 14:32

Za ikca :)

Slika

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od ikac2000 » 07 Sep 2019, 15:44

Darko, jeste tako velikim delom.

Risto, svugde ti je ista prica oko sigurnosti posla. Neproizvodne aktivnosti, ukljucujuci komplet finansije mahom, se sele po Shared Service centrima po SK, CZ, PL i HU. Jedino srednje i manje firme su sigurnije, ali placaju i duplo manje od vecih.

Kako si sa boravistem u AT, termin u beckoj DE ambasadi verovatno dobijas instant, a posle do 3 meseca je procedura, kako sam cuo, ali nisam siguran.

Vozacka izdata u AT ti vazi do isteka jer je EU, a izdata na osnovu Srb koja je priznata, tako da nema problema.

Kako si mlad i sam uvek vredi probati za bolje. Jedino sto smatram da treba otici negde i izdrzati 5g za Permanent Residence, a nakon toga kupiti nekretninu na kredit (vidim da imas 30 godina, pa ti je situacija drugacija, imas vremena) , ali u sredini gde se lako moze pronaci drugi posao, npr Minhen, Stutgart, Dizeldorf i sl . Ako se zakopas u manjem mestu, mozes da se slikas sa nekretninom ako menjas grad, jer ce kredit i porez da te kosta vise od kalt kirije.

Posto si sam, plata ce ti biti znacajno manja nego da si sa zenom, jer je poreska klasa 1 bas opterecujuca.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10463
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od TheWickerMan » 07 Sep 2019, 16:15


Risto je napisao:Pozdrav drugari,

u poodmaklim sam pregovorima sa jednom firmom iz Nemačke, iz Heidenheima, a znam da ovde ima dosta forumaša koji žive nedaleko od tog kraja pa me interesuju vaša iskustva. Šta vam se sviđa a šta ne? Kakva je priča za stan, znam da je u Štutgartu katastrofa ali me interesuje da li je tako u celoj pokrajini?

Da li je istina da se sada plava karta može srediti u 5-6 nedelja? Navodno ambasada ima po zakonu obavezu da omogući termin u roku od 2 nedelje i onda vlasti u DE imaju rok još 3 nedelje da odobre plavu kartu. Kako ide procedura za vozački ispit?
Podaleko si ti od Štutgarta da bi tamo živeo, a radio u Hajdenhajmu. Najgori ubedljivo saobraćaj i gužve, kako kažu Nemci sa čime se i ja slažem u potpunosti. Stan je malo teže naći u Štutgartu, oko Hajdenhajma ne znam, mogu da proverim.
Za plavu kartu drugar je čekao 8 meseci, i to skoro je dobio.

OnePlus 6T


Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od Risto » 07 Sep 2019, 16:46

Nisam ni mislio da živim u Štutgartu, nespretno sam se izrazio, nego me interesuju utisci o životu u tom kraju. Heidenheim je manji grad pa me brine kako bi izgledao život tamo, iskreno, ni Klagenfurt nije po mojoj meri a duplo je veći grad.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10463
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Plate i životni standard u razvijenim zemljama

Post od TheWickerMan » 07 Sep 2019, 17:01

Onda bi se smorio strašno. Tamo sam kupio Lanciu pa sam bio par puta. Mirno, tiho, jako smorno :)
PS. Čime se firma bavi, CNC mašinama?

OnePlus 6T


Odgovori