Smart i fitnes satovi

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Smart i fitnes satovi

Post od grujicd » 24 Jan 2019, 22:49

Ima kad uključiš metronom :)

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Smart i fitnes satovi

Post od Spa-Francorchamps » 25 Jan 2019, 00:47

tik-tak radi na GW samo kad je postavljen fabrički watch face

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Smart i fitnes satovi

Post od grujicd » 04 Feb 2019, 19:34

Garmin 935 se dobro pokazao za skijanje. Pošto ima i barometar dobro prati kad se penješ žičarom a kad spuštaš, tako da realno izdvoji spuštanja. Imaš odmah podatke za zadnje spuštanje i za sve kumulativno. Na kraju dana vidiš sve te prolaze na mapi (na mobilnom ili kompu) pa možeš da vidiš kuda si išao kuda nisi - dosta zgodno kad si prvi put na skijalištu pa tek upoznaješ staze.
Ovo praćenje potroši nekih 30% baterije za skijaški dan. Inače kad nema gps praćenja baterija traje 2 nedelje, uz konstantno merenje pulsa i stalnu BT vezu.
Od zamerki mislim da na skijanju loše prati HR, a čini mi se i kod šetanja po gradu kad je hladno. Moguće da se smanji kapilarna cirkulacija pa optičko detektovanje slabije radi. I kad je ful zimska oprema duks, jakna, rukavice, može da se desi i neki neplanirani klik.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Smart i fitnes satovi

Post od nidza » 04 Feb 2019, 21:00

Takođe Stratos odlično prati skijanje. Iscrtava mape, čini mi se da veoma tačno meri puls. Meri zbirno samo spuštanja, penjanja ne, ali ih broji kao krugove i za svaki ciklus ima posebnu meru.

Punio ga na neka 2 dana, 6-8h GPS dnevno. Inače se puni na 5-6.

I dalje nije bolje od Ski Tracks na telefonu, ali sasvim dovoljno za rekreativne potrebe. Lepo je videti brdo kalorija sprženih.

Nisam samo siguran da brzine meri u 3D. Nešto su male u udnosu na moje top speed (razni uređaji poslednjih 10g). Brz karving mi je oko 70, spust 100, a ovde je oko 50 uglavnom bio. Videćemo u Fra gde ima mesta da se čovek razmaše. Sad je bilo malo penzionerski sa decom. SlikaSlika

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Smart i fitnes satovi

Post od grujicd » 05 Feb 2019, 17:08

Čini mi se da i Garmin podcenjuje brzine na skijanju. Verovatno je optimizovan za pravolinijske sportove - trčanje, biciklizam, itd, pa malo pegla tu gps krivu. Kad zumiram pređeni put vidi se da ne pokazuje baš skijaško vijuganje, pa samim tim ni brzina ne može da bude dobra.

Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Smart i fitnes satovi

Post od klisko » 05 Feb 2019, 19:07

Svodi se na učestalost očitavanja i (ne)preciznost GPS-a. Ako ne čita poziciju više puta u sekundi (a mislim da ni jedan to ne radi) verovatno ne hvata punu amplitudu kretanja. A zbog nepreciznosti GPS-a softver dodatno pegla krivine jer „misli“ da je krivudava putanja rezultat nepreciznosti pa „crta“ putanju između stvarne linije kretanja i zamišljene srednje linije koja ide između tačaka koje su zabeležene. Pošto neke tačke jesu na pogrešnom mestu, a neke nisu, softver mora sa time nekako da se izbori i nađe kompromis. Garmin bi trebao da je dobar u tome, ali nije svemoćan.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Smart i fitnes satovi

Post od grujicd » 05 Feb 2019, 19:13

Vidim da imam sledeće modove:
- samo gps
- gps + glonass
- gps + galileo

Nisam uspeo da nađem da li išta od toga donosi veću preciznost za skijanje. Do sada je bio samo gps. Ne verujem da će češće uzorkovati, a to i jeste glavni problem. Ali uključio sam za sutra i glonass, pa da vidimo. Inače ima 3d speed i 3d distance i oba mogu da se isključe, mada ne znam što bi to neko radio.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Smart i fitnes satovi

Post od nidza » 05 Feb 2019, 21:05

Kod mene je 3D tracking aktiviran, ali nisam nešto siguran da radi kako treba. Jedan dan ću paralelno da koristim sa Ski Tracks na telefonu, pa ćemo da vidimo. U principu mi nije bilo toliko bitno. Ja sam fasciniran činjenicom da uopšte tako mali uređaj sa malom baterijom može da triangulira GPS satelite u 3D, i da to gura do max 35 sati između dva punjenja. Svi telefoni su mi umirali posle jednog celodnevnog skijanja, sa kudikamo većim baterijama.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Smart i fitnes satovi

Post od HKS » 25 Mar 2019, 21:44

500$


https://www.google.com/amp/s/www.cnet.c ... -for-real/

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Smart i fitnes satovi

Post od Vladapetr » 25 Mar 2019, 22:13

Video sam to sokoćalo, ozbiljno ga merkam.
Mada je on više za zdravlje temu, mislim da nema ništa od smart/fitness funkcija.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Smart i fitnes satovi

Post od Grujic » 08 Sep 2019, 02:40

Ovde se pisalo o malo skupljim stvarima, al me zanima kakva su iskustva sa jeftinijim? :)

Konkretno merkam Xiaomi Mi band 4 i to bi bio max koliko bih platio (tim pre što kupujem 2), kako radi ima li iskustva?

Jel uopšte vrede ičemu one jeftinije kojih ima po netu?

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Smart i fitnes satovi

Post od Risto » 08 Sep 2019, 08:30

Ja imam Mi Band 3, ne znam šta očekuješ ali po meni je to fina stvrčica posebno za novac koji košta (MI Band 4 je ovde ispod 40 evra). Band meri korake, potrošnju kalorija kako prilikom hodanja tako i prilikom vežbanja. Povezuje se kroz Mi Fit aplikacijom sa telefonom gde je moguće preuzeti i podatke o kvalitetu sna, zatim se aktivira neki drugi tip vežbanja (sam band ima predifinisanu samu traku za hodanje dok ostalo ide preko telefona) kao npr. vožnja biciklom gde on ispiše rutu, dužinu iste, kalorije i sl. Koristan je i jer se može naštimati notifikacija prilikom poziva, tj. band vibrira pa ako vam je telefon u torbici recimo nećete propustiti poziv.

Po meni, odličan uređaj za taj novac koji košta, ja sam uzeo Mi Band 3 za 26 evra i odličan je. Koristio sam ga i na moru, plivao, nikakvih problema. Baterija traje baš dugo, mislim da bi izgurao i više od 2 nedelje ali ja ga dopunim i pre nego što se istroiši baterija. Najveća razlika u odnosu na skuplje smart satove je to što Band nema GPS integrisan u sebe nego mora da bude povezan sa telefonom.

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Smart i fitnes satovi

Post od Martin » 08 Sep 2019, 09:49

Ispod MiBand 4 i Huawei Honor Band 4 ne bih ništa ni razmatrao.

I Honor Band ima dosta slične funkcije kao MiBand, ali deluje mi da je Honor Band 4 bolji, ali i skuplji. Imao sam priliku da uporedim oba.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Smart i fitnes satovi

Post od Grujic » 08 Sep 2019, 10:19

Taj momenat potpune zavisnosti od telefona mi malo kvari sreću :think:

GPS nisam očekivao da ima, ali da li može nešto da meri sam nevezano od telefona, barem korake?

Ako ne onda vrv gledam samo jednu narukvicu pošto bi za potrebe druge osobe samo aplikacija pedometar na telefonu završavala posao :mrgreen:

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Smart i fitnes satovi

Post od Risto » 08 Sep 2019, 10:24

I ja sam gledao i ta dva ali sam na kraju uzeo jeftiniji dok ne vidim koliko ću koristiti tu spravu. Iskreno, po meni treba ići ili na low budget rešenje ili uzeti nešto ozbiljno ali to onda košta bar kao 3-5 Mi Band 4ki.

Odgovori