Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Ogi » 08 Sep 2019, 10:21

Ne menja ali si ti rekao da je normalno. Dakle ako se nesto radi ne znaci da je normalno. Ali ako se i radi sigurno se ne radi 20-30 godina kao sto si rekao.

Zna se sta znaci IZLAZAK.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Ne brže od života!

Post od Risto » 08 Sep 2019, 10:23

Sad vi kao niste vozili brzo automobile kada ste bili klinci? Niko nije išao u grad pre 18te godine? I ja sam sa 18 godina zamalo skucao tatin auto u gradu, isto brza vožnja. Isto tako smo zamalo sleteli sa puta sa drugarovim autom, učili da driftamo po snegu, posle pokušavali i na asfaltu, vozilo nas se više puta 6oro u autu itd. Pa i danas jedva čekam da padne sneg, imam svoje zimske sportove, čak i danas da imam adekvatan auto vozio bi trke ubrzanja :D

Jedino što nismo radili jeste da kombinujemo alkohol i volan.

A što se tiče izlazaka, svi smo počeli da pijemo najkasnije do 16te godine, neki (čitaj ja :D ) i mnogo ranije. Danas smo svi obrazovani ljudi koji žive od svog poštenog rada. Nećemo preterivati sa osudama, svuda su mladi vozači rizična kategorija i na državi i roditeljima je da pokušaju smanje štetne posledice.

Edit:
Ogi,
šta je po tebi izlazak?

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od blaugrana » 08 Sep 2019, 10:44

Ogi je napisao:Ne menja ali si ti rekao da je normalno. Dakle ako se nesto radi ne znaci da je normalno. Ali ako se i radi sigurno se ne radi 20-30 godina kao sto si rekao.

Zna se sta znaci IZLAZAK.
20 godina je 2000 godina.

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Ne brže od života!

Post od Heinz » 08 Sep 2019, 10:49

KG & Ogi gledaju Mi Nismo Anđeli 2

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Ne brže od života!

Post od kragujevac » 08 Sep 2019, 10:49

ftj je napisao:
08 Sep 2019, 09:51
kragujevac zaista ne znam gde si ti ziveo ali to da 15ogodisnjaci izlaze je manje vise normalno zadnjih 20-30 godina.
To u mom sistemu vrednosti nije ni manje ni više normalno da deca od 15-16 godina izlaze noću u grad. Posebno je to što "izlazak" nikako ne znači voziti se sa nekim ušestoro u autu koji je registrovan za pet osoba i pri tom praviti ulične trke po gradu.
Umesto da su ti roditelji na vreme objasnili tom jadnom detetu šta se, kada i kako radi a šta ne , sad potpisuju papire za doniranje organa. :kuku:
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 08 Sep 2019, 12:17

Ne znam koji je tvoj sistem vrednosti, ali samo izlazenje po sebi nije nista lose, 15-16god je uveliko gimnazija/srednja skola i u to vreme je moja generacija itekako izlazila (klubovi, zurke, blejanje u kraju, parku, itd) vracala se kuci iza ponoci itd, i nikom nista ne fali i svi su danas normalni ljudi, cak bi malo i zalili da smo propustili i taj deo odrastanja presedeli kuci.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Ne brže od života!

Post od antivenom » 08 Sep 2019, 12:19

blaugrana je napisao:Ja sam sa 12 prvi put izasao.
Diskoteka Paradiso, mlekoteka 17-20h :)

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk
Takodje u 12 izasao prvi put vratio se u nekih 3-4 ujutru.
Prvi put se obrrijao sa 13.
Naravno keva nije spavala ni prvi put kad sam izasao kao ni 101 kad god smo brat ili ja izasli uredno nas je docekala u 5 ujutru u 5 ujutru. Dok je cale uvek spavao.
I evo sad imam 40 i nista mi ne fali.
Tako da to sto je poceo rano da izlazi nista lose ne moze da znaci, moze neko prvi put da izadje i u 20oj pa da napravi sranje i da ga nema, eto ja ni u 12 oj nisam, a sad imam svoje klince koji jos nisu stasali za prvi izlazak, ali se necu cuditi ako budu pre mene(tj pre 12) izlazili.
Samo ucimo i jos cemo da ucimo sta se sme sta ne sme, sta se moze sta ne moze.
Ne treba decu drzati pod staklenim zvonom i da nista ne znaju, treba ih uciti i tad nece biti nizakoga problema.
A za kola, pa jbt mi kao klinci smo svi redom krali automobile nasima vozikali se i vracali, ma svasta smo radili i opet izrasli u dobre ljude, roditelje.
Naravno ne savetujem i ne bih voleo da mi sutra kradu klinci kljuceve samo kazem kako nije nista to novo da se to desavalo i pre 25-30 god kad sam ja bio klinac.
Heinz je napisao:KG & Ogi gledaju Mi Nismo Anđeli 2
Taj rad. Haha


Korisnikov avatar
Romanticni_Piroman
Postovi: 160
Pridružio se: 09 Maj 2019, 22:49
Garaža: Honda Civic 2008 1.8 VTEC

Re: Ne brže od života!

Post od Romanticni_Piroman » 08 Sep 2019, 12:23

Mislim da gresis @kragujevac
Mislim da uospte nije normalno to sto oni RADE, ali sama cinjenica sto izlaze, to je sasvim ok. Iz Kragujevca sam a valjda si i ti pa ce ti biti poznato kad pomenem blejanje na trgu ispred Prve gimnazije? Bio sam tamo svako vece sa raznim ljudima, ali zbog kucnog vaspitanja, nikad nije bilo problema u tom mom drustvu, i vecine koji su bili tamo. Nikad nismo ulazili sa 20-godisnjacima koji ce nas voziti po gradu 150km/h, nikad nismo pravili gluposti koje ostavljaju bilo kakve trajne posledice. Pili smo, ponekad se bili, ali sve je bilo umereno i tinejdzerski. Izlazenje samo po sebi je ok i ja mislim da je pozitivno, ali gluposti nisu ok.

.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Ne brže od života!

Post od kragujevac » 08 Sep 2019, 12:34

Neodobravanje izlazaka po vascelu noć nije ni u kom slučaju "držanje pod staklenim zvonom".
U konkretnom slučaju iz linka pišu o dve 15-godišnje devojčice (+ jedna 16-godišnjakinja itditd) koje su tokom noći u gradu i voze se sa nekim 20-godišnjakom koji izigrava Šumahera. E sad, pitam ja, ako neko od vas ima žensko dete od 15 godina da li je vama to normalno? Očigledno je da dosta ljudi u Srbiji to smatra potpuno normalnim, jer bi u protivnom toj istoj deci naredili da se vrate najkasnije u 2200 kući.
A ne da posle potpisuju dokumente o doniranju organa svoje dece, kao u linkovanom slučaju.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od Grujic » 08 Sep 2019, 12:48

Problem je sto ti samo izlazenje i vreme boravka van kuce izjednacavas sa ovakvim ponasanjem.

A to nikako nije isto.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3659
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Ne brže od života!

Post od member » 08 Sep 2019, 13:58

Neuporedivo je ovo što se događa danas, sa našim detinjstvom 80ih i 90ih.

Danas deca odrastaju i sazrevaju mnogo brže.
Decu više ne vaspitavaju roditelji i škola, nego ih vaspitavaju ulica i internet.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od grujicd » 08 Sep 2019, 14:02

I u moje vreme je decu vaspitavala ulica, samo interneta nije bilo :)

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Ne brže od života!

Post od antivenom » 08 Sep 2019, 14:32

kragujevac je napisao:Neodobravanje izlazaka po vascelu noć nije ni u kom slučaju "držanje pod staklenim zvonom".
U konkretnom slučaju iz linka pišu o dve 15-godišnje devojčice (+ jedna 16-godišnjakinja itditd) koje su tokom noći u gradu i voze se sa nekim 20-godišnjakom koji izigrava Šumahera. E sad, pitam ja, ako neko od vas ima žensko dete od 15 godina da li je vama to normalno? Očigledno je da dosta ljudi u Srbiji to smatra potpuno normalnim, jer bi u protivnom toj istoj deci naredili da se vrate najkasnije u 2200 kući.
A ne da posle potpisuju dokumente o doniranju organa svoje dece, kao u linkovanom slučaju.
Niko ne odobrava to ludovanje, vec same izlaske.
Mesas pojmove brate.

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2411
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Ne brže od života!

Post od Sinisa G. » 09 Sep 2019, 21:34

Bataja

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2411
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Ne brže od života!

Post od Sinisa G. » 15 Sep 2019, 16:26


Odgovori