Parkiranje

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Day Walker » 04 Sep 2019, 09:26

pedja je napisao:
03 Sep 2019, 20:20
Slika

T-T
Ja koliko vidim, fića je u okviru iscrtanog mesta :)
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
djomla
Postovi: 447
Pridružio se: 17 Mar 2017, 07:17

Re: Parkiranje

Post od djomla » 04 Sep 2019, 09:35

Ne valja ti dioptrija

Sent from my 3310 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Day Walker » 04 Sep 2019, 16:45

Taj tocak se ne racuna


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Parkiranje

Post od sasha015 » 04 Sep 2019, 17:51

Kad ima vise slobodnih parking mesta parkiram na 2 mesta.Nekad bahato posred linije,nekad ukradem pola metra sledeceg parking mesta.I kad je slobodno i kad se placa parking.
Kad je manjak slobodnog prostora,trazim najbolju soluciju po limariju od susednih vozaca.
I.....Bas me briga.Posle 40te mi nekako doslo da me zabole za druge u nekim segmenta zivota.Umorio sam se od ispravljanja krive Drine.Manje vise borba sa vetrenjacama.
Kazu da s godinama dodje iz dupeta u glavu.Nekome pozitivne stvari,a meni se javilo da budem kao i drugi....kao vecina....

Korisnikov avatar
stejer
Postovi: 392
Pridružio se: 11 Mar 2018, 03:04
Garaža: Audi A3 1.9 TDI Sportback, VW Scirocco 2.0 TSI DSG, BMW F10 525d Xdrive
Lokacija: Beograd

Parkiranje

Post od stejer » 04 Sep 2019, 21:25

Jasan mi je rezon, nemam nista ni za ni protiv.

Sve mi je jasnije to od kad gledam zene na parkingu firme kako otvaraju vrata svojih vozila kao da su frizider, cimne ih pa se zaustave o susedna kola jer je drugom rukom uhvatila zalet da fikne torbu s ramena na susedno sediste.

Zanima kako se ne plasis kljuciranja, sto je gore od tackice na vratima?

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Parkiranje

Post od dunx81 » 04 Sep 2019, 22:07

ZrSlika

t


Milić
Postovi: 23
Pridružio se: 03 Sep 2019, 11:49

Re: Parkiranje

Post od Milić » 10 Sep 2019, 17:29

FitnessGuy je napisao:
10 Mar 2012, 20:04
Moj omiljeni deo učešća u saobraćaju - parkiranje. :)

Oduvek sam se divio veštim znalcima parkiranja, a naročito kamiondžijama. Uvek zastanem i sa uživanjem gledam šlepere koji izvode teške manevre. Onda pomislim - zaboga, pa taj čovek mota vozilo od 20ak metara, a mi, vozači, nešto gunđamo o teškoćama parkiranja naših 4-5 puta kraćih četvorotočkaša. :)

Rikverc parkiranje je većini problematičnije od parkiranja prvom. U auto-školi su me učili takvom parkiranju metodom "glava kroz prozor" ili "pogled nazad, ruka preko suvozačevog sedišta", koja se meni nimalo ne dopada. Uopšte me nisu učili vožnji na retrovizore, što mi je kasnije zadavalo grdne probleme.

Taj problem je još više došao do izražaja kada sam kupio svoj prvi aut - jugo. Kratak auto, parkiraš ga bilo gde hoćeš i to gore pomenutim metodama. Retrovizori su mi bili svakako mali i prilično beskorisni kod parkiranja, a nisam ni umeo lepo da se služim njima. Bio sam svestan da mi je to ranjiv deo, ali nisam imao nikakvih problema jer, kao što rekoh, vozio sam kratak auto, lagan za parkiranje bilo kojom metodom.

A, onda dolazi "šok", direktno iz juga prelazim u ovakav Golf V karavan, koji je za mene bio kao šleper. :D
Slika

To je auto mog tasta, koji mi je bukvalno stavio na raspolaganje. Videli ste već moju ulicu - jednosmerna, uska, dugačka oko 150m, parkiraju se sa obe strane. Zamislite moj šok kada sam prvi put trebao da vozim to "čudo" u rikverc. Bacim ja pogled nazad, ka zadnjem staklu - ma, nema šanse da se vozi tako. :D I, tako sam počeo da učim vožnju na retrovizore i tako sam je i naučio. Izuzetno pregledni retrovizori koji rikverc vožnju čine prostom. Da ne pričam o parking senzorima i grafikom na ekranu koja mi pokazuje koja strana mi je preblizu neke prepreke. :)

Danas, u 80% slučajeva parkiram rikvercom. Čak i tamo gde je iz prve lakše parkirati napred. Naravno, to radim kad god nema gužve i ne gušim saobraćaj manevrisanjem. Jednostavno, hoću taj deo maksimalno da vežbam i da budem u "formi", kako mi se ne bi dogodilo da "ne znam šta da radim sa autom" kada naiđem na situaciju gde moram.

Moja verenica je odličan vozač(ima 8 godina staža, naspram moje 3), ali joj je rikverc parkiranje slaba tačka jer je večito navikla da parkira najlakšom mogućom metodom - napred. Ako je parking mesto takvo da je nezgodno ući prvom, tražiće neko drugo mesto. :D Zato se dešavaju situacije da ja moram da preuzmem volan kada se zahteva rikverc parkinje jer ona nije sklona tome. I nagovaram je da uči, ali neće. :D

Nešto što sam pokupio od šuraka - uvek uslikam svoj auto nakon parkiranja, tako da se vide i dva susedna. Čisto da imam veće šanse da znam ko mi je ostavio tragove na vratima ili napravio neku drugu štetu(što se još, hvala bogu, nije desilo). :D

Hoću u ovoj temi da čujem vaša iskustva i savete, da naučim nešto novo i nešto više od iskusnijih.

Kako parkirate? Da li ste grebali svoj/tuđ auto vašom krivicom? Da li smatrate da ste dobri u parkiranju? Koji su vaši glavni saveti kod parkiranja? Koja vrsta parkiranja vam najbolje, a koja najslabije leži? :)
Da li ste skloni nepropisnom parkiranju ili uvek poštujete pravila?
Odlična tema ,mada sam ja možda malo zakasnio.
Iz Niša sam i imam 49 godina i oko 20godina staža što sa putničkim što sa teretnim . Za kamion sam položio u vojsci a za prikolicu u civilu.
Vozio sam kamione sa prikolicama i vraćao u rikverc na 90 stepeni na desnom retrovizoru.
Što se tiče parkiranja auta između dva vozila koja su na 90 stepeni sa ulicom najlakše i najbezbedine je parkiranje u rikverc gledanjem u retrovizore. Zašto? Izlazak ako uđete napred nije baš bezbedan. Kada parkirate unazad vi imate pregled cele ulice. Gledanjem u retrovizore vidite i jedan i drugi i treći auto kao i rastojanje između vozila. AKo zapne uvek možete malo napred pa ponovo nazad. Ukoliko gledate okrenutom glavom unazad onda jedan kraj vidite a drugi ne bez velikog zaokrata glave. Pa i tako ne vidite krajnje tačke vozila kao što to možete na retrovizorima koji služe za gledanje nazad. Nekima je ovo u početku teško ali vežbom se sve savlada a onda je parkiranje pesma.
Pozdrav iz Niša od Milića rodom iz Prokuplja.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Parkiranje

Post od Heinz » 10 Sep 2019, 19:14

Imao sam pre 17-18 godina nekog majora Milića iz tog kraja, možda ti je rod :)

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Neo » 10 Sep 2019, 23:17

Nekoj gospodži se toliko žurilo u Tempo da je morala da zauzme 2 mesta za invalide. :)Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 11 Sep 2019, 13:41

Pre neki dan videh dva vozila, na različitim lokacijama, na mestu za invalide.

Jedna Alfa 156, sa A4 logom i natpisom Vojna policija, na zadnjem staklu. Drugi ASX, sa rokovnikom Sindikat zapsolenih u policiji, ili tako nešto.

Setih se da često viđam takve i slične oznake, neke teftere, rokovnike, dečije igračke značke i sl, pod šiferkama, uglavnom nepropisno parkiranih. Da li stvarno misle da to pomaže. Još bolje pitanje: da li to realno prolazi?



T-T


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Parkiranje

Post od shandu90 » 11 Sep 2019, 14:47

Protiv uroka verovatno.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vlada11070
Postovi: 156
Pridružio se: 29 Jan 2017, 01:33
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od Vlada11070 » 11 Sep 2019, 15:29

Prolazi i da ne stavi ništa na tablu jer su svuda gde ne treba parkirana vozila, od trotoara i pešačkih prelaza pa sve to zelenih površina..
Izgleda da niko ne kontroliše, po prijavi uglavnom ne izlaze, tj. izadju ali ne pišu kazne tako da je laganica!

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Parkiranje

Post od Heinz » 12 Sep 2019, 22:37


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Parkiranje

Post od pedja » 21 Sep 2019, 15:42

Juče prođoh kroz Stepu. Ispred vrtića, tri automobila na velikom parkingu. Ostatak uredno parkiran na kolovozu, ispred samog ulaza, da slučajno ne pirne vetrić na dete.

--
Jutros sedim u garaži Aviva, čekam nešto, garaža puna. Ispred mene mesto za invalida. Prošle je dvadesetak vozila, niko nije ni usporio. Sledeći novi X5 M50, nije ni trepnuo, samo smotao, parkirao na invalida i izašao sa telefonom u rukama, svojim poslom.



T-T


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Parkiranje

Post od Gaginh0 » 21 Sep 2019, 16:10

Nikako da slikam, kod mene u Stuttgartu se u ulici parkira paralelno sa putem, ali iscrtana je samo jedna neisprekidana linija da oznaci gde je parking, a nema poprecnih da oznaci parking mesta. Zbog cega dolazi do situacije da se parkiraju 3 auta gde moze da stane 5 auta. Tek sto debili parkiraju maaale skutere na ta parking mesta, da znam malo bolje Nemacki tako bh mu zalepio na taj motor poruku da bi se zapitao. A pored toga trotoar sirine 3 metra, ali ograniceni Svapski idiot misli da mora da parkira na parking!!!
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Odgovori