Beograd

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Beograd

Post od blaugrana » 07 Sep 2019, 21:45

TakoE :)

Pre ce se pokupiti neka bolestina na bazenima nego na Dunavu

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk



Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Beograd

Post od Misha » 07 Sep 2019, 22:00

blaugrana je napisao:Obicno cim ljudi kazu "Dunav mi smrdi" znam da nisu rodjeni u NS :)
Ja sam uz Dunav odrastao, celo detinjstvo sam ziveo na cosak od njega. Meni Dunav mirise ;)
Kupao sam se u njemu uvek i za vreme devedesetih kada je svega bilo u njemu od nafte do mrtvih zivotinja.
Nikada nisam imao ni jedan jedini problem sa kozom ili nekim "oboljenjima"

Svake godine imam jedan ritual. Jada udjem prvi put u Dunav uzmem gutljaj vode i tako godinama u nazad

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk
+1

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Beograd

Post od Misha » 07 Sep 2019, 22:15

blaugrana je napisao:TakoE :)

Pre ce se pokupiti neka bolestina na bazenima nego na Dunavu

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk
Apsolutno. Mi smo ove godine,silom prilika posle mora proveli na bazenima. Mačak je ove godine podbacio,tako da nismo imali prilike da se kupamo na Dunavu,kao prethodnih godina. SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od snork » 07 Sep 2019, 22:57

Darko je napisao:
07 Sep 2019, 11:40
Ja sam rodjeni pa tako isto gledam dunav. Protocna kanalizacija. Nikad se nisam kupao u njemu niti cu. Znam dosta ljudi koji su navukli razna sranja kupajuci se u tim govnima.
Druga stvar su emocije novosadjana koji na dunav gledaju kao na devicansko otocje.

Reka Dunav zagađena je fekalijama duž svog toka kroz Srbiju, Rumuniju i Bugarsku, pokazalo je mikrobiološko istraživanje koje je sprovela grupa austrijskih univerzitetskih naučnika. Situacija je posebno kritična u Novom Sadu i Beogradu, gde je prisustvo bakterije ešerihije koli izuzetno visoko.


"U Srbiji, zemlji koja nije članica Evropske unije, ne postoje postrojenja za preradu otpadnih voda, tako da je kritičan do ekstremno visok nivo zagađenosti fekalijama na toku Dunava kroz velike gradove kao što su Novi Sad i Beograd", rekao je Gernot Zarfel sa Medicinskog univerziteta u Gracu.
Darko, verujem da je ovo tačno, ali zagađenost fekalijama uopšte nije tako strašna kao zagađenost raznim hemikalijama koja postoji u industrijski razvijenim zemljama. Ni postrojenja za prečišćavanje nisu tako komplikovana i skupa. Druga stvar je zašto još nisu izgrađena.

Mi u Beogradu smo "najlukaviji". Vodu za piće uzimamo iz bunara pored Save, a fekalije ispuštamo u Dunav. :mrgreen:
Mada i Sava nije baš čista reka. Na samom svom početku hladi reaktor u NE Krško (ne daj bože da se nešto desi), a posle se dosta idustrijske i gradske kanalizacije ispušta u nju. Takođe smrdi mulj leti kada je nizak vodostaj. Srećom pa nemamo potrebu da se kupamo u Savi, od kada je pre 50-tak godina napravljeno veštačko jezero pregrađivanjem rukavca Save između Ade Ciganlije i kopna.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Beograd

Post od Darko » 07 Sep 2019, 23:28

Postujem stav za to kupanje. Ja imam u porodici primere da su navukli razne stvari na dunavu. Bez obzira ne bih nikada ulozio u nesto tako mutno i zagadjeno.

@snork evo za tebe slike alpske save dolinke, voda bele boje, kao "mleko". Dan pre fotke bile jaka kisa, mozda se nesto spralo sa planina. Inace na ovom lokalitetu kazu da su snimani western filmovi.

Slika

Slika

Mene zanima kako je crno more tako solidno cisto bez obzira sta sve dunav unese tamo.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od snork » 08 Sep 2019, 00:09

Hvala. :)

Ih, da je Dunav jedina reka koja se uliva u Crno more... Verujem da Volga unese mnogo više industrijskog zagađenja od njega.

Ali mora su velika, lako podnesu ono što se uliva u njih. Mada je ovo konkretno prilično izolovano, jer je za Mediteran vezano samo kroz moreuze.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Beograd

Post od jaksa » 08 Sep 2019, 09:00

Volga ne unese nista:)

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Beograd

Post od blaugrana » 08 Sep 2019, 10:29

Darko, ovo je potok u odnosu na Dunav. Nije za poredjenje nikako.

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Beograd

Post od antivenom » 08 Sep 2019, 15:33

BRABUS je napisao:
antivenom je napisao:
05 Sep 2019, 17:11
Grujic je napisao:Problem je sto nije prirodno da u celom gradu (kako je krenulo) ne mozes da budes parkiran duze od 3h.

Sad sam bio u Budimpesti, tamo isto ima zona, al u ovoj gde sam bio nema ogranicenja al moze u jednom cugu da se plati max 3h. Pa sam na svaka 3h trcao do parkomata, al imam opciju da budem duze parkiran... Za sms placanje ne znam kako im radi, nisam pokusavao...

Ne znam koja su resenja, al ova da nigde ne mogu duze od 3h mi nikako ne lezi...

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока
Kako ne moze duze od 3 sata, moze recimo 150 din ceo dan recimo u Zemunu. Kontam da je i Zemun deo tog grada(tj BG) kojeg spominjes .
Jedini nacin koj znam je da ti napisu kaznu a ti u roku od nedelju dana platis pola (970 din valjda)
Jok bre platis sms 150 din i ceo dan stojis.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Beograd

Post od antivenom » 08 Sep 2019, 15:41

Ljudi koliko je vonjalo malopre na NBG preko puta hale sportova gde mi zivi tast a bili smo nekih 2 sata, kad smo dolazili nista se nije osecalo, a posle tih cca 2 sata samo sto peglu nismo bacili trcali smo do kola, sva sreca kod mene na Zvezdari sve ok, ali je bas tako pre jedno 2,3 nedelje kod nas vonjalo.
E moj Beograde...

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Beograd

Post od Gaginh0 » 08 Sep 2019, 15:44

Cesto predjem ovde preko Dunava gde je sirok samo desetak metara, cistiji od Save gorepomenute :mrgreen: bas se sa mostova vidi dno opusteno, a meni uvek u glavi kako izgleda sa Dunav sa mostova kod nas :mrgreen:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od snork » 08 Sep 2019, 20:21

jaksa je napisao:
08 Sep 2019, 09:00
Volga ne unese nista:)
Jao, kakva ispala. :kuku: Volga se uliva u Kaspijsko more/jezero. Dobro, recimo onda Dnjepar i Don. :isplazijezik:

Evo karte (ova mi je prva bila pri ruci... karta sovjetskih železnica iz 1943. godine :) ali vide se reke). Ko bi rekao da kod Volgograda (ex Staljingrada) i Volga i Don prave skretanje za 90 stepeni i nastavljaju "gde ne treba":

Slika
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Beograd

Post od BRABUS » 08 Sep 2019, 21:24

antivenom je napisao:
08 Sep 2019, 15:33
BRABUS je napisao:
antivenom je napisao:
05 Sep 2019, 17:11
Grujic je napisao:Problem je sto nije prirodno da u celom gradu (kako je krenulo) ne mozes da budes parkiran duze od 3h.

Sad sam bio u Budimpesti, tamo isto ima zona, al u ovoj gde sam bio nema ogranicenja al moze u jednom cugu da se plati max 3h. Pa sam na svaka 3h trcao do parkomata, al imam opciju da budem duze parkiran... Za sms placanje ne znam kako im radi, nisam pokusavao...

Ne znam koja su resenja, al ova da nigde ne mogu duze od 3h mi nikako ne lezi...

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока
Kako ne moze duze od 3 sata, moze recimo 150 din ceo dan recimo u Zemunu. Kontam da je i Zemun deo tog grada(tj BG) kojeg spominjes .
Jedini nacin koj znam je da ti napisu kaznu a ti u roku od nedelju dana platis pola (970 din valjda)
Jok bre platis sms 150 din i ceo dan stojis.
Za placu zonu da, ali za ostale (ljubicasta, crvena, zuta, zelena) ne moze pa jedini nacin da ostanes ceo dan je da ti napisu kaznu a ti platis pola u roku od 8 dana

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Beograd

Post od antivenom » 08 Sep 2019, 21:28

Pa za plavu i kazem.
Receno je da nema nacina da se plati a da se ostane vise od 3 sata, niko nije spominjao te boje zona, vec uopsteno.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od Ogi » 13 Sep 2019, 09:57

Izvođač dobio rok da presloži kocke na Trgu Republike

Https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1590570

Odgovori