Servis automatskog menjača

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Vancho
Postovi: 13
Pridružio se: 29 Avg 2017, 00:34

Re: Servis automatskog menjača

Post od Vancho » 27 Jun 2019, 15:13

Garazista mi je rekao da je u pitanju bloc hydraulik. Dali zna neko gde se on nazi?

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od ljubitelj » 27 Jun 2019, 16:26

Vec je dat sajt sa full setom, svih infrormacija o svemu.
Citanje kodova je tek prvi korak zapocinjanja dijagnostickog procesa, i postavljanja dijagnoze.
Drugi korak je popravka, a treci korak funkcionalna provera i eventualno podesavanje parametara.

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od nick79 » 27 Jun 2019, 18:31

Mislim da ces jos vise da zajebes stvari sto pokušavaš sam preko foruma da popravis. Odvezi auto u servis ili lokalnu garažu i neka ti to popravi neko ko zna. Na kraju će te koštati više to što se sam zezaš sa time a pri tome izgleda mi da nemaš pojma sta radiš.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk



Vancho
Postovi: 13
Pridružio se: 29 Avg 2017, 00:34

Re: Servis automatskog menjača

Post od Vancho » 27 Jun 2019, 20:11

J'a mislim da je sajt osnovan da bi nekome pomogao.a To dali cu j'a da ga licno rasturam il ne je druga stvar. Sa foruma Sam izvukao informaciju da mu menjam ulje i filter menjaca- uradjeno,takodje kao uzrok su mi rekli moze biti kaptor ABS -zamenjeni,sledeca prognoza je hydraulicki bloc..navodno ima veze sa abs i menjacem.nije mi ostalo puno.bateriju Sam uzeo novu je kazu da je zbog slabog Nakon,cistio er,cistio fab.pa nema sta vise. J'a imam prava da postais pitanje à ko je voljan da pomogne odgovorice ,ko nije nemora ni da proziva id...

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od ljubitelj » 27 Jun 2019, 20:48

Pa pomoc, i to velika, ti je vec upucena. Imas sajt, koji doduse treba citati i razumeti procitano pa zatim krenuti u postalvljanje dijagnoze utzrola kvara i na kraju kao posednje resavanje.
Ali ne tako kako si ti poceo prognmozama i nasumicnim zamenama delova pre nego sto si uradio dijagnostiicki proces slucaja.

Ne mozes leciti, dok ne postavis prvo dijagnozu.
Osnovno pravilo.

Iz dosadsnjeg opisa pridruzio bih se proceni kolege da je nedovoljno kako teorijsko tako i prakticno poznavane rada obih sistema a deluje i da ti nedostaju alati.

Vec i ono nalivanje napamet ulja je moglo da napravi dosta problema, to je prva velika greska koja je mogla biti izbegnuta.

I koliko znam, ispravice me neko iz uprave, javni forum nije profsionalno udruzenje mehanicara niti ima za cilje popravke preko internetea automobila.
Sve i da je moguce takva usluga ne bi mogla biti odrziva kao besplatna.
To je valjda jasno svakome.

Ono sto moze da se pomogne je da se iz iskustva usmeri i uputi sa nekom informacijom u smeru o cemu razmisljati, na sta obratiti paznju, gde procitati dodatno...u tom smislu vec si dobio izvanredan link i to bas konkretan za taj model menjaca.

Da li si prostudirao sta je sve napisano, od A slova do Z, za pocetak edukativnog procesa??

ps.Cim se postavi pitanje gde jefilter ili sta je hidro blok osecaj je da ne bi trebalo da prilazis autu ni menjacu samostalno, bez nadzora jer su to osnove najosnovnije poznavanja auto tehniike.
Ono kao sricanje slova kada se uci gradivo iz bukvara.....
Mozda malo surovo, ali u sustini ne moze odamh da se udje u reparacije automatskih menjaca dok se ne savlda prethodno gradivo.

Drugo nisi nista izmerio od radnih parametara tokom rada menjaca, kako u tom dele temperaturnog opsega kada radi korektno tako i kada ne radi dobro.. Koje su temeprature fluida, koji su pritisci pumpe, koji su pritisci reglera, koji su obrtaji kada se menjaju brzine, ...id..

Nesto se moze ili mora meriti pogodnim alatima a nesto se moze iscitati preko namenskog softvera i interfejsa za komunikaciju.
Da li ima s softver za citanje fajlova menjaca?? Imas li manometre??
Mozes li da kupis pristup fabrickoj dokumentacjii ili skines iz neke javne bilblioteke eventualno??

Tamo obicno pise potanko i veoma opsirno kako se vrsi dijagnosticki tok, kako se popravlja po radnim operacijima i kojim fabricki alati su neophodni.


Za uspeh ti treba alat, znanje da kosristis alat, dokumentacija i neko iskustvo da sve povezes u jednu celinu kako i sta kojim redom funkcionise od elektro ventila i sta se kojim redosledom pokrece.
Hidro blok je samo deo slagalice, njegova zamena onako napamet moze a i ne mora da popravi kvar.

Dok ti ne uradis postavljanje tacne i precizne dijagnoze tesko da mozes ocekviati internet resenje kvara.

Ako si profesionalac mozes da se ulcanis u udruzenje Fabucar, gde je priblizno 10,000 kolega u mogucnosti da ti preko interneta pomogne i upouti te tokom procesa postavljanja dijagnostike slucaja.

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od nick79 » 27 Jun 2019, 21:05

Prijatelju Vancho ja sam ti dao dobronameran savet da je bolje da odeš u krsteni servis i da to sto pokusavas da uštediš može da te na kraju košta skuplje. Prvo lutas i krenuo si da popravljaš neke stvari sto ti poneko kaže, a možda uopšte nije potrebno itd. U principu, mene savrešeno bas briga da li ćeš i kako ćeš popravljati svoj menjač. Svako dobro.


Sent from my iPad using Tapatalk

Vancho
Postovi: 13
Pridružio se: 29 Avg 2017, 00:34

Re: Servis automatskog menjača

Post od Vancho » 27 Jun 2019, 21:14

Upravo iznad tvog posta Sam naveo da ako neces da predlozis neku soluciju da nepises o nekom neznanju i prosipas citate iz bukvara.pitam Upravo zbog toga jer mi je ovo prvi pezo ove serije sa automatskim menjacem.svaki predhodnji Sam popravljao bez ikakve konsultacije sa bilo Kim.za automatike nemam znanja i zato Sam se obratio ovde za pomogne,à ti navreo kako necitam postove i te primitivne recenice oko bukvara.ako sumnjas u nesto sto mi moze pomoci ti kazi.nemoj pisati bezveze.dijagnostika pokazuje gresku kompresiju goriva i neispravnost releja sto nema veze sa menjacem,à mozda ima pa ko ima ovakav model verovatno se susreo sa ovim problemom.ja da me neko pita za pomoc oko problema koji se mène desio j'a bih mu rekao za récente.nemoj da ste takvi ljudi da odma pametujemo oko necijeg neznanja.J'a da znam vi mène nebih citali ovde.

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od ljubitelj » 28 Jun 2019, 06:22

Uraditi dijagnostiku MENJACA, ne motora kao sto si ti uradio.
Evo konkretnog predloga.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Servis automatskog menjača

Post od member » 24 Sep 2019, 22:49

Vladapetr, ti si imao Smax PowerShift, jel' tako?

Nedavno listam oglase na mobile de, zadao neke parametre, i izmedju ostalog, izbaci mi nekoliko komada Galaxya sa PowerShift menjačem kao tvoj ali uz napomenu da menjač ima problema!

Onda se setim onog tvog poznanika što je kupio S-maxa pa mu zveknuo menjač posle 10 dana i pljunuo 1300e za popravak.

Rekoh, ajde da pitam u Jakovo koliko bi moglo koštati najgori scenario popravke i Stevan mi reče da je PowerShift vrlo loš menjač i da ga oni uopšte ne uzimaju u rad za popravak.

vladan266
Postovi: 112
Pridružio se: 06 Apr 2016, 09:56
Lokacija: Beograd centar

Re: Servis automatskog menjača

Post od vladan266 » 24 Sep 2019, 22:52

Al si me smorio jbt, ja bas danas gledao Fokusa sa Power Shiftom i kontam "ma 100% je sve to isti k..., lako se popravi kao DSG", kad ono medjutim...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk



Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od Vladapetr » 24 Sep 2019, 22:57

Vrlo čudno, meni to nije rekao kad sam zvao da pitam da mi pogleda menjač taj što mu je zveknuo menjač nije moj drugar nego lik sa Automanijak portala, on je uzeo i još uvek vozi S-Max.
Imam dobrog majstora za autom. menjače, preporuka od AWT-a, rekao mi je da je nekih 1500e cifra ukoliko se potpuno raspadne pa mora komplet da se radi.

Dobar je i neki u Babama, a došao sam i do majstora koji je opravio taj od lika sa Automanijaka.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

vladan266
Postovi: 112
Pridružio se: 06 Apr 2016, 09:56
Lokacija: Beograd centar

Re: Servis automatskog menjača

Post od vladan266 » 24 Sep 2019, 22:58

Podeli sa nama informacije

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Servis automatskog menjača

Post od member » 24 Sep 2019, 23:05

Prošle sedmice sam ga pitao i tako mi odgovorio.
Zašto je napljuvao PowerShift - ne znam! Eto, ti si ga imao, sećam se da te zezao.
Očigledno da taj menjač ima neku falinku, pa kako se kome zalomi.

Napiši kontakte od te dvojice za automatske menjače. Zlu ne trebalo, pu pu.


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od Vladapetr » 24 Sep 2019, 23:14

Meni nije pravio probleme u smislu da se kvario, nije šaltao, proklizavao itd... Naprosto mi se nije svidjalo kako radi. Na kraju mi je Simonović (to je ovaj drugi, što je opravio taj S-Max sa Automanijaka) posle probne vožnje rekao - druže to je sve ok, PowerShift je takav menjač, pomalo divalj on ga ima u svom Dodge-u, kaže da Fordova verzija ide kao mleko u odnosu na njegov.

AWT-ova preporuka je Mića, na Zrenjaninskom putu. Kod njega sam prvo išao, par ozbiljnih mašina mu je tad bilo na popravci.

Mića: +381 64 4571454

Simonović: 0642216939


There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis automatskog menjača

Post od dragvorl » 25 Sep 2019, 00:30

Aca u Babama uglavnom radi Mercedes menjace.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori