Naši snimci saobraćajnih situacija

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od BigMazzy » 25 Sep 2019, 14:35

ftj je napisao:Ti si taj koji mu se u startu nabio u branik dok je on jos bio u preticanju. Pa je zato uzeo malo da te troluje a iako je.
dragvorl je napisao:Obozavam kad mi se ovako nabiju na branik. Jos kad blicnu smekeri. :ccc: Inace na AP u Srbiji 90% ljudi ne daje migavac pri prestrojavanju, isto je i u Italiji.
Ako vam je ovo nabijanje u branik, između nas može auto da stane, šta bi bilo da sam mu se toliko nabio da mi se ni tablice ne vide?


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka


lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od lami » 25 Sep 2019, 14:44

Zna kamera da zavara, a ovde deluje da kod onog kamiona od 15-20 s nije mogao da se skloni bez ozbiljnog kocenja. Posle ono sto je dao zmigavac pa se nije prestrojio je isterivanje pravde ili trolovanje zbog toga sto si mu se nabio (ne znam kakva je brzina, ali meni uvek kamera pokazuje kao da ima vise mesta, nego sto vidim za volanom). Obidji takve budale sa desne.
Ja pre koju nedelju idem auto putem ka Vrcinu i ispred mene raspali Bravo vuce se, ne secam se da li sam mu kratko blicnuo posto je desna skroz slobodna ili sam samo brzo prisao, vazno lik nabija gas, vidi se dim, nece da se skloni. Za 500-1000 m je skretanje na koje ja silazim, rekoh pusti budalu, idem polako desnom i tad on jos dodatno ubrzao jer se uplasio da cu da ga obidjem sa desne strane nisam sacuvao snimak

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока



BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od BigMazzy » 25 Sep 2019, 15:24

@lami
O tome pričam. Šta li je ljudima u glavi kad se ponašaju tako.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od grujicd » 25 Sep 2019, 15:57

BigMazzy je napisao:
25 Sep 2019, 14:35
Ako vam je ovo nabijanje u branik, između nas može auto da stane, šta bi bilo da sam mu se toliko nabio da mi se ni tablice ne vide?
"Da stane auto" nije dovoljno odstojanje na tim brzinama. Pravilo je da treba bar 2 sekunde da prođete istu tačku. Na 100kmh je to nekih 50 metara. U nekim zemljama se to rastojanje i meri.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ftj » 25 Sep 2019, 16:09

Problem je u nerazumevanju pravila voznje na autoputu koje je istina prisutno kod vecine vozaca kod nas. Kada je automobil u sred preticanja, sto je vise nego ocigledno na ovom snimku, ti ne smes da se zaleces i zaustavljas tik od njega i da ocekujes da mora da ti se skloni cim ugleda prvu priliku izmedju dva preticanja iako ce on sam usporiti svoju voznju. U Nemackoj je ovo sto si uradio kaznjivo bas debelo, bez obzira sto nisi ablendovao. Ovakva situacija je svakodnevna na autoputu kroz beograd jer je intenzitet saobracaja veliki i cesto se desava da ljudi samim tim sto voze levom trakom misle da su oni bogom dani i da svi treba da menjaju svoju voznju da bi se njima sklanjali. Ovo ne treba mesati sa situacijama kad neko zaista zajase levu i nece da se skloni jer takodje ne zna pravila voznje ili ga jednostavno bas briga da ih postuje.

Da je mogao kasnije da se skloni, mogao je, ali je ocigledno da je on bio iznerviran tvojim postupkom pa je hteo da ti 'vrati'.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od dragvorl » 25 Sep 2019, 16:30

Kultura voznje po AP u Srbiji je zaista katastrofa u odnosu na vecinu EU zemalja i to pisem iz iskustva jer sam tamo radnim danima a vikendom ugl u Srbiji. Nisu samo ljudi krivi, treba da ih neko nauci i pokaze na primeru.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Romanticni_Piroman
Postovi: 160
Pridružio se: 09 Maj 2019, 22:49
Garaža: Honda Civic 2008 1.8 VTEC

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Romanticni_Piroman » 25 Sep 2019, 17:02

Podrzavam reso vozaca. Inace imam dosta snimaka iz slicnog ugla i znam koliko daljina vara, mnogo blize izgleda auto ispred nego sto zaista jeste. A da je drzao "bezbedno odstojanje", ovaj ispred bi ga jednostavno ignorisao, ne bi ga ni primetio. Samo ipak sam pre za ablendovanje nego priblizavanje, bezbednije je.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Markoni » 25 Sep 2019, 17:06

U konkretnoj situaciji ne bih ocekivao od ovog da se skloni, jer je premalo mesta izmedju vozila u srednjoj traci. Pritisao bih ga tek ako se ne bi sklonio posle preticanja kamiona. Da sam na mestu vozaca BMWa dodao bih gas samo da ranije zavrsim preticanje i to je to.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od BigMazzy » 26 Sep 2019, 00:43

Evo još jedan snimak, snimao sam iz lokala u ustaničkoj, davno beše, al opet BMWSlika. Mada je tamo inače javašluk.



Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Ivan » 26 Sep 2019, 00:49

Koja lobanja, misli jer vozi 320d star 10g, da je cela ulica njegova, sta bi da vozi novu sedmicu, ili rols rojsa, gazio ljude i parkirao ukoso da blokira celu ulicu :)
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od antivenom » 26 Sep 2019, 12:00

dragvorl je napisao:Obozavam kad mi se ovako nabiju na branik. Jos kad blicnu smekeri. :ccc: Inace na AP u Srbiji 90% ljudi ne daje migavac pri prestrojavanju, isto je i u Italiji.
Takodje, i ja bih mu isto uradio kao i sto radim u vecini slucajeva.
Ne znam gde se nabijaju kao da im gori kuca, voze nekog u bolnicu a taj neko umire.
More ili ga iskuliram ili mu zapalim tako pa mu nije dobro.
Jebote sto nas covek voli tu sirenu, to blicanje od toga se jezim, a pritom idem po ogranicenju i necu da divljam ili da vozim dinamicno.
A kad vidim da neko normalno ide iza mene i hoce da prodje brze ali ne glumi divljaka sa blicanjem i sirenama i nabijanjima na branik takvom normalnom tipu se uvek sklonim, a divljaci kod mene ne prolaze.

Korisnikov avatar
Romanticni_Piroman
Postovi: 160
Pridružio se: 09 Maj 2019, 22:49
Garaža: Honda Civic 2008 1.8 VTEC

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Romanticni_Piroman » 28 Sep 2019, 20:06

Iznervirao sam se... :twisted: Trazim vec 20 strana unazad onaj snimak citroena koji obilazi traktor, gde je!???!?!?

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Markoni » 28 Sep 2019, 20:52

Tema "Kako se vozi u Srbiji"

Post #1546

Sent from my SM-G930F using Tapatalk



Korisnikov avatar
Romanticni_Piroman
Postovi: 160
Pridružio se: 09 Maj 2019, 22:49
Garaža: Honda Civic 2008 1.8 VTEC

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Romanticni_Piroman » 28 Sep 2019, 21:29

Nikad mi ne bi palo na pamet da nije u ovoj temi... hvala

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od pedja » 19 Nov 2019, 18:43

Redovna situacija, protrče kolonu i produže pravo.





T-T


Odgovori