Opel Astra H LED sijalice

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
thetomica
Postovi: 37
Pridružio se: 15 Maj 2018, 21:19

Opel Astra H LED sijalice

Post od thetomica » 04 Okt 2019, 01:09

Pozz, da li mogu bez problema staviti na Astru H ovakve led sijalice, jel mi ne treba neki adapter??Slika

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Opel Astra H LED sijalice

Post od Sloba » 04 Okt 2019, 08:59

Za vecinu halogenih sijalica postoje zamenske LED i ne treba nikakav adapter, ali nije bas pametno sve to raditi iz vise razloga. Pre svega, halogeni far je projektovan za halogene sijalice i sa LED rezultat nije prihvatljiv za ostale ucesnike u saobracaju (snop i kolicina svetla), pogotovo kada se LED montira u far bez projektora. Druga stvar je sto nijedna LED sijalica ove vrste nema evropski sertifikat pa takav automobil ne moze proci tehnicki pregled. Nije slucajno sto Philips na LED sijalicama koje sluze za zamenu standardnih H, na ambalazi navodi da sijalice nisu sa upotrebu u saobracaju ili da su samo za off road.

Tehnicki se sve moze uraditi sa tim da mogu da se dogode dve situacije - da glava (cilindricni deo) sijalice ne moze da prodje kroz otvor u faru (to sam imao na poznanikovom Dodge Magnumu) ili da poklopac za dihtovanje fara, ako postoji, ne moze da se vrati na mesto jer su LED sijalice zbog hladnjaka duze od halogenih.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2862
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Opel Astra H LED sijalice

Post od Martin » 04 Okt 2019, 09:53

Bacanje para, ništa više.

Poslato sa FIG-LX1 pomoću Tapatoka


Odgovori