Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dobro veče

Post od Heinz » 10 Okt 2019, 09:39

To zahvali Koštunici.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od shandu90 » 10 Okt 2019, 10:29

nick79 je napisao:Ako citas pazljivo valjda vidis da ja saram po svima. Ili te samo ovo boli sto sam ih pomenuo. Ne naginjem ni na jednu stranu... A da su zuti krivi jesu... A najvise su krivi sto 6 oktobra niko nije zaglavio na robiju od 40 godina bez mogucnosti pomilovanja... drugi bi se mislili kako ce da rade...

Sent from my SM-T510 using Tapatalk
Ja sam taj period ziveo u CG pa me nesto i ne interesuje mnogo dal su zuti ili plavi na vlasti, i sta se desavalo tada. Neki kucni prijatelji su ostali zuti, neki poplaveli u medjuvremenu, no oni biraju kako zive. Licno ne volim taj princip, krivi su oni pre nas i drzimo se toga. Kao majstori kad cokcu u fazonu ko ti je ovo radio.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: Dobro veče

Post od mitar1982 » 10 Okt 2019, 10:38

Heinz je napisao:To zahvali Koštunici.
Hvala im lepo svima. Da su bili još gori, pa da sam odmah posle faksa spakovao kofere...

Life goals:Slika
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Dobro veče

Post od Ralee » 10 Okt 2019, 12:04

grujicd je napisao:
09 Okt 2019, 23:11
Ne ložite se. Digitalni nomad, znači čovek koji već ima način da mu primanja dolaze na neki račun, karticu, ne zavisi ništa od Srbije, dođe kod nas do 90 dana - šansa da se prijavi za porez je 0%. A realno ne bi ni trebao, zar nije međunarodna praksa da porez plaćaš tamo gde si veći deo godine? Čist manevar skretanja pažnje.
Po medjunarodnom se placa prema rezidentstvu, ili po izvoru kako bi se izbeglo dvostruko oporezivanje.
Hoce da izmisle tocak, iako se negde vec uveliko voze automobili.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Dobro veče

Post od Pulp Fiction » 10 Okt 2019, 12:24

Ne znam ljudi, zašto vi što ste otišli non-stop po forumu insistirate na tome da svi odu. Šta vam to znači? Kao da se pravdate, šta? Ja kapiram da vi medicinari, inženjeri, i ini, imate prođu svuda, ali ima ovde verovatno i filozofa, filologa, politikologa, pravnika, šta oni da rade tamo napolju, zašto su se školovali, i trošili svoje vreme i pare. Možemo i mi otići, ali zar je to rešenje?

A i kome je bre life goal da se rodio u ledu i snegu, sa istim takvim ljudima. Ono gore promeniti u ''Da sam rođen u Dalmaciji, Istri, Grčkoj, Španiji, ostrvu nekom, da imam barku, sedim pod palmom, pijem dobra vine i jedem janjetine, kre*em neku vatrenu južnjakinju''...

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Dobro veče

Post od Ralee » 10 Okt 2019, 12:37

To je prava stvar, a ne ono sa smrzavanjem. Medicinari uvek bili nobles, samo sad mogu jos vise da pljuju u dalj.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od shandu90 » 10 Okt 2019, 13:01

Ja bi na Kipar bogami, dosta mi je samo more. Da se brckam dobar deo godine, a 'salata' kako kad :D

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: Dobro veče

Post od mitar1982 » 10 Okt 2019, 13:51

Pulp Fiction je napisao:
10 Okt 2019, 12:24
Ne znam ljudi, zašto vi što ste otišli non-stop po forumu insistirate na tome da svi odu.
Odgovorio sam Heinzu, meni je samo žao što ranije nisam otišao. Daleko od toga da insistiram, ili da me uopšte zanima ko će da ide, i da li će da ide. U principu me samo iritiraju kukavci koji se non-stop žale na nešto, a nit' menjaju nešto tu gde žive, nit' hoće da idu. Ja sam sebi život uredio najbolje što umem.
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od nick79 » 10 Okt 2019, 14:17

Pa sada generalizujes da oni koji su ostali ovde i ako kažu da ne valja da su kukavice. Pa prijatelju da ti kažem, mogao sam da odem kad god sam hteo. Nedeljno na LinkedIn-u dobijem bar jednu ponudu za inostranstvo. Pre godinu dana odbio Amazonovu ponudu za Berlin sa plaćenom relokacijom za užu porodicu. Zašto ostajem? Imam određenu porodičnu situaciju i kada nisam otišao do sada neću ni sada. A živim odlično i vrv zaradjujem u Srbiji koliko i ti u Norveskoj. I šta sada ja ne smem da kažem da su ovi na vlasti govnari jer će me neko ko je otišao okarkterisati kao kukavica. Treba da ćutim na lopuvluke da ne bih bio kukavica koja ništa ne radi. More...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: Dobro veče

Post od mitar1982 » 10 Okt 2019, 14:51

Palamuđenje o lopovlucima po fb, portalima i forumima neće apsolutno ništa promeniti, kao ni online-kuknjava na vlast. O tome sam pisao, imam par fb "aktivista" koji po ceo dan mrse o Vesiću i groznoj vlasti, samo što to niti nešto pomaže, niti se bilo ko od prozvanih sekira oko toga. Oni svoje muljaže rade, i ne brinu brigu.

Inače, i ja sam u Srbiji jako dobro zarađivao, nisam zbog para otišao...
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od nick79 » 10 Okt 2019, 15:22

Ali ti i dalje ne shvatas da i dalje vredjas jedan dobar deo ljudi ovde. Time sto ces im pricati da su kukavice, da palamude itd to bas podize nivo diskusije ovde... A pri ti tome znas sta ko od nas ovde radi. I znas da samo "palamudimo" po portalima, forumima pa treba ti da nam iz Norveske kazes sta da radimo. A veruj mi da mogu i ja tom tvom stilu. Vi jajare otisle u inostrastco pa sada kenjate nesto ljudima koji su ostali, kako su nesposobni itd.... ali ne mislim tako, svako bira svoj put. Neko zeli da bude daleko od rodbine, prijatelja, da ima cist vazduh u nekoj vukojebini, vozi polovan opelo itd i to je meni potpuno ok, ko sam ja da mu kazem da treba da radi ovo ili ono u zivotu.

Sent from my SM-T510 using Tapatalk



Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: Dobro veče

Post od mitar1982 » 10 Okt 2019, 15:54

Slabo se mi razumemo ovde, napisao nešto što meni smeta, nisam napisao da ti, ili bilo ko drugi to ne sme, ili ne treba da radi. Slobodan ti internet, piši šta hoćeš, neću sigurno ja iz neke norveške vukojebine da ti određujem šta ćeš da pišeš po internetima. Mene iritira i to je to. E sad, što si se ti našao iznenađen i uvređen, to je već tvoj problem. Niti nagovaram nekog da ide, ni da ostane, ni da dođe ovde, ni da kupi polovnog Opela.
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od nick79 » 10 Okt 2019, 16:02

Razume o se mi odlicno. Kada pocnes da iznosis kvalifikacije da je neko kukavica, da palamudi i sta ti treba da rade onda vredjas. A nisam iznenadjen - ljudski bezobrazluk me vise ne iznenadjuje. Svako dobro.

Sent from my SM-T510 using Tapatalk


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od srdjanyo » 10 Okt 2019, 16:05

Ako ima neko Koku (kokošku) sa LIDL Stikeez? Dajemo 5 različitih.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od dragvorl » 10 Okt 2019, 16:22

Suzdrzite se od vredjanja i generalizacije!
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori