Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 29 Okt 2019, 20:18

mitar1982 je napisao:Imate modovane verzije na 4PDA. Ja uglavnom platim kad mi se nešto svidi ili dosta koristim, ali ovako jajarske fore za uzimanje novca mislim da nema nijedna druga aplikacija. Imam plaćene i Pro i lifetime Vip, ali videću do kad će to da traje...
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=172149
Pa sto jajarska, platis vip 17e ili koliko je vec i daju ti full mogucnosti i bez reklama.
Tako funkcionise 90% aplikacija.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od grujicd » 29 Okt 2019, 20:27

Kamo lepe sreće, 90% aplikacija je već prešlo na "samo pretplata il' ništa" model.

Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od mitar1982 » 29 Okt 2019, 20:32

Zato što stalno menjaju uslove, što su doveli do toga da je free verzija neupotrebljiva, što su ljudima koji su imali stari Vip status ukinuli isti, što su osakatili Pro verziju i uveli ovaj sistem pretplate. Pa kad presuši i to za godinu-dve mogu da očekujem neku super-ultra verziju a sa ovim lifetime ću da se slikam. Na stranu bagovi i ostalo.
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nick79 » 29 Okt 2019, 20:42

Cak su i neki forumi prestalimda podrzavaju tt. Par koje pratim su u poslednjih par meseci ukinuli podrsku za tt.

A ovaj sistem sa pretplatama postaje sve vise prisutan. Secate se kako su u jednom trenutku stampaci postali relativno jeftini ali su kertridzi/toneri postali jako skupi. Pre par godina, znam da su pojedini ovlasceni dileri i servisi automobila neuporedivo vecu zaradu imali na servisu-odrzavanju vozila, nego sto im je zarada bila na prodaji novih vozila. U poslednjen vreme sve je manje aplikacija koje imaju tu opciju jednokratnog placanja. I to kako "male" aplikacije, takomi profesionalne alatke kaomato je npr Lightroom. Jednostavno, dugorocno vise im se isplati da ti svaki mesec naplacuju po malo nego da te rebnu odjednom, sto mozda nekima i odgovara. Idealno bi bilo da postoje oba modela placanja, ali cini mi se da ce toga biti sve manje i manje.

Sent from my SM-T510 using Tapatalk



ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ikac2000 » 29 Okt 2019, 22:01

To je u enterprise ITu odavno slucaj.

Uskoro ce i na mobilnima da mesecni trosak paketa bude manji nego trosak kvalitetnijih aplikacija.

A da TT agresivno menja pristup, stvarno su ga zbrzali. Prvo duplirali cenu, pa odmah zatim ukinuli upload vise od 1 fotke, a od pre neki dan i originalnu velicinu slike.

Pominje se negde i VIP Plus za 2.99 usd mesecno, ako to uvedu za bez reklama, napustam ih definitivno.

Pa i auti se u DE mahom racunaju po mesecnoj rati lizinga, to je sve vise zastupljeno za nove aute, gde vrednost auta se i ne pominje.

Najgore je sto i auto industrija ide u opasnost da u buducnosti proizvodi hardver u vidu sasija, sedista i sl. (tzv automobila) za IT firme poput Googlea i Ubera sa nekim IT korisnickim poslovnim modelima, bas aktuelna tema ovih dana po DE.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk





Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Heinz » 30 Okt 2019, 07:29

A vraćanje na neku bajatu verziju?

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od antivenom » 30 Okt 2019, 07:45

Ja imam VIP 6.5.6 skinutu jos davnih dana kod brace Ruja i savrseno radi, jedino su prestale notifikacije da iskacu ali sad vidim da mi je i bolje nego kad su radile jer je bas non stop notificirao sad je opustenije.
Moj predlog 6.5.6 od Ruja i bez brige sve radi, nema reklama...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od grujicd » 30 Okt 2019, 08:11

Da li možeš da garantuješ da ta krekovana verzija nema keylogger ili neki drugi mallware? Dosta je veći rizik kad se instalira nešto van google play.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od antivenom » 30 Okt 2019, 08:26

Pa vidi ima 3 godine da je koristim cak i vise eto.
Tri bankovne app sa poodosta kesa u svakoj nikad problem, nikog ne teram ninasta, samo dajem info.
Mislim da malo preterujete sa svim tim.
Kes je ono sto je najbitnije vecini, nema niceg kradenog samo ono sto svi manje vise dozvoljavamo google-u.
Bolje da se zapitate sta dozvoljavate googleu i sta mu ne dozvoljavate a on ipak uzme/sazna/ukrade od vas(nas).
Tako da je po meni google taj kojeg se treba plasiti ne krekovana verzija TT, pritom nikad niko nije izneo ni sumnju o krekovanoj verziji TT povodom kradje ili slicno(osnovanu razume se, ne tu kao keylogger ili malware).
Svako moze da bira, ja sam davno izabrao i nisam pogresio da me ovi prave ovcom da platim a da se oni posle predomisle i sad vip ne vazi, plati novo.
Ma cao...

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ftj » 30 Okt 2019, 09:12

Fino si sebi opravdao kradju :)

Ja isto tako kad ne platim busplus kazem sebi sta ima da placam politicarima lopovima buseve u kojima je vruce.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 30 Okt 2019, 09:22

Realno, supacke su im te fore sa urnisanjem od reklama. Kao da nikada u zivotu niste imali krekovanu verziju necega, sve placate po full ceni. Mene licno to jako smara u poslednje vreme, i posle mnogo godina cu bataliti TT i preci na ovaj klasican chat. Da sam platio taj lifetime (kao i milioni ljudi sirom sveta) i da sam ostao bez istog, osecao bi se namagarcenim. Isto se tako desilo za viber kad je pukao, pa su ponudili lifetime free stikere u znak izvinjenja. Posle par meseci kao neko update i prc, sve po starom.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od grujicd » 30 Okt 2019, 09:34

Mislim da malo preterujete sa svim tim.
https://www.zdnet.com/article/new-unrem ... d-devices/

"New 'unremovable' xHelper malware has infected 45,000 Android devices".

Ubacuje se preko aplikacija instaliranih van Google Play store-a. Iako čak i na zvaničoj prodavnici ima aplikacija sa mallwareom, apk-ovi sa piratskih sajtova ipak nose za red veličine veći rizik. Ništa ne kažem za taj tvoj TT, ovo je opšta konstatacija.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od antivenom » 30 Okt 2019, 09:44

ftj je napisao:Fino si sebi opravdao kradju :)

Ja isto tako kad ne platim busplus kazem sebi sta ima da placam politicarima lopovima buseve u kojima je vruce.
Realno i oni kradu ljude, ljudi platili dozivotni vip oni njima nono mora opet.
A pun mi lakat laznih moralista.
Ja nisam takav ne moralisem tamo gde ne treba, sad kad svi se grozimo sexa a kod kuce sve jedan hebe.
Ili jos gore upraznjava i neke egzebicije (realno nemoralne) ali eto placa bus plus(nista licno uopsteno kazem), ma dajjjj.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od antivenom » 30 Okt 2019, 09:49


shandu90 je napisao:Realno, supacke su im te fore sa urnisanjem od reklama. Kao da nikada u zivotu niste imali krekovanu verziju necega, sve placate po full ceni. Mene licno to jako smara u poslednje vreme, i posle mnogo godina cu bataliti TT i preci na ovaj klasican chat. Da sam platio taj lifetime (kao i milioni ljudi sirom sveta) i da sam ostao bez istog, osecao bi se namagarcenim. Isto se tako desilo za viber kad je pukao, pa su ponudili lifetime free stikere u znak izvinjenja. Posle par meseci kao neko update i prc, sve po starom.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Upravo tako, ako treba neko da bude magarac na kraju price, uvek biram da to ne budem ja vec druga strana.
Otvoreno kazem ja ne varam ali ako neko mene hoce, to je teze.
grujicd je napisao:
Mislim da malo preterujete sa svim tim.
https://www.zdnet.com/article/new-unrem ... d-devices/

"New 'unremovable' xHelper malware has infected 45,000 Android devices".

Ubacuje se preko aplikacija instaliranih van Google Play store-a. Iako čak i na zvaničoj prodavnici ima aplikacija sa mallwareom, apk-ovi sa piratskih sajtova ipak nose za red veličine veći rizik. Ništa ne kažem za taj tvoj TT, ovo je opšta konstatacija.
To je uopsteno, a ja sam pisao k o n k r e t n o za TT app, naravno da znam da ubacuju malware i keyloggere u razne app koje nisu sa PS-a to niko ( bar ja) nije porekao, kazem za moj TT.

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od jocas » 30 Okt 2019, 10:14

Ima li neko konkretna iskustva sa ekstenderima i SBB ruterima.
U delu stana mi je lošija mreža, vidim da ima nekih jeftinih rešenja koja dosta hvale. Stan je nekih 85 kvadrata, tako da bi trebalo da posluži i nešto jeftinije, a da bude elegantno bez dodatnih kablova.


U Emmi-ju imaju trenutno dva modela:
https://www.emmi.rs/wireless-ap-be%C5%B ... ctId=83027

Ovo je stariji model sa dobrim recenzijama
https://www.emmi.rs/wireless-ap-be%C5%B ... ctId=64319
https://www.sk.rs/2017/08/sktd06.html

Ima i duplo skupljih D-link rešenja
https://www.winwin.rs/bezicni-ap-range- ... 66721.html
Poslednja izmena od jocas u 30 Okt 2019, 10:19, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori