Mobile uploads

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Mobile uploads

Post od Gaginh0 » 01 Nov 2019, 20:46

Risto je napisao:
01 Nov 2019, 20:05
ovde ako dam žmigavac auto iza mene ukoči da se prestrojim
Ali u tome preteruju, i zbog toga na 100km auto puta naprave 3 zastoja po 15min. Idioti koji su preoprezni u voznji i pustaju sve i svakoga da se ukljuci i onda naprave zastoj, u zastoju se neko slupa, onda ovi iz druge trake (fizicki odvojene) usporavaju da vide sta se dogodilo pa naprave saobracajku i u toj traci.
I ne pokusavajte da me demantujete, posto predjem po A i B putevima 12-13kkm mesecno i smatram da mnogo vise vidim i u gradu i na otvorenom.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1032
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Mobile uploads

Post od ChobbyNS » 01 Nov 2019, 20:49

Ma da, to je klasika za nemačku. Oni po meni pojma nemaju da voze, jel kišica krenula da pada samo vidiš štopaljke kako šljašte po autoputu, da ne pričam kad sneg krene, opšta panika.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Mobile uploads

Post od snork » 01 Nov 2019, 21:34

Risto, sa najvećim delom tvoje poruke se slažem, ali bih izdvojio par delova:

Risto je napisao:
01 Nov 2019, 20:05
ličnom interesu (često vrlo sitnom, da je nešto ozbiljno, onda bi i razumeo) a ne prema opštim interesima. Što se tiče naše elite, nemamo je, nama fali par vekova razvoja društva kako bi se stekli neki kodeksi, način razmišljanja i maniri. Filantropija je skoro izumrla, elita se postaje najčešće preko stranke, čast izuzetcima,
Apsolutno tačno. Karađorđe, knez Miloš i njihovi naslednici su slobodu i kasniju izgradnju Srbije finansirali najviše svojim novcem. I drugi ugledni i bogati ljudi su gradili zadužbine, osnivali fondove, zbrinjavali decu bez roditelja, plaćali talentovanim studentima školovanje u inostranstvu, a ovi se posle studija vraćali u zemlju i sa entuzijazmom stvarali i radili za dobrobit naroda.

Risto je napisao:
01 Nov 2019, 20:05
Takođe nemamo ni empatiju, na nivou društva, ni poštovanje drugih. Uzmimo saobraćaj kao primer, vozimo po praviliu ko koga zajebe, ovde ako dam žmigavac auto iza mene ukoči da se prestrojim, kod nas sam morao da budem džiber i seljačina jer drugačije neću moći da se prestrojim. O drndanju ljudi sa lažnim blinkerima, paljenju svih rotacija zbog lične koristi (recimo hitna u NS upali rotaciju da prođe semafor pa posle 3 kilometra vozi bez iste), maltretiranju raznih državnih službi neću ni da govorim.
Ne znam iz kog si grada, ali u Beogradu je, i pored enormnog povećanja saobraćaja, u poslednjih 19 godina došlo do poboljšanja solidarnosti među vozačima (mada poštovanje propisa nije baš na nivou, često ne zbog bahatosti, već zbog neznanja - što je možda i gore). Uglavnom već posle dve-tri sekunde od uključenog migavca, neko uspori da bih mogao da se prestrojim.

Zloupotreba rotacije od strane hitnih službi (uključujući i policiju svih vrsta) se često pominje na ovom forumu, ali meni uopšte ne smeta. Nema tih vozila toliko mnogo na ulicama, da bi nekoga ugrožavali svojim ponašanjem. Neka rade šta hoće, a ja neću ulaziti u to da li su na zadatku, ili im je upravo javljeno za hitan slučaj, ili možda samo žure kući. Ali zloupotrebe od strane običnih vozila, kao što je neovlašćeno korišćenje blinkera ili vožnja zaustavnom trakom, dovode me do ludila. Ja bih to kažanjavao mnogo revnosnije i oštrije nego što je sada slučaj.

Risto je napisao:
01 Nov 2019, 20:05
Pored toga, iskreno, smarate i sa podelama. Te Beograđani i ostali, Delije i Grobari, BMWisti i ostali, gastosi i domaći... Dokle više sa tim? Bio sam dođoš, sad sam gastos, sutra ću biti nacionalni izdajnik jer sam odveo 4 osobe na zapad...
Ovo je takođe tačno. Neke podele su "benigne" (npr. zgodno je da postoji naziv za ljude na privremenom radu u inostranstvu :) ), ali me isto tako iskreno uplaši kada čujem sa kakvom mržnjom o Beograđanima pričaju pojedini ljudi u drugim mestima.

Risto je napisao:
01 Nov 2019, 20:05
Ako uzmemo da je država kolektivna zajednica jednog naroda koji upravlja istom, jasno je dokle smo dogurali i šta smo uradili. Priče o zaverama stranaca, uticaju masona i sl. neću uzeti za ozbiljno, ne vidim što bi neko imao želju da baš nas više zajebe od recimo neke Slovačke i sl.

MI ne mislimo kako da radimo na sebi kao narod, imamo stav da je sve ekstra ali da nas neko drugi zeza sa strane. Kao i u životu, treba početi od sebe...

Tačno je da treba početi od sebe. Ali je pogrešno što ne prihvataš da postoji uticaj državnog i verskog stranog faktora. Postojao je i za vreme Nemanjića (mislim da nas je mali Rastko upropastio što je definitivno prihvatio grčku veru, kad je već njegov stariji brat Stefan dobio kraljevsku krunu od pape), a postao je izrazito poguban tokom turskih osvajanja (većina naroda pobegla preko Ugarske sve do Ukrajine i svi su asimilovani). O 20. veku, dva svetska rata i uništenju Jugoslavije da ne govorimo.

Ta "neka" Slovačka na primer nije imala Turke skoro 500 godina, nije joj pola stanovništva ubijeno ili umrlo u Prvom svetskom ratu, a u Drugom je bila "proširena" i na deo teritorije Češke. Stanovništvo je većinski rimokatoličke vere. Osim etničkih i jezičkih veza koje postoje i sa drugim slovenskim narodima, nema mnogo istorijskih i političkih sličnosti sa Srbijom.
Ђенерал Јанковић

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Mobile uploads

Post od ikac2000 » 01 Nov 2019, 22:04

Risto, odlicno razmisljas, vrlo nepristrasno, ne samo za ovo sto si napisao, vec i za ostale postove.

Inace balkancima treba malo vremena da se priviknu na uredjeniji sistem, nije malo da zivis 35 godina u takvoj sredini, pa dodjes gore, pa te sve nervira :-) pa se vratis malo u Srb, pa te nervira posle jos vise to dole.


Ja nakon 4 god. vani, samo mogu da kazem da mi je zao sto nisam otisao sa 22. a mogao sam glat. Ne zbog Srbije, nego zbog sebe i svog zivota.
Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk





Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Mobile uploads

Post od Mr.Rotor » 01 Nov 2019, 22:30

Огија сјебао Ноле. Никако да испоштује његове прогнозе... То га много фрустрира.


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Mobile uploads

Post od nidza » 02 Nov 2019, 09:39

Putujete ljudi i budite malo duže ako je moguće, i češće sa drugim narodima i kulturama. Putujete daleko od Evrope da vidite kako svet zapravo funkcioniše i koliko su ljudi slični.

Evropa je poprilična oaza blagostanja, kad se šira slika sagleda, uključujući i Balkan, kakav god da je.

Saobraćaj i Bgd je definitivno sve gušći, ali i sve kulturniji. Ja sam od onih koji često na granici pristojnosti žure, ali dajem migavce i zahvaljujem se svima, 9/10 vozača će me pustiti.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
!GOR
Postovi: 593
Pridružio se: 08 Maj 2012, 20:46
Garaža: Audi A5 Sportback FL
Lokacija: Beograd

Re: Mobile uploads

Post od !GOR » 02 Nov 2019, 09:56


nidza je napisao:Saobraćaj i Bgd je definitivno sve gušći, ali i sve kulturniji. Ja sam od onih koji često na granici pristojnosti žure, ali dajem migavce i zahvaljujem se svima, 9/10 vozača će me pustiti.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Ja ne znam da li pricamo o istom Beogradu, bukvalno je iz dana u dan sve gore. Parkiranje na sred ulice, voznja zaustavnom, voznja bez mozga i sa telefonom ispred nosa i da ne nabrajam dalje. Raj za bahate i bezobrazne kojima to prolazi svakodnevno i samo su jos bahatiji i bezobrazniji.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk




Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Mobile uploads

Post od ljuba » 02 Nov 2019, 10:01

Ubi Beograd zagadjenje. Nekada sam uzivao u setnji (ili u otvorenom prozoru :) dok vozim) a sada je skoro 50% godisnje dusegupka.. Ljudi su svuda isti i uvek ce im nesto smetati zbog pomeranja granica tolerancije. Covek na zalost ima relativnu a ne aspolutnu toleranciju, i to je zeznuto...

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Mobile uploads

Post od Risto » 02 Nov 2019, 10:31

Što se tiče saobraćaja, možda je bolje nego pre ali baš za pohvalu svakako nije. Pa samo kad vidim slike i klipove koji se vrte po forumu, ne mogu imati utisak da smo došli do nekog višeg nivoa saobraćajne kulture.

Štio se tiče uticaja stranaca, na žalost, te neke istorijske činjenice su tu i tu ništa ne možemo da promenimo. Istoriju treba znati i razumeti ali se mora živeti u sadašnjosti. Ako pričamo o dnevnoj politici, pa ni Nemačka nije samostalna. Više sam mislio u pravcu da sigurno nama niko ne brani da budemo čistija zemlja, da manje krademo jedni od drugih (vlast od naroda), da imamo bolji sistem obrazovanja, da radimo više, da budemo preduzetniji itd. Svako od nas može najviše da napravi za sebe, mnogo više od države ili sistema...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8337
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Mobile uploads

Post od grujicd » 02 Nov 2019, 11:52

Nije loše voziti malo po CG, da vidiš da saobraćaj može da bude i bahatiji, bezobzirniji, neuviđavniji nego kod nas ;)

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Mobile uploads

Post od ftj » 02 Nov 2019, 12:09

Neverovatne saobracajne situacije u cg proizilaze iz neverovatnih saobracajnih resenja koja nisu dorasle obimu saobracaja. Dajte nama nemacke puteve da vidite kakvi smo mi dobri i kulturni vozaci.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Mobile uploads

Post od sebekkg » 02 Nov 2019, 13:08

Nije samo do puteva. Eno na onom prelazu izmedju becica i budve malo malo pa neko zavrsi na krovu. To ne moze biti od voznje po ogranicenju.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Mobile uploads

Post od pedja » 02 Nov 2019, 14:06

Taj deo nije samo do vozača. Vrlo zanimljivo rešena saobraćajnica.

Inače, stvarno voze katastrofalno. Kada završe bar deo AP, možda se smire :D

Npr: kada su radovi na putu, sa semaforom, malo ko sa CG tablama ga ferma. Jednom smo bukvalno ostali samo ja i neki iz BiH, svi ostali su prošli na crveno.



T-T


ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Mobile uploads

Post od ftj » 02 Nov 2019, 14:10

sebekkg je napisao:Nije samo do puteva. Eno na onom prelazu izmedju becica i budve malo malo pa neko zavrsi na krovu. To ne moze biti od voznje po ogranicenju.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Eto bas o tome i pricam, taj prelaz je stvarno nesto neverovatno. Bukvalno je raskrsnica projektovana za neko malo mesto sa 500 stanovnika a u spicu sezone tamo pici milijardu ljudi a nema ni semafora. Taj povecan rizik ce svakako dozvoliti nekom nervoznom majmunu da dodje do izrazaja.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8337
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Mobile uploads

Post od grujicd » 02 Nov 2019, 15:13

Kad ideš iz Budve i na tom kružnom toku vidiš putokaze za Podgoricu i levo i pravo moraš malo da zatiltuješ :)

Ali najviše sam mislio na bahatost tipa ima proširenje posle 5 metara, ali ne, stane na put. Slično kao kod nas, ali masovnije, i na dosta većem nivou nerazmišljanja o drugima. Slično je i u drugim sitacijama.

Odgovori