Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Ogi » 08 Nov 2019, 12:43

Ma sve ok brate. :doubleup: Ali, zar ne mislis da postoje ljudi koji su ovde i hteli bi iz nekih razloga da ostanu ovde ili ne mogu da odu, ali zele da zive u normalnoj sredini?

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od McGruja » 08 Nov 2019, 12:51

To svi žele

Problem je koncept demokratije bez kontratega od strane bogatih kapitalista

Nama su sjebali sve ljude koji znaju da prave pare, i mafija vlada bez problema

Ljudi koji znaju da prave pare su, u normalnim sredinama, oni koji guraju stvari na bolje
Putevi, recimo, infrastruktura generalno, urbanizam... Sve to kad prosečan čovek radi, dobiješ Kaluđericu i divljinu (ništa loše o Kaluderici, samo primer propustenog uredenog dela grada)

A svi žele da im bude uređeno, nažalost ljudi su u proseku debili i divljaci

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1894
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od 123456 » 08 Nov 2019, 13:20

Ogi je napisao:
08 Nov 2019, 12:43
Ma sve ok brate. :doubleup: Ali, zar ne mislis da postoje ljudi koji su ovde i hteli bi iz nekih razloga da ostanu ovde ili ne mogu da odu, ali zele da zive u normalnoj sredini?
Ja sam isto kukao, cak i vise nego ti (ako je to moguće :D ). I nekako ni sam ne znam kako sam se transformisao. Sazem se sa tobom, trebaju se vise stvari poklopiti za promenu sredine. Ali nekako ne vidim perspektivu zivota koji je svodi na neprestano kukanje. Trebas jednostavno odrediti prioritete u životu, i u skladu s tim, prevagnuti na jednu ili drugu stranu i ponasati se u tom pravcu. A ne biti neopredeljen, sto je najgora opcija. Ili se pomiris s nekim stvarima, podvuces crtu i budes zadovoljniji ili se nikako ne pomiris i promenis stvari u pravcu u kom mislis, da ce ti biti bolje. Ponovo govorim, najgore je biti poluopredeljen ili neopredeljen, nesto izmedju a nigde.

Gruja je dobro objasnio neke stvari ali ja govorim na nivou pojedinca a ne cele družbe.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od nikaragva » 08 Nov 2019, 14:20

Ralee je napisao:
08 Nov 2019, 11:32
Sta je smesno?
metro

tebi nije smesno?

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Kabal » 08 Nov 2019, 16:33

https://www.021.rs/story/Info/Region-i- ... rbali.html

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od dragvorl » 08 Nov 2019, 16:58

Dobro je rekla jedna zena koja je otisla iz BG 1973. U Srbiji je bitno kako je u stanu a van stana koga briga, u Kanadi je bitno kako je van stana, najebaces ako nije kako je propisano. Sto mi je rekla isto da se seca da su jos dok su ziveli ovde za vreme Tita postavili novo igraliste i za par dana je bilo izlomljeno...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 08 Nov 2019, 17:57

Komunizam je upropastio dosta toga.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3250
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Puzo81 » 08 Nov 2019, 18:10

Ovde neće biti bolje ni za 50godina a garant ni za 100 a trenutno se može lepo živeti u Beogradu i Novom Sadu dok ostatak Srbije đeni đeni.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od member » 08 Nov 2019, 19:53

Moglo bi ovde da bude bolje već od sutra!
********************....ali nema ko.


EDIT by mod: Obrati paznju na izrazavanje!!!

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gaginh0 » 08 Nov 2019, 20:39

Nema ko... da ga nasledi?
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od dragvorl » 08 Nov 2019, 20:41

Suzdrzite se ekstremistickih izjava, po ko zna koji put! :ccc:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od starac vujadin » 08 Nov 2019, 21:57

dragvorl je napisao:
08 Nov 2019, 16:58
Dobro je rekla jedna zena koja je otisla iz BG 1973. U Srbiji je bitno kako je u stanu a van stana koga briga, u Kanadi je bitno kako je van stana, najebaces ako nije kako je propisano. Sto mi je rekla isto da se seca da su jos dok su ziveli ovde za vreme Tita postavili novo igraliste i za par dana je bilo izlomljeno...
Zaboravila je da je otišla iz Jugoslavije, ne iz Srbije. I danas je tako iako se drugačije zovemo. Dok je Srbija bila Srbija ljidi su odlazili i skoro svi su se vraćali da ovde žive, rade, prenose znanja i prave kapital.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od dragvorl » 08 Nov 2019, 22:08

Ajde pojasni malo to...bas me interesuje
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od starac vujadin » 08 Nov 2019, 23:16

Hoćeš reći da malo šire napišem...

Srbiju su u vreme stvaranja moderne države, od početka 18. veka, pa do 1918. stvarali ljudi koji su mahom bili obrazovani van Srbije...jer drugačije nije ni moglo barme do osnivanja Velike škole koju su opet osnovlai ljudi učeni van Srbije. Nemačka, Austrija, Mađarska, Italija, Francuska, Rusija, kasnije i Amerika su bile najčešće destinacije. Međutim, svi ti ljudi su se vraćali u zemlju da b ovde nešto stvorili. Nisu ostajali tamo daleko. Kao što nisu ni oni koji su radili i zaradili nešto u inostranstvu nego su gledlai da se što pre vrate i da ovde nešto naprav eili da se zaposle za niža primanja nego što bi imali u inostranstvu. Pri tome Srbija je bila tada siromašnija nego danas, vrlo nerazvijena zemlja tako da gledano današnjim merilima današnji stanovnici verovatno ne bi radili isto što i naše preci nego bi zapalili što dlaje. Znači, ima nešto sem egzistencije što tera ljude iz neke zemlje, kao što ima nešto što vuče da se ljudi vrate i to je sasvim priorodno.
Mi smo tada bila zemlja koja je napredovala u svakom smislu, imala je sistem vrednosti, ljudi su je više voleli, bli privrženiji državi, porodici, solidarniji. Čak i oni koji se nisu vraćali činili su sve što mogu da pomognu otadžbini...školovali ljude, gradili zadužbine, organizovali razne vrste pomoći kada smo biliu ratu...o nocu da ne govorim.
Nije to nikakva idealistička slika - to je tako sve bilo. Takva država je imala svojih problema, naravno i mnoge stvari su i tada mogle bolje da se urade.
Od 1918 se menja slika, a pogotovu se menja od dolaska komunista kada nam je praktično promenjena svest i sistme vrednosti. Odlasci "da se ne vratim" su krenuli 60-ih stidljivo, pa onda dosta masovno, uglavnom radnici dok su učeniji ljudi bili kako-tako. Od 90-ih je krenulo kako je krenulo...to vlajda svi znamo. Sve je to Jugoslavija.
Poenta je da ono zbog čega ljudi odlaze odavde sa željom da se nikad ane vrati nije proizvod ono go što je Srbija predstavljala u vreme nastajanja i kada jepostala nezavisna, nego ono što predstavlja Jugoslavija po svom sistemu vrednosti, idejama, mentlanim sklopom, prilazu stvarima. I danas kada se zovemo Srbija mi u stvari nismo Srbija jer mi ne baštinimo skoro ništa od onoga na čemu je napralvjena srpska država. Ovu državu i danas vode ljudi koji su vaspitavani i kadrirani po merilima Jugoslavije, ne Srbije. Mi bismo i danas bili Jugoslavija da nas nisu i Crnogorci šutnuli...i tada smo sami se jedva nazvali Srbija, jedva se dogovorili o zastavi, himni, a kamoli o neki suštinskijim stvarima sem ovih simboličkih. Pošto je Jugoslavija jedna veštačka tvorevina sa uglavnom veštačkim vrednostima (ovo "uglavnom" zbog kulture...ali za to i nismo morali da živimo zajedno jer je dovoljan jezik kojim se sporazumevamo), nikakvim entuzijazmom to se jednostavno prenelo na nas i zato dobar deo ljudi je indifirentno prema bilo čemu sem onog što se tiče njih samih...izvaljeni iz ležišta lako nam je da lutamo unaokolo i da odemo bilo kuda bez želje da se vratimo ovde.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od swemir » 08 Nov 2019, 23:32

Da pojasnim da su se vracali zbog ljubavi i drugacijeg pogleda na domovinu i a da su tamo mogli imati vece plate....

Plate su mogli imati.
Ali ovde su imali svoje provatne prakse i ubijali su. Lekari advokati medicinari...

Tako da su se tad vracali da bi ovde razvili jake privatne prakse i daleko bolje uslove nego u nemackoj.

Sad idu isto tamo gde mogu biti bolji uslovi...

Tabakovic kad se vratio ubijao je od love nije bilo puno lekara arhitekata pravnika...
Svi su i bili bogati kad su odlazili ili bar vecina i vracali se na opasne dobre kombinacije ovde...

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока



Odgovori