Novi propisi o uvozu polovnjaka

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od Ji 4Tze » 11 Nov 2019, 01:02

Ma pročitaj svoj post gore, paljenje njiva pomenuo nisi, ali jesi npr. Valjevo i onda “nećemo južno”...
Aj usaglasi se sa sobom jer nije poenta ko je u pravu nego koliko je zagađeno od vode, vazduha i zemljišta. Ali to se u tvom mikrokosmosu ne vidi, dakle, tuga za dimničarima.
Ko s ludom babom da pričam...


Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od starac vujadin » 11 Nov 2019, 23:42

Ti imaš problem što skačeš s teme na temu jer te u svakoj razmeni demantujem i ništa ti ne ostaje nego da spominješ odžačare. Šta su ti oni uradili..nisu ti doneli sreću, loše su ti odradili dimnjak, jel nešto lično...o čemu ti? Šta "Valjevo", šta "nećemo južno"...o čemu pričaš?

"Ko s ludom babom da pričam"...hajde da vidimo, rekapituliramo tu britku, harizmatičnu, duhovitu devojčicu koji vrca od argumenata...i ne voli romantiku i brzu vožnju.

Šta ono beše... "smog nije atmosferska pojava već je nastao od aerozagađenja (ma šta reče...nismo znali :kezo: )...Iz kog razreda je ta definicija? Mi matori smo to učili u Poznavanju prirode, sad ko zna gde je to. Wikipedia?

Većina stanovnika se greje na čvrsta goriva (odakle ti podatak da se večina greje na čvrsta goriva..ti si obavešten, informisan, daj neki konkretan podatak, demantuj me...demantuje moja konzervativna bablja razmišljanja iz "kruga dvojke"...Pokaži mi neku mapu kako se koji delovi grada greju, pokaži mi kako sam odvojen od stvarnosti, kako živim u nekom svom svemiru...oh wait...ima, ali to je mapa "socijalista, lopova, secikesa, uhljeba" :rofl: :rofl: :rofl: ...to se ne računa...teorija zavere....tolerantno, otvoreno za druge argumente :rofl:

Vozi se na lož ulje (da, da...danas je 1993...čoveče iz budućnosti).

"Izađi iz grada, da vidiš kako se vozi po izmaglici po Ibarskoj..."...a ne, ja ne vozim kada su takve prilike...sedim kući i heklam. Što je sigurno sigurno je.

"Zagađenje je bilo od strnjike"..jeste u nekoj meri i to svi znamo i nisi nam ništa novo otkrio...još jedna pričica od koje niko neče biti pametniji i koju svake godine ima u novinama...

I šta...ostali su odžačari koji ti posebno bodu oči i koje si spomenuo 4-5 puta...ja jednom u šali...ali dobro to si ti i tvoja harizma i duhovitost :)

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od cozmo » 12 Nov 2019, 09:15

Zabranice voznju vozila sa Euro 3 i Euro 4 motorima u Srbiji, sad citam. Dakle, ostace oko 10% voznog parka, jer preko 90 posto Srbije vozi od Euro 1 do Euro 4 motora. Kako li ce se odreci poreza od registracija da mi je znati. A to znaci da cemo mi nasa vozila morati da damo na otpad za 100 evra po toni, sto je potpuno suludo. Svako ko ima auto stariji od 2009. godista ce morati da ga da na otpad.

Veoma lepo zamisljeno.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od somi-car » 12 Nov 2019, 09:27

Ma nije nego....Vucko lupio nesto kao ovo juce, prekjuce o ''omanjem ratu 90-tih'' i sada je cela Srbija stala...

Ko ce normalan da se odrekne ubiranja zarada od registracija, goriva i svih ostalih pratecih troskova tako sto ce zbog ekologije da otpise 90% voznog parka u Srbiji...

Ma koja ekologija u Srbiji sa ovom pamecu...samo daj uzmi harac gde god mozes a to je upravo ovaj sistem.

Predsednik vas keca u mozak i zivite u strahu...vozice se nasi krsevi jos dugo.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10464
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od TheWickerMan » 12 Nov 2019, 09:27

Sve verujte novinama, u pravu su. Eto, priča se i Euro 6 će da ukinu, samo da Srbija bude ekološki čista država!
Boli njih tuki za ekologiju, njima su bitne pare od akciza za gorivo. Ne mogu da ukinu Euro 3/4 u mnogo ozbiljnijim državama a 'oće kod nas.

Edit: preteče me somi_car, slažem se totalno.

OnePlus 6T via TT


Poslednja izmena od TheWickerMan u 12 Nov 2019, 09:27, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1032
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od ChobbyNS » 12 Nov 2019, 09:28

Nema ništa od toga, vest je napisana tako da se u narodu napravi panika, onda po starom dobrom receptu dolazi ON da reši probleme i da kaže da niko narodu ne sme da brani da vozi i to je to, bliže se izbori, kupe se poeni.
Pa jedna Nemačka ne može da zabrani ljudima da voze euro 3 I 4 osim u nekoliko gradova a ova prevara od države će to uraditi. Kako da ne.

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od ljubitelj » 12 Nov 2019, 09:33

Ne zabranjuje se voznja bilo kog vozila bilo koje Euro norme onako generalno u celoj zemlji, i normalno se mogu i dalje registrovati (i moci ce i dalje) ali bice selektivno povremeno ili trajno zabranjivana voznja kroz odredjene ulice ili kvartove cetnra gradova.

Recept koji se vec primenjuje u nekim drugim zemljama i gradovima, nrpr Grcka, Nemacka.

Pri cemu se ne zabranjuje ni voznja samih Euro 3 ili Euro 4 vozilla generalno vec dozvoljava voznja benzinaca ili TNG Euro 1, Euro 2, Euro3 a zabrana vazi za dizele. Tako je u Nemackoj do sada bilo uglavnom regulisano.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od cozmo » 12 Nov 2019, 09:36

"Prema zvaničnim podacima za pet poslednjih godina uvezeno je oko 800 hiljada vozila većinom evro 3 i 4. Njima se neće onemogućiti vožnja već će dobiti nalepnice da kada je veliko zagađenje ne mogu učestvovati u saobraćaju, predlaže Udruženje uvoznika Srbije."

U Nisu gradska skupstina hoce da donese odluku da potpuno zabrani voznju Euro 3 i Euro 4 vozila u gradu. Znaci u Nisu bez vozila, samo peske.

Ovi su ludi na vlasti, gledajte samo...
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od Pulp Fiction » 12 Nov 2019, 09:36

ChobbyNS je napisao:
12 Nov 2019, 09:28
Nema ništa od toga, vest je napisana tako da se u narodu napravi panika, onda po starom dobrom receptu dolazi ON da reši probleme i da kaže da niko narodu ne sme da brani da vozi i to je to, bliže se izbori, kupe se poeni.
Pa jedna Nemačka ne može da zabrani ljudima da voze euro 3 I 4 osim u nekoliko gradova a ova prevara od države će to uraditi. Kako da ne.
:plusone:

https://www.b92.net/video/vesti.php?yyy ... id=1615228

Evo stručnjaka. Znači uvoz, al od 2021. Realno su mogli i sad već od 2020. E3 a onda i E4.
Nema šanse zabrana vožnje.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od dragvorl » 12 Nov 2019, 09:43

Znaci Srbija prelazi na elektro pogon, pa nismo dzabe lideri u regionu. Ja im verujem. :rofl:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od shandu90 » 12 Nov 2019, 10:00

Neko je napisao da vec oseca boljitak, prikljucujem se i ja :D :D

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od ikac2000 » 12 Nov 2019, 10:01

I onda ce ovi pametni sa Euro 6 premijumima da izbace DPF i naprave Euro 0 i opet isto.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od dragvorl » 12 Nov 2019, 10:59

Euro6 motor i bez sve obrade gasova ce manje zagadjivati nego Euro 3 bez iste.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od ikac2000 » 12 Nov 2019, 12:27

Da, samo ce najgore mikrocestice ispustati, one su posle NOx najgore.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi propisi o uvozu polovnjaka

Post od dragvorl » 12 Nov 2019, 13:15

Ispustace iste materije, ali u manjoj kolicini. Samo koliko je potrosnja smanjena. No nebitno, zaista je u NS osetno zagadjenje.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori