Naši snimci saobraćajnih situacija

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od nuk » 03 Dec 2019, 22:08

Vladapetr je napisao:U momentu kad je naisla, pesak je tek prilazio prelazu. To se ovde prolazi bez oklevanja Slika
Realna krivica je samo moja, blenuo sam u retrovizor jer mi se sa leve strane neko brzo priblizavao, zato nisam ni pokusao da smotam u levo kad sam kocio.
U momentu kad se gospođa skroz zaustavila, pešak je je bio/ bila bar 2m na prelazu. Bez tvog oklevanja, pored čukanja bi i pešaka malo obogaljio.
Škoda ispade pametna ovde za razliku od tebe, ja ovo ne bih kačio, već bih se preispitao

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Vladapetr » 03 Dec 2019, 22:30

Poenta je, dakle, kačiti samo klipove u kojima je neko drugi ispao glup/sivonja/kreten? Sopstvene propuste samo pod tepih
A da li sam se preispitao ili nisam, niko ne zna bolje od online stručnjaka.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Ivan » 03 Dec 2019, 23:07

Zajebao si, ali lepo sto si okacio da se vidi kako trenutak nepaznje moze da napravi sranje.

Mene sinoc u BGu po onoj kisi zamalo zalepio covek iza, naisli na neku guzvu, krenulo odjednom opasno da se usporava, ja upalio sva 4 i kocio sto laganije koliko sam imao prostora do auta ispred i ovaj iza se zaustavio na par cm od mog branika, verovatno je nesto zverao.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21081
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od nidza » 03 Dec 2019, 23:29


Vladapetr je napisao:To se ovde prolazi bez oklevanja Slika
Nažalost, tako je. Većina baš tako vozi kao na ovom klipu, i loša navika postane loša praksa, a kao rezultat opšte pravilo na tom pešačkom da se ne staje.

Loša praksa je sinoć potpuno paralisala Novi Beograd. Navika vozača je sa se guze i trte svi u raskrsnicu, pa kad su popunili svaku rupu paralisali su tramvaje i ostali zabetonirani dva sata niko da se makne.

Neka ovakvih snimaka, dobro se završilo i moj drugarski savet tebi, a i svima nama, da popustimo malo gas. Bravo za radar, to treba imati apsolutno.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8362
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od grujicd » 03 Dec 2019, 23:31

Samo da osiguravajuće kuće počnu da daju bonus ako imaš auto brake i u kratkom roku će se omasoviti, prvo preko a posle i kod nas.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Vladapetr » 04 Dec 2019, 00:05

Svi ti radari i bezbednosne asistencije su mi na prvom mestu, kad sam birao auto najviše sam vodio računa da za tu sumu novca dobijem što više sigurnosti. Nadam se da ću i ubuduće moći da pravim takve izbore, jer mnogo znači svaka pomoć koja ispravlja neke moje ili tudje brljotine.

Par drugara me pitalo, i pokušavam da se saberem i setim ali nema trika: da li je auto počeo da koči ili je samo dodao silu kad sam potopio kočnicu?
Inače ne kreće odmah da koči kad zapišti, dešavalo mi se par puta u kreni-stani koloni kad ovaj ispred zabode kočnicu da se radar oglasi ali auto nastavi da se kreće još malo, dok sam ne zakočim. Al svi ti slučajevi su bili pri baš malim brzinama, pretpostavljam da prema brzini i dozira reakciju.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21081
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od nidza » 04 Dec 2019, 00:12

Koči ko blesav kad skonta da si panično pritisnuo kočnicu i bez radara. Moj nekad zna i pojasevima da me udavi kao pripremu za moguć sudar. Nemoj da te prepadne, ako imaš crew protection, a verovatno imaš.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Heinz » 04 Dec 2019, 08:08

Vlada malo pocepao po gasu, ovaj iz Pojata se ponašao kao kod kuće, i eto belaja za malo.
Šanse nema da bi neko iz BG usporio pre prelaza a pešak 2 m pre kolovoza.

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od lami » 04 Dec 2019, 08:13

U BG-u je malo divljina i kad vidis da neko koci na ulici, veca je verovatnoca da ce da upali sva 4, nego da staje da propusti nekoga. A kad dodje neko sa strane u Beograd, nakon sto je po svim medijima je nasiroko pisano kako su svuda postavljene kamere, radari.. oni onda voze dosta opreznije

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8362
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od grujicd » 04 Dec 2019, 08:41

Ne znam za vas, ali ja stajem u ovakvim situacijama. Ne vidi se 100% pouzdano zbog kiše, ali meni deluje da je pešak stigao do pešačkog u trenutku kad je crveni krenuo da koči. I ne bi se složio da tu svi samo proleću i da je divljina. Tu je autobuska stanica, iz mog iskustva i drugi staju dosta često, tj. nije da sad ja tu poštujem pravila i niko drugi. Pošto znam lokaciju i prolazim relativno često, čim izađem iz kružnog već osmatram šta se tu dešava. Ni ne razmišljam da će neko da me lupi od pozadi, uvek mi je veća briga da li će ovaj iz susedne trake samo da proleti. Čak ni to ne pamtim kad se desilo, a do pre par godina je bilo čestih situacija da te obilaze dok stojiš na pešačkom. Valjda su se ljudi ipak navikli kad auto stane na pešačkom da ima razloga zašto.

Ko se retko kreće oko kružnog toka na NBG mogu da razumem, ali ko prolazi svaki dan i nije naučio da otvori četvore oči odmah posle kružnog toka (na svakom izlazu je pešački) je 100% kriv. Ne 100% kriv u slučaju da se nešto desi, već 100% kriv u svakom vozačkom smislu što nije tu situaciju propratio kako treba i mora nešto da menja u pristupu vožnji. Ne pričam za Vladu pošto ni ne znam koliko često prolazi tuda, pričam iz svoje perspektive, za ovo bi ja sam sebi rekao "magarče, šta radiš". I rekao sam toliko puta, na greškama se i uči na kraju krajeva. Drugo je kad je situacija nepoznata, nešto te stvarno iznenadi, pričam striktno o prolaženju kroz mesta koja poznaješ i znaš da mogu da budu problematična.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Heinz » 04 Dec 2019, 08:48

Pešak je ~2m pre pešačkog u trenutku kada se Golfu pale stop svetla.
Sreća da je bio Golf tu, inače bi Vlada pokupio pešaka lagano.

Kad bi se totalno poštovala pravila Beograd bi stao :)

ftj
Postovi: 13024
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ftj » 04 Dec 2019, 09:08

Ne znam kako si to zakljucio iz ovoga

Slika

Inace moj burazer isto tako zverao negde i auto mu na kraju sam ukocio zbog pesaka, tako da se ovo itekako isplati.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Heinz » 04 Dec 2019, 09:22

Vidi se kretanje pešaka, iako se jednim delom na snimku poklapa sa kapljicom kiše na šoferki.
Prikačeni fajlovi
pešak.jpg
pešak.jpg (13.27 KiB) Pogledano 2147 puta

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od ikac2000 » 04 Dec 2019, 09:26

I ja bih stao, i uvek stanem.

Inace ovo je jedna od najvecih kazni u CH ako se ne stane, kako mi je drugar rekao.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Naši snimci saobraćajnih situacija

Post od Heinz » 04 Dec 2019, 09:58

Vozač samo ne sme da ometa njegovo kretanje.
Ako je pešački bez semafora, pešak se mora uveriti da može bezbedno da pređe ulicu.

Члан 23.
Возач је дужан да обрати пажњу на пешаке који се налазе на коловозу или ступају на коловоз или исказују намеру да ће ступити на коловоз.
Када прилази пешачком прелазу, возач мора да прилагоди брзину возила тако да у свакој ситуацији коју види или има разлога да предвиди, може безбедно да заустави возило испред пешачког прелаза.
...

Члан 97.
...
На пешачком прелазу, на коме саобраћај није регулисан светлосним саобраћајним знацима ни знацима које даје полицијски службеник, пешак је дужан да се пре ступања на пешачки прелаз, претходно увери да може да пређе на безбедан начин, тако да ступањем на коловоз не угрожава безбедност саобраћаја.

Члан 99.
...
Уколико на пешачком прелазу саобраћај није регулисан уређајима за давање светлосних саобраћајних знакова нити знацима полицијских службеника, возач је дужан да прилагоди брзину возила тако да у свакој ситуацији коју види или има разлога да предвиди може безбедно да пропусти пешака који је већ ступио или ступа на пешачки прелаз или показује намеру да ће ступити на пешачки прелаз.

Odgovori