Putevi u Srbiji

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od ftj » 08 Nov 2019, 19:06

Mislis na ovako nesto


Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10461
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Putevi u Srbiji

Post od TheWickerMan » 08 Nov 2019, 19:28

Dobro, ovo je "malo" ekstremno. I kreću se barem pomalo.
Prošle nedelje sam bio svedok gužve koja je trajala 3 dana, tačno ispod mog prozora. Samo se zapitam gde ide sav ovaj narod više.

OnePlus 6T via TT



Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Putevi u Srbiji

Post od dragvorl » 08 Nov 2019, 20:37

Da vidite prosli Bozic, od Regensburga do granice sa Srbijom auto do auta, tu sam se zesce zajebao kad sam krenuo u petak u 17.00. :kuku:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10461
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Putevi u Srbiji

Post od TheWickerMan » 08 Nov 2019, 21:06

Isto sam tad išao, setih se kako sam onda psovao: svim vozačima koji vozi voze levom trakom 80 km/h i mađarskim carinicima želim dugu starost tešku bolest. Nikad gore nisam putovao.

OnePlus 6T via TT


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Putevi u Srbiji

Post od dragvorl » 08 Nov 2019, 21:08

Znao sam da ce tako biti, trebao sam u zoru da krenem, medjutim cekao neki paket i jbg...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10461
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Putevi u Srbiji

Post od TheWickerMan » 08 Nov 2019, 21:20

Rekao sam sebi, ove godine uzimam dva dana ranije slobodno i idem na miru, onako više nikad, makar se vratio sa pola puta.

OnePlus 6T via TT


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 05 Dec 2019, 19:17

O stanju kolovoza govori i kamera iz auta. Uđem u galeriju i skontam da imam nekoliko "emergency" snimaka. Kako, kada se to snimanje pokreće ručno ili u parking modu?

Sinulo mi, a kasnije se i potvrdilo. Kako tresnem jače po krateru, tako se aktivira poseban snimak. Računa kamera da sam zveknuo, ili da sam bio zveknut...

T-T


ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od ljubitelj » 05 Dec 2019, 19:57

Ne znam o kom modelu kamere pises, na Kenwood kameri je normalno stanje da se emergencyu aktivira tokom voznje, tako je i opisano u uputsvu za upotrebu.
Aktivira se na tzv G silu tj ubrzanje i mislim da je granica 1G.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Putevi u Srbiji

Post od Heinz » 05 Dec 2019, 20:58

Kod mene je na low pa opet samo trpa u emergency.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od pedja » 05 Dec 2019, 21:25

Kod mene je high, ali Zuki apsorbuje udarce :D

T-T


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Putevi u Srbiji

Post od nidza » 05 Dec 2019, 23:17

Trpa i 70mai, ali nekad bas bezveze.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Putevi u Srbiji

Post od ljubitelj » 05 Dec 2019, 23:23

Meni retko napravi taj emergency, mozda jednom u 2-3,000km voznje. Koliko sam ispratio uglavnom se krece 0,3 do 0,7G tokom voznje.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Putevi u Srbiji

Post od dragvorl » 08 Jan 2020, 01:38

Putevi u nedodjiju...


SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Putevi u Srbiji

Post od Geza » 22 Jan 2020, 00:01

Iz Batajnice na auto-put do kraja godine
https://www.novosti.rs/vesti/beograd.74 ... aja-godine

BATAJNICA bi ove godine mogla da dobije direktan izlaz na auto-put, saznaju "Novosti". Naime, radovi na završetku Batajničke petlje trebalo bi da počnu čim se potpiše ugovor sa izvođačem, odnosno već u februaru ili martu. U toku je stručna ocena četiri ponude koje su pristigle na tender otvoren 23. decembra.

Više od četiri godine je prošlo otkako su završeni poslednji radovi na Batajničkoj petlji, a ostalo je da se poveže Obilaznica sa lokalnom mrežom puteva. Zainteresovani za gradnju petlje su : austrijski "Štrabag AG", bugarski "Trejs grup hold plc", turski kozorcijum "Mautek insat madencilik" i "Mehmet Ali unal insat tahut", kao i domaći konzorcijum "Unogradnja d.o.o" i "Montprojekt".

- Radovi se finansiraju iz kredita Evropske banke za obnovu i razvoj, a, prema sporazumu o kreditu, sprovodi se elektronska nabavka - kažu za "Novosti" u "Koridorima Srbije", koji su investitor ovog projekta. - U toku je stručna ocena ponuda i računska provera komisije za njihovu ocenu. Kriterijum za dodelu ugovora je najniža ponuđena cena, ali ponuđač i njegova ponuda moraju da ispune kriterijume definisane konkursnom dokumentacijom. Stoga, ne znači da će ugovor biti dodeljen onome koji je ponudio najnižu cenu. Početak radova se očekuje odmah nakon potpisivanja ugovora sa izvođačem.

Saobraćajnice koje će u okviru kompleksa petlje Batajnica biti sagrađene su deo Batajničkog bulevara od rampi do raskrsnice puta sa Ulicom kralja Mihaila Zetskog. Radiće se i ulica od raskrsnice sa Batajničkim bulevarom do raskrsnice sa pristupom za intermodalni terminal, uključujući i završetak započetog mosta preko pruge i paralelnog mosta "blizanca".

- Biće sagrađena i veza budućeg intermodalnog terminala Batajnica sa mrežom lokalnih gradskih i državnih puteva. Projektno-tehnička dokumentacija kojom su definisani radovi na kompletiranju petlje Batajnica rađena je tokom 2018. i 2019. godine. Vrednost radova na izgradnji ovih saobraćajnica uključujući i most preko pruge, infrastrukturne instalacije, saobraćajnu signalizaciju i opremu, kolektor fekalne i kišne kanalizacije i pejzažno uređenje, iznosi oko 11 miliona evra - navode u ovom preduzeću.

Kažu da će "Koridori Srbije" nastojati da ugovoreni radovi budu završeni do kraja ove godine.

BULEVAR NA DUGOM ŠTAPU

ZA punu funkcionalnost Batajničke petlje potrebno je dograditi deo lokalnih puteva, pre svega Ulicu Svetislava Vujovića. Zasada je planirana samo privremena veza, koja će služiti dok se Batajnički bulevar ne završi u celosti.

U Direkciji za izgradnju Beograda kažu da je tender za izradu tehničke dokumentacije u pripremi, ali i da imovinsko-pravni odnosi još nisu rešeni.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Putevi u Srbiji

Post od trojanac » 22 Jan 2020, 11:45

Deo pred ove izbore, deo pred sledeće. I tako, svak e 4 godine po deo. Za jedno 40 godina biće sve komplet. :besan:
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori