Dilema oko kupovine premium SUV-a

Razne informacije u vezi kupovine automobila
miki_28
Postovi: 58
Pridružio se: 14 Jun 2016, 16:05

Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od miki_28 » 06 Jan 2020, 13:51

Verujem da ima slicnih tema, ali nisam uspeo naci neku gdje se prica samo o nabavci premium SUV klase.


Imam u planu da uzmem veci SUV, ali imam nekoliko dilema. Ciliam modele 2008.-2010. godista, dizeli.

- Mercedes ML - najpovoljniji, dosta ljudi ga hvali da je 'best buy', savetuju da se zaobidje Airmatic
- BMW X5 - skuplji, ima stedljive dizele, cesto se ljudi zale na servis jer nema mnogo majstora koji se ozbiljno bave BMW-om
- Porsche Cayenne - najskuplji, meni vizuelno najprivlacniji, ali me brine kako se pokazala prva generacija, serviseri me ubedjuju da je lagan za servis jer je ispod lima Audi
-Range Rover Spot - njega sam otpisao jer svi serviseri koje znam su slegli ramenima kad sam im spomenuo RR
- Audi Q7 - njega sam na pocetku otpisao jer meni vise deluje kao autobus, a ne SUV

Ja sam najblizi tome da uzmem ML, a nakon par godina da ga prodam i uzmem drugu generaciju Cayenne-a kad im jos padne cena.

Molim vas za komentar za navedene modele, mozda razbijem neke zablude koje imam zbog komentara od servisera i ljudi koje sam propitivao za svaki model posebno.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od Geza » 06 Jan 2020, 19:30

X5 i kršten servis.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od dragvorl » 06 Jan 2020, 19:50

A neka i X5 bude krsten. :rofl:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

miki_28
Postovi: 58
Pridružio se: 14 Jun 2016, 16:05

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od miki_28 » 06 Jan 2020, 21:16

Geza je napisao:X5 i kršten servis.
Skoro sam otpisao X5 zbog skepticnih majstora i zato sto je skuplji od ML-ova istog godista :D

Mozes li napisati par detalja zasto preporucujes X5?

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od Geza » 06 Jan 2020, 21:23

Ne preporučujem, samo mi se ne sviđa struktura vozača Mercedesa. Za volanom ML-a uglavnom viđam mutne tipove sa kašičicama u ustima i plavuše. Sa druge strane u X5 viđam sredovečne ljude sa viškom kilograma.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od Ivan » 06 Jan 2020, 21:49

Bolji je x5 tog godista bez dileme ako mozes da se ispruzis, sa razlogom je skuplji. Mnogo bolje se vozi, dosta je stabilniji, a i udobniji osim ako mercedes nema airmatic, plus osetno manje trosi u praksi, ali ajde to nije presudno.

Mada ruku na srce meni su cudne dileme kada se porede auti koji su dosta razliciti karakterom, kupis auto koji se tebi najvise svidja i vizuelno i u voznji, odrzavanje ce najvise zavisiti od toga kakav konkretan primerak ubodes.

Rangerover mislim da trazi ubedljivo najdublji dzep.

Ako gledas mercedes airmatic vredi svaki dinar, drugi auto.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od Ralee » 06 Jan 2020, 22:07

Problem kod RR Sporta je sto je radjen na sasiji Dicovery-ja, pa svaki veci kvar maltene zahteva odvajanje sasije i karoserije. A i delovi su skupi jer nema mnogo aftermarket proizvodjaca koji ih rade pa se mora uzimati u oreginalu.

KoleBgd
Postovi: 23
Pridružio se: 29 Dec 2019, 18:54

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od KoleBgd » 06 Jan 2020, 22:27

miki_28 je napisao:
06 Jan 2020, 13:51
Verujem da ima slicnih tema, ali nisam uspeo naci neku gdje se prica samo o nabavci premium SUV klase.


Imam u planu da uzmem veci SUV, ali imam nekoliko dilema. Ciliam modele 2008.-2010. godista, dizeli.

- Mercedes ML - najpovoljniji, dosta ljudi ga hvali da je 'best buy', savetuju da se zaobidje Airmatic
- BMW X5 - skuplji, ima stedljive dizele, cesto se ljudi zale na servis jer nema mnogo majstora koji se ozbiljno bave BMW-om
- Porsche Cayenne - najskuplji, meni vizuelno najprivlacniji, ali me brine kako se pokazala prva generacija, serviseri me ubedjuju da je lagan za servis jer je ispod lima Audi
-Range Rover Spot - njega sam otpisao jer svi serviseri koje znam su slegli ramenima kad sam im spomenuo RR
- Audi Q7 - njega sam na pocetku otpisao jer meni vise deluje kao autobus, a ne SUV

Ja sam najblizi tome da uzmem ML, a nakon par godina da ga prodam i uzmem drugu generaciju Cayenne-a kad im jos padne cena.

Molim vas za komentar za navedene modele, mozda razbijem neke zablude koje imam zbog komentara od servisera i ljudi koje sam propitivao za svaki model posebno.
Do kog iznosa planitas da kupis ML a? Imas li ciljani maksimum km koje je presao ?
Po meni od navedenog ML je najbolji izbor. Cayenne isto nije los.

miki_28
Postovi: 58
Pridružio se: 14 Jun 2016, 16:05

Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od miki_28 » 06 Jan 2020, 22:43

@Ivan Ne bih isao na ML sa Airmaticom. Cayenne mi se najvise svidja, ali sam svestan da je X5 i ML realnija kupovina. Za X5 mi je bas dosta ljudi reklo da je dizel agregat smesan potrosac u odnosu na sve ostale SUV-ove.

@Ralee Definitivno sam iskljucio RR, ne svidja mi se toliko da bi ulazio u komplikacije oko slozenih servisa i popravaka.

@KoleBGD Maksimum do 10k Evra, kilometraza do cca 200k km. Cayenne ima nedostatak da je to facelift model na bazi stare generacije iz 2002 godine. Ispod lima X5 i ML su daleko novija vozila u odnosu na prvu generaciju Cayennea.

Generalno, najvise me zanima lakoca odrzavanja. Cenu servisa i delova nisam puno gledao jer smatram da su svi premium SUV modeli u slicnoj kategoriji - srednje skuplja kategorija.

KoleBgd
Postovi: 23
Pridružio se: 29 Dec 2019, 18:54

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od KoleBgd » 07 Jan 2020, 00:10

miki_28 je napisao:
06 Jan 2020, 22:43
@Ivan Ne bih isao na ML sa Airmaticom. Cayenne mi se najvise svidja, ali sam svestan da je X5 i ML realnija kupovina. Za X5 mi je bas dosta ljudi reklo da je dizel agregat smesan potrosac u odnosu na sve ostale SUV-ove.

@Ralee Definitivno sam iskljucio RR, ne svidja mi se toliko da bi ulazio u komplikacije oko slozenih servisa i popravaka.

@KoleBGD Maksimum do 10k Evra, kilometraza do cca 200k km. Cayenne ima nedostatak da je to facelift model na bazi stare generacije iz 2002 godine. Ispod lima X5 i ML su daleko novija vozila u odnosu na prvu generaciju Cayennea.

Generalno, najvise me zanima lakoca odrzavanja. Cenu servisa i delova nisam puno gledao jer smatram da su svi premium SUV modeli u slicnoj kategoriji - srednje skuplja kategorija.
Mislim da ces tesko za tu sumu da nadjes nesto krsteno, posebno cayenna, da je presao 200 000 (pravih). Vidi malo preko mobil.de, kakva je tu ponuda ?

miki_28
Postovi: 58
Pridružio se: 14 Jun 2016, 16:05

Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od miki_28 » 07 Jan 2020, 00:31

KoleBgd je napisao:Mislim da ces tesko za tu sumu da nadjes nesto krsteno, posebno cayenna, da je presao 200 000 (pravih). Vidi malo preko mobil.de, kakva je tu ponuda ?
Sad vidim da sam propustio napisati, auto uzimam u DE.

Svestan sam da mi je za tu sumu Cayenne na 'dugom' stapu...

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od OMP » 07 Jan 2020, 11:23

Drugar je izmenjao sve te suv-ove koji postoje kajena imao i starog i novog, x5 takodje, ml isto, razocara se jednim pa kao kupi takav ali noviji ili drugu motorizaciju, cak je i do hamera h3 i kadilak escalade-a isao a jedina dva koja su mu ostavila dobar utisak da ih je i vozio duze vreme su bili audi q5 i q7 doduse u S verzijama ali jedino za njih je imao reci hvale u svakom pogledu i komfor i vozne osobine i kvalitet. Inace vecinu tih automobila je kupovao nove tako da mu servisi nisu bili bitan faktor.
Drugi drugar je imao x5 to neko godiste koje ti gledas, sta reci kad je na duza putovanja uvek pozajmljivao losiji, slabiji i stariji auto od oca :) inace meni je x5 vizuelno najlepsi od svih pomenutih vozila

miki_28
Postovi: 58
Pridružio se: 14 Jun 2016, 16:05

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od miki_28 » 07 Jan 2020, 11:29

Meni je Q7 2008. godiste isuvise glomazno vozilo, smatram da pripada klasi sa Mercedesom GL i BMW X7.

Novi Q7 je odlican, ali je van budzeta.

KoleBgd
Postovi: 23
Pridružio se: 29 Dec 2019, 18:54

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od KoleBgd » 07 Jan 2020, 12:22

OMP je napisao:
07 Jan 2020, 11:23
Drugar je izmenjao sve te suv-ove koji postoje kajena imao i starog i novog, x5 takodje, ml isto, razocara se jednim pa kao kupi takav ali noviji ili drugu motorizaciju, cak je i do hamera h3 i kadilak escalade-a isao a jedina dva koja su mu ostavila dobar utisak da ih je i vozio duze vreme su bili audi q5 i q7 doduse u S verzijama ali jedino za njih je imao reci hvale u svakom pogledu i komfor i vozne osobine i kvalitet. Inace vecinu tih automobila je kupovao nove tako da mu servisi nisu bili bitan faktor.
Drugi drugar je imao x5 to neko godiste koje ti gledas, sta reci kad je na duza putovanja uvek pozajmljivao losiji, slabiji i stariji auto od oca :) inace meni je x5 vizuelno najlepsi od svih pomenutih vozila
Po meni q5 za suv je najbolji odnos cena i ono sto se dobija-ima permanentan 4x4, odlican autom.menjac, pouzdan motor koji se ne kvari. Jos ako je s line, to je po meni optimalno. Bolje uzeti s line q 5, nego obican q7

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od OMP » 07 Jan 2020, 12:47

Da q7 jeste autobus u odnosu na x5,q5, range i sl. ali je isto toliko i bolji od svih, opet kazem iz iskustva drugih ljudi ja takva vozila nikad nisam voleo i nemam neku procenu, cesto vozim sluzbenu mazdu cx7 2007. god. sta znam ne vidim sebe u takvim vozilima, volim robusna i velika vozila ali suvove nekako ne.
sq5 je po meni mozda best buy u toj kategoriji po svemu gledano, licno mi se svidja range rover sport ali kazu da nije nesto a vozio sam se u vogue predzadnja generacija to je po rupama i neravninama uzas doduse kao i vecina tih fensi suvova

Odgovori