Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od pedja » 11 Jan 2020, 20:30

Da.

Još nismo pogrešili sa picom. I ostala jela su dobra, a menjali su meni malo, koliko videh.

Jedino što kolače preskačemo. Dali smo im i drugu šansu, ali nije išlo.

T-T


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od trojanac » 11 Jan 2020, 20:34

Retko idem na tu stranu ali imaću u vidu.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od dragvorl » 12 Jan 2020, 01:08

Ta pizza je bas dobra, ko voli Italian style. Danas sam jeo lignje na zaru u Cubo u NS, to je pored velikog parkinga na glavnom ulazu Stranda. Mislim da ista firma vodi i Aqua Doria. Stvarno odlicno uz odlican ambijent. :thumbup:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12314
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od shandu90 » 12 Jan 2020, 01:23

Ja sam tamo samo picu jeo, i kafe pio uglavnom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

N_L
Postovi: 479
Pridružio se: 16 Mar 2016, 06:59

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od N_L » 12 Jan 2020, 02:47

pedja je napisao:
11 Jan 2020, 18:56
Ono što je bilo čudno je to što ne može da se plati mešano keš/kartica. Ne znam da li je do restorana ili konobara.
I meni su to rekli u vise lokala, mislim da je do konobara, neznjanje ili nece da se bakcu. U najgorem slucaju napravi mi dva racuna no im je sve to filozofija, ako ima koga u ugostiteljstvu da nam pojasni?

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12314
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od shandu90 » 14 Jan 2020, 21:07

To zavisi od programa koji imaju i od toga koliki je bol u preponama kod programera koji su im instalirali program. Nije to vezano samo za ugostiteljstvo, vec za sve delatnosti koje imaju fiskalnu kasu. Npr. u jednom vecem domacem lancu apoteka mozes da platis ili gotovinom ili karticom ili cekovima, u metro cash&carry mozes da kombinujes nacin placanja racuna.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od dragvorl » 14 Jan 2020, 21:47

Kafana Kod dede u BG, odlicna domaca kuhinja, teletina i rebarca pod sacem, gibanica, sjajno. :doubleup:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Gaginh0 » 14 Jan 2020, 21:59

N_L je napisao:
12 Jan 2020, 02:47
pedja je napisao:
11 Jan 2020, 18:56
Ono što je bilo čudno je to što ne može da se plati mešano keš/kartica. Ne znam da li je do restorana ili konobara.
I meni su to rekli u vise lokala, mislim da je do konobara, neznjanje ili nece da se bakcu. U najgorem slucaju napravi mi dva racuna no im je sve to filozofija, ako ima koga u ugostiteljstvu da nam pojasni?
U nekim programima ne mozes da razdvajas ture da nebi mogao da krades.

Ukratko dva-tri vodeca softvera u ugostiteljstvu u Srbiji imaju mali milion opcija koje mogu biti otkljucane ili zakljucane, zavisi od toga sa kojom sifrom/karticom se logujes, odnosno sta ti je glavni u lokalu/gazda/menadzer ostavio "otkljucano".
Ja cu na sto broj 1 da kucam dve kole i 2 kafe i naplatim bez racuna jer je tura mala i realno gost se nece cimati oko toga. Onda tu komplet turu prebacim na sto broj 2 gde sam kucao neko vece drustvo ili neko slavlje koje nece ni primetiti jer su do sada popili 15 kola i 20 kafa i onda opet naplatim. Tako dva puta naplacujem isto i ostaje mi cela tura u dzepu.

Da ja to nebih radio gazda mi zakljuca opciju da prebacujem sa stola na sto ili da razdvajam ture da nebih mogao da kradem. Isto tako onda ne mogu da naplatim jedan sto na dva nacina u ovom slucaju kes i kartica.

Medjutim 90% gazda i menadzera ti otkljucaju opciju prebacivanja da nebi svakih pola sata neki komobar zvao nadredjenog da mu stornira nesto ako pogresno otkuca ili sto mora da "razdvoji", "prebaci", itd.

Inace po ko zna koji put - konobari ne vole da se bahcu sa karticama, ne zato ne znaju, vec to je nesto sto neko ko nikad nije bio konobar nece razumeti.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od pedja » 14 Jan 2020, 22:07

shandu90 je napisao:To zavisi od programa koji imaju i od toga koliki je bol u preponama kod programera koji su im instalirali program.
Ne verujem da je razlog u softveru koji se koristi na kasi (trgovina, ugostiteljstvo, šta god). Koji god softver da je u pitanju, mora obezbediti da fiskalna kasa/štampač evidentira promet prema pravilniku/zakonu, a to podrazumeva i više vrsta plaćanja. Ujedno, nije podela plaćanja neka mudrolija za napraviti, tako da verujem da svaki prodajni softver ima tu opciju, pogotovo u ozbiljnim objektima.

Pre će biti da postoje drugi razlozi. Nekoliko njih mi iskustveno pada na pamet, ali me ne bi čudilo da je neka petnaesta ludost.


T-T


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Gaginh0 » 15 Jan 2020, 06:48

Samo procitaj post iznad tvog.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od pedja » 15 Jan 2020, 08:01

Ako zanemarimo konobare, ima još potencijalnih razloga, zbog kojih im može biti rečeno da ne mešaju plaćanje. Ima tu još njih u lancu.

T-T


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Gaginh0 » 15 Jan 2020, 08:12

Naravno, ali ovo sto sam ja naveo ti je u 70% slucajeva.

Neki lokali kucaju sve na belo, drugi kucaju pola pola, a vecina kuca 10% na belo i to se uglavnom u toku dana svede na ono sto je placeno karticom. Menadzer je uglavnom zaduzen da pegla stanje sanka, kuhinje, magacina u odnosu na to sta je prodano prethodnih dan/a.

Ogroman procenat robe u ugostiteljstvu se proda na crno.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

N_L
Postovi: 479
Pridružio se: 16 Mar 2016, 06:59

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od N_L » 15 Jan 2020, 10:05

Pa eto u najgorem slucaju ako mogu da storniraju nesto, kucaj racun bez ovoga mog, i onda ga meni kucaj nanovo i platimo tako.
Po tome sto rekoste sve je posledica nepovjerenja, muljanja ili generalnog rasula koje vlada kod nas u svemu. Inace, isto tako nema opcije da se ostavi baksis kad placate karticom sem ako kazes da ti naplati vise a i onda je pitanje da li ce dobiti to na kraju dana al to je sad jos jedna dodatna stavka.
Al eto, dok svuda po Evropi kes ide u zaobrav kod nas ni karticu nece, a kamoli nesto naprednije :)

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Gaginh0 » 15 Jan 2020, 10:16

Moze da ti prebaci na racun vec naplacena pica u visini koliki baskis zelis da ostavis :mrgreen:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Joker » 15 Jan 2020, 11:25

Kada plaćam karticom a želim da ostavim bakšiš dajem ga u kešu.
Što se tiče da konobari ne vole kartice, ako je razlog bakšiš, to se da rešiti ako što ja radim. Ako je razlog da ne kuca u kasu sve e pa ni ja ne volim što konobar ne ukuca u fuskalnu kasu a meni nije naplatio bez PDVa. :mrgreen:

Odgovori