2019 Škoda Octavia

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: 2019 Škoda Octavia

Post od somi-car » 12 Feb 2020, 12:18

I ovo obaranje zapremine spada u tuznu buducnost....

Za par godina svi cemo biti na 3 cilindara :glavomuzid:

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: 2019 Škoda Octavia

Post od gazza » 12 Feb 2020, 12:36

Vladapetr je napisao:
12 Feb 2020, 09:39
Upravo zato ti nikad nećeš biti na mom mestu Slika
Srećom...

Pozdrav

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: 2019 Škoda Octavia

Post od Grujic » 12 Feb 2020, 12:36

gazza je napisao:Pa kako kome, prvo nije izolovan slučaj, curenje krova na skupljim Škodama je postao trend o kome se piše po forumima i ljudi traže rešenje. E sad kad ja zateknem vodu u vozilu kupljenom polovnom za smešne novce onda mogu da se ne nerviram puno ali mi svakako nije svejedno. Ako prokišnjav flagship model onda taj brend ima ozbiljan problem i neko je tamo trebalo da povuče ručnu. Ozbiljni azijski proizvođače rade recall bukvalno stotina hiljada vozila za stvari koje ugrožavaju sigurnost ali i imidž brenda a Škoda se pravi luda sa kolima koja koštaju 50.000 evra. A opravdanje da ima i drugih sličnih proizvođača stvarno nije neko. Ej, 50.000 evra.

Ne znam šta da kažem, pre nego što sam pazario Suzuki prvi na listi mi je bio Yeti, tako da Škodu sve dok je u okvirima dobro poznate ranije strategije cenim poštujem. Da ne bude zabune, slično silovanje osećam i kod Seata, mada ih barem kod nas nema kao Škoda pa mi ne bode oči to repozicioniranje unutar VAG grupe.
Izvoli daj linkove.
Do sada nije potvrdjen taj trend sem stonje ftj nasao 10ak slucajeva za yeti.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: 2019 Škoda Octavia

Post od gazza » 12 Feb 2020, 12:40

guglajte skoda roof leak ili skoda water leak već se pisalo o tome onoliko. ovo kao neka zona sumraka. nije bas 10 ljudi. ocito da nije resen problem sa yetija ali je zato napumpan model i cena.

toleander
Postovi: 166
Pridružio se: 10 Apr 2015, 13:53
Garaža: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG
Lokacija: Beograd

Re: 2019 Škoda Octavia

Post od toleander » 12 Feb 2020, 12:44

Vladapetr je napisao:
11 Feb 2020, 23:45
Daj da vidimo gde je to trend da Škoda prokišnjava, na kojim to forumima pišu?
I mene zanima taj trend? :D Evo, moj Kodiaq ne prokisnjava, ne uklapam se u trend, valjda.

On topic, "skoda panoramic roof leaking" na guglu vraca 381,000 rezultata, a, recimo, "bmw panoramic roof leaking" vraca 742,000 rezultata. Sta sad, hocemo da zakljucimo kako je BMW sranje i prokisnjava duplo cesce od Skode? Naravno da niko razuman to nece reci, desava se svim prozivodjacima, masovna proizvodnja, kontrola kvaliteta nije kao sto je nekada bila i to vazi za sve proizvodjace. Zato i postoji garancija, popravi se o trosku proizvodjaca i teraj.

EDIT

"suzuki panoramic roof leaking" vraca 543,000 rezultata, to je izgleda trend da Suzuki prokisnjava, strasno! :rofl:
Esse Quam Videri

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: 2019 Škoda Octavia

Post od gazza » 12 Feb 2020, 12:57

ne govorimo o trecim proizvodjacima nego o skodi a mozemo i o BMW sto se mene tice, svejedno je. moj ugao je vezan za repozicioniranje škode prema luksuznijim klijentima bez rešavanja problema poznatih sa ranijih modela. škoda UK je radila zamenu vozila koja prokišnjavaju u garanciji, ima i o tome na netu.

sto se suzukija tice ovde ima korisnika nove vitare i s-crossa rekao bih vise nego kodiaqa pa se još uvek niko nije žalio na prokišnjavanje. ne znam, mozda i ima. s-cross water roof leak ima 0 rezultata na google.

ovo ne pisem da bih hvalio svoga konja, zabole me, moj prethodni auto (opel astra) je umeo da nakupi vodu na podu gde je vozač kada se nakupi lišće i blokira odvode ispod šoferke.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: 2019 Škoda Octavia

Post od Vladapetr » 12 Feb 2020, 13:18

Tvoj ugao je ugao nekoga ko nema novca da kupi auto kakav želi, pa zato pljuje po ceni. Kupi klotaru i onda nema šta da se pokvari, i to mrsomuđenje o pozicioniranju te neće pogađati jer to je priča o top modelima koji su najskuplji.

Što se tiče kvarova i iskustava, sve i da je neko imao problem vrlo je moguće da ne pišu o tome na forumu upravo zbog takvih mrzitelja. Jezivo je za koliko sam slučajeva čuo u neposrednom kontaktu sa forumašima (neki kvarovi, problemi sa servisom itd...) uz komentar da o tome neće da pišu javno, jer im se život zgadi posle komenatara "dušebrižnika".
Da si ikada kupio nov auto, kao što nisi, znao bi koliko sitnih i glupih problema ume da se pojavi sa samom početku. Tome garancija i služi, da se sve ispegla. S-Max, kojeg sam kupio sa 6 godina starosti i bio prezadovoljan kako me poslužio, je u prve 3 godine korišćenja X puta bio u ovlašćenom zbog "gluposti" (otkačila se neka sajla pa lupala, riknula brava na zadnjim vratima itd...).

Naravno, svi vi dušebrižnici sasvim "slučajno" previđate činjenicu da je mogući uzrok curenja kod mene fizičko oštećenje krova i antene, koje je očigledno, a da je panorama samo pretpostavka.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1600
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: 2019 Škoda Octavia

Post od zdushan » 12 Feb 2020, 13:38

nikaragva je napisao:Led svetla, ne greju dovoljno, pa se vlaga iz vazduha hvata po plastici fara.
Ovaj kondenz je iznutra, ne bih rekao da je to ok, bez obzira na led. Ima dosta tih službenih skoda oko firme, pa mi pada u oči...

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: 2019 Škoda Octavia

Post od gazza » 12 Feb 2020, 13:44

Vladapetr je napisao:
12 Feb 2020, 13:18
Tvoj ugao je ugao nekoga ko nema novca da kupi auto kakav želi, pa zato pljuje po ceni. Kupi klotaru i onda nema šta da se pokvari, i to mrsomuđenje o pozicioniranju te neće pogađati jer to je priča o top modelima koji su najskuplji.
jao, pa tebi je tvoje "bogatstvo" stvarno udarilo u glavu da se bavis prekognicijom. i gle cuda ja upravo vozim auto kakav zelim i koji btw nije klotara nego top of the range po opremi. i radije cu 50k evra da ulozim u dodatni luksuz i zadovoljstvo u zivotu, kao sto je recimo kuca na moru u grckoj kao sto i jesam, nego u nesto sto jaca oluja moze da dovede u poplavljeno stanje pa da posle drhtim pred osiguranjem da li ce da plati stetu.

na kraju krajeva, imam dovoljno novca da za cash, a ne za lizing kao ti, kupim u roku od sat vremena nekoliko kodijaka, što naravno ne bih uradio ni pod pretnjom smrcu. ne samo kodijaka nego automobila uopste.

ovde se odjavljujem, zaista nemam vremena za ovakve likove u zivotu.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: 2019 Škoda Octavia

Post od Vladapetr » 12 Feb 2020, 13:49

Od prvog momenta si priču sveo na lični nivo, komentarisanje novog modela Oktavije si prebacio na priču o meni, mojoj Škodi i mom iskustvu. Pa kad smo već došli do te tačke, bar da stvari konačno stavimo na svoje mesto.

Opšte je poznato da oni koji imaju dovoljno novca da zadovolje svoje želje prilikom kupovine automobila, otvaraju 20 različitih tema kako bi se najefikasnije nategli u budžet. Baš kao što si i ti radio :rofl: Moj savet bi ti bio da želje prilagodiš mogućnostima, em ćeš se manje sekirati em manje ispaljivati po forumu. No, pošto si se odjavio slobodno zanemari ovaj moj post :mrgreen:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: 2019 Škoda Octavia

Post od nikaragva » 12 Feb 2020, 14:06

zdushan je napisao:
12 Feb 2020, 13:38
nikaragva je napisao:Led svetla, ne greju dovoljno, pa se vlaga iz vazduha hvata po plastici fara.
Ovaj kondenz je iznutra, ne bih rekao da je to ok, bez obzira na led. Ima dosta tih službenih skoda oko firme, pa mi pada u oči...

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
Da, na unutrasnost i mislim. Nije to hermeticki zatvoreno. Neki vazduh mora biti unutra. Kada je vrlo toplo, da li zbog leta ili sijalice, taj vazduh pokupi svu vlagu. Kada se ohladi zimi, ili nedovoljno zagreje sijalicom, onda taj vazduh ne moze vise da drzi toliko vlage i ostavlja je na predmetima okolo.

Sad zasto far nije hermeticki zatvoren i da li treba da bude zatvoren, ne znam. Ili samo treba da ima bolju promaju.

Nije to samo kod Skode tako.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1600
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: 2019 Škoda Octavia

Post od zdushan » 12 Feb 2020, 14:27

Onda je to jedna od glupljih nus pojava uvodjenja led sijalica u farove. Bzvz je za videti...

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: 2019 Škoda Octavia

Post od HKS » 12 Feb 2020, 15:22

nikaragva je napisao:Led svetla, ne greju dovoljno, pa se vlaga iz vazduha hvata po plastici fara.
Zar LED far ne grije vise od obicnih?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: 2019 Škoda Octavia

Post od nikaragva » 12 Feb 2020, 15:31

Pa ne bas, ogromna je razlika u % energije koja ode na svetlost od one koja ode na toplotu, izmedju led sijalice i halogene sijalice recimo.
Medjutim, halogena sijalica ima 55w, a led nemam pojma koliko, ali moze da ima mnogo manje vati, a da podari istu kolicinu svetlosti.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: 2019 Škoda Octavia

Post od Day Walker » 12 Feb 2020, 15:45

zdushan je napisao:
12 Feb 2020, 13:38
nikaragva je napisao:Led svetla, ne greju dovoljno, pa se vlaga iz vazduha hvata po plastici fara.
Ovaj kondenz je iznutra, ne bih rekao da je to ok, bez obzira na led. Ima dosta tih službenih skoda oko firme, pa mi pada u oči...

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
Ovo je voda unutar fara i razlikuje se od povremenog magljenja.
Ovako nešto kada se desi podleže garanciji.

Btw. nije do panorame kod Vlade.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Odgovori