Servis - Razno

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od ljubitelj » 13 Feb 2020, 09:44

OMP je napisao:
13 Feb 2020, 09:06
kod nekih kola postoji mala sajlica sa unutrasnje strane gepeka preko koje moze da se otvori iznutra kad oboris sedista i pristupis gepeku...skoro to videh al ne mogu da se setim koji je auto
Znam o čemu se radi, imam to na Volvu sada a i na svim ranijim imao.. To je kod njih normalno već decenijama i standardna oprema uz dodatak da ima i preklopnik gde to otključavanje iznutra moze da se blokira po potrebi. Naravno otvara se električno preko centralne brave, a može i ključem.

Savršeno rešene brave.

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Servis - Razno

Post od lami » 13 Feb 2020, 09:44

Ljubitelj,
Ovo sto ti je Cozmo napisao. Samo je fora sto moras da obaras sedista da udjes u prtljaznik, pa da otkljucas.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od cozmo » 13 Feb 2020, 09:46

Da, tako je. Oboris sediste i otkljucas gepek u slucaju da ne radi centralna brava. Pa valjda nisu toliko glupi da naprave da ne moze :)
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od ljubitelj » 13 Feb 2020, 09:49

cozmo je napisao:
13 Feb 2020, 09:19
ljubitelj je napisao:
13 Feb 2020, 08:48
Još jedan biser PSA, na PUG307 nije moguće zasebno otključati samo gepek, moraju svih 5 vrata da se istovremeno otključaju. I to nije sve, gepek nije moguće otvoriti ključem jer nema pristup bravi sa spoljne strane. I tako ako slučajno aku oslabi ili izhubi kontakt preoistaje jedino obijanje auta.
Slika
Kao što si poslao, NEMA prisutpa sa SPOLJNE strane da se otključa., brzo lako i efikasno. Ovo polurešenje ima svaki auto i prakitčno ničemu ne služi u svakodnevnoj upotrebi gepeka.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od cozmo » 13 Feb 2020, 10:01

A sto bi ga kljucem otkljucavao spolja? Uostalom postoji opcija da uvek kad otkljucas auto on ti otkljuca gepek. Pitao si kako se otvara ako ne radi centralna brava - dao sam ti odgovor.

Ne vidim svrhu postojanja brave na gepeku, osim viska delova. Noviji automobili sad otvaraju gepek na dugme ili pokretom noge ispod istog, na senzor. Znaci projektanti su glupi jer su napravili to bez bravice? Ne bih se slozio.

Uostalom, kod Pezoa postoji ekonomi mod i nikad nece isprazniti aku da ne mozes da otkljucas auto, jedino ako ga fizicki ne izvadis.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Servis - Razno

Post od nikaragva » 13 Feb 2020, 10:08

Svaki auto moze da se otvori bez baterije.
Cak iako nije vidiljiva rupa za kljuc, ona je tu.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Servis - Razno

Post od gazza » 13 Feb 2020, 10:21

gde je na opel astri H karavan?

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Servis - Razno

Post od nikaragva » 13 Feb 2020, 11:16


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Servis - Razno

Post od gazza » 13 Feb 2020, 12:12

care! upravo moj slucaj, prazan aku.

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od ljubitelj » 13 Feb 2020, 18:12

cozmo je napisao:
13 Feb 2020, 10:01

Uostalom postoji opcija da uvek kad otkljucas auto on ti otkljuca gepek.

Uostalom, kod Pezoa postoji ekonomi mod i nikad nece isprazniti aku da ne mozes da otkljucas auto, jedino ako ga fizicki ne izvadis.
Ne treba da mi otključa ostala vrata (gde su recimo jakne ili lične stvari) nego samo želim da prosto otvorim gepek i izvadim komad alata, ili komad materijala koji mi treba bez rizika za stvari u kabini.
Hoću da mogu bezbedno i mirno da se bavim poslom koji imam u gepeku bez brige.

A dodatno, mogu ključem da otključam gepek, otvorim i odmah zaključam. Ključ u džep.
Izvadim šta mi treba i samo zatvorim,

Za to mi treba, navikao sam da imam i tu opciju, možda je to lux možda sam ja blesav možda neki drugi koji su to predvideli da mogu kao korisnik da biram način korišćenja nisu baš blesavi projektanti.

Kod Pežoa ta tehnika nije izvediva, prosto ne može da se daljinskim zaključaju vrata dok su otvorena makar jedna vrata.
To je još jedan propust konstruktora što se tiče brava. ok je da postoji zaštita samo za vrata vozača da se slučajno ne zaključa dok je ključ u kontakt bravi ali za ostala vrata je nepotrebno ograničenje u rukovanju.


Kod Pežao kao i kod Citroena postoji ekonomi mod, da to je tačno i u teorij ilepo zvuči ali u praksi sasvim je moguće da se isprazni akumulatora.

Da, to mi se desilo na C8 pa ne budi tako siguran da nikada neće. I to se naravno desi kada se žuriš, i kada je pun auto pa je nedostupna cela ona egzibicija koju si lepo i korektno iskopirao za otvaranje iznutra.
A ključ za skidanje akumulatora radi zamene (aku je smešten u podu auta) je naravno u gepeku...koji je nemoguće spolja otvoriti.

Na Pržou 1007 koji ima vrata na struju sam čuo od kolega, nisam ja lično video, da je još gluplje. Zimi oslabio akumulator. pametni kompjuter auta zaključio da nije dovoljan napon... auto se ne može otvoriti osim šlep služba pa u servis.

Ovi u PSA imaju neke žute minute, mnogo stvari su praktično osmislili ali ima i stvari koje ni budali ne bi pale na pamet. To je moj utisak, u globalu je prilično fino ali sitnice su te koje kvare sreću.

Još jedan primer, umesto da se otvaranje haube vrši povlačenjem sajle/ručice kod Puga je kontra- treba da guraš od sebe da bi povukao sajlu. I to naravno, nije nacrtano na ručici.

ftj
Postovi: 13024
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od ftj » 13 Feb 2020, 18:21

Jbg francuz.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od cozmo » 13 Feb 2020, 18:57

@ljubitelj
307 se otkljucava i bez accu. Kod mene se hauba otvara tako sto samo kliknes rucicu udesno. Nigde je ne guras napred. Osim ako tebi to nije "unapred". Takodje kod mene, ako kliknes dugme za otvaranje gepeka dok je otvoren, on se automatski otkljucava kad otkljucas auto.... ako hoces to da iskljucis, samo opet kliknes drugi put dok je otvoren gepek.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od ljubitelj » 14 Feb 2020, 08:28

Kod mene je potrebno gurati napred polugu/sajlu. Ni levo ni desno, jedino moguče je unapred, dakle u smeru od sedišta ka motornom prostoru.
Takav posutpak je opisan i u uputstvu za rukovanje.

Evo i na klipu kako to izgleda https://youtu.be/tgevyv25joU?t=25

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od cozmo » 14 Feb 2020, 12:04

Kod restajlinga je drugacije. Povlaci se udesno, tj ka tebi, kao kod svakog normalnog auta, samo sto ide udesno. Ne ide unapred. Mislim isto mi je bilo na svakom autu...

Ja ti kazem da se restyle verzija auta razlikuje u bas mnogo stvari, pocevsi od rada klima uredjaja, do svega ostalog, pa eto i do stavki otvaranja haube, gepeka (da mozes da namestis automatsko otkljucavanje istog sa otkljucavanjem vrata), kao i u mnogim drugim stvarima.

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od ljubitelj » 14 Feb 2020, 16:37

Lud zbunjenog :)
Jbg, Francuz što lepo napisa kolega. Za sve komande RTFM da bi koristio auto iz prvog pokušaja :kezo:

Odgovori