Dilema oko kupovine premium SUV-a

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od starac vujadin » 18 Jan 2020, 21:02

Xepoj87 je napisao:
18 Jan 2020, 20:43
starac vujadin je napisao:
Xepoj87 je napisao:
18 Jan 2020, 19:46
starac vujadin je napisao:
Xepoj87 je napisao:
12 Jan 2020, 13:15
Dredger je napisao:Bas sam hteo da pitam jesi razmisljao o Infinitiu i vidim da je Starac okacio par linkova. Ja bih npr isao na Infiniti, vrhinski automobil. Naces ga lako od prvog vlasnika, sigurno je bolje odrzavan od svakog x5 ili ML, sigurno ima full servisnu istoriju i vozi ga imucni gospodin od 50 i kusur godina, to mu bude drugi ili treci auto u kuci. To je profil vozaca Infinitija na zapadu. Kod nas gotovo da ih nema jer jebes to, komsije ne znaju za tu marku i nece mi zavideti.
Moze tako, a moze i biti da ima losije menjace, mnogo losiji enterijer, kriminalan infotainment, manji je, sa manje prostora, da nije dovoljno jeftiniji, s obzirom koliko je losiji.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Može i da je Infiniti u proseku kvalitetniji i pouzdaniji još iz fabrike od bilo kog nemačkog takmaca o kojem se ovde priča, a ta razlika u polovnjacima je samo još veća, te da se vozi mnogo dinamičnije od BMW i Mercedesa zbog nižeg težišta. Naravno, i estetski je daleko ispred njih... uostalom, FX je rodonačelnik SAV vozila kakvih ih danas poznajemo...a ne X6 kao što većina misli.
Niti je dinamicniji, niti je pouzdaniji.

Bas taj FX o kom pricas, 2 drugara, to jest vise poznanika iz srednje su imali, jedan zlatni 35 i jedan bronzani 45, ja sam se cak jako lozio da uzmem taj 45 na plin, tako sam i dosao na Vrele Gume forum...nikakav kvalitet i ako verovatno najlepsi suv tog vremena.

Evo o generaciji o kojoj pricamo:Slika

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Pusti brend...nego o konkretnom vozilu.

https://www.jdpower.com/Cars/Ratings/Qu ... ssover-SUV
To nije FX, to je EX, 2 klase manje vozilo od X5 i ML-a.
Mislim, i FX je klasu ispod, u klasi GLCa, ali ajde.
FX je još bolje napravljen nego EX. To je FX "za siromašne". U svakom slučaju daleko relevantnije poređenje nego merenje brendova

FX je klasa X6, EX bi bio klasa X4, GLC kupea...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od Xepoj87 » 18 Jan 2020, 21:13

Prvo, FX je klasa GLCa i nije kupe, niti ga je iko nazvao kupeom, ukljucujuci i proizvodjaca.
SAV takodje nije naziv sa suv kupe, vec Bmwov naziv za svoja suv vozila, da stave akcenat na activity, a ne utility.
Vise ovde:
https://www.bmwnyc.com/what-is-a-bmw-sav/
The Infiniti QX70 (formerly called the Infiniti FX until 2013) is a compact luxury SUV produced by the Nissan-owned Infiniti luxury vehicle brand between the 2003-2017 model year. The FX replaced the QX4 as Infiniti's mid-size SUV. It shares the same FM platform as the rear-wheel drive Nissan 370Z, and it "made no claims of climbing mountains." Rather, its aggressive shape promised style and quick handling.[2] The similarly sized Nissan Murano is based on the same D platform as the front-wheel drive Nissan Altima. The FX does not have Nissan-branded equivalent, and is not sold in Japan.
Dakle, compact suv, kao i X3, q5 i glk/glc...
Ex je klasa ispod, kao Rav4.

Evo ti poredjenje sa GLK, bas taj model koji mu preporucujete:



Sent from my SM-N975F using Tapatalk




Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od starac vujadin » 18 Jan 2020, 22:19

Mnogo više ima poređenja sa svojim prirodnim konkurentima...poređenje koke si postavio nije poređenje konkurenata po klasi, nego šta može za neki iznos da se kupi i tu dolazi do izražaja prednost u ceni Infinitija, tj.skupoća Nemaca koji za iste pare nude kola niže klase.



Infiniti to nije zvao kupe niti mu je nadevao neka specijalna imena jer je to normalna firma koja ne pravi lažni hype i ne izmišlja nove klase...možda bi danas drugačije uradili da su znali da će X6 da pokupi slavu kao "rodonačelnika" nove klase.. No, činjenica je da svojim dizajnom FX jeste prvi sa takvim oblikom karoserije i takvom koncepcijom.

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk




Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od Ivan » 19 Jan 2020, 01:17

Mislim da je starac lepo objasnio za klase, uvek sam i mislio da je taj FX klasa x5/ML, ali bacim oko na specifikacije i kada se pojavio FX je bio solidno veci od aktuelnog bmw x5 i merca ML, imao je vece medjuosovinsko rastojanje, tek ga je druga generacija x5/ML koja se pojavila par godina kasnije stigla i za nijansu prestigla po dimenzijama,

Davno sam imao prilike da ga vozim, sigurno 5-6g, istina je da ostavlja dinamican utisak, nije istina da se vozi mnogo dinamicnije od BMWa, realno tu mogu biti nijanse u pitanju, ML je naravno mnogo manje dinamican za voznju, ali je sposobniji offroad, drugacije je nastrojen.

Sto se tice enterijera, utisak jeste da je losiji od druge generacije, ML/x5, ali itekako na nivou prve generacije x5/ML pa i kajena.

Kao sto se i kajenu vidi u nekim stvarima da zaostaje pola generacije za mk2 X5/ML, normalno je da se vidi i kod infinitia, cak je bolje odoleo zubu vremena od kajena i prve generacije tih dzipova koje je ciljao.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Dredger
Postovi: 202
Pridružio se: 07 Jul 2017, 16:44
Lokacija: Zrenjanin

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od Dredger » 14 Feb 2020, 19:40

miki_28 je napisao:
06 Jan 2020, 13:51
Verujem da ima slicnih tema, ali nisam uspeo naci neku gdje se prica samo o nabavci premium SUV klase.


Imam u planu da uzmem veci SUV, ali imam nekoliko dilema. Ciliam modele 2008.-2010. godista, dizeli.

- Mercedes ML - najpovoljniji, dosta ljudi ga hvali da je 'best buy', savetuju da se zaobidje Airmatic
- BMW X5 - skuplji, ima stedljive dizele, cesto se ljudi zale na servis jer nema mnogo majstora koji se ozbiljno bave BMW-om
- Porsche Cayenne - najskuplji, meni vizuelno najprivlacniji, ali me brine kako se pokazala prva generacija, serviseri me ubedjuju da je lagan za servis jer je ispod lima Audi
-Range Rover Spot - njega sam otpisao jer svi serviseri koje znam su slegli ramenima kad sam im spomenuo RR
- Audi Q7 - njega sam na pocetku otpisao jer meni vise deluje kao autobus, a ne SUV

Ja sam najblizi tome da uzmem ML, a nakon par godina da ga prodam i uzmem drugu generaciju Cayenne-a kad im jos padne cena.

Molim vas za komentar za navedene modele, mozda razbijem neke zablude koje imam zbog komentara od servisera i ljudi koje sam propitivao za svaki model posebno.
Sta si pazario na kraju?

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od gazza » 16 Feb 2020, 02:47

A šta ćeš tačno dobiti sem prestiža i pokazivanja (ako pričamo o vožnji u Srbiji, tj srpskim putevima) sa bilo kojim od navedenih u poređenju sa recimo Hondom CR-V u najjačem paketu, što bi trebalo da bude ispod 40k evra.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od Xepoj87 » 16 Feb 2020, 03:01

Ti ocigledno nisi vozio iste, kada tako pricas?
Izolacija, komfor, udobnost, prakticnost, dosta bolji menjac, jace motore...

A ako pricamo o 40k(ne znam odakle ti ta cifra?), polovan ML-GLE za 40k evra je duplo bolji auto od te Honde, bez preterivanja.

Skuplji za regu i eksploataciju, ali ajde da budemo bar malcice realni, pa da ne dodjemo do Dacie Sandero kao sjajnu alternativu MLu i X5...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk




Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od gazza » 16 Feb 2020, 10:07

Nisi odgovorio na moje pitanje

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od Ivan » 16 Feb 2020, 10:22

Xepoj87 je napisao:
16 Feb 2020, 03:01

Izolacija, komfor, udobnost, prakticnost, dosta bolji menjac, jace motore...
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

ftj
Postovi: 13025
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od ftj » 16 Feb 2020, 11:17

Ma isto ti je to.

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od gavran » 16 Feb 2020, 11:28

gazza je napisao:
16 Feb 2020, 02:47
A šta ćeš tačno dobiti sem prestiža i pokazivanja (ako pričamo o vožnji u Srbiji, tj srpskim putevima) sa bilo kojim od navedenih u poređenju sa recimo Hondom CR-V u najjačem paketu, što bi trebalo da bude ispod 40k evra.
Tema se uopste ne bavi ni tim pitanjem ni tim iznosnom. Na pitanja da li bolje kupiti nov auto ili polovan kada posle par godina eksploatcije cena izgubi znacajno u odnosu na cenu novog a ne izgubi toliko na upotrebnoj vrednosti ili ako pricamo za iste pare da li je bolje par godina star premijum ili nov nepremijum, su toliko puta ispricane price i toliko puta se doslo do zakljucka da je odgovor na to pitanje iskljucivo individualne prirode u zavisnosti od toga kakva su cija iskustva, budzet, nacin kupovine, potrebe i sl.

Ovde se tema bavi, kao sto neko zakljuci jos na prvoj stani, premijum SUV za 10.000 evra najjeftiniji za posedovanje. Zakljucili smo da takav SUV, odnosno za taj budzet, nema u top stanju, i da samim tim ni jedan nije jeftin za odrzavanje, a koji je medju njima nesto jeftiniji za posedovanje u odnosu na ostale, mrtva je trka.

Ja bih se nekako, potpuno subjektivno, odlucio za Mercedes, iako nemam licno iskustvo ni sa jednim od pomenutih. Nekako mi, kada pricamo o polovnom premijumu sa velikom kilometrazom, Mercedes sinonim za dugoprugasa koji najbolje u odnosu na konkurenciju, nosi kilometre i godine, uz naravno zahtevana ulagnja na koja u tom slucaju naprosto moras biti spreman. Takodje, stekao sam utisak i da se Mercedes nekako i kasnije lakse proda sa visokom kilometrazom u odnosu na ostale.

Mislim ovo poslednje mi je nekako ostalo kao licni utisak sa oglasa, gledas BMW 5 ili Audi A6 i svi mincaju kilometrazu na ispod 200.000km retko koji je sa kilometrazom vecom od toga ili ako ima onda je vidno jeftiniji. Samo kada gledas E klasu natrcis na oglase gde covek (doduse vlasnik, ne plac) opusteno stavi 380.000km, 460.000km....a cena spam godista, nista nesto specijalno jeftiniji.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Dredger
Postovi: 202
Pridružio se: 07 Jul 2017, 16:44
Lokacija: Zrenjanin

Re: Dilema oko kupovine premium SUV-a

Post od Dredger » 18 Apr 2020, 23:24

@miki_28 sta si uzeo na kraju?

Odgovori