Kvalitetne filtere (ulje,vazduh polen)za VW grupaciju

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Kvalitetne filtere (ulje,vazduh polen)za VW grupaciju

Post od nikaragva » 24 Feb 2020, 09:15

Interval u VW je do 30.000km ulje i filter ulja (zavisi od voznje, moze biti i mnogo manje). Za vazduh je 60.000km. Sad nisam zapamtio za gorivo, da li se i kada menja.
Za kabinu je isto bilo 2g, ali sam ja menjao posle 1g.

Nije isto menjati filter na svakom autu, jer nekad nisu iste velicine. Pogotovo filter kabine i filter vazduha.

Za sada mi je filter vazduha negde na oko 40-45 hiljada km. Ne osecam da se ista gusi, mada kontam da se to desava postepeno. Videcu na sledecem servisu da li se oseti novi filter posle zamene.


Evo za Skodu sa istim motorom. Nema zamene filtera goriva. A interval je fiksni, 15.000km za ulje, kod mene je varijabilni, sa max 2g/30.000km. I meni su rekli inspekcija kaisa na 210.000km po potrebi zamena.

http://prntscr.com/r6s7er

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Kvalitetne filtere (ulje,vazduh polen)za VW grupaciju

Post od Superb III » 24 Feb 2020, 11:47

zdushan je napisao:
23 Feb 2020, 21:15
ljubitelj je napisao:Filtron je brend pod Mann-om, trebalo bi da je ok po tome. Ja imam dobra iskustva i za preporuku su Unico filteri iz Bosne. Unico je brend po Mann-om takodje.

Fitler ulja se menja uz ulje, interval je promenljiv prema indikacijii, a ko se odluču za fiksni obično je to 15,000km.

Filteri vazduha i goriva se menjaju na svakih 60,000k,m, to znači 120,000 pa na 180,000km itd.
Nema nikakve potrebe bitno ranije menjati, ko baš insistira da skrati interval to može da bude 45,000-90,000-135,000 itd.

Filter polena/kabine zavisi od veličine njegove i pretežmpg korišćenja auta. OK je i najlakše je uzeti isti intervala kao za ulje, 15,000km.

Ako je benzinac fitler goriva se menja na dužim intervalima, obično 150,000km prva zamena pa sledeća na 300,000km ako je predvidjeno da se menja.
Kod nekih benzinaca filter se ne menja, traje koliko i motor. (bude nepristupačno ili nemoguće menjanje ako je unutar sklopa same pumpe goriva).
@ljubitelj
Ponekad dok čitam tvoje postove, uživam i u sebi imam respect ka tom znanju, stručnosti i životnom iskustvu... tako je bar bilo kad sam poceo da pratim..
A onda, napišeš nešto kao da su te oteli vamzemaljci i zamenili identicnom kopijom koja izbacuje nasumicne gluposti...
Baš si enigma...

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
Hahaha legendaran post :))))


Vidim da se forum polarizirao izmedju dva tabora privrzanika promene filtre (sem za nafta/benzin)na svaki mali servis i da se to radi na 60k km za vazduh i polen. Neko je cak napisao da polen menja dva puta godisnje.Ja pripadam u prvu grupu i ne bih cuvao filtre tako dugo. Otvorio sam ovu temu pre sve da bismo popricali oko kvalitet filtera a tema je otisla u pravac za servisne intervale i vidim da nema saglasnost oko intervale. Moze fabrika da kaze da se filter polena i vazduha menja i na 100k km ali kada vidim kako filter izgleda nakon 15k ja ne bih se usudio da eksperimentisem pa mada nijedan problem imao. Citao sam da se jednom liku desilo ovo "Filter za ulje je Ufi a ovo na slici veliki je filtron od zraka. Inače ufi mi je veselje napravio ovaj put..popustio dihtung/gumica pa je ulja bilo i po poklopcu motora i svugdje. Stavljeno od starog."Na skoda tdi pa ne bi i kod mene da se to desi al dobio sam dobre savete u vezi filtrona i nekoliko kvalitetnija filtra za ulje. Ostalo manje vise nec se auto pokvariti zborg filter za vazduh ili polen ako nije vakav ili onakav.

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 706
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kvalitetne filtere (ulje,vazduh polen)za VW grupaciju

Post od YUgisa » 24 Feb 2020, 11:53

Moje misljenje je da filter vazduha treba samo jednom menjati na autu, onda kad ga zamenis za sportski, posle toga samo pranje :dobarvic:

Ja kod mene imam samo uljni i za benzin da menjam i to iskljucivo uzimam Bosch, imao sam Hengst za benzin, raspao se i napravio veliko s... iako je na autu bio plafon 15.000km, dva puta sam morao da cistim dizne. Mislim da sam davno stavljao Unico (mada mozda je i Frad) za uljni ali sem ociglednog nizeg kvaliteta izrade, nerviralo me najvise konstantan problem demontaze da se sav iskrivi od kljuca, pa probijaj srafcigerom, cepa se ko konzerva, ulje na sve strane...
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kvalitetne filtere (ulje,vazduh polen)za VW grupaciju

Post od Heinz » 24 Feb 2020, 12:07

Ukoliko nekoga zanima kako izgledaju iznutra.
Zanemarite uticaj na životnu sredinu :)






vladan266
Postovi: 112
Pridružio se: 06 Apr 2016, 09:56
Lokacija: Beograd centar

Re: Kvalitetne filtere (ulje,vazduh polen)za VW grupaciju

Post od vladan266 » 24 Feb 2020, 12:25

I šta kažu testovi? Prepričaj nam ukratko.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Kvalitetne filtere (ulje,vazduh polen)za VW grupaciju

Post od Superb III » 24 Feb 2020, 12:28

YUgisa je napisao:
24 Feb 2020, 11:53
imao sam Hengst za benzin, raspao se i napravio veliko s... iako je na autu bio plafon 15.000km,
Neki ga hvale a ti si imao problem??? Cudno. :think:

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Kvalitetne filtere (ulje,vazduh polen)za VW grupaciju

Post od Ivan » 24 Feb 2020, 12:39

Yugo :D

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 706
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kvalitetne filtere (ulje,vazduh polen)za VW grupaciju

Post od YUgisa » 24 Feb 2020, 14:35

Ne znam sta je razlog ali rastavio sam ga i pocepao se papirni ulozak, a lepak se delom smrvio. Sad da li je slucajan fals, losa serija ili varljiv kvalitet, ne znam.
Being second is to be the first of the ones who loose...

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitetne filtere (ulje,vazduh polen)za VW grupaciju

Post od ljubitelj » 24 Feb 2020, 22:28

nikaragva je napisao:
24 Feb 2020, 09:15

Nije isto menjati filter na svakom autu, jer nekad nisu iste velicine. Pogotovo filter kabine i filter vazduha.
Upravo tako, filter kabine je obično reda 4-5 puta manji od filtera vazduha.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kvalitetne filtere (ulje,vazduh polen)za VW grupaciju

Post od nuk » 24 Feb 2020, 23:00

A nije pravilo.
Kod mene filter kabine skoro pa duplo veći od filtera vazduha, pretežno gradska vožnja, servis radim na godišnjem nivou, filter vazduha menjam dva puta godišnje iz higijenskih razloga, usmrdi se prosto.
Ovo je filter kabine btwSlika

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Kvalitetne filtere (ulje,vazduh polen)za VW grupaciju

Post od Ivan » 24 Feb 2020, 23:50

Ne samo da nije pravilo, vec je kod vecine auta sto sam ja licno video filter kabine u proseku duplo veci od filter vazduha, kod bmwa je standardno ispod soferke celom sirinom ili ima 2 velika komada na svakom kraju, Na superbu isto veci filter kabine.

Jedino na puntu i alfama je filter kabine bio slicne velicine kao filter motora, a znaci ne secam se da sam video da je filter kabine primetno manji od filtera motora, a kamoli 4-5 puta manji.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Kvalitetne filtere (ulje,vazduh polen)za VW grupaciju

Post od nikaragva » 25 Feb 2020, 06:38

Treba razmotati papir, pa onda uporediti :)

Odgovori