Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
Profa
Postovi: 66
Pridružio se: 17 Okt 2017, 08:18
Garaža: Renault Megane 1.5dci 110KS
Lokacija: Srbija, Beograd

Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od Profa » 02 Mar 2020, 18:51

Pozdrav dragi ljubitelji automobila i forumaši garaže foruma :D Kao što i sam naslov kaže (izvinjavam se ako je ova tema već i bila) interesuje me sve što znate o Renault Megane modelu pod nazivom Grand coupe. Znači, da li ga neko poseduje i kako je zadovoljan, njegove prednosti, mane, dobre i loše osobine. Osim što sam čuo da se pravi u Turskoj i da završna obrada nije kao kod Megana koji se radi u Španiji (ne znam da li je ovo istina, samo sam načuo i pročitao na netu), da li ima još nešto što biste dodali o ovom automobilu? Pitam zato što može da se desi, da u bliskoj budućnosti budem zvanično i vlasnik jednog ovakvog lepotana. Pa ako bi mogla mala pomoć.

:D :pijemcaj: :presrecan:
:D :muzika: :cool!: Mimara :cool!: :muzika: :D

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od dispy » 02 Mar 2020, 19:14

Ja sam ga razmatrao više nego ozbiljno, pa ću ti izneti moja zapažanja. Estetiku ne bih diskutovao, prelep mi je, ali to je subjektivno. Ne znam koji paket opreme gledaš. Ja sam gledao čini mi se limited paket, uz par dodataka.

Motor 1.5 dci je odličan, lepo ga nosi, verujem da je potrošnja niska. Tih je motor.

Nivo opreme je ok, ali nije spektakularan. Automatska dvozonska klima, uglavnom imaju i parking senzore, multimedija je prilično brza, ali najveći ekran koji ide uz doplatu je katastrofa (ružan), nema teorije da bih ga doplatio. Prednja sedišta jako udobna, ja sam probao auto koji je imao podešavanje lumbalnog dela, i vrlo lako sam se namestio, verujem da je i na dužim distancama jako udoban. Zadnje sedište začuđujuće neudobno, očekivao sam više. Već posle par km sam poželeo da pređem napred. Mesta za glavu očekivano nema puno, premda sam visok 193. Za decu bi verovatno bilo ok. Ručna kočnica je kriminalna, estetski.

U vožnji nisam imao osećaj da je preveliki, upija neravnine sjajno, meni je u odličnom sećanju ostao.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
Profa
Postovi: 66
Pridružio se: 17 Okt 2017, 08:18
Garaža: Renault Megane 1.5dci 110KS
Lokacija: Srbija, Beograd

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od Profa » 02 Mar 2020, 20:19

Tako sam i mislio, trenutno vozim Renault Megane 1.5 dci (110 KS) 2013. godište, 6-to brzinac. Jako sam zadovoljan sa automobilom, mali potrošač (4.0l/100km - 6.5l/100km), kada je u pitanju brzina, zna veoma dobro da povuče, u krivinama stabilan, na putu lepo ide, što bi se reklo ''samo šuška''. Jedino što bih izdvojio kao manu, iako nije mana za automobil ovakvih dimenzija (ipak nije to Audi ili Mercedes), jeste manjak mesta za noge na zadnjoj klupi. A što se tiče Grand Coupe-a, estetski mi se baš dopada, viđao sam ga dosta na auto-putu i po gradu, znači automobil za mene što bi se reklo hehe. Što se tiče paketa opreme, gledao sam istu opremu kao što si i naveo (Limited) i mislim da više od toga nije ni potrebno.

Zanima me sledeće:
- Kakav je u vožnji, da li dobro vuče, kako leži u krivinama?
- Da li mu je potrošnja kao što sam naveo kod ovog mog lepotana?
- Da li se u njega ugrađuje motor koji je već godinama razvijan za hedžbeka?
- Da li automatik ili ''manuelac''?
- Da li benzinac ili dizel?
- Kakvi su benzinci?
- Da li ga iko preporučuje za duga putovanja, tipa kada bih se odlučio da odem do Grčke sa porodicom (3.-4. članova) na primer?
- Da li ima mesta na zadnjoj klupi za noge ili je situacija kao kod hedžbeka?
- Kakva je situacija u gepeku što se tiče pakovanja stvari?
- I da li kupovati ovakav nov ili polovan automobil uvežen iz FR?

Možda sam malo dosadan sa pitanjima, al šta ću kada sam radoznao..

:kafa:
:D :muzika: :cool!: Mimara :cool!: :muzika: :D

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od shandu90 » 02 Mar 2020, 20:28

Da sam na tvom mestu, da vozim DCI ne bi razmatrao benzince. 1.5 DCI je vec legendaran motor. Automatik preskoci, nije na nivou DSG menjaca iako je sa duplim kvacilom, ne znaju svi to da naprave kako treba. Gepek je klasican limuzinski, dubok ali nema veliki otvor kao berlina. Ne znaci mu mnogo ni kad se sedista spuste. Lakse bi bilo kad bi se dizao i prozor zajedno sa vratima gepeka. Gran coupe se sklapa u TR, pa nije mnogo bitna zemlja uvoza polovnjaka. Neces ih naci nesto puno vani, jer te manje limuzine nisu popularne u bogatim zemljama. Berlina ima 'bolji' kvalitet enterijera ali dosta utice nivo opreme. Sto se tice sitne dece i ostatka familije, portpaj ih i na test voznju, neces drugacije znati.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Profa
Postovi: 66
Pridružio se: 17 Okt 2017, 08:18
Garaža: Renault Megane 1.5dci 110KS
Lokacija: Srbija, Beograd

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od Profa » 02 Mar 2020, 21:01

shandu90 je napisao:
02 Mar 2020, 20:28
Da sam na tvom mestu, da vozim DCI ne bi razmatrao benzince. 1.5 DCI je vec legendaran motor. Automatik preskoci, nije na nivou DSG menjaca iako je sa duplim kvacilom, ne znaju svi to da naprave kako treba. Gepek je klasican limuzinski, dubok ali nema veliki otvor kao berlina. Ne znaci mu mnogo ni kad se sedista spuste. Lakse bi bilo kad bi se dizao i prozor zajedno sa vratima gepeka. Gran coupe se sklapa u TR, pa nije mnogo bitna zemlja uvoza polovnjaka. Neces ih naci nesto puno vani, jer te manje limuzine nisu popularne u bogatim zemljama. Berlina ima 'bolji' kvalitet enterijera ali dosta utice nivo opreme. Sto se tice sitne dece i ostatka familije, portpaj ih i na test voznju, neces drugacije znati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala ti na brzim odgovorima Shandu. U pravu si, 1.5 dci vozim evo već treća godina i nisam imao problema, dok opet za benzince nisam baš ništa čuo, što mi je i čudno.. Nigde se ne pominju, niti znam nekoga ko vozi Renoa a da je benzinac.. Mada opet znači kada čuješ mišljenje drugih, koji su imali iskustvo sa ovakvim mašinama. Moj otac je vozio Megana 1.6 benzinca sa plinom, 2001. godište, i sećam se da je rekao jednom prilikom da nikad u životu nije vozio bolji automobil (od ovih manje poznatih marki) kao i da ga nikada ne bi zamenio ni sa jednim. Nakon čega je kupio opet Megana ali 2005. godište, naravno dizel 1.5 dci i rekao da je benzinac jedna velika šala u odnosu na dizela (zbog potrošnje i turbo ubrzanja).. Ne znam, za mene je idalje zagonetka taj benzinac.. Sada sam čuo da ih prave i sa turbinama kao što rade i kod dizela, al opet malo ljudi o njima i polemiše, pa se iz tog razloga malo i zna.. Mada voleo bih da čujem i mišljenje drugih kao i iskustva, samo izgleda svi spavaju ili im ova tema nije baš interesantna.. Izgleda da malo ko voli Renoa hehe. :sreckovic:
:D :muzika: :cool!: Mimara :cool!: :muzika: :D

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od shandu90 » 02 Mar 2020, 21:54

Iako ja licno preferiram benzince, ovde bi izbor bio jasan. Clan darko je imao megana sa 1.2 turbo benzincem, clan dragan ima qashqai sa novim 1.3 turbo benzincem koji se nudi i za druge renault-nissan modele.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Profa
Postovi: 66
Pridružio se: 17 Okt 2017, 08:18
Garaža: Renault Megane 1.5dci 110KS
Lokacija: Srbija, Beograd

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od Profa » 02 Mar 2020, 22:15

shandu90 je napisao:
02 Mar 2020, 21:54
Iako ja licno preferiram benzince, ovde bi izbor bio jasan. Clan darko je imao megana sa 1.2 turbo benzincem, clan dragan ima qashqai sa novim 1.3 turbo benzincem koji se nudi i za druge renault-nissan modele.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala ti na brzom odgovoru Shandu90. Slažem se sa tobom, bez ikakve dileme dizelaš nosi slavu u ovom slučaju. Iako me i dalje zanima priča (čisto informativno) o Renoovim benzincima. Voleo bih kada bi se i oni, kao i ostali članovi foruma uključili u prekisku, da čujemo i njihova mišljenja i komentare, kako o modelu i dizelašu, tako i o benzincima.
:kokice: :muzika: :srbin:
:D :muzika: :cool!: Mimara :cool!: :muzika: :D

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od dispy » 02 Mar 2020, 23:38


Profa je napisao:
dispy je napisao:
02 Mar 2020, 19:14
Ja sam ga razmatrao više nego ozbiljno, pa ću ti izneti moja zapažanja. Estetiku ne bih diskutovao, prelep mi je, ali to je subjektivno. Ne znam koji paket opreme gledaš. Ja sam gledao čini mi se limited paket, uz par dodataka.

Motor 1.5 dci je odličan, lepo ga nosi, verujem da je potrošnja niska. Tih je motor.

Nivo opreme je ok, ali nije spektakularan. Automatska dvozonska klima, uglavnom imaju i parking senzore, multimedija je prilično brza, ali najveći ekran koji ide uz doplatu je katastrofa (ružan), nema teorije da bih ga doplatio. Prednja sedišta jako udobna, ja sam probao auto koji je imao podešavanje lumbalnog dela, i vrlo lako sam se namestio, verujem da je i na dužim distancama jako udoban. Zadnje sedište začuđujuće neudobno, očekivao sam više. Već posle par km sam poželeo da pređem napred. Mesta za glavu očekivano nema puno, premda sam visok 193. Za decu bi verovatno bilo ok. Ručna kočnica je kriminalna, estetski.

U vožnji nisam imao osećaj da je preveliki, upija neravnine sjajno, meni je u odličnom sećanju ostao.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
Tako sam i mislio, trenutno vozim Renault Megane 1.5 dci (110 KS) 2013. godište, 6-to brzinac. Jako sam zadovoljan sa automobilom, mali potrošač (4.0l/100km - 6.5l/100km), kada je u pitanju brzina, zna veoma dobro da povuče, u krivinama stabilan, na putu lepo ide, što bi se reklo ''samo šuška''. Jedino što bih izdvojio kao manu, iako nije mana za automobil ovakvih dimenzija (ipak nije to Audi ili Mercedes), jeste manjak mesta za noge na zadnjoj klupi. A što se tiče Grand Coupe-a, estetski mi se baš dopada, viđao sam ga dosta na auto-putu i po gradu, znači automobil za mene što bi se reklo hehe. Što se tiče paketa opreme, gledao sam istu opremu kao što si i naveo (Limited) i mislim da više od toga nije ni potrebno.

Zanima me sledeće:
- Kakav je u vožnji, da li dobro vuče, kako leži u krivinama?
- Da li mu je potrošnja kao što sam naveo kod ovog mog lepotana?
- Da li se u njega ugrađuje motor koji je već godinama razvijan za hedžbeka?
- Da li automatik ili ''manuelac''?
- Da li benzinac ili dizel?
- Kakvi su benzinci?
- Da li ga iko preporučuje za duga putovanja, tipa kada bih se odlučio da odem do Grčke sa porodicom (3.-4. članova) na primer?
- Da li ima mesta na zadnjoj klupi za noge ili je situacija kao kod hedžbeka?
- Kakva je situacija u gepeku što se tiče pakovanja stvari?
- I da li kupovati ovakav nov ili polovan automobil uvežen iz FR?

Možda sam malo dosadan sa pitanjima, al šta ću kada sam radoznao..

:kafa:
Da probam da odgovorim na par ovih pitanja.

Dizel motor je jako dobar, ali taj novi 1.3t je totalno lud motor, probao sam ga u Qashqai-u, i vrhunski ide, ali verzija sa 160ks. Verujem da su i slabije verzije ok, međutim, razlika u ceni uopšte nije velika. Ako prelaziš veće kilometraže, dizel je bolja opcija.

Nisam ga predugo vozio, sve ukupno do sat vremena, u gradu je korektan, napred relativno pregledan. Na autoputu je sjajan lepo leži, uz nagla ubrzanja ne ostavlja utisak nesigurnosti. Prilikom brzih prestrojavanja, putnici nazad nisu baš presrećni. Prostora za noge nazad nema više nego u hatch-u. Za magistralu ne znam. Test vozilo je na dugoročnom proseku pokazivalo nešto preko 7l, ali mislim da u realnim uslovima to ide prilično niže, naročito ako se ne voziš puno u gradu. Ipak se test vozilo potera malo jače.

Ono što je mene donekle odvuklo od kupovine je pad cene. Pričao sam sa drugarom koji se "razume", i kaže da francuske limuzine strašno gube na ceni, što sam posle i sam potvrdio. Talisman koji je nov koštao 25+ hiljada, star 3 godine ide za oko 13-14 hiljada, i to da biraš. Verujem da bi i sa meganom bila slična situacija. Našao sam bio neki sajt sa aukcijama, i vidim da se ta vozila baš muški koriste, većina prelazi 60 I više hiljada godišnje, što će reći uvoze se sa 150+, I sa isteklom garancijom. Ako kupuješ nov, ovo je sve negativno (gubiš brzo na ceni), ako kupuješ polovan ovo je pozitivno jer kupuješ jeftiniji auto. Samo treba da budeš svestan da verovatno uzimaš vozilo sa tom kilometražom, što ne mora da bude loše ako je korektno održavan i korišćen.



Sent from my SM-A600FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od trojanac » 03 Mar 2020, 10:21

Vozio sam ga baš u verziji sa 1.5 dCi motorom, pre više od godinu dana... https://blog.garaza.rs/garaza-test-rena ... y-dci-110/

Danas bih ga uzeo sa 1.3 tCe motorom jer je mnogo bolji izbor, osim ako baš prelaziš veliku kilometražu pa ti je dizel isplativ u tom slučaju. Realno je odlična ponuda, ko gleda C segment u sedan izvedbi.
Posetite www.garaza.rs !

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od dispy » 03 Mar 2020, 15:15

Meji je krivo što benzin verziju kod nas nude (makar po cenovniku) samo u verziji sa 115ks, odnosno 140ks u najjačem paketu opreme. Mogu misliti kako ide verzija sa 160ks koja ide u qashqai.

Inače, u ak kompresoru I hit autu uopšte nisu bili zainteresovani za pregovore, čak nisu ni vozila na lageru hteli da ponude sa nekakvim popustom (premda mi nisu odgovarali). Sve je bilo da se čeka od mesec za modele koje su već poručili i gde je mogla da se promeni recimo boja, do 2 meseca za konfiguraciju po želji.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
Profa
Postovi: 66
Pridružio se: 17 Okt 2017, 08:18
Garaža: Renault Megane 1.5dci 110KS
Lokacija: Srbija, Beograd

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od Profa » 03 Mar 2020, 18:50

dispy je napisao:
02 Mar 2020, 23:38
Da probam da odgovorim na par ovih pitanja.

Dizel motor je jako dobar, ali taj novi 1.3t je totalno lud motor, probao sam ga u Qashqai-u, i vrhunski ide, ali verzija sa 160ks. Verujem da su i slabije verzije ok, međutim, razlika u ceni uopšte nije velika. Ako prelaziš veće kilometraže, dizel je bolja opcija.

Nisam ga predugo vozio, sve ukupno do sat vremena, u gradu je korektan, napred relativno pregledan. Na autoputu je sjajan lepo leži, uz nagla ubrzanja ne ostavlja utisak nesigurnosti. Prilikom brzih prestrojavanja, putnici nazad nisu baš presrećni. Prostora za noge nazad nema više nego u hatch-u. Za magistralu ne znam. Test vozilo je na dugoročnom proseku pokazivalo nešto preko 7l, ali mislim da u realnim uslovima to ide prilično niže, naročito ako se ne voziš puno u gradu. Ipak se test vozilo potera malo jače.

Ono što je mene donekle odvuklo od kupovine je pad cene. Pričao sam sa drugarom koji se "razume", i kaže da francuske limuzine strašno gube na ceni, što sam posle i sam potvrdio. Talisman koji je nov koštao 25+ hiljada, star 3 godine ide za oko 13-14 hiljada, i to da biraš. Verujem da bi i sa meganom bila slična situacija. Našao sam bio neki sajt sa aukcijama, i vidim da se ta vozila baš muški koriste, većina prelazi 60 I više hiljada godišnje, što će reći uvoze se sa 150+, I sa isteklom garancijom. Ako kupuješ nov, ovo je sve negativno (gubiš brzo na ceni), ako kupuješ polovan ovo je pozitivno jer kupuješ jeftiniji auto. Samo treba da budeš svestan da verovatno uzimaš vozilo sa tom kilometražom, što ne mora da bude loše ako je korektno održavan i korišćen.



Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
trojanac je napisao:
03 Mar 2020, 10:21
Vozio sam ga baš u verziji sa 1.5 dCi motorom, pre više od godinu dana... https://blog.garaza.rs/garaza-test-rena ... y-dci-110/

Danas bih ga uzeo sa 1.3 tCe motorom jer je mnogo bolji izbor, osim ako baš prelaziš veliku kilometražu pa ti je dizel isplativ u tom slučaju. Realno je odlična ponuda, ko gleda C segment u sedan izvedbi.
dispy i trojanac hvala vam na ovako detaljnim odgovorima, zaista znači.

Dizel mi je baš prirastao uz srce od kada sam ga prvi put provozao a i kupio. Kao što rekoh, nekako su mi benzinci kroz život ostali kao zagonetka.. Neki ih hvale, kažu da su zaista dobri, što se tiče potrošnje 2-3 litre goriva više potroše od dizela, ali su veoma zahvalni na primer što se tiče održavanja :doubleup: a neki kažu da imaju neke skupe probleme do kojih može da dođe.. Ne znam da li ste i vi čuli nešto slično?

E sada nisam siguran, da li se pod tim problemima podrazumevaju turbo benzinci koji se danas proizvode ili ovi obični benzinci..? Kao što sam već napomenuo, malo ko ih pominje pa ne znam da li imaju neke mane i falinke ili su zaista pouzdani.

Dok sa druge strane, sa kime god da sam razgovarao, svako mi je skoro rekao, ma bez razmisljanja bih sada kupio novog benzinca da imam novac, što me je baš začudilo.. Uglavnom svi preferiraju dizela..

Što se mojih ličnih potreba tiče, godišnje prelazim između 12.000 km - 15.000 km. Vožnja je kombinovana, auto-put, magistrala, grad. Pa ne znam da li se za te potrebe isplati dizelaš ili benzinac, mada do sada bih rekao da mi ovaj dobro odrađuje posao..Naravno da imam novca i da malo bolje zarađujem, gledao bih sigurno nekog Mercedesa, Audija, VW-a ili BMW-a..

Otac mi trenutno vozi Mercedesa E200 136KS CDI 2007.godište, automobil ide kao nevreme.. Jedino što je na njemu menjano a da je riknulo jeste akumulator, koji je bio original, star 12 godina, gde smo se zaprepastili svi u kući kada ga je majstor u servisu izvadio i pročitao na njemu datum proizvodnje.. Tek tada smo videli kakva je to u stvari mašina i kakav je to kvalitet.. Ali da se vratim na temu, malo sam odlutao.. Evo, sada da me pitate zašto baš Reno, reći ću vam ne znam, nekako mi je baš super autić, nije preskup što se tiče održavanja, srednje je veličine, porodičan i ispunajva sve što se tiče mojih potreba.. Mada u budućnosti ko zna, možda baš i bude neki od navedenih gore, hehe.. :cool!:
:D :muzika: :cool!: Mimara :cool!: :muzika: :D

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od dispy » 04 Mar 2020, 05:33

To je generalno mala kilometraža da bi uzimao dizela, naročito za gradsku vožnju. Moraš da smisliš koliko planiraš da zadržiš taj auto pa u skladu sa tim da doneseš odluku. Do skoro je bilo teško prodati benzinca polovnog, ali sada mislim da nije toliko, naročito ove novije turbo benzince. Probaj I jedno i drugo pa vidi šta ti više odgovara, sad se oni voze prilično slično dizelima, potrošnja je ok, ali je i nabavna cena bliža dizelu nego što je to ranije bilo.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk


Dredger
Postovi: 202
Pridružio se: 07 Jul 2017, 16:44
Lokacija: Zrenjanin

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od Dredger » 04 Mar 2020, 18:24

Kum moj je gledao megana limuzinu, 1.3 turbo benzinac, super je motor, on je bio odusevljen. Bio je na korak da kupi taj auto nego ga je smorila ta zena sto prodaje, nesto je folirala oko popusta. Na kraju otisao i kupio mazdu cx3. Meganom je bio odusevljen kaze da je odlican auto.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od shandu90 » 05 Mar 2020, 10:08

Jos uvek je upitna pouzdanost tih trocilindarskih turbo benzinaca. Darko nije bas nesto bio zadovoljan sa renoovim trocilindarskim turbo benzincima (captur, megan). Prvi vlasnik moze a i ne mora da ima bilo kakvih problema sa tim motorima, posle toga je lutrija, veca nego sa iznjakanim dizelasem. U tom delu (po meni najbitnijem) trocilindarski turbo benzinci gube. Ja se licno ne bi usudio da pored proverenog dci motora gledam trocilindarskog turbo benzinca, pa da katapultira iz mesta. Mada svako bira ono sto mu se svidja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
toni67
Postovi: 109
Pridružio se: 09 Dec 2016, 09:53
Lokacija: Nis

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od toni67 » 05 Mar 2020, 12:59

shandu90 je napisao:
05 Mar 2020, 10:08
Jos uvek je upitna pouzdanost tih trocilindarskih turbo benzinaca. Darko nije bas nesto bio zadovoljan sa renoovim trocilindarskim turbo benzincima (captur, megan). Prvi vlasnik moze a i ne mora da ima bilo kakvih problema sa tim motorima, posle toga je lutrija, veca nego sa iznjakanim dizelasem. U tom delu (po meni najbitnijem) trocilindarski turbo benzinci gube. Ja se licno ne bi usudio da pored proverenog dci motora gledam trocilindarskog turbo benzinca, pa da katapultira iz mesta. Mada svako bira ono sto mu se svidja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
1.33 tce motori su sa 4 cilindra.

Odgovori