Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od somi-car » 13 Feb 2020, 10:34

Pozvao malo pre jedan plac vezano za Citroen C3. Auto 2016 godiste, 110.000 presao...ja zvao da se raspitam oko vozila i oko finansiranja. Ja naveo kilometrazu a on kaze ''odakle znas da je te kilometraza'' :rofl: :rofl: :rofl:

Pa reko da ga jebem ako nije uostalom dobio sam preporuku za vasu auto kucu....

Kao da bi mogao da provalim i da dodjem licno i cucim oko njega...

tyrion85
Postovi: 3
Pridružio se: 10 Mar 2020, 14:15

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od tyrion85 » 10 Mar 2020, 16:06

Ima li neko iskustva sa beogradskim placevima ovlascenih dilera, recimo sa placevima Reno/Nissan grupacije, ili Kia, Fiat, itd? Interesuju me iskljucivo noviji automobili (2016+). Po pravilu, ovi placevi daju garancije na motor i menjac, servisne istorije, tvrde da su uradjeni pregledi u zvanicnom (njihovom, jelte) servisu, a ako je vozilo iz uvoza, neretko su dostupni i SGS/Dekra izvestaji. Takodje, cene su im znacajno vise nego kod konkurencije. Konkretno, gledam jedno vozilo 2016 iz uvoza. Novac nije problem, platicu vise, ali zelim da znam da za taj novac dobijam bar neku sigurnost da sam kupio to sto je prodavac i oglasio.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od trojanac » 10 Mar 2020, 16:32

Niko ti ništa ne može garantovati. Eventualno da čuješ neko iskustvo iz prve ruke. @dragan je nedavno kupio Civic u Car Marketu pa može napisati svoje iskustvo.
Posetite www.garaza.rs !

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Ralee » 10 Mar 2020, 16:51

Uvek se setim ove emisije kada se pominje kupovina polovnog automobila od dilera.




tyrion85
Postovi: 3
Pridružio se: 10 Mar 2020, 14:15

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od tyrion85 » 10 Mar 2020, 17:14

Hvala na odgovorima :) dosta toga se vec pisalo po temi (generalno da li treba kupovati na placu, da treba direktno uvoziti itd) - ja namerno nisam hteo da ulazim u to da ne bih spamovao, sve je to vec receno. Mene zanimaju konkretna novija iskustva sa ovlascenim dilerima (ovaj video je iz 2014), ako ih neko ima - ne generalne price - posto nisam pronasao nista na ovoj temi.

moimoi
Postovi: 210
Pridružio se: 26 Apr 2012, 14:14
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od moimoi » 10 Mar 2020, 19:04

Ja sam kupio Megan pre nešto više od godinu dana u Hit Autu, i to bez mnogo pregleda i provere. Kupljen u Hit Autu, održavan u Hit Autu, prvi servis, ostali mali servisi kao i veliki servis. Zvanicno vozio ga lik zaposlen u Hit Autu.

Kao što rekoh, nisam puno proveravao jer je od ovlašćenog dilera, i dobiješ papir u 50+ tačaka sve pregledano i sve ok, a imaš i garanciju. Kod mene su na računu i na oglasu (u ugovoru ima samo broj šasije) kao godinu proizvodnje (2014, prešao ispod 100k) stavili godinu prve registracije (pošto nisam proveravao to sam kasno video, ali su mi zato poklonili lance za zimu za Reno Twingo, i rekli da ne može baš svaki auto koji je neko godište da bude proizveden te godine :) ). Dobio sam garanciju na motor godinu dana, ali od prvog dana nije bio ispravan termostat, naravno kad sam hteo da iskoristim garanciju rekli su da nema veze što instrument tabla ne pokazuje da je dostignuta radna temperatura, jer ako radi grejanje termostat je potpuno ispravan i sve je ok. Nevoljno pristali da pregledaju automobil, dijagnostika pokazala da otvara na 68 stepeni (dok bi trebalo na 83), i da je to maks temperatura koju auto postize (posle voznje i 10ak minuta na 3k obrtaja u mestu), ali ipak su rekli da je termostat ispravan :D

Otišao sam u Kompresor (nakon par hiljada km) gde sam zamenio termostat i naravno tek tad sam prvi put video da je motor dostigao radnu temperaturu. Tad sam u Kompresoru zamenio i jednu prednju viljusku jer je imala lufta i reklu su mi da je auto iz Italije, tj. prvi put tamo registrovan. Nisam imao želju da dalje proveravam.

Posle par meseci, posle neke kiše, primetio sam neku vodu iza zadnjih sedišta, i u Kompresoru si mi rekli da je auto lupan i da nije dobro odrađeno i da oni to neće da rade i da bolje da odem kod onog ko je originalno radio. Probao sam da sredim i kod Macure ali ni oni nisu hteli. Na kraju sam pitao Hit Auto gde je rađen auto nakon što je bio lupan, i nisu rekli ali su sami sredili, i od tad ne ulazi voda kad pada kiša.

Osim toga auto je za sad ok, a i sam proces saradnje sa Hit Autom (osim ovih par stvarčica).

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dragvorl » 10 Mar 2020, 19:19

Sto kazu kod nas: to ti je normalno. :rofl:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od grujicd » 10 Mar 2020, 21:28

Jezivo. Ne što je auto imao te mane, već što je auto prodat sa skroz drugom pričom iz ovlašćenog servisa.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 10 Mar 2020, 21:30

pa se vi posle zalite na placeve i preprodavce :D

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2259
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Skipper » 10 Mar 2020, 21:53

Kolega pre par godina kupio megana kod Komnenovića (valjda bila neka varijanta staro za novo pa im odatle megan) i sa autom nikakav problem nije imao iako je megan verovatno bio u rent a car-u.

Sent from my S10e using Tapatalk Pro


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dragvorl » 10 Mar 2020, 22:00

Europcar tako prodaje kola, godinu dve su rental i idu dalje, zavisi kako koji, 30-40-50 neki 100kkm. Evo ja vozim jednog za mesec dana ce napuniti godinu, kad sam ga prvi put u avgustu uzeo imao je nepunih 10kkm, sad ima 36kkm. Kolega je nekoliko Octavia tako izmenjao, sve vozi od godinu do dve i onda opet nova. Spuca 60-70 kkm godisnje, ali to je vise izuzetak nego pravilo.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od pedja » 10 Mar 2020, 22:06

Ima sada i kod nas dosta tih sa rent a cara.

A ima i u ŠA godinu dana starih sa nekoliko hiljada na satu, iz Italije. Ne sumnjam u km, koliko u havariju neku.

T-T


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od gazza » 10 Mar 2020, 23:54

po iskustvu sa 2 vozila kompresor odlican

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3660
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od member » 11 Mar 2020, 14:17

Tebi Kompresor odličan, a ima i snimak na netu, emisija Potrošački savetnik, čovek naručio novu Dačiu u AK "Kompresor" i uplatio na njihovoj blagajni.
Ali blagajnica drpila pare i dala pedalu. Iz Kompresora se pravili blesavi. Jedva čovek dobio auto.
Ova priča za Hit auto je stvarno Hit . Neverovatno.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dag81 » 11 Mar 2020, 16:16

Sta kod nas. Pazite pricu, necu da napisem koji brend, ali je premium.
Uvezen SUV 80.000e star 7 meseci sa 13.000km, kad se vozi culo se sustanje neko, mislili turbina. Zamenjena u garanciji, opet sve isto,susti. Na kraju otkriju da je neki svabo u ovlascenom menjao soferku i nije ispostovao proceduru nanosenja lepka i tu je sustalo. Problem resen, predhodni vlasnik verovatno prodao auto zbog sustanja.
I sad u istoriji stoji zamena turba na 13.000km, i malo je bzv kad bude sledeci vlasnik proveravao istoriju, da mu se objasni sto je menjano.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



Odgovori