Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 19 Mar 2020, 12:18

grujicd je napisao:
19 Mar 2020, 12:00
Ne pada mi na pamet da ga slušam. Diskreditovao se za ceo život. Ok je ne znati nešto, ali onda ćuti. U trenutku njegovog lupetanja se već itekako znalo kako je situacija krenula nizbrdo u Italiji, sve i da se sumnjalo na verodostojnost vesti iz Kine. Bilo je i tad dosta kredibilnih izvora (ne facebook fake vesti), podataka o izrazitoj zaraznosti dok je još inkubacija u toku i o teškim komplikacijama. Neverovatno mi je da sam ja to tad znao kao laik, a on da nije.
Zato sto su oni svi citali samo zvanicne preporuke WHO, takav je drill, to su priznali i Italijani u pocetku, da su se izjebali jer si sledili algorotam zasnivan na Who kriterijumoma. Who je kasnio bar 2 do 3 nedelje za desavanjima na terenu.
Prakticno je svima radar bio jako lose bazdarosan, a mere nikakve za realno stanje u datom trenutku.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od pedja » 19 Mar 2020, 12:19

grujicd je napisao:Diskreditovao se za ceo život.
I kod mene, još pre nekih 25 godina.







T-T


ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ftj » 19 Mar 2020, 12:22

Brate lik je latentni antivakser i gostuje sa miroljubom petrovicem po emisijama a u narodu je na glasu kao dobar pulmolog. Slicna prica kao i ona antivakserka danica grujicic.

Ocigledno je dobar prodavac i prevarant samo se malo vise izofirao na toj prvoj konferenciji pa se to mnogo vise videlo.



Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 19 Mar 2020, 12:32

Otkud ti da je ona antivakser?

Nestor je vrhunski pulmolog/alergolog, kao klinicar je odlican, al ove izjave ne mogu da objasnim.

Nije problem u sustini sta je rekao, vec na taj nacin nije trebalo...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk



Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od shandu90 » 19 Mar 2020, 12:38

grujicd je napisao:Ovo sve će imati velike posledice, ne samo ekonomske već i političke. Veliki udarac za EU i vetar u leđa pojedinačnim državama da budu samostalnije, da imaju sve više svoju lokalnu proizvodnju i da manje zavise od globalnog supply chaina. Od prilike kao ono što smo mi nekad pokušavali u SFRJ :)
To sigurno. Nesto mi se cini da ce EU prica polako pucati nakon ovoga.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
milospinkfloyd
Postovi: 2014
Pridružio se: 25 Maj 2015, 22:32
Garaža: Mini Cooper S F56 - Brera V6 Q4
Lokacija: subotica

Re: Corona virus

Post od milospinkfloyd » 19 Mar 2020, 12:47

virus i nacin prenosa je i dalje nepoznata stvar koliko ja uspevam da ispratim. Jednom cujem kako je virus "tezak" i da pod silom gravitaije pada na prvu povrsinu te da se u najvecem broju slucajeva prenosi preko ruku pa kasnije dodirom na lice, a onda kasnije cujem kako maltene leti kroz vazduh i da ga je udisajem moguce pokupiti. Jedino oko cega se slazu svi je da moze uci na nos, usta i oci. Sto dalje znaci da su one nano maske itekako od pomoci. Nemci navodno lansiraju nekog robota koji moze da testira 900 kljudi na sat, sto prostom matematikom dovodi do zaljkucka da je potrebno 11500 tih robota da se populacija istestira za mesec dana... To ne zvuci tako strasno. U svakom slucajnu jedino sto je sigurno je to da stanje korone u ovom ili onom formatu nece prestati za par nedelja vec ce trajati mesecima

@grujicd idemo na santanu zajedno kad prodje virus :) ja sam kupio karte za pestu, ti si bese trebao negde u it?

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Corona virus

Post od Ikac » 19 Mar 2020, 12:56

Nemanja Rujević novinar DW...



A evo i ovako ceo thread..
Virolog i epidemiolog Hendrik Štrek, direktor Instituta za virologiju na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Bonu, čovek je koji je detaljno ispitao najviše obolelih od novog korona-virusa u Nemačkoj. Ono što je rekao u intervjuu za ugledni
@faznet
treba pažljivo čitati

- tipični pacijent ima blage simtpme, prema studiji iz Šenžena, 91 odsto zaraženih ima blaže simptome, suvi kašalj i ponekad temperaturu. U Nemačkoj je primećeno i otupljivanje čula mirisa i ukusa, kao i proliv u 30 odsto slučajeva.

- novi virus je manje opasan od Sarsa, ali se replicira već u gornjem delu ždrela što ga čini mnogo zaraznijim. Sars se replicira duboko u plućima, što ga čini manje zaraznim, ali opasnijim.

- u Italiji su testirani samo slučajevi sa teškim simptomima - onih 9 odsto. Uz to, testirani su i preminuli. I u Kini su smrtni slučajevi najpre brzo rasli u odnosu na broj zaraženih jer su testirani mrtvi. Sada je to promenjeno.

- veruje da je u Italiji procenat zaraženog stanovništva ekstremno visok, samo da to još nije utvrđeno. U Nemačkoj se testiraju i blaži simptomi - pominje zaraženog pacijenta iz Bona kojeg je samo grebalo grlo i kaže - takvog u Italiji ne bi ni testirali.

- biće još mrtvih, ali brojke neće biti apokaliptične, kako se priča. Za teške bolesnike, koji se vode kao preminuli od korone, pitanje je da li bi bili živi i bez korone. Pretpostavlja da u Nemačkoj u 2020. godini neće umreti više ljudi nego ranijih godina.

markoue
Postovi: 900
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Corona virus

Post od markoue » 19 Mar 2020, 13:01

ftj je napisao:
19 Mar 2020, 12:22
Brate lik je latentni antivakser i gostuje sa miroljubom petrovicem po emisijama a u narodu je na glasu kao dobar pulmolog. Slicna prica kao i ona antivakserka danica grujicic.

Ocigledno je dobar prodavac i prevarant samo se malo vise izofirao na toj prvoj konferenciji pa se to mnogo vise videlo.
Dobro je da "vakseri" drze stvari pod kontrolom, Italija je odlican primer.
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 19 Mar 2020, 13:03

Ne objašnjava umrlice u novinama u Bergamu?

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 19 Mar 2020, 13:04

markoue je napisao:
19 Mar 2020, 13:01
ftj je napisao:
19 Mar 2020, 12:22
Brate lik je latentni antivakser i gostuje sa miroljubom petrovicem po emisijama a u narodu je na glasu kao dobar pulmolog. Slicna prica kao i ona antivakserka danica grujicic.

Ocigledno je dobar prodavac i prevarant samo se malo vise izofirao na toj prvoj konferenciji pa se to mnogo vise videlo.
Dobro je da "vakseri" drze stvari pod kontrolom, Italija je odlican primer.
Koliko besmislen post. Naravno da vakseri ne mogu da drže pod kontrolom bolest koja je nova i za koju ne postoji vakcina. Poenta je što bi se veoma sličan scenario dogodio sa svim bolestima na koje se sada vakcinišemo, da je slušati antivaksere.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od starac vujadin » 19 Mar 2020, 13:13

Grujic je napisao:
19 Mar 2020, 12:32
Otkud ti da je ona antivakser?

Nestor je vrhunski pulmolog/alergolog, kao klinicar je odlican, al ove izjave ne mogu da objasnim.

Nije problem u sustini sta je rekao, vec na taj nacin nije trebalo...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Za većinski sloj stanovništva takav način je upravo ono što im je potrebno, Ima onih koje nervira svaki opuštajući ton u ovakvim situacijama i ti su se okomili na Nestorovića. Kad sve ovo prođe, svešće se računi i videti ko je šta radio i ko je bi u pravu. Meni je baš drago što ima dosta zezancije na račun ovog sranja, to je naš pravi duh. Samo potrebna je neka mera u svemu tome, a pre svega samodisciplina u konkretnim potezima.
Mene ne brinu doktori, brinu me katastroflani kadrovi ove vlasti, počev od premijerke koja je potpuno pogubljena i nedosrasla situaciji, a nalazi se se na mnog bitnom mestu sve i da je fikus, pa mnogih drugih na niže. Proći će vreme entiuzijazma i početne soidarnosti i treba organizovati život u vanrednim okolnostima za sledeća dva-tri meseca, a nešto mi ne izgleda da vlast ima nameru da se odrekne nečeg, kao što ćemo mi da se odreknemo mnogo toga.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 19 Mar 2020, 13:16

milospinkfloyd je napisao:
19 Mar 2020, 12:47
@grujicd idemo na santanu zajedno kad prodje virus :) ja sam kupio karte za pestu, ti si bese trebao negde u it?
Beč. Kažu ne vraćaju pare već će biti drugi termin u nekoj budućnosti :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od pedja » 19 Mar 2020, 13:26

Grujic je napisao: Nestor je vrhunski pulmolog/alergolog, kao klinicar je odlican, al ove izjave ne mogu da objasnim.
To većina misli. Sigurno je mnogima pomogao i to je super.

Meni je omašio prilično, počevši od dijagnoze. Možda bih i ja, da sam ispoštovao pogrešnu dijagnozu i lekove, tvrdio da je do 00 doktor i kljukao se svačim, već 25+ godina.
--

Doduše, nije on usamljen slučaj promašaja/otaljavanja vrhunskih doktora, bar na mom ličnom primeru, ali nije ovo tema o našim doktorima.


Izuzetno poštujem medicinsku struku, ali ne verujem slepo, iz sopstvenog iskustva.


T-T


Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 19 Mar 2020, 13:35

starac vujadin je napisao:
19 Mar 2020, 13:13
Grujic je napisao:
19 Mar 2020, 12:32
Otkud ti da je ona antivakser?

Nestor je vrhunski pulmolog/alergolog, kao klinicar je odlican, al ove izjave ne mogu da objasnim.

Nije problem u sustini sta je rekao, vec na taj nacin nije trebalo...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Za većinski sloj stanovništva takav način je upravo ono što im je potrebno, Ima onih koje nervira svaki opuštajući ton u ovakvim situacijama i ti su se okomili na Nestorovića. Kad sve ovo prođe, svešće se računi i videti ko je šta radio i ko je bi u pravu. Meni je baš drago što ima dosta zezancije na račun ovog sranja, to je naš pravi duh. Samo potrebna je neka mera u svemu tome, a pre svega samodisciplina u konkretnim potezima.
Mene ne brinu doktori, brinu me katastroflani kadrovi ove vlasti, počev od premijerke koja je potpuno pogubljena i nedosrasla situaciji, a nalazi se se na mnog bitnom mestu sve i da je fikus, pa mnogih drugih na niže. Proći će vreme entiuzijazma i početne soidarnosti i treba organizovati život u vanrednim okolnostima za sledeća dva-tri meseca, a nešto mi ne izgleda da vlast ima nameru da se odrekne nečeg, kao što ćemo mi da se odreknemo mnogo toga.
Naravno dam nam treba takvih stvari, ali od Jove Radovanovica, a ne od coveka koji vazi za vrhunskog lekara za plucne bolesti.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 19 Mar 2020, 13:36

Vidi, svako, ali svako ima promasaja, to nije merilo (jeste, naravno iz ugla pojedinca), u globalu on jeste dobar lekar.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Zaključana tema