Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od Puzo81 » 20 Mar 2020, 13:19

Izjebaće nas svakako na sve načine.

Glava me boli od 10h nošenja maske, šake pobelele od rukavica. Razumem privatnike, kako da plaćaju kada nema prometa.

Opet sa druge strane kad pomislim da sam ne samo ja nego i drugi u stambenom i bilo kom drugom kreditu, da 50% kolega ima decu do 2godine, smešne iznose u šteku... Kako pregurati.

Neka prelije Vučko od plata u javnon sektoru za koje rečw da se neće smanjivati i u privatni sektor.

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Corona virus

Post od Ralee » 20 Mar 2020, 13:22

Pa da puca sebi u nogu i izgubi pola svog glasackog tela, a druga polovina tj. penzioneri pitanje da li ce doziveti sledece izbore.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Corona virus

Post od member » 20 Mar 2020, 13:27

Bax je napisao:https://www.index.hr/vijesti/clanak/vid ... 67140.aspx

Kineski stručnjak došao pomoći Italiji, zgrožen je: "Kako se to ponašate?"
To je to šta će nas najviše koštati.
Kurcobolja, kej, kafići...

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 20 Mar 2020, 13:30

U vezi kamionskog transporta pomenutog pre par strana, cene su otisle u nebo :)

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Corona virus

Post od dispy » 20 Mar 2020, 14:03

nikaragva je napisao:
member je napisao:
20 Mar 2020, 08:36
Korona paralizovala drumski saobraćaj, ali vidi čuda!! Zagadjenje vazduha i dalje traje.
Ljudi zatvoreni u kuće, pa se troši mnogo struje. Slika
Potrosnja struje svuda opada, pa i kod nas. Privatna domacinstva smesno trose, spram industrije.

A o zagadjenju od automobila, kao glavnom zagadjenju, ne vredi trositi reci.
Potrošnja električne energije u Srbiji je praktično ista kao i pre vanrednog stanja, razlika je unutar 1% (za sada). Primetno je da se oblik dijagrama potrošnje izmenio, tj da se više troši u domaćinstvima nego ranije, ali udeo privrede se minimalno smanjio (po mojoj proceni). Razlog tome je i što je naša privreda smešna, ali oni veliki potrošači svakako rade punom parom.

Berze el. energije su otišle u k, cena se prepolovila za 15 dana, priča se da će države da suspenduje ugovore sa povlašćenim proizvođačima (vetroparkovi dominantno), već sam pričao sa nekima od njih da vide kakve su im mogućnosti ako se to desi. To bi moglo malo da oporavi cene, ali ako ceo region to uradi, mi smo sitni.

Zašto je ovo važno, Srbija trenutno jako puno izvozi, što zbog malog konzuma, što zbog solidne hidrologije, a sada taj izvoz vredi upola manje. A to je priliv čistog novca iz inostranstva, što nam ozbiljno treba...

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od carov2 » 20 Mar 2020, 14:04

starac vujadin je napisao:
Grujic je napisao:
19 Mar 2020, 12:32
Za većinski sloj stanovništva takav način je upravo ono što im je potrebno, Ima onih koje nervira svaki opuštajući ton u ovakvim situacijama i ti su se okomili na Nestorovića. Kad sve ovo prođe, svešće se računi i videti ko je šta radio i ko je bi u pravu. Meni je baš drago što ima dosta zezancije na račun ovog sranja, to je naš pravi duh. Samo potrebna je neka mera u svemu tome, a pre svega samodisciplina u konkretnim potezima.
+1
Uz temperaturu i teško disanje bi mi bilo draže da slušam kako smo nebeski narod i kako je virus za nas smešan, nego kako sutra ne postoji.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7255
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dag81 » 20 Mar 2020, 14:13

Smanjiti svima iz javnog sektora plate na minimalac, osim doktora, vojske, policije, a privatnicima refundirari poreze i doprinose za radnike isto za minimalac. To bi bilo najpostenije.
Sto bih ja placao radnika 50.000din minimalac+doprinisi da sedi kuci. Nisam ja a ni svi ostali socijalne ustanove. Tj i platio bih, ali to ne znaci da taj isti radnik kad prodje kriza i ti mu ne isplacujes dogovorenu platu vec redukovanu jer si mu davao leba da jede par meseci a on nije radio, nece preci kod nekog drugog ko je svima dao otkaze i sad placa punu platu.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6741
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 20 Mar 2020, 14:24

A kod nas diskusija da li ce Nemci zatvoriti svoju zadnju granicu - onu sa Holandijom, posto su oni zatvorili vecinu svojih prodavnica i uveli striktni rezim, dok Holandija i dalje gura svoj, kontrolisano pustanje virusa, pa Nemci dolaze masovno u kupovinu preko granice...

PS: Ja sam protiv panike i verovati kljucnim ljudima koji donose odluke. Najlepse je kada postoji neko kolko tolko jedinstvo, onda barem znas sta god se desi pokusao si nesto... A sranja se uvek desavaju :)

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11074
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 20 Mar 2020, 14:32

Zar nije holandski ministar zdravlja podneo ostavku upravo?
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6741
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 20 Mar 2020, 14:34

Da, zato sto je kolapsirao od iscrpljenosti. Izjavio je da nema dovoljno snage da vodi daljnu intenzivnu borbu, i da mora da prepusti mesto nekom jacem ... Nema nikakve veze sa pristupom... bar ne zvanicno. Evo opet nam se premier obraca u 3h :)

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11074
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 20 Mar 2020, 14:37

Pa mogu oni da kazu i da mu se ojela guza, ali to je kao da Kapetan broda kaze, palim ja sa prvom camcem, odo da se iskuliram...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6741
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 20 Mar 2020, 14:40

Pa sada ako pogledas realno, odluka na mestu. Inace ostaje u vladi. Pa bre nisi gledao Zvezdane staze kada prvi oficir preuzima kapetanovo mesto kada ovome bude lose... Mnogo si strog :)

PS: Za razliku od Srbije ovde veruju svojim politicarima koliko toliko, a ako ne njima bar kralju :)

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11074
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 20 Mar 2020, 14:44

Nadam se najboljem za sve, ali kad je ovakva situacija, ne slusas vesti, vec gledas mere, i postupke bitnih aktera.

Npr. kod nas je pre samo 10 dana isla prica, sta vam je ljudi, sve je cool, naravno da cete ici na utakmice bla, bla.... A vec danas 240 sati kasnije, imate policijski cas u zemlji, onda je bar za nas jasno koliko su vesti na TV merodavne za narednih 240 sati.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11074
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 20 Mar 2020, 14:49

Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Corona virus

Post od Ikac » 20 Mar 2020, 15:01


:bravo:

Zaključana tema