Banke - odabir, utisci...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od ikac2000 » 20 Mar 2020, 17:34

meidling je napisao:Prinudjen sam da uzmem kreditnu karticu.Sta je preporuka Visa ili Master?

Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk
Koju god koja ima beskontaktno placanje.

Ja sam moju Master povezao sa Google Pay, pa sve placam mobilnim kojim i ne dodirujem terminal. Moja banka podrzava Gpay. Neke ne.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk



ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od ftj » 20 Mar 2020, 17:59

dragvorl je napisao:Sto se placanja tice ja sam pola sveta u zadnje 2 godine proputovao i nisam imao ni jedan problem sa Mastercard. Ne kazem da je Visa ista losija, samo licno iskustvo.
Ja sam imao problema u americi sa masterkardom(i apsolutno nikad u evropi), nije htelo da prodje nekoliko puta pa sam morao da vadim amerikan ekspres.

Inace sto se tice pitanja, bitno je koja je banka jer teoretski zavisi od toga kakva je ponuda. npr. u intezi masterkard dobijas uz inteza hit racun i onda nema mnogo izbora.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od dragvorl » 20 Mar 2020, 18:22

Imao sam ja par slucajeva da nije htelo da prodje i onda sam trazio drugi terminal i uvek je prolazilo. To mi se desilo par puta u Srbiji i Nemackoj. Ostalo od Juzne Afrike preko Kanade i skoro cele Evrope, nikad problem sem ovoga, pricam o hiljadama placanja, sto sa sluzbene sto sa privatne Mastercard.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od pedja » 20 Mar 2020, 20:18

Imam debitne Visu i Master, za svaki slučaj. Jedini problem sam imao jednom u BiH, kada Visa nije htela da prođe, a Master kreditna (ista banka) jeste. Drugih problema nisam imao.

Mislim da je Visa zastupljenija globalno, ali ne znam koliko je to bitno.

T-T


kod
Postovi: 315
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od kod » 21 Mar 2020, 11:15

Heinz je napisao:
20 Mar 2020, 11:58
Praktično, kome je preostalo npr 240 rata, produžavanjem perioda otplate za npr 3 meseca uvećava mu se i kamata (kao da je uzeo kredit na 243 meseca), i ta razlika se raspoređuje na preostalih 240 rata nakon ukidanja moratorijuma?
tako je.
McGruja je napisao:
20 Mar 2020, 12:15
A ako ne želiš to, moraš da obavestiš banku?
tako je. ukoliko se ne javis u roku od deset dana, primenjuje se moratorijum. danas je rok da s objave uslovi u svim bankama na site-u i zapravo objava je aneks ugovora. 10 istice 31.03.2020. godine sto znaci da moratorijum stupa na snagu 01.04.2020. godine. realno mislim da je zz fizicka lica to zaistsa ok i da finansijski produzavanje roka ne znaci nista znacajno. klijent uvek moze prevremeno otplatiti dug. tako d i neko ko zeli uvek mzoe na partiju kredita dirketnom uplatom smanjiti dug i istu kaamtu ce platiti realno.
meidling je napisao:
20 Mar 2020, 15:55
Prinudjen sam da uzmem kreditnu karticu.Sta je preporuka Visa ili Master?

Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk
bavim se tom vrstom posla pa imam i debitne i kreditne i visa i master i dine itd. nikada nigde nisam imao bilo kakv problem u koriscenju. cinjenica je da odredjene zemlje favorizuju odredjeni brand i da mozete biti u situaciji da isti ne prihvataju. takodje, vrlo je bitno da kada idet u inostranstvo prverite koja su ogranicenja koje je definisala banka koja vam izdaje platnu karticu zbog prevencije zlouupotrebe. npr. postoje zemlje za koje je zabranjeno pdizanje gotovine, u odredjenim je zabranjeno za kartie koje nisu cip, u odredjenim je kompletno zabranjeno koriscenje kartica ali to zavisi i od banke do banke ali se u principu ne razlikuje znacajno. Navedeno se iskljucivo odnosi na egzoticne zemlje (npr. indonezije, brasil, indija itd.).

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od grujicd » 21 Mar 2020, 11:22

U USA sam imao dosta problema sa Visa debitnom čipovanom karticom Raif. banke.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Puzo81 » 21 Mar 2020, 11:29

Moja objavila da nema kamate na dozvoljen minus do kraja godine za medicinske radnike a moratorijum na kredite samo ovlaš bez navođenja šta konkretno.

https://www.creditagricole.rs/vesti.22.html?newsId=254
Credit Agricole banka je pripremila konkretne mere kako bi podržala zdravstvene radnike u Srbiji: do kraja tekuće godine niko od medicinskih radnika neće plaćati kamatu niti imati bilo kakve druge troškove na dozvoljene minuse, bilo da već imaju dozvoljeni minus u korišćenju ili tek sada apliciraju za novi. Ovo je dodatna mera podrške klijentima pored onih definisanih od strane Narodne Banke Srbije u vezi sa moratorijumom na kredite a koje će Banka u potpunosti implementirati.

Vanredna situacija u kojoj se nalazimo usled pandemije korona virusa zahteva od svake institucije da sa svoje strane da jasan doprinos kako bi svi zajedno što bezbolnije prosli kroz ovaj izazovni period. Credit Agricole banka, kao članica jedne od najsnažnijih bankarskih grupacija na svetu, želi najkonkretnije moguće da podrži sve medicinske radnike, koji su na prvoj liniji fronta u borbi koju svi zajedno vodimo kao društvo. S tim u vezi, Credit Agricole je donela odluku da svim medicinskim radnicima koji primaju zaradu preko Banke omogući potpuno besplatno korišćenje dozvoljenog minusa do kraja 2020. godine, bilo da već imaju dozvoljeni minus u korišćenju ili će tek sada aplicirati za njega.

„Verujemo da smo na ovaj način obezbedili finansijsku podrsku ljudima koji su u ovim danima potpuno podredili svoj privatni život i svoje zdravlje zdravlju svojih sugradjana. Ovim gestom želimo da svim medicinskim radnicima pošaljemo jasnu poruku: Hvala Vam za borbu koju vodite u ime svih nas!„ – izjavio je Romuald Le Mason, član izvršnog odbora Credit Agricole banke.

Ova odluka obuhvata period od 01. marta, važiće do 31.12.2020. godine i obuhvata sve medicinske radnike koji u ovom periodu budu imali aktivan dozvoljeni minus u Credit Agricole banci.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od trojanac » 21 Mar 2020, 12:36

I ja sam kod njih. Znači ništa pametno nisu napisali vezano za nas koji imamo kredite kod njih.

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od somi-car » 21 Mar 2020, 15:48

Komercijalnaje isto objavila...

Unicredit jos uvek nista, kakvi su oni lopovi...stoka.

machak99
Postovi: 66
Pridružio se: 11 Jun 2015, 20:34

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od machak99 » 21 Mar 2020, 16:37

Bice od 1. ne mogu na pola meseca da donesu, ne idu svima rate istog datuma. Samo ne svidja mi se ovaj predlog NBS-a, da se poveca rata, kada je bila poplava, CA banka je donela moratorijum na kredite u trajanju od tri meseca, ali se samo na preostali broj rata dodale jos tri rate, a rata je ostala ista...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Puzo81 » 21 Mar 2020, 16:48

To je i logično, na kraju perioda otplate dodati ove 3 neplaćene jednake rate sa redovnom kamatom a ne da se te 3 rate raspodele (dodaju) na sve anuitete do kraja.

Meni je svakako rata fiksna prvih 5godina (sem kursa evra) tako da je ne mogu povećavati i da hoće. Mogu je plaćati a mogu i moratorijum.

Ako sam dobro shvatio i da propustiš moratorijum prvi mesec već drugi mesec možeš u banku otići i prihvatiš.

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od nick79 » 21 Mar 2020, 18:04

Ne radi se o tome da li je sredina meseca ili poslednja cetvrtina ili sta vec. Sve su banke bile obavezne da objave na sbom sajtu zakljucno sa danasnjim danom odluku o moratorijum, koji postaje pravosnazna nakon 10 dana tj. 31.03.2020. Pojedine banke se ponasaju kako se ponasaju.

Puzo ne rasporedjuju se ove rate na preostale, pomera se za 3 meseca ali posto je period zavrsetka otplate kredita pomeren za 3 meseca samim tim je kamata veca i zato se povecava rata.

Sent from my SM-T510 using Tapatalk



kod
Postovi: 315
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od kod » 21 Mar 2020, 18:23

machak99 je napisao:
21 Mar 2020, 16:37
Bice od 1. ne mogu na pola meseca da donesu, ne idu svima rate istog datuma. Samo ne svidja mi se ovaj predlog NBS-a, da se poveca rata, kada je bila poplava, CA banka je donela moratorijum na kredite u trajanju od tri meseca, ali se samo na preostali broj rata dodale jos tri rate, a rata je ostala ista...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока

kada je bila poplava moratorijum se odnosio na klijente iz poplavljenih podrucja, sto je znacajno manje kreditnih plasmana nego na obim plasmana koji je sada u pitanju jer se sada moratorijum odnosi na celokupnu izlozenost bankarskog sektora - i na fizicka i na pravna lica. pitanje je da li bi mogle i koje banke bi mogle 3 meseca da placaju obaveze a da nemaju obracunatih i naplacenih prihoda po navedenom osnovu.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Puzo81 » 21 Mar 2020, 19:00

nick79 je napisao:
21 Mar 2020, 18:04
Puzo ne rasporedjuju se ove rate na preostale, pomera se za 3 meseca ali posto je period zavrsetka otplate kredita pomeren za 3 meseca samim tim je kamata veca i zato se povecava rata.

Sent from my SM-T510 using Tapatalk
U pravu si, kao što gore neko napisa, ispada da si uzeo kredu na lupam 243 a ne 240meseci.

Kum mi radi u jednoj jakoj banci, reče o moratorijumu samo ovlaš preneo direktor filijale, u prevodu za sada jebe im se a moraju do večeras u 24h da obelodane šta kako i konkretan primer.

Treba da popasu kazne da se ukenjaju.

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od nick79 » 21 Mar 2020, 20:44


Odgovori