TV - Audio - Video - bela tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od steva_anya » 22 Mar 2020, 18:00

Ovaj sam gledao online
Bose Soundbar 700

4Audio nije radio sad, verovatno zbog epidemije

Hteo sam uzivo da poslusam.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 22 Mar 2020, 20:17

Poslusaj obavezno pre pazara. Verujem da ce raditi u toku nedelje - mozda da nazoves prvo.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od grujicd » 22 Mar 2020, 22:43

Na žalost neće raditi dok ne prođe vanredno stanje. Sa jedne strane sad je vreme da se koristi audio video oprema do daske, ali sa druge čitanjem i gledanjem testova ne možeš apsolutno ništa da zaključiš. Jedini pravi način je poslušati pre kupovine, a u 4audio ili nekoj drugoj specijalizovanoj radnji.
Privremeno obustavljamo rad zbog vanrednog stanja
4Audio obaveštava klijente i saradnike da zbog uvođenja vanrednog stanja u Srbiji i sprečavanja širenja zaraze Korona virusom, od 19.03.2020 privremeno obustavljamo rad, do ukidanja vanrednog stanja ili do narednog obaveštenja.
https://shop.4audio.rs/15400-2/

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od steva_anya » 23 Mar 2020, 06:25

Sacekacu

@Delija ima li jos neka radnja osim 4Audio za preporuku?
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od grujicd » 23 Mar 2020, 07:48

ljubitelj je napisao:Projektori za home cinema da li neko koristi i/ili ima iskustva, konkretno Optoma laser DLP je u igri pa me zanima sve bitno o ovoj temi iz prakse.
Koristim ja projektor ali 10 godina star Panasonic LCD. Nemam baš neki savet za laser DLP, sem da su svojevremeno DLP projektori patili od rainbow efekta. Ne znam da li to važi i za taj Optoma, ali proveri. Rainbow efekat je da se pojavljuju šarene nijanse kad god pomeraš oko. Veoma iritantno, kad jednom primetiš posle samo to gledaš, mada ima i ljudi koji to ne vide.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 23 Mar 2020, 08:40

steva_anya je napisao:
23 Mar 2020, 06:25
Sacekacu

@Delija ima li jos neka radnja osim 4Audio za preporuku?
Pogledaj sta ima Player.
Ostali hi-fi prodavci ne drze soundbar-ove. Jedino Tehnomanija i slicni.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

ljubitelj
Postovi: 10583
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljubitelj » 23 Mar 2020, 17:30

Hvala na info, znači to moram da proverim sa prodavcem tj da se pogleda uživo ako može.

https://www.optomaeurope.com/product-details/HZ40 ovaj model se razmatra.

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1055
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od meidling » 23 Mar 2020, 19:35

Rolla je napisao:Pitanje, narednih dana cu da kacim tv na zid, na koju visinu je optimalno da se okaci?
Pre par meseci sam bio pred istim rebusom.Moja preporuka je da nadjes karton velicine ekrana i okacis na zid.Tako ces najlakse odrediti poziciju tj.gde ces montirati nosač .Meni je kod 55 coli donja ivica na 110 cm visine

Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 23 Mar 2020, 20:31

To je previsoko.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 832
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Rolla » 24 Mar 2020, 00:00

I meni se cini previsoko, danas sam imao u planu da montiram ali nisam uspeo da nadjem reducur m8 na m6 koji sam dobio uz tv a m8 srafovi koje sam dobio uz nosac su kratki, m6 sam dobio duze ali :(
Drugi problem je taj sto mi nosac pokriva optiku za audio ali to sam resio tako sto sam izbusio nosac.
Sutra u nabavku m8 srafova i nadam se montaza.

Moj tv je 48, od zida do zida prostorija ima oko 4m i otprilike ce ici na 80ak cm donja ivica plys mali nagib.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od member » 24 Mar 2020, 06:04


Ja bih ti preporučio da TV još spustiš, donja Ivica da bude na 60cm od poda.
U tom položaju žena ni deca ne moraju da podižu glavu dok sede na ugaonoj i gledaju TV.

Drugar ima TV zakačen na 100cm, zaboli me vrat. Potpuno neprirodan položaj glave i tela.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 24 Mar 2020, 08:36

Kod mene je na 70 cm (ekran, ne postolje) i bilo bi bolje da je nize, ali to je kompromis zbog centralnog zvucnika.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od grujicd » 24 Mar 2020, 09:13

ljubitelj je napisao:
23 Mar 2020, 17:30
Hvala na info, znači to moram da proverim sa prodavcem tj da se pogleda uživo ako može.

https://www.optomaeurope.com/product-details/HZ40 ovaj model se razmatra.
4000 lumena, to je baš dosta. To je projektor optimizovan za gledanje bez zamračivanja prostorije. Projektori za kućni bioskop obično imaju 2000-2400 lumena. Obično poslovni projektori, za veće nezamračene prostore imaju jače osvetljenje, kao ta Optoma, ili više.

Šta je problem sa gledanjem u nezamračenoj prostoriji? Kad okačiš platno, ta nijansa bele/sive koju vidiš, to je najtamnija "crna" koja može da se postigne. Projektor može samo da posvetli pojedine piksele, ne može da ih zatamni. E sad, pošto se ljudsko oko adaptira, ako je scena dovoljno svetla, npr. vesti, sport, itd. prilagodiće se svetloj slici i to neće biti problem. Ali mračna scena, a pola filmova se dešava u nekom mraku... To neće ništa valjati. A opet ako zamračiš sobu, 4000 lumena može da bude presvetlo. Mada to zavisi i od dimenzija, koliko je daleko i veliko platno (sa daljinom pada efektivna osvetljenost), koliko je platno reflektivno... Pored toga zavisi i da li projektor može da smanji jačinu svetla, ne znam da li lasersko osvetljenje može da bude varijabilno. Može projektor da ima i blendu u objektivu. Kompleksna je tematika, a ni ja nisam ekspert.

ljubitelj
Postovi: 10583
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljubitelj » 24 Mar 2020, 10:23

Da, ima dosta mogućnosti za zez a pošto nisam opisao uslove korišćenja sada ću pojasniti.

U kući prostorija za gledanje je neka vrsta galerije. Spavaća soba od oko 40 kvadrata normalne visine a ispred nje je otvorena galerija oko 40 kvadrata visine 7metara čiji je zid stakleni tj komplet fasada je staklena površine oko 120 kvadrata. Ima jako puno svetla.

Ideja je da nema platna već da na tom staklenom zidu budu motorizovane zavese, veličina slike se očekuje reda 5(6)m x 3m dakle oko 15-20 kvadrata kvadrata zavisno od optike i samog tog "platna".

To za crnu znam da je problem, ja jedino mogu da operem ruke i ne garantujem kvalitet slike s obzirom da i nije moje idejno rešenje. Sada je kasno za prepravke, kuća je pred useljenjem i gotovi su radovi.

Ne, nisam ja osmislio ali sada sam dobio zadatak da "pronadjem" rešenje za pitanje koje je očito ispušteno kada se radio projekat i tokom izvodjenja same kuće.

Tehnički znam ja to da povežem, podesim, iskabliram i sve što treba ali nisam do sada još sretao neki sličan način upotrebe projektora.

S obzirom na jako puno svetla (i jedan zid spavaće sobe je stakleni, ispred koga je napolju veranda koju će biti moguće zatvoriti što se tiče svetla) predložen mi je ovaj model sa 4000.

Dosta toga zavisiće od optike koja se odabere a kako nema ovih laserskih baš mnogo ne znam kako ću da uradim testiranje pre kupovine pošto se naručuje, nema na izvolte na polici.

Već sam poslao upit jednom stručnom licu i poslao priojekt kuće i sve što treba od podataka ali nisam dobio ništa više od uopštenih odgovora pa sam zato i ovde pitao.
Bojim se da ni prodavac nema baš mnogo iskustva sa ovim tipom laserskih, ono telefonom je bajno ali kada stignu konkretna pitanja postaje uopštena priča koja gubi konkretne parametre šta i kako će biti na kraju.

Kao što se često dešavalo dobijem da rešavam zadatak za koji nema prethodnih jasnih instrukcija ili uputstava ali se nadam daću se izboriti.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od grujicd » 24 Mar 2020, 11:11

Za toliko "platno" i treba dosta lumena. Tu je kritično i pozicioniranje projektora, mora da bude daleko da bi davao toliku sliku, objektiv ima mali raspon zuma samo za fine korekcije. Srećom bar kalkulator za to postoji, ima i na onom tvom linku baš za taj projektor.
Ovo je jako specifičan scenario, pitanje da li će znati i na specijalizovanom forumu, ali predlažem da ipak pitaš i tamo:

https://www.avforums.com/forums/project ... essors.43/

Edit:

A posto će motorizovane zavese da se koriste kao ekran za projektovanje, tu od starta nema govora o kvalitetu slike.

Odgovori