Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45628
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Geza » 19 Mar 2020, 22:32

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45628
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Geza » 20 Mar 2020, 13:46

Besplatni tarifni dodaci za mts postpejd, Kontrola troškova i pripejd korisnike
https://mts.rs/Privatni/Korisnicka-zona ... snike.html

Ostanite u kontaktu sa voljenima uz besplatne tarifne dodatke za društvene mreže i aplikacije.

Kako bismo vam pomogli da ostanete u kontaktu sa dragim ljudima, i da brže i lakše komunicirate sa njima u ovom teškom vremenu za sve nas, omogućili smo vam da tarifne dodatke za društvene mreže i aplikacije – Viber, Facebook, Instagram, WhatsApp i Twitter možete da koristite potpuno besplatno, i to bez obzira da li ste mts korisnik postpejd, Kontrola troškova ili pripejd tarifa.

Ukoliko ste mts postpejd korisnik, na raspolaganju su vam dva besplatna postpejd tarifna dodatka – Viber i kombinovani dodatak Facebook, Instagram, WhatsApp i Twitter. Aktivaciju željenog postpejd tarifnog dodatka možete da izvršite putem:

putem aplikacije Moj mts , u okviru opcije Internet,
u skladu sa mogućnostima držimo odstojanje između svakog korisnika u redu ispred poslovnica, kao i u samim poslovnicama;
slanjem SMS poruke sa tekstom VB (za aktivaciju Viber dodatka), odnosno DM (za aktivaciju Facebook, Instagram, WhatsApp i Twitter kombinovanog dodatka) na broj 7888.
Sa druge strane, ukoliko ste naš pripejd korisnik ili korisnik tarife Kontrola troškova, izaberite jedan od pet besplatnih pripejd tarifnih dodataka – Facebook, Twitter, Viber, WhatsApp ili kombinovani dodatak Instagram, Facebook i Twitter, koje možete jednostavno da aktivirate putem:

mts pripejd vodiča (*100#), u okviru opcije Društvene mreže,
putem aplikacije Moj mts , u okviru opcije Ponuda za tebe/Društvene mreže,
slanjem SMS poruke sa tekstom FB (za aktivaciju Facebook dodatka), TW (za aktivaciju Twitter dodatka), VB (za aktivaciju Viber dodatka), WA (za aktivaciju WhatsApp dodatka), odnosno DM (za aktivaciju Instagram, Facebook i Twitter kombinovanog dodatka) na broj 687.
Promocija važi do 30. aprila 2020. godine.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45628
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Geza » 24 Mar 2020, 10:05

Apple KONAČNO otvara AppStore u Srbiji!
https://mondo.rs/MobIT/Tech-Vesti/a1300 ... Store.html

Kompanija Apple obavestila je programersku zajednicu da je AppStore, distributivni “centar“ Apple aplikacija već dostupan u 155 zemalja širom sveta i da će do kraja 2020. godine biti dostupan u još 20 zemalja.

Verovali ili ne, iako je još uvek 49 zemalja u kojima Apple nema AppStore, Srbija je na listi ovih 20 u kojima će se AppStore pojaviti do kraja 2020. godine!

AppStore u Srbiji biće aktivan kad i u Avganistanu, Gabonu, na Obali Slonovače, u Gruziji, na Maldivima, u Bosni i Hercegovini, Kamerunu, Iraku, Libiji, Crnoj Gori, Maroku, Mozambiku, Republici Savezu Mijanmara, Republici Nauru, Ruandi, Tongu, Zambiji i Republici Vanuatu.

Zanimljivo je da će i takozvano Kosovo, kao 20. zemlja u ovoj grupi dobiti svoj Apple AppStore i istovremeno zastavu na Apple sajtu.

Dakle, dočekasmo i taj trenutak, više od decenije nakon premijere AppStore prodavnice za iPhone i iPad i druge Apple servise da se AppStore pojavi i za Srbiju (AppStore je pokrenut 10. jula 2008. godine u SAD).

Kompanija Apple, još jednom napominjemo, programerima nije otkrila tačno kad će premijera novih zemalja u AppStore podršci biti ozvaničena i kad će i Srbi moći da pohrle u jednu od dva najpopularnije digitalne prodavnice na planeti, ali je najavila programerima da će kao deo učlanjenja ovih zemalja u Apple ekosistem morati da prihvate novi ugovor o saradnji sa tom kompanijom do 10. aprila 2020. godine (Program License Agreement).

Nakon prihvatanja svega što je potrebno programeri će od nekog trenutka videti i Srbiju, između ostalih, zemalja u ponudi za njihve aplikacije i servise i kućicu, koju će moći da otkače pored naše zemlje, ako žele da se sve to pojavi u ponudi AppStore prodavnice i kod nas. Apple AppStore je već doneo preko 155 milijardi dolara zarade programerima širom sveta samo od prodaje aplikacija i transakcija obavljenih unutar aplikacija, pa vam je jasno o koliko velikom potencijalu se radi sad i za domaće programere i zajednicu u Srbiji.

Jedino što je ostalo jeste da konačno vidimo srpsku zastavu među lopticama na Apple sajtu!

Imati iPhone u Srbiji konačno ima smisla - već smo vam rekli pre par dana ;)

Ovo je veliki dan za sve iPhone i iPad, uopšte Apple korisnike kod nas i verujemo da će posebno programerima umnogome olakšati distribuciju aplikacija kako kod nas, tako i u inostranstvu i samim tim veći uspeh i više parica na kontu svih njih!
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14142
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od pedja » 24 Mar 2020, 10:12

"Verovali ili ne, iako je još uvek 49 zemalja u kojima Apple nema AppStore, Srbija je na listi ovih 20 u kojima će se AppStore pojaviti do kraja 2020. godine!"


...kada će Srbi moći da pohrle u...

...Zastava Kosova...

Čitam i mislim da bi iP završio negde u snegu, da ga imam.

Bitno da ćemo biti odabrani, zajedno sa nekim državama, koje se ni na karti naći ne mogu, kao i sa nekim nepostojećim. Sve to je sročeno kao da su saopštili da nema više korone. Radujte se Srbi!

T-T



Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od sebekkg » 24 Mar 2020, 12:52

+1

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7026
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od DukeNS » 25 Mar 2020, 00:27

Neko zna da mi objasni sta ovo donosi obicnom korisniku ili se vest iskljucivo odnosi na tvorce aplikacija? App Store smo svakako mogli da koristimo...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8337
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Mobilne telekomunikacije

Post od grujicd » 25 Mar 2020, 00:42

Mogao si, ali nečiji strani app store, npr. hrvatski. Aplikacija namenjenih srpskim korisnicima je bilo i tamo, ali u manjini.
Ovde bi trebalo da kad odeš u srpskom app storu na primer na edukativne aplikacije na vrhu budu naše za učenje ćirilice, matematike na srpskom, itd. U kategoriji vesti bi na vrhu stajale aplikacije za domaće medije, itd.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 25 Mar 2020, 10:04

Kome više uopšte i treba iPhone? :D

TT


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 25 Mar 2020, 12:22

:kezo:
Nemoj tako, ne gresi dusu. Vrhunske su to sprave, jeste da imaju neka cudna resenja ali su upeglani samo tako. Ko hoce da bude miran dugo godina i da ne razmislja o telefonu cesto, nece pogresiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23744
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dragvorl » 25 Mar 2020, 13:25

Sta to znaci dugo godina?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 25 Mar 2020, 14:26

Minimum 5


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Mladen7 » 25 Mar 2020, 14:27

Kada se sa lošijeg od proseka android uređaja pređe na iPhone utisak jeste da je znatno upeglaniji.
Što nema šanse da je utisak povredivši jake androide i iPhone .

I jeste bio slučaj pre više godina da je posle 1-2 god iPhone prosto stabilniji u radu. Prosto je bilo tako ali pričam o android 3.xx ili 4.xx, oni pre su bili još bagovitiji.

Međutim već neko vreme to prosto nije slučaj .

Bolji od proseka a premium Android uređaji rade odlično, na istom je sve to nivou u poređenju sa iphonom .

Takođe svakom uređaju posle 2 god baterija postaje nešto slabija i nemoguće je da radi ko prvog dana.

Stvar postaje samo kome je koji operativni sistem prihvatljiviji.

Meni je neprihvatljivo imati bukvalno osakaćen uređaj ,baš zbog nepostojanja App store Srbija, koji je premium.

Dodatak: posle 5 godina, a da ne govorim više i svaki iPhone postaje smešan u svakom smislu ako ćemo realno.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23744
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dragvorl » 25 Mar 2020, 15:55

shandu90 je napisao:
25 Mar 2020, 14:26
Minimum 5


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne znam stvarno ko bi zadrzavao telefon danas toliko dugo. Kad razmislim ni pre nisam nikad telefon zadrzavao vise od 2 godine kod sebe. Imam sluzbeni iphone 7, novi sam dobio, pa stvarno nema sanse da bih uzeo ikakav iphone vise, imao sam 3 gs onomad. Na tastaturi brojcanika ne moze da se vrsi pretraga imena iz imenika, nisam verovao da to nema. :pop: BT ni dalje ne moze da prebacuje fajlove, itd, itd...ocigledno im nisam musterija. Firma ih forsira jer je platforma bezbednija, zastita podataka i tako to.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 25 Mar 2020, 17:13

Jabucari iz mog drustva ne menjaju cesto telefone. Koristili su 5s ili 6s dok su mogli, dok bas nisu postali prevazidjeni. Kada je baterija u pitanju, ne vidim sto je zamena problem. Ja licno sam kupovao original baterije jer se bas tesko odvajam od necega (ako mi legne na prvu loptu). Kad ovom baterija oslabi, uzecu mu novu kao i svima do sad. Zbog snicle klati vola, ne ide.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od speedy stikis » 25 Mar 2020, 17:22

Evo ja sam imao note 3 od 2014 do pre jedno deset dana, u izlivu besa je bio koleatarna steta u pogresnom dzepu... nbt je prica :glavomuzid:

Pre toga sam menjao kao carape i androide i jabuke.

Jabuka me je 2-3 ozbiljno zajebala kad mi je pomoc bas trebala...
I dan danas moji najbolizi ljudi imaju najnovije ali me i dalje jabuka ne zanima.

Odgovori