Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od pedja » 25 Mar 2020, 17:41

Ja ću zameniti bateriju i nadati se da neću morati da menjam telefon koliko je to moguće :D

Mrzi me.

Uglavnom ih menjam kada crknu ili baaaaš zastare (ne mogu da koristim nešto neophodno). Posle skoro 3 godine, ovaj radi posao. Neka je živ i zdrav. Čak ni baterija nije kritična, ali ima povremeno čudno dešavanje pri fotkanju na niskim T.

T-T


ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljubitelj » 25 Mar 2020, 17:55

maj 2014. do danas, Gigabyte niti jedan problem.
Nikada resetovan na fabrički default.
Baterija / original/ drži i dalje oko 90% od prvobitne po onom podatku dostupnog vremena kada se napuni ali u praksi ipak moram 1x dnevno da punim. /3,000mAh nominalno/
2 cela dana ne može da izdrži (kao što je mogla bat kada je telefon bio nov).

Mana, ne mogu se instalirati neke nove ili updateovane aplikacije, ne rade uz njegov stariji Android 4,2 mada je to retko. Većina aplikacija koje meni trebaju rade bez greške.

Počeo sam da razmatram zamenu, u igri je Hi Sense 30. Na papiru deluje da ima sve što meni treba ali ću morati da ga vidim uživo pre odluke.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7025
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od DukeNS » 25 Mar 2020, 22:29

dragvorl je napisao:
25 Mar 2020, 13:25
Sta to znaci dugo godina?

Ja sam do proslog jula (cini mi se) koristio iP6 bez problema, a poceo je da se koristi cim je izasao, pa ti sad izracunaj. Jedino sam u onoj njihovoj akciji zamenio bateriju i to je sve sto sam sa njim radio. Jeste on malo usporio, ali nista sto bi me iritiralo. Zena vec dugo koristi SE i obzirom da ga koristi samo za osnovne stvari, on je i dalje brz. Ne mogu da je ubedim da ga zameni, jer joj ta velicina odgovara. Meni je sad smešan...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dragvorl » 25 Mar 2020, 23:33

Ne znam koliko si ga koristio, posle koliko godina obustavljaju podrsku? Nisam mislio da ljudi koji koriste iphone koji su kupili nov stignu do etape da menjaju bateriju, ali eto primeri me demantuju izgleda. Tesko mogu da zamislim da telefon koristim vise od 2 godine, sad kad se setim 3GS sam koristio od 2010 do 2014, no to je visa sila bila otprilike. Baterija je bila kaput, a uzeo sam ga par meseci starog.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7025
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od DukeNS » 25 Mar 2020, 23:41

Za mene je skup telefon bacanje para, te mi je besmisleno da ga menjam ako dobro fercera...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dragvorl » 26 Mar 2020, 01:07

I meni je bacanje para. Samo skup telefon kao i skup auto je relativna stvar.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dunx81 » 26 Mar 2020, 07:27

Kolega uzeo nedavno iphone 11, 600+eura. Nisam ih nikad analizirao,bacim pogled na karakteristike i malo se šokiram rezolucijom ekrana,ram i internom memorijom,baterijom (za taj novac). Drugi kolega uzeo Redmi note 8 pro za 3x manje love koji (na papiru) deluje nadmoćnije. U čemu je fora sa iphone, da li on sa ta 4 rama i tim svojim procerorom leti u odnosu na "bolje" androide ili šta? Ne bacam koske,samo me intereuje pošto nikad nisam imao nekih dodirnih tačaka sa a ugl.čujem da se ljudi kunu u njega.



ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljubitelj » 26 Mar 2020, 08:16

Ekran i baterija su glavne karakteristike (najvažnije za korišćenje) telefona (laptopa, tableta) uredjaja.
Ostalo je manje više sporedno i odavno jačih karakteristika od realno potrebnih (memorija i procesori) za rad. Jedino ko ih koristi za igranje i/ili za ozibljan multitasking rad možda ima potebu da se bavi odabirom prema tim kriterijumima.

Ne znam ni ja u čemu je fora da nekome treba telefon jačih perfomansi od laptopa kojim obavlja redovan posao, pre svega u smislu potebne memorije. :zbunjen:

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Milos_kg » 26 Mar 2020, 09:58

Glavne karakteristike postavlja sam korisnik. Ne postoji generalno glavno, vec samo ono sto je po nasem misljenju glavno. Zato i postoji toliko razlicitih segmenata i uredjaja.

@dunx81
Razlog zasto iPhone ima slabiji hardware u poredjenju sa Android uredjajima je jednostavna - njihov operativni sistem je pravljen i optimizovan za to parce hardvera i jedan jedini je, ne postoje edicije i varijacije. Kod Androida je to komplikovanije, jer je potrebna naknadna optimizacija fabrickog Androida za razlicite proizvodjace smart telefona. Da ne pricamo o tome sto je Android mnogo fleksibilniji po pitanju korisnickog interfejsa, pa je dao slobodu korisniku da radi sta hoce i menja ga kako mu odgovara. iOS je prilicno zatvoren sistem po tom pitanju. Zato je i slucaj da 5 razlicitih telefona sa potpuno istim hradverom rade drugacije sa istom verzijom Androida, mnogo tu faktora utice na celokupan rad uredjaja.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23291
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Mobilne telekomunikacije

Post od Day Walker » 26 Mar 2020, 10:04

DukeNS je napisao:
25 Mar 2020, 22:29
dragvorl je napisao:
25 Mar 2020, 13:25
Sta to znaci dugo godina?

Ja sam do proslog jula (cini mi se) koristio iP6 bez problema, a poceo je da se koristi cim je izasao, pa ti sad izracunaj. Jedino sam u onoj njihovoj akciji zamenio bateriju i to je sve sto sam sa njim radio. Jeste on malo usporio, ali nista sto bi me iritiralo. Zena vec dugo koristi SE i obzirom da ga koristi samo za osnovne stvari, on je i dalje brz. Ne mogu da je ubedim da ga zameni, jer joj ta velicina odgovara. Meni je sad smešan...
Ja sam moj iP6 prodao kolegi, samo je bateriju zamenio. Telefon sljaka kao prvog dana, a kupio sam ga ako se dobro sećam 2014.
Imao sam iP 3GS, iP4, iP6, iP7 iP7 Plus i sad iPX i stvarno sam zadovoljan sa svakim. Nijedan me nije do sada izdao i ni sa jednim nisam imao problema.
I nadam se da nisam sada urekao telefon :kezo:

iP 7 sluzneni već god dana ovako šljaka :kuku:
Slika
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljubitelj » 26 Mar 2020, 10:06

Podrazumeva se da se radi o mišljenju, iznosi ga svako kao pojedinac korisnik nekog uredjaja.

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od tlazar » 26 Mar 2020, 10:18

dunx81 je napisao:
26 Mar 2020, 07:27
Kolega uzeo nedavno iphone 11, 600+eura. Nisam ih nikad analizirao,bacim pogled na karakteristike i malo se šokiram rezolucijom ekrana,ram i internom memorijom,baterijom (za taj novac). Drugi kolega uzeo Redmi note 8 pro za 3x manje love koji (na papiru) deluje nadmoćnije. U čemu je fora sa iphone, da li on sa ta 4 rama i tim svojim procerorom leti u odnosu na "bolje" androide ili šta? Ne bacam koske,samo me intereuje pošto nikad nisam imao nekih dodirnih tačaka sa a ugl.čujem da se ljudi kunu u njega.
Ne mozes uporedjivati hardverske karakteristike android i iphone uredjaja, eventualno mozes uporediti ekrane, mada je i to upitno. U pitanju je potpuno drugaciji software.

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Mladen7 » 26 Mar 2020, 10:55

iPhone je gotovo savršeno napravljen jer je uređaj pravljen isključivo za taj sistem.
Najkraće rečeno.

u android svetu je sve popularnija ta kombinacija . Koja je da tako kažem idealna ,ili što bliže tome .

Radi se o uređajima koji su po Google specifikacijama pravljeni za čist android. Čist podrazumeva izvorni android od Google .

Ti uređaji po pravilu rade rasterećenje i šta se i na iphonima može osetiti vrlo su brzi sa čak nešto manje radne memorije.

Sto se godina korišćenja tiče nisam podrazumevao da uređaj može da radi već koliko je zapravo konkurentan u pogledu najbitnijih elemenata ekran, baterija, kamera...u odnosu na trenutno aktuelne.



Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od HKS » 26 Mar 2020, 12:13

Procitao sam da Oxygen OS od Oneplus radi najbolje.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7025
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od DukeNS » 26 Mar 2020, 14:07

Day Walker je napisao:
26 Mar 2020, 10:04
DukeNS je napisao:
25 Mar 2020, 22:29
dragvorl je napisao:
25 Mar 2020, 13:25
Sta to znaci dugo godina?

Ja sam do proslog jula (cini mi se) koristio iP6 bez problema, a poceo je da se koristi cim je izasao, pa ti sad izracunaj. Jedino sam u onoj njihovoj akciji zamenio bateriju i to je sve sto sam sa njim radio. Jeste on malo usporio, ali nista sto bi me iritiralo. Zena vec dugo koristi SE i obzirom da ga koristi samo za osnovne stvari, on je i dalje brz. Ne mogu da je ubedim da ga zameni, jer joj ta velicina odgovara. Meni je sad smešan...
Ja sam moj iP6 prodao kolegi, samo je bateriju zamenio. Telefon sljaka kao prvog dana, a kupio sam ga ako se dobro sećam 2014.
Imao sam iP 3GS, iP4, iP6, iP7 iP7 Plus i sad iPX i stvarno sam zadovoljan sa svakim. Nijedan me nije do sada izdao i ni sa jednim nisam imao problema.
I nadam se da nisam sada urekao telefon :kezo:





Ja od 2011 koristim. Prvo iP4, pa 6 i sad iP11. Isto nisam nikada imao problem. Za to vreme i 2 iPad-a. Sve super fercera...

Odgovori