Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 04 Apr 2020, 13:29

vizuelni pregled podrazumeva vizuelni pregled :) ono sto moze okom da se vidi, dal je lupan, truo, sklapan, farban, korozija sve sto mozes da vidis

Treba i porazgovarati sa prodavcem, svašta se tu može čuti a i proceniti o kome je reč tj stavu i odnosu prema samoj prodaji.
Nekada je taj razgovor važniji za odustajanje od auta od samog pregleda i onoga što se vidi na prvi pogled.
za ovo se slazem u potpunosti, mnogo puta stav prodavca odbija kupca imao sam mnogo slucajeva gde mi je dovoljno bilo da cuje par reci od prodavca i da shvatim da je prevarant ili da nije covek od koga bih trebalo da kupim auto, a to cak vrlo lako provalim i kod ovih u CH sa kojima pregovaram za kola, preko poruka se lako primeti ko je kakav, doduse bilo je slucajeva i gde se pogresi nekad na moju stetu a nekad u moju korist ali dobro

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Heineken » 04 Apr 2020, 13:35

Da, dobijes na papiru sta je radjeno, stanje sa dijagnostike i sta je za zamenu. Za 2400 dinara po meni skroz dobra usluga..

NeLePFC
Postovi: 60
Pridružio se: 01 Mar 2020, 15:47

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od NeLePFC » 04 Apr 2020, 14:08

Koji Stojanov? Jel to bese u NS? Dajte jos neke dobre i pouzdane servise gde bih mogao pregledati vozila,bilo bi dobro NS/BG,evetualno Subotica,posto ne bih dalje isao?

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Heineken » 04 Apr 2020, 14:10

Jeste Novi Sad, on ti je za Fiat program..

NeLePFC
Postovi: 60
Pridružio se: 01 Mar 2020, 15:47

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od NeLePFC » 04 Apr 2020, 19:22

E da..Jos nesto me interesuje. Kako da znam da li auto ima plivajuci ili nema? Negde na oglasima pise da auto nema taj zamajac,a opet nadjem negde isti model potpuno sa istim motorom gde pise da ima? Ko tu laze i kako se to proverava bez da idem licno da proverim svaki ?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 04 Apr 2020, 19:52

retki su dizeli koji ga nemaju a koji su novije generacije, a da proveris ne mozes nikako sem da verujes podacima

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Markoni » 04 Apr 2020, 20:51

Strah od plivajućeg u Srbiji još uvek ispred Covida19. :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Mare
Postovi: 245
Pridružio se: 20 Avg 2017, 01:40
Garaža: BMW 520i e39
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Mare » 04 Apr 2020, 21:56

Markoni je napisao:
04 Apr 2020, 20:51
Strah od plivajućeg u Srbiji još uvek ispred Covida19. :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
:plusone: :kezo:

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sebekkg » 04 Apr 2020, 22:18

Covid-19 ce proći, dok se plivajući drži postojano kano klisurine.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Mladen7 » 05 Apr 2020, 00:49

Hehe
NeLePFC je napisao:E da..Jos nesto me interesuje. Kako da znam da li auto ima plivajuci ili nema? Negde na oglasima pise da auto nema taj zamajac,a opet nadjem negde isti model potpuno sa istim motorom gde pise da ima? Ko tu laze i kako se to proverava bez da idem licno da proverim svaki ?
Uzmi u obzir da ni svi vlasnici ne znaju na svom autu šta je i kako , pa i da li ima plivajući ili ne. Ne mora biti zla namera.

Naj lakše bi bilo da izbor svedeš na nekoliko modela .
Kao što si video ima na forumu dosta poznavalaca pa bi ti rekli u osnovi da li ima ili ne pojedini motor.
Npr Pežo HDI 1.6 90 KS nema plivajući a sa 110 KS ima , 1.3 CDTI 90 KS u Opelu ima plivajući a u Fiatu ili Alfi 1.3 mJet nema plivajući i tako dalje.

Mada je to uglavnom kako je OMP pisao ,gotovo svaki dizel ima plivajući .
Što i nije loše jer je on vrlo bitan za ublažavanje naglog obrtnog momenta prema menjaču. Vrlo bitno za na duže staze.
Ako je baš dobar neće se menjati svakako za koju god ,ako nije malo cena dole staviš ti nov komplet i miran si .

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sasa lbg » 05 Apr 2020, 11:47

NeLePFC je napisao:Kontao sam da je ipak najbolje da ga proverim u ovlascenom servisu. Koliko moze da kosta takav pregled? Meni je i dalje favorit taj C4 Picasso 1.6hdi,mozda i bolje da je dizel posto bih dosta putovao sa njim (letovanja,zimovanja). Nemam pojma,nisam pametan :) Znam da sam vec dosadio svima na ovom podforumu,kao da kupujem jahtu,ali opet kazem kad vec imam slobodnog vremena na pretek,gledam sve natenane
1.6 hdi se odlican motor i nema neke preskupe mane ali je bolje ici na manuelni menjač.
Ja bih 1.6 hdi + automatik u toj klasi sa tom tezinom preskocio,kilava varijanta u odnosu na manuelni.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока



NeLePFC
Postovi: 60
Pridružio se: 01 Mar 2020, 15:47

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od NeLePFC » 05 Apr 2020, 16:55

Hvala dobri ljudi :) Verovatno cu imati jos po neko glupo pitanje,ali ste mi mnogo pomogli :)

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5021
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od cozmo » 06 Apr 2020, 20:39

ljubitelj je napisao:
03 Apr 2020, 17:14
Kod PSA nema čiščenja pošto se osim produkata sagorevanja talože ostaci Cerina (gvođdje) koji se ne mogu spaliti niti čistiti pa je samo zamena filtera trajno rešenje.
70 evra ciscenje u ovlascenom sa garancijom od 12 meseci... bez problema se cisti FAP... i traje jos dugo. Nikakav problem.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 06 Apr 2020, 20:57

moj drugar u servisu ima masinu za ciscenje dpf-a i vrlo uspesno se cisti u vecini slucajeva da bude skoro pa kao nov ali ima slucajeva gde nije moglo tj ocisti do neke mere ali ne sve, cak se desavalo i da mora drugi dpf

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ljubitelj » 06 Apr 2020, 21:49

PSA daje garanciju 120 mseci, ili ti 10 godina u ovlascenim servisima.
I lepo su napisali i zasto nije moguce ciscenje, i da to ne rade ovlasceni servisi vec zamenu filtera.
A skida s stari i salje u PSA na recijkazu, tj tmao se vrsi nesto sto je mnogo zahtevnije i obimnije od samog ciscenja.
Tako da ta prica o nekakacoj sracenoj garanciji ispod zokonske i zvanicne veorvatno ne pije vodu, obicna markatinska fora.

Cerin ostavlja kruti talog koji je veceg precnika od saca u filteru, zato se ne moze izvaditi tj nije moguce ocistiti fitler. Napisao PSA zvanicno za svoje servisere. Koko je taj talog neorganskog porekla, gvozdje, ne moze se spaliti niti henijski rastvriti.

Ako lazu i ne znaju inzenjeri PSA kako radi njihov sistem onda ovi nasi sto znaju drugacije treba da ih obavste i nauce o dizajnu FAP sistema ;)

omp, moze da se cisti samo cadj tj ostaci ugljenika. I to se radi vec 10tak godina u masinama, pre svega postupak je termicki i uspesno sagori a dodatno i hemisjki isprira na kraju. To ne vazi za FAP koji drugacije funcionise uz specijalni aditivi.

Odgovori