Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Risto » 28 Apr 2020, 12:58

Zbog takvih kao što si ti, pazio sam baš na definicijiu i nisam rekao da su Kinezi lideri na polju mobilnih tehnologija jer je to danas više tema za 5G a Huawei nije lider po broju patenata.

Ja sam reka na polju tehnologija kada su u pitanju mobilni telefoni, i iza toga stojim. Prvi 7nm čipset je napravio Huawei, Kirin 980, benefite znamo da ne trubim o tome. Prva triple kamera na tržištu, P20 Pro, prvi telefon sa reverzibilnim punjenjem je Mate 20 Pro, ovo je onako iz glave, moguće da postoji još nešto.

Imaju i drugi inovacije, tipa 120 hz displej (Samsung), prvi telefon sa 4 kamere nazad (Samsung A9), telefon sa 5 kamera ("Nokia") itd.

Vidim, ovdje je jednoumlje još uvek omiljena osobina mnogih, Xeroj stara svađalica, jedva čeka da nekog pokuša da diskredituje...

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7020
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od DukeNS » 28 Apr 2020, 13:22

ljuba je napisao:
28 Apr 2020, 09:54
I velicina od 4,7 inca plus dizaj od pre 2 generacije... Taj telefon je ili za ljude kojima treba wannabe iphone - a ne mogu da skupe jos par stotina evra (manje verovatno), ili pak koji ne koriste telefon ni zasta drugo osim za telefoniranje i eventaulno posalju po koju poruku... Bas boli Appleova strategija. Namerno sakate da ne bi ugrozili sopstvenu propdaju, odnosno da se ne bi desio kanibalizam u svojim redovima ;) Ali ima i mnogo dobroga u tome, pa sada sta kome treba...

Savrsen telefon za moju suprugu. Pisao sam mozda vec da ima prethodni SE i da nije htela da uzme moj XR koji sam joj nudio zbog velicine. Njen postojeci jos uvek dobro funkcionise, ali nije u stanju ni da ga apdejtuje, jer ima smesnih 16 GB memorije. Uskoro ce, htela ili ne, morati da ga menja i upravo ovako necemu sam se nadao. Samo da prodje ova korona i da mi neko dodje iz USA...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 28 Apr 2020, 14:20


Risto je napisao:Zbog takvih kao što si ti, pazio sam baš na definicijiu i nisam rekao da su Kinezi lideri na polju mobilnih tehnologija jer je to danas više tema za 5G a Huawei nije lider po broju patenata.

Ja sam reka na polju tehnologija kada su u pitanju mobilni telefoni, i iza toga stojim. Prvi 7nm čipset je napravio Huawei, Kirin 980, benefite znamo da ne trubim o tome. Prva triple kamera na tržištu, P20 Pro, prvi telefon sa reverzibilnim punjenjem je Mate 20 Pro, ovo je onako iz glave, moguće da postoji još nešto.

Imaju i drugi inovacije, tipa 120 hz displej (Samsung), prvi telefon sa 4 kamere nazad (Samsung A9), telefon sa 5 kamera ("Nokia") itd.

Vidim, ovdje je jednoumlje još uvek omiljena osobina mnogih, Xeroj stara svađalica, jedva čeka da nekog pokuša da diskredituje...
Nije jednoumlje, nego se lupetaju gluposti.

Nije to diskreditovanje, jer nisi napisao naucni rad na temu, vec prosto izneo nebitno misljenje u generalno nebitnom razgovoru...da nenpogadja svakog licno toliko kada mu neko prosto iznesw suprotno misljenje, ne bi bilo potrebe da se spusta prica na licni nivo kao sto to konstantno radite.

Sada da se spomene svaka sitnica koju je neko izbacio mesec, dva pre ostalih i da se svi zovu lideri mobilnih tehnologija...jedan ubacio prvi ovoliki ekran, drugi ovoliku i ovakvu kameru, treci ovoliku bateriju, cetvrti ovakvo punjenje, peti ovakvu zastitu, sesti ovoliko rama...kapiras koliko je bespoentno reci takvo nesto na par stvari.
Nisam rekao da je neko drugi lider, vec prosto da takvo nesto ne postoji, da je to glupost.

Mislim, sada je Samsung lider jer prvi ima 8k nebitno smimanje ili onaj glupavi 100x zoom ili neku rezoluciju ekrana? Gluposti.

To su stvari koje neki proizvodjac trenutno ima bolje od konkurencije, a verovatno konkurencija nesto bolje od njih i tako u krug...

A lider je neko ko u svom polju apsolutno predvodi ostale i toga kod telefona nema.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od trojanac » 28 Apr 2020, 15:30

Kao i kod proizvođača automobila, recimo premium brendovi. Svi su dobri, a svaki ima neku inovaciju i nešto ne bolje od drugih. Na kraju kome se šta svidi.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 28 Apr 2020, 18:02

U automobilizmu se trenutno moze reci da je Tesla lider na polju elektroautomobila i to je to.
Za 10, 15 godina, pitanje je da li ce i tu biti lidera.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od trojanac » 28 Apr 2020, 19:59

djomla je napisao:@trojanac baci u toku dana screenshot ponovo. Awake momenat je loš.

Sent from my 3310 using Tapatalk
Slika

Slika

Screen 3:30h

Inače Android 9 je još uvek na njemu, kad stigne 10 očekujem da bude bolje optimizovan.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
djomla
Postovi: 447
Pridružio se: 17 Mar 2017, 07:17

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od djomla » 28 Apr 2020, 20:16

@trojanac daj details, gde se vidi wi-fi, awake, screen on, kao na prethodnim slikama.

Sent from my 3310 using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od trojanac » 28 Apr 2020, 20:26

Evo detailsSlika

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
djomla
Postovi: 447
Pridružio se: 17 Mar 2017, 07:17

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od djomla » 28 Apr 2020, 20:40

Bolja priča nego juce, ali je i dalje neki zabod.

Sent from my 3310 using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od trojanac » 28 Apr 2020, 20:44

Juče je radila sleep apk pa ekran nije radio, a telefon jeste. Meni ovo deluje ok.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7020
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od DukeNS » 28 Apr 2020, 20:54

Xepoj87 je napisao:
28 Apr 2020, 14:20
kapiras koliko je bespoentno reci takvo nesto na par stvari.


Aj sad priznaj da mi to namerno radiš! :mrgreen:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 28 Apr 2020, 20:57

Trojke, idi na apps, pa na google play services i clear cache i data. Hoce da se zabaguje nekada, pogotovo posle nekog update.

Dobro bre Duke, jel ides i searchujes ko govori bespoentno, jel ti to neki kriptonit? Slika
"Koliko nema poente reci takvo nesto :D"
Eto, potrudicu se u buducnosti da govorim samo srpskim recima, a ne ovim izmisljenim Slika

Sent from my SM-N975F using Tapatalk





Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7020
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od DukeNS » 28 Apr 2020, 21:08

Srce si. :D

Iz nekog razloga mi ovo, ne bode, već kopa oči. :)

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 28 Apr 2020, 21:23

Znam, imam i ja tako neke slabe tacke :D
Jedna od osnovnijih je 9-ti, 10-ti... Slika

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
djomla
Postovi: 447
Pridružio se: 17 Mar 2017, 07:17

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od djomla » 28 Apr 2020, 21:27

Dvoje su se tako smuvali.. :)

Sent from my 3310 using Tapatalk


Odgovori