VW Polo za 1500€

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7976
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: VW Polo za 1500€

Post od OMP » 29 Apr 2020, 22:31

BigMazzy je napisao:
29 Apr 2020, 22:05
Na tu cifru za koju se prodaje dodaj registraciju, tablice , prenos, veliki servis..... Plus nema servisnu istoriju.... verujem da ga je uzeo za 300€ u švici...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
nema prenos posto je na ime kupca...to koliko je placen u svici nije dokaz da je auto los kao ni da je onaj od 2000e top

Korisnikov avatar
LukaMaletin
Postovi: 1386
Pridružio se: 31 Maj 2015, 23:43
Garaža: Renault Clio 1.5 dci 2015
Lokacija: Novi Sad

Re: VW Polo za 1500€

Post od LukaMaletin » 29 Apr 2020, 22:44

Slažem se sa bozom 100%.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk


Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: VW Polo za 1500€

Post od Kuzmanovic » 29 Apr 2020, 23:00

dzoni.duci je napisao:
dag81 je napisao:Srpski kupac kaze mora da ima klimu. Onda mu crkne deo od 30-50e ne treba vise klima, koji ce mi. Muka mi od tih.
Ovaj Polo lagano vredi 1500e. Ali prodavac koji pise ima klimu a zna da nema, i koji postavlja slike iz ogledala u oglas je za mene teski prevarant.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
Išao sam danas i razgovarao sa prodavcem.Biću iskren, odmah sam pogledao tu stranu auta koja je bila sumnjiva i stvarno ništa nisam video, a i lik mi je još preko telefona jutros rekao da nema klimu.U čemu se tu radi zaista ne znam.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Da bi bio vidjen u pretrazi, mozda se neko upeca. Isto kao kad ti preko telefona kaze da je auto odlican, ne lupan, bez ulaganja a onda predjes 300km i shvatis da te je slagao preko telefona.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


dzoni.duci
Postovi: 42
Pridružio se: 25 Feb 2018, 19:13

Re: VW Polo za 1500€

Post od dzoni.duci » 29 Apr 2020, 23:48

Kuzmanovic je napisao:
dzoni.duci je napisao:
dag81 je napisao:Srpski kupac kaze mora da ima klimu. Onda mu crkne deo od 30-50e ne treba vise klima, koji ce mi. Muka mi od tih.
Ovaj Polo lagano vredi 1500e. Ali prodavac koji pise ima klimu a zna da nema, i koji postavlja slike iz ogledala u oglas je za mene teski prevarant.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
Išao sam danas i razgovarao sa prodavcem.Biću iskren, odmah sam pogledao tu stranu auta koja je bila sumnjiva i stvarno ništa nisam video, a i lik mi je još preko telefona jutros rekao da nema klimu.U čemu se tu radi zaista ne znam.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Da bi bio vidjen u pretrazi, mozda se neko upeca. Isto kao kad ti preko telefona kaze da je auto odlican, ne lupan, bez ulaganja a onda predjes 300km i shvatis da te je slagao preko telefona.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Baš to je i jedan od razloga zbog kojeg mi je ovaj auto zapao za oko.Nalazi se na 3 km od moje kuće.Ne kažem da je idealan, daleko od toga.Ali niko mi ne garantuje ni da će neki u Beogradu ili Nišu biti bolji za sličan novac, a gubljenje je i vremena i novca.A i bilo gde drugde nemam mogućnost da moj majstor podigne auto na dizalicu i bukvalno pretrese mnogo bolje nego što bih ja to uradio vizuelnim pregledom.Možda se neki neće složiti sa mnom, ali to je neko moje gledanje.I da, nisam napomenuo da auto nije ,,šminkan", postoje pojedine ogrebotine od gradske vožnje koja nisu sakrivana.Ovo pišem iz prve ruke jer sam danas uživo pogledao auto koji je i meni u početku bio sumnjiv.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10550
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: VW Polo za 1500€

Post od ljubitelj » 30 Apr 2020, 08:32

Pa nista onda, ni sadasnji auto nema klimu a ako to tebi ne smeta proveri sa majstorom opste stanje. Za te pare i nije nesto puno izbora da se bira oprema po zelji.
Ima puno primera da na polovnom autu postoji oprema koja jeste ugradjena i na spisku je ali ne radi,

Juce jedan svezi polovan BMW na punjenju klime, konstatacija majstora da curi isparivac /unutrasnji tzv hladnjak/ koji je sakriven duboko u tabli. Novi i pogotovu rad na zameni verovatno nece biti jeftin, otisao sam svojim poslom dalje i nisam ispratio cenu popravke. Moja procena je u rangu 500 evra za taj poduhvat.

Poenta je, da osim sto u oglasu pise da auto ima klimu, ili neki drugi primer opreme, to nista ne znaci ako je potrebno servisiranje u smislu da moze prilicno da promeni racunicu one pocetne cene iz oglasa.

Ali, crni auto ovde na redovnih +40C leti ja bih zaobisao i sa klimom, jer je to pakao a tek bez klime ne mogu da zamislim. U vreme te Zastave 101 kod nas temperature su dostizale 30+ stepeni pa klima i nije bila neophodna za prezivljavanje.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: VW Polo za 1500€

Post od Skipper » 30 Apr 2020, 10:11

Meni je yaris bio crne boje i baš je osetno bilo toplije unutra nego sad sa almerom koja je svetlo siva. Da li bih opet kupio crni auto? Ako je polovnjak i vredi te pare onda da ali bez klime svakako ne bih uzimao u razmatranje.

Sent from my S10e using Tapatalk Pro


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: VW Polo za 1500€

Post od srdjanyo » 30 Apr 2020, 10:41


bozza1979 je napisao:Ja za auto 2002. godište B segmenta ne bih dao preko 800 eura. 1000 maks, ako mi se baš svidi. Bez klime, meni vredi 0 evra. Kod nas je ta starudija žestoko precenjena.


Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Božo, povuci reč! :kezo:

Iskreno, Polo za 1500 u ovoj švajcarskoj opremi, a bez klime mi je, najblaže rečeno sumnjiv.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7976
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: VW Polo za 1500€

Post od OMP » 30 Apr 2020, 18:49

kakva je to svajcarska oprema ?

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: VW Polo za 1500€

Post od srdjanyo » 30 Apr 2020, 18:52

Posebna.Baš kao i Švajcarska- :rofl:

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: VW Polo za 1500€

Post od Skipper » 30 Apr 2020, 19:57

Po meni sasvim moguće da vlasnik nije ubacio klimu, pogotovu ako živi u nekom području gde ima par dana sa temperaturom oko 30°. Ali da je nelogično da ima sve sem kakve god klime jeste. Jedino ako je bukvalno birao svaki komad opreme a doplata za klimu bila velika.

Sent from my S10e using Tapatalk Pro


dzoni.duci
Postovi: 42
Pridružio se: 25 Feb 2018, 19:13

Re: VW Polo za 1500€

Post od dzoni.duci » 30 Apr 2020, 20:05

Skipper je napisao:Po meni sasvim moguće da vlasnik nije ubacio klimu, pogotovu ako živi u nekom području gde ima par dana sa temperaturom oko 30°. Ali da je nelogično da ima sve sem kakve god klime jeste. Jedino ako je bukvalno birao svaki komad opreme a doplata za klimu bila velika.

Sent from my S10e using Tapatalk Pro
Sve je moguće.Nelogično jeste, nažalost ne kupujem nov, tako da ne mogu baš sve da biram.Pogotovo ne za ovaj novac.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7976
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: VW Polo za 1500€

Post od OMP » 30 Apr 2020, 20:24

ne znam koliko je kod vw pola bila moguca ta personalizacija opreme, koliko znam ta manja i jeftina kola, u ono vreme, dolaze uvek u nekim ponudjenim paketima opreme ono tipa 3-4 paketa i to ti je a doplacuju se neke periferne stvari tipa metalik boja ili felne ali mi nije logicno da mozes da izaberes sve najbolje od opreme za taj model a da izbacis klimu, kod mecke je to uvek bilo moguce ali za polo...??? mozda je sve to moguce u novije vreme ali pre 20 godina???
mada sa druge strane mi nije logicno ni da je neko izbacio klimu ili na klot model dodao sve ovo ostalo, cudno je i sto nema maglenke.

u svakom slucaju, sam odluci sta ti je ciniti, ako ti se svidja auto, odgovara cena i ne smeta sto nema klimu tu se jedino ti pitas, nasa misljenja su nebitna

dzoni.duci
Postovi: 42
Pridružio se: 25 Feb 2018, 19:13

Re: VW Polo za 1500€

Post od dzoni.duci » 30 Apr 2020, 20:28

OMP je napisao:ne znam koliko je kod vw pola bila moguca ta personalizacija opreme, koliko znam ta manja i jeftina kola, u ono vreme, dolaze uvek u nekim ponudjenim paketima opreme ono tipa 3-4 paketa i to ti je a doplacuju se neke periferne stvari tipa metalik boja ili felne ali mi nije logicno da mozes da izaberes sve najbolje od opreme za taj model a da izbacis klimu, kod mecke je to uvek bilo moguce ali za polo...??? mozda je sve to moguce u novije vreme ali pre 20 godina???
mada sa druge strane mi nije logicno ni da je neko izbacio klimu ili na klot model dodao sve ovo ostalo, cudno je i sto nema maglenke.

u svakom slucaju, sam odluci sta ti je ciniti, ako ti se svidja auto, odgovara cena i ne smeta sto nema klimu tu se jedino ti pitas, nasa misljenja su nebitna
Da je sve i prepakivao i sve, ali da je menjao nebo i ugrađivao šiber, stvarno ne verujem.Jedino ako ga je vozio neki penzioner sa lošom cirkulacijom, pa to objašnjava i grejače sedišta, bez klime.Šala :)

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7976
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: VW Polo za 1500€

Post od OMP » 30 Apr 2020, 20:29

kao sto rekoh meni je sve to cudno ali nista nije nemoguce

dzoni.duci
Postovi: 42
Pridružio se: 25 Feb 2018, 19:13

Re: VW Polo za 1500€

Post od dzoni.duci » 30 Apr 2020, 20:38

OMP je napisao:kao sto rekoh meni je sve to cudno ali nista nije nemoguce
Presudna će biti reč majstora, inače čovek mi održava automobile već 15-ak godina.Ali svakako hvala svima koji su mi pomogli, mnoge informacije nisam imao.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


Odgovori