Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
Profa
Postovi: 66
Pridružio se: 17 Okt 2017, 08:18
Garaža: Renault Megane 1.5dci 110KS
Lokacija: Srbija, Beograd

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od Profa » 05 Mar 2020, 20:57

pedja je napisao:
05 Mar 2020, 20:40
Najbolje da odeš i opipaš. Čini mi se da je bolja situacija nego kod Megana II sedana, Fluensa i Megana III Generation.

T-T
Mislim da će tako i biti na kraju.. Otići ću do salona, sesti u automobil, pogledati, ''opipati'' (kako perverzno zvuči haha), možda i zakažem test vožnju, pa ću sve saznati.. Ali znate kako to ide sa prodavcima, sve je extra, sve je super, nema nikakvih zamerki, samo ti bato dođi da ti mi uzmemo meru i da te oderemo, a posle ćemo lako, hahahaha! Mada opet kada gledamo na sve ovo iz drugog ugla, bez preporuke, saveta i znanja drugih, teško je odlučiti se ma koji automobil da je u pitanju, pogotovo ako se kupuje nov automobil.. Ispravite me ako grešim..
:pivo:
:D :muzika: :cool!: Mimara :cool!: :muzika: :D

Dredger
Postovi: 202
Pridružio se: 07 Jul 2017, 16:44
Lokacija: Zrenjanin

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od Dredger » 31 Mar 2020, 00:18

Kad kupujes nov auto ne treba ti ni majstor ni savet ni preporuka. Odes obidjes sve sto ti se svidja i za sta imas love i ono sto ti se ucini najbolje i najlepse to kupis. Svaki ce biti pouzdan, od Fiata 500l do Mercedesa S klase.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od lami » 31 Mar 2020, 00:24

Pa nije bas, moras da vidis kakva je servisna mreza, da li znaju i hoce da rade posao ili mogu da pokvare i kliker.
Da li ce resiti svaku tvoju reklamaciju ili ce reci da to tako treba.
Takodje, neke stvari koje su lose odradjene, ili tebi licno ne odgovaraju, ne mozes da primetis u 15-30 minuta koliko obicno traju probne voznje.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Profa
Postovi: 66
Pridružio se: 17 Okt 2017, 08:18
Garaža: Renault Megane 1.5dci 110KS
Lokacija: Srbija, Beograd

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od Profa » 04 Apr 2020, 19:07

lami je napisao:
31 Mar 2020, 00:24
Pa nije bas, moras da vidis kakva je servisna mreza, da li znaju i hoce da rade posao ili mogu da pokvare i kliker.
Da li ce resiti svaku tvoju reklamaciju ili ce reci da to tako treba.
Takodje, neke stvari koje su lose odradjene, ili tebi licno ne odgovaraju, ne mozes da primetis u 15-30 minuta koliko obicno traju probne voznje.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Dredger je napisao:
31 Mar 2020, 00:18
Kad kupujes nov auto ne treba ti ni majstor ni savet ni preporuka. Odes obidjes sve sto ti se svidja i za sta imas love i ono sto ti se ucini najbolje i najlepse to kupis. Svaki ce biti pouzdan, od Fiata 500l do Mercedesa S klase.
Slažem se i sa jednim i sa drugim komentarom, mada ovo za servisiranje je istina, čuo sam da u većini servisa ima dosta početnika i šustera, koji se obučavaju da rade i samo čekaju priliku da odu u inostranstvo,nauče posao još bolje i rade za dobre pare.. A čuo sam i dosta priča kako su ljudima u ovlašćenim servisimaskoro uništili kola, doduše polovna, ne nova, ali eto.. Ne bih da pišem koji su servisi u pitanju jer nije korektno, ali većina ljudi koje poznajem kod takvih i ne tera kola više.

Da skratim, kada se kupuju nova kola, mislim da je bitno imati pouzdanog majstora i servis gde bi servisirao automobil.
:D :muzika: :cool!: Mimara :cool!: :muzika: :D

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od shandu90 » 04 Apr 2020, 19:50

Sreca pa je garantni rok kratak, i u 99% slucajeva se nista specijalno ne desava sa automobilom. U prestonici svakako ne manjka servisa, velik je izbor sto olaksava odluku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Profa
Postovi: 66
Pridružio se: 17 Okt 2017, 08:18
Garaža: Renault Megane 1.5dci 110KS
Lokacija: Srbija, Beograd

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od Profa » 03 Maj 2020, 20:39

shandu90 je napisao:
04 Apr 2020, 19:50
Sreca pa je garantni rok kratak, i u 99% slucajeva se nista specijalno ne desava sa automobilom. U prestonici svakako ne manjka servisa, velik je izbor sto olaksava odluku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa da, realno tako je. :doubleup:
:D :muzika: :cool!: Mimara :cool!: :muzika: :D

Moma
Banned
Postovi: 141
Pridružio se: 30 Apr 2020, 21:32

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od Moma » 04 Maj 2020, 00:13

I ja imam interesovanje za novi Megane 4. Posle probe benzinca i dizela, sedana i heča i onoga što sam uočio i saznao, mogu reći:
Sedan se pravi u Turskoj a heč u Španiji. Razlika postoji u kvalitetu pojedinih delova, kao i u završnoj obradi. Rekao bi da sedan ide na jeftina tržišta.
Sedan je nekako viši, osetno nestabilniji. Krov je jako nizak na zadnjim sedištima. Gepek na oko veliki ali sa malim otvorom i mnogo dugačak da ne možeš stvari dohvatiti. Teško se vozi u rikverc.
Dizel 1,5dci 115ks je po meni bolja opcija i sigurnija opcija od benzinca, a o potrošnji ne treba pričati uopšte. Dizel je baš elastičan i kako reče promoter trpoši prosek oko 5.0 a benzinac oko 7.0 (nezvanično naravno)
Treba izbegavati nivoe opreme koji nemaju centralni led displej, jer su bas siromašni i neko sa neugledom instriment tablom.
Ukoliko ti ne odgovara heč po veličini kabine, pogledaj karavan, koji je mnogo upotrebljiviji i kvalitetniji od sedana a iste spoljne dužine. U njemu se putnici nazad mogu voziti udobno. Nisam njega probao, ali sam sedeo u salonu u primerku.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od trojanac » 04 Maj 2020, 07:47

Po čemu je dizel sigurnija opcija od benzinca?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Moma
Banned
Postovi: 141
Pridružio se: 30 Apr 2020, 21:32

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od Moma » 04 Maj 2020, 17:47

Praktično gledano dizel je mnogo dugotrajniji od benzinca, ako pričamo o manjim automobilima B i C segmenta. Moje iskustvo, gledajući po kilometraži kaže, između 2 i 3 puta razlike. Evo, 1,9 TDI u odnosu na benzinca 1,4, vredi bar 3 životna veka. Ako gledamo ovaj Megan DCI 115 je trenutno jedan od najboljih motora na tržištu tog tipa. Sad je fazon "novi " 1,3 benzinac, pre njega bio ist tako 1,2 turbo nazvan "revlucinoarni", pri čemu je DCI sa nekim manjim izmenama preživeo jedno 3-4 generacije benzinaca.
Hoću da kažem, da je glupo kupiti novog (suviše složenog i da kažem nepozdanog) benzinca za slične pare kao dizela, sve dok takvi (dobri i pouzdani) dizeli postoje. O voznim karakteristikama i potrošnji nema potrebe pisati. Isto, dizel koji dođe iz uvoza prosečno je 2 do 3 puta više prešao od sličnog benzinca. Zato je polovan dizel sa 120 000km na satu verovatno 2-3 puta više prešao i tu nastaje razočaranje (koje sam više puta doživeo)

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2259
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Renault Megane Grand Coupe (2016-present) 1.5 dci - ISKUSTVA

Post od Skipper » 04 Maj 2020, 19:02

Nije ti baš poređenje na mestu, 1.9 rasterećen dizel vs 1.4 benzin koji je minimum za tu karoseriju. Neki 1.8 ili 2.0 benzin sigurno traje isto kao i dizel, dosta rasterećenije radi.

Sent from my S10e using Tapatalk Pro


Odgovori