Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od starac vujadin » 04 Maj 2020, 11:22

Mislim da je jedina donekle realna mogućnost neki bilateralni sporazum sa Crnom Gorom i ostalim susedima van EU. Grci mnogo zavise od turizma, ali nisam siguran koliko će moći tamo da se ide...voleo bih da može.

Ako ne, onda po Srbiji. Lepa zemlja i uvek ima šta da se vidi.

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk


Korisnikov avatar
bookmaker
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 152
Pridružio se: 09 Maj 2019, 02:34
Garaža: Ford Fiesta 1.1 70ks 2019.

Re: Grčka

Post od bookmaker » 05 Maj 2020, 05:03

Ja sam prethodna dva odlaska spavao u BG (Bansko i Sandanski), nisam baš siguran da će to tako moći ove godine.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 05 Maj 2020, 11:48

Grci preozbiljno razmišljaju o turizmu da bi ovo leto propalo. Ovo dole je daleko složenija tematika nego "drumski" turizam kome mi pripadamo, pa ima razloga za optimizam. Što se tiče ovog narikanja što će možda morati da se plati test ili na antitela ili PCR, jebigica, takoe. Do odmora će to da padne na 100e, preživeće se. Manje piva i girosa, koga boli.



Greece developing three-point plan for restarting tourism

Greece is developing a three-point plan to help reopen the country to tourism after arrivals came to a halt as a result of nationwide lockdowns and extensive flight bans aimed at curbing the spread of the coronavirus.

The key components of the plan for restarting tourism, which makes up about 18 percent of the country’s economy, were presented to lawmakers in Parliament on Monday night by Tourism Minister Haris Theocharis.

The first part of the plan, which is expected to be hammered out by technical teams from the National Organization for Public Health (EODY) in cooperation with the Tourism Ministry by May 8, centers on special health safety protocols designed for hotels, marinas, pleasure yachts, tour buses, airplanes and other areas where tourists congregate.

Diplomatic contacts form the second part of the plan, with Greece holding talks with the governments of major tourist markets on the steps that will be needed to resume incoming and outbound flights, including health protocols.

“If the German, Russian or American governments quarantine everyone returning from our country, then no tourists will come. What is required is diplomacy,” Theocharis said, adding that domestic tourism will also be bolstered.

The third part of the plan involves a new public advertising campaign promoting Greece as a destination and contacts with international tour operators and media to enhance the country’s image.

In an interview broadcast by CNN on Monday, Greek Prime Minister Kyriakos Mitsotakis estimated that Greece would be ready to reopen to tourists on July 1 if the easing of lockdown measures launched this week continues to proceed smoothly and strict health regulations are implemented.

“The tourism experience this summer may be slightly different from what you’ve had in previous years, with more social distancing, maybe no bars open but you can still get a fantastic experience in Greece provided that the global epidemic is on a downward path,” the prime minister told CNN.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8360
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od grujicd » 05 Maj 2020, 11:53

Pa ako test bude 100e, to je i dalje 400e za tipičnu porodicu. Po meni, to će odbiti veliku većinu gostiju.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Vladapetr » 05 Maj 2020, 11:58

Plus što bi po logici stvari taj isti test trebao da radiš i kad se vraćaš u matičnu zemlju. Ili karantin 14 dana.
Sve ovo važi ako ideš avionom, ako ideš kolima onda bi i zemlje tranzita (Makedonija ili Bugarska) trebale da traže isto.

Ne znam, nešto mi to ne miriše na uspeh.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Grčka

Post od stefanan » 05 Maj 2020, 12:09

grujicd je napisao:Pa ako test bude 100e, to je i dalje 400e za tipičnu porodicu. Po meni, to će odbiti veliku većinu gostiju.
Sto je verovatno i cilj (u nekoj meri)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 05 Maj 2020, 12:29

rekoh, jebigica, nije realno da nas bilo ko pusti bez testa sa ovako lošim ciframa, ogromnim zakašnjenjem u hendlingu krize i nedisciplinom.

u povratku u srbiju nema testa, samo karantin. tranzitne zemlje ce se resiti time sto ti daju vreme za koje moras da izadjes iz zemlje koje je obicno dovoljno za voznju maksimalnom dozovoljenom brzinom.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6739
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Grčka

Post od ljuba » 05 Maj 2020, 12:29

Ja se samo nadam da ce biti isto kao i sa Francuzima. Prvo su rekli da svi koji dolaze moraju da se testiraju, a odmah su posle rekli da schengen drzavljani ne moraju.. Videcemo, jos je sveze, ali pocetkom juna ce nesto opipljivo morati da bude u funkciji...

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od Puzo81 » 05 Maj 2020, 14:27

grujicd je napisao:
05 Maj 2020, 11:53
Pa ako test bude 100e, to je i dalje 400e za tipičnu porodicu. Po meni, to će odbiti veliku većinu gostiju.
I da nije 100e stvarna cena testa staviće da je toliko da bi odvratili ljude ne samo od GR nego uopšte od letovanja u inostranstvu.

Između ostalog oko 400.000 vaučera za odmor će pustiti za SRB.

Aj da platiš test što mene prvo odvraća nego šta uraditi sa tranzitom kroz NMK i sa izolacijom od 14dana?

Do jaja karantin pri povratku. Pola ljudi će da fasuje otkaz na poslu.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8360
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od grujicd » 05 Maj 2020, 14:37

Pa niko neće ni da krene ako bude morao u karantin negde na putu.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2297
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Skipper » 05 Maj 2020, 16:12

Shvatam da ljudima treba odušak ali mnogi govore da će ići kako znaju i umeju. Zar je moguće da ne može da se jedne godine zameni Grčka sa blejanjem na selu. Kao da nikad nisu išli u Grčku i da ako ne odu ove godine neće nikad ni otići.

Sent from my S10e using Tapatalk Pro


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 05 Maj 2020, 16:46

ja sam prvi koji voli more i odlazak u grcku pre svega, ali rekao sam ovog leta samo ako bude sve bilo po starom bez nekih peripetija i dodatnih troskova, pa nece mi biti prvi put da preskocim letovanje, jbg...citam i ja komentare po fazonu idem kako god bilo i koliko god kostalo, ne razumem taj stav ali nebitno

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od blaugrana » 05 Maj 2020, 16:51

https://kalimera.news/mitsotakis-1-jula ... v3HO9tydE0


Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Grčka

Post od Heinz » 05 Maj 2020, 21:23

Zašto svaki txt mora 2x, na eng i na srb.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od blaugrana » 05 Maj 2020, 23:23

Zasto ne?
Mozda ima ljudi koji ne znaju engleski.

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Odgovori