Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 05 Maj 2020, 21:40

Kako prenose slovenski mediji, istraživanje je na uzorku pokazalo da je bolest covid-19 preboljelo od 42 tisuće do 84 tisuće slovenskog stanovništva, odnosno između dva i četiri posto cijele populacije, što je više od očekivanja, ali ipak pokazuje razmjerno nisku prokuženost, odnosno dio populacije koja je bila u kontaktu s koronavirusom.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od noodles » 05 Maj 2020, 22:44

Jel' kupovao neko skoro zašt. rukavice? Ima li ih po apotekama, dm/lilly? Svi ih nose a nigde ih nema ;)
Pre 2-3 nedelje sam uzeo u drž. apoteci neke hirurške/sterilne, 50rsd par... k'o da ću da radim na otv. srcu ;)
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
djors
Postovi: 237
Pridružio se: 10 Avg 2018, 18:25
Garaža: Peugeot 407 2.0 hdi; Yamaha xj600 diversion
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od djors » 05 Maj 2020, 22:53

Dm/lily nemaju, bar gde sam pitao. Ja sam našao 100kom 1500 din u Braće Jerković prekoputa škole apoteka kao trafikica neka

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

"If in doubt, flat out" C.McRae

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od pedja » 05 Maj 2020, 22:54

Manje više, u svakoj apoteci. I u državnoj su imali prošle nedelje, neke jeftine.

Ne znam za prethodnih par dana.

T-T


Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3806
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Corona virus

Post od Kornjaca Rade » 05 Maj 2020, 23:27

Tih rukavica i maski treba da se dnevno promeni po jedno deset pari i jos da se pravilno i pazljivo koriste, da bi sluzile necemu, a ne bile jos i kontraproduktivne, sto niko zivi ne radi. Pocev od radnika u apoteci koji ih ispipaju rukama kojim diraju novac.

Rukavice pružaju lažni osećaj sigurnosti

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 05 Maj 2020, 23:30

Prednost rukavica je što možeš njih da dezinfikuješ alkoholom (il čime već), ko mora mnogo puta dnevno svoje ruke da dezinfikuje/pere koža će vrlo brzo da ode u pm...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 05 Maj 2020, 23:36

Ne znam jel OK, ali ja svoje maske one jeftino iz apoteke, prokuvam 12 minuta i ponovo nosim, inace ih jednokratno nosim.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dragvorl » 05 Maj 2020, 23:47

Jeftine za 120 din?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Corona virus

Post od Markoni » 06 Maj 2020, 06:40

Lopovska drzava. Koliko vidim narod je i maske od 20 din. progutao za 120 din. Jezivi smo.
Bas iz razloga koji je Kornjaca naveo imam samo jednu masku u kolima. i nosim je samo u prodavnice u kojima su obavezne.

Sent from my SM-A500H using Tapatalk



Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 06 Maj 2020, 07:10

dragvorl je napisao:
05 Maj 2020, 23:47
Jeftine za 120 din?
Ja sam maske trazio negde oko 25jan, tad su mi rekli nema i nece ih biti.
Posle sam ih nasao negde krajem februara za mozda 50din komad.

Uglavnom to se prokuva u dzezvi, mali se skupe, i nosim ponovo.

Da li je to pametno ne znam, znaci negde sam nasao 12 min, i tako radim.

Mozda nekome ustedi pare.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od snork » 06 Maj 2020, 08:48

Markoni je napisao:
06 Maj 2020, 06:40
Lopovska drzava. Koliko vidim narod je i maske od 20 din. progutao za 120 din. Jezivi smo.
Bas iz razloga koji je Kornjaca naveo imam samo jednu masku u kolima. i nosim je samo u prodavnice u kojima su obavezne.
:plusone:

"Država" je nekom uredbom ograničila maloprodajnu cenu na 120 din i onda su svi zakucali tačno toliko. U stvari, ima ponegde i za 100. Sve je to 10 puta više od realne maloprodajne cene. Samo me zanima da li bi prodavci bili toliko bezobrazni i da nije doneta uredba, ili bi možda bili još gori.

Mi smo u firmi, kada je kriza već počela, kupili određenu količinu (ne preveliku, možda 1000 kom) za 15 din. Tada je već bila nestašica i cene povećane. Mislim da je pre epidemije cena bila manja od 10 din/kom.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 06 Maj 2020, 09:06

Kao sto je i firma moje mladosti propala pa pokusava da zaradi na maskama :) Razmisljm se da uzmem od njih posto isporucuju na kucu. Ali mi se tako ne nosi. Plus kod nas ih niko niko za sada nigde ne nosi... U javnosti :)

https://www.conrad.nl/zoeken?search=dus ... pe=REGULAR

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Corona virus

Post od nikaragva » 06 Maj 2020, 09:11

Vidi ljude voze se u autu, na biciklu, setaju, nose masku. Meni to nema smisla.

Ajde u setnji jos nekako, ako si u nekoj guzvi. Ali ovde kod mene prodje ulicom jedan covek na 45min.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od pedja » 06 Maj 2020, 09:18

Možda su stavili masku pre sedanja u automobil, a izlaziće opet. Bolje je ne skidati je, nego skidati (držati je ko zna gde) i opet stavljati istu, pa tako i više puta.

Što se cena maski (i drugih stvari) tiče, nisu samo krajnji prodavci krivi, ima tu i do nabavne cene. Šteta je što niko neće malo pročačkati profitiranje u vreme muke...

Znam za firme koje je "ubolo" da rade bolje nego ranije, ili bar bolje od konkurencije, a sa druge strane kukaju za plaćanja i vade se na koronu, kako je branša sje*ana itd, a realno solidno rade. Tražiš od drugih avanse, a ti ne bi nikome ništa da plaćaš.

T-T


ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 06 Maj 2020, 09:31

Ni maska ni rukavice nemaju mnogo smisla a ni svrhe kod većine ljudi. Onima koji profesionalno jesu izloženi povećanom riziku jer stalno rade sa zaraženim ljudima oko sebe trebaju takvu zaštitu ali pri tome da se redovno menja pri svakom dodiru sa mogućim zaraženim predemtom /ili dezinfekcija hemijom/.

Besmisleno je nositi masku dok voziš auto i sam si u njemu a i to se vdija. Ili u sopstvenoj kući. Druga je stvar u nekom kolketivnom okruženju, tada dobra maska ima svrhu a loša je opet beskorinsna jer ništa ne štiti.
Još mi je besmislenije kada vidim rukavice a onda se sa tim jednim te istim rukavicama i novac i hrana i metla i sve ostalo koristi- video u pekari i smučilo mi se tj nisam ni kupio šta sam hteo niti sam više ulazio.

Rukavice još više prave nehigijenu, redje se peru od ruku a stave se jednom ujutru pa do kraja radne smene.

Ko ni pre ovoga nije redovno prao ruke niti sada to ne radi, navika je čuda, pa ni rukavice koje se ne menjaju nemaju svrhu.Ko redovno i inače pere ruke svaki put kada ima potrebe rukavice su nepotrebne, osim ko profesionalno i inače treba da ih koristi radi zaštite ruku.

Znam da se mnogi neće složiti sa mnom ali ovo sve podseća na histeriju sa plastičnim kesama.Sada prodaju i po 19 dinara a realno koštaju deset puta manje u nabavci.

Ko ih je raije bacao posle jednokratne upotebe to radi i sada a ko je praktikovao da više puta iskoristi sve dok su upotrebljive to sada više ne može jer su ove nove nikakve. Često ni za tu jednu upotrebu nisu korisne, puknu čim se nešto stavi u njih.

Lov u mutnom, kao i sa maskama.

Zaključana tema