Pezo 207cc 2007 benzinac

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
lami
Postovi: 3270
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Pezo 207cc

Post od lami » 07 Maj 2020, 21:31

Oil gauge fault se meni nekoliko puta ocitavao, ali iskljucivo na dijagnostici, ne na boardu i to samo u odredjenim uslovima, tipa nakon duzeg putovanja uzmem dijagnostiku ili tako nesto. Mislim da mozes da preskocis slobodno tu gresku, da uzmes sutra, najvrrovatnije se nece pojaviti.
Ovo drugo nikad nisam video.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8040
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Pezo 207cc

Post od OMP » 07 Maj 2020, 21:38

hoce kod njih da baguju ti satici, kod mene na sluzbenom 307 povremeno luduje cajger za temperaturu a ovo moze biti i problem u onom digitalnom pokazivacu nivoa ulja kad upalis auto, oni hoce isto da baguju, neretko ili rikne senzor ili smao zeza kontakt i u slucaju nivoa i temperature ulja

ljubitelj
Postovi: 10582
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pezo 207cc

Post od ljubitelj » 07 Maj 2020, 21:43

Kao što se vidi sa snimla ne postoji greška djagnostike motora, ECU motora je ok.

Ovo prvo je greška BSI i odnosi se na indikaciju nivoa ulkja u karteru koji se očitava pri davanju kontatka a pre starta motora.

Inače manje više učestali povremeni kvar kod PSA, uglavnom ne obraća se pažnja na to jer nije pouzdano nego se povremeno digne hauba i šipkom proveri stvarno stanje nivoa ulja.

Ova druga greška je gubitak sistemske sinhronizacije na magistrali, clock proceosra, i odnosi se na multi fucnkionalni displej. Da li radi board kompjuter kako treba ili ne pokazuje vreme, ne pokazuje radio stanice, pisane poruke sistema i slično?

Ništa od toga nema veze sa dijagnostikom rada motora u datim okolonostima, a koja se očitava iz motornog ECU.
Kao i da nije radjeno, nema korisne informacije.

BokiLast
Postovi: 111
Pridružio se: 06 Jan 2020, 15:13

Re: Pezo 207cc

Post od BokiLast » 07 Maj 2020, 21:47

Eto vidis prijavljuje tu gresku.... a meno od prvog dana to radi isto.... pokazuje mislim 80 necega..kad se ugreje motor....ne znam samo da li je to pritisak ili temperatura...mozda gresim u brojci sada ali to mi ke od prvog dana radilo pokacuje mi isto...

A ovo drugo ako trepce sat, sigurno ke majstor skidao klemu sa akomulatora..

Koliko mi se cini da je meni majstor rekao za prvu gresku da ne ocitava kolicinu ulja u motoru

BokiLast
Postovi: 111
Pridružio se: 06 Jan 2020, 15:13

Re: Pezo 207cc

Post od BokiLast » 07 Maj 2020, 21:51

Ljubitelj, hoces da kazes da meni majstor pogresno ocitava dijagnostiku?

Isao je on ma jos tu neke segmente sto je ocitava....i bilo ke tu nekih gresaka neato abs i papucice kocnice i zadnjeg levog tocka, i bilo ke neka dva senzora...

On je sve to ulazio i obrisao sve greske....

Sad mi je rekao da vozim ovako pa kad mi ponovo nestane gas da doskem kod njega da vidi sta ce izbaciti je moguce u tome kvar...

lami
Postovi: 3270
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Pezo 207cc

Post od lami » 07 Maj 2020, 22:22

Kad das kontakt, treba da ti kaze oil ok, mislim da je to za oil gauge, na ovom malom ekrancicu izmedju brzinomerai obrtomera. Gore desno ti pokazuje temp antifriza, kad dostigne temp, ako je sve ispravno, ne treba da se pomera dalje, a ovo u brzinomeru dole je temperatura ulja i ona se menja u zavisnosti koliko ga gazis.

Edit, samo ocitavanje dijagnostike bez majstora koji zna da prepozna kvar, ne znaci mnogo. Na primer oonkretno ovaj motor kad se lanac bas istegne, javi antipolution fault, ne javi ti da je problem sa lancem.
Slika

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



BokiLast
Postovi: 111
Pridružio se: 06 Jan 2020, 15:13

Re: Pezo 207cc

Post od BokiLast » 07 Maj 2020, 22:35

Svaki put pise ok, ja nisam znao sta to znaci i onda sam rekao i devojci da tek kad ispise ok da onda mozemo da palimo auto...svaki put je pisalo ok....

A ono dole za temperaturu ulja uvek bude na sredinu od prvog dana....

Da li je moguce da mu je otisao glavni kompijuter???

BokiLast
Postovi: 111
Pridružio se: 06 Jan 2020, 15:13

Re: Pezo 207cc

Post od BokiLast » 07 Maj 2020, 22:42

Auto min pokazuje isto tako kako je na slici....temperatura je uvek 92 a zo za ulje je na 80 ........

Ne trza ne stuca , pali na zub, savrseno ide.. lepo ubrzava, koci, ne cuje se da nesto lupa, cak se par puta pitam i da li se ugasio, pogotovu kad sklopim krov na semaforu ne cukem da radi pa dajem.gas da vidim da li se ugasio...
Ne gubi vodu, moda je izgubio malo ulja a presao 2000 od servisa

BokiLast
Postovi: 111
Pridružio se: 06 Jan 2020, 15:13

Re: Pezo 207cc

Post od BokiLast » 07 Maj 2020, 22:44

Ulje.mi.pokazuje 95 , sad vidim da je 80 malo, meni stoji na sredinu

ljubitelj
Postovi: 10582
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pezo 207cc

Post od ljubitelj » 07 Maj 2020, 22:51

Očitana je tzv dijagnostika,- grešaka nema nijedne tako da je beskorisna za opisani problem u radu.
Dijagnjostika mora da se radi drugim alatima, ne pomaže ovde čitač kodova koji je primenjen.
Recimo manometrom da se vidi šta se dešava sa vazduhom i sa gorivom, ili ako motor ima senzore za ovo da se očitaju vrednosti da li su ok ili možda više ili niže od normale.
Poslednja izmena od ljubitelj u 07 Maj 2020, 22:55, izmenjeno 1 put ukupno.

BokiLast
Postovi: 111
Pridružio se: 06 Jan 2020, 15:13

Re: Pezo 207cc

Post od BokiLast » 07 Maj 2020, 22:55

Znas li nekog majstora ko to radi?

BokiLast
Postovi: 111
Pridružio se: 06 Jan 2020, 15:13

Re: Pezo 207cc

Post od BokiLast » 09 Maj 2020, 21:16

Nasao sam majstora ze te vti motore sa karburme je, kaze ja sam maher za te motore , ne brini nista, necu da se hvalim ali resicemo problem :)))

Joj sta me ceka kod ovog, u cetvrtak vozim auto kod njega

BokiLast
Postovi: 111
Pridružio se: 06 Jan 2020, 15:13

Re: Pezo 207cc

Post od BokiLast » 14 Maj 2020, 21:22

Evo opet ja, pezo presao 300 kilometara i nike se vise gubio gas.... sad sam bio kod majstora i spomeno mu problem, to nike do klapne... stavio je auto ma dijagnostiku i imao je svega dve greske
1 je bila senzor nivoa ulja ne radi, moguce da je crkao skroz jel kad mi je to rekao prosli majstor ppsle toga je jos uvek pisalo oil ok a sada ne pise nego pise oil -- i trepce...

2 greska je bila kod papucice kocnice neki prekidas koji je meni blokirao par puta, a to mi se desilo i kada sam ostao bbez gasa...cim sam isterao kola iz dvorista sijale su lampice i posle mi ke izgubio gas na auto putu....

Majstor tvrdi da je do tog prekidaca...pa cemo sad videti

ljubitelj
Postovi: 10582
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pezo 207cc

Post od ljubitelj » 15 Maj 2020, 09:54

Iznad papučice kočnice su prekidača, ili jedan dupli.
Jedan je za stop svetla a drugi je za upavljanje gasom preko limitera-tempomata.

Ukoliko je neispravan prekidač logično da neće raditi kako treba regulacija. Svakako treba popraviti kvar, bilo podešavanjem po visini bilo zamenom komplet.

A ima i treći prekidač ispod pedale gasa, isto spregnut u sistem kontrole gasa tempomata/limitera. Uz njega je i mehanički graničnik za aktivaciju istog.

Do sada nije bilo spominjano da se zna da je to nespravno odranije.

BokiLast
Postovi: 111
Pridružio se: 06 Jan 2020, 15:13

Re: Pezo 207cc

Post od BokiLast » 16 Maj 2020, 00:35

Taj za stop svetla kaze da je...

Odgovori