Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od dragvorl » 17 Maj 2020, 19:49

Ima i Conti Allseasoncontact, ali to su sve skuplje gume, da ne kazem najskuplje.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od dag81 » 17 Maj 2020, 20:17

Sava adapto je prestari model. Lassa Multiways je meni zimska, nikako za 30+stepeni. Mislim da ce se posle 2 leta raspasti
Ja bih ti predlozio Matador mp62 5600 ili Apollo 6600, ili uzmi Fuldu.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od dragvorl » 17 Maj 2020, 20:23

Jel ima Cooper kod nas?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od dag81 » 17 Maj 2020, 20:25

Ima,ali slabo se i nabavlja i prodaje.
Problem je i ako ih nadjes,nedaj boze pocepas zavrsio si sezonu sa njima.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od dragvorl » 17 Maj 2020, 20:42

Da da.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Nestado » 17 Maj 2020, 21:06

KLEBER 195/60 R15 Quadraxer 2 88H - 195/60 R15 - 6.698 din
Nisam imao gumu, ali po testovima i ovako mi se cini kao vrlo dobra guma sa pristojnom cenom. Fulda je isto dobra guma, vrlo slicna sa Kleberom. Pogledaj Kleber :D

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od BigMazzy » 18 Maj 2020, 07:05

Po nekim testovima na netu koje sam našao, Fulda multicontrol se među AS gumama na letnjim testovima kotira negde oko sredine i malo više ali zato u zimskim testovima među dominira.
Ja sam ih kupio, prvi utisak, vrlo vrlo tiha guma.
Slika
Overall Fulda MultiControl review

According to the test results Fulda took 4th place.

Main conclusions:

Average dry performance.

Relatively long wet braking distance, but good handling and lateral stability.

Low straight and lateral aquaplanning resistance.

Winner on the snow: very short braking distance, the best handling, traction and slalom.

Good rolling resistance and noise level.

Good wear resistance.

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od gavran » 18 Maj 2020, 11:48

pegazbre je napisao:
17 Maj 2020, 16:36
Dosao je na red Focus (2001, 1.6b) da dobije univerzalne gume (S-Max je dobio prosle godine). Sobzirom da se auto koristi za gradsku voznju u Novom Sadu (godisnje oko 5000-6000km ako i toliko) ne planiram nista skuplje od neke nize klase eventualno mozda neka srednja.

Za sad recimo razmatram tri modela (dimenzije 195/60 R15, cene iz Kemoimpex-a):

1- Lassa MULTIWAYS - 5.279din
2- Sava ADAPTO HP - 6.076 din
3- Fulda MULTICONTROL - 7.308din

Fulda je ta neka srednja klasa (mada Kemoimpex rangira i Lassu kao srednju klasu) i ona je verovatno najbolja od sve tri. Sava-ina guma je stariji tip, dugo je vec na trzistu a sto se tice Lasse ona mi je totalna nepoznanica ali mi nekako najvise privlaci da je uzmem (ne zbog cene).

E sad mislim da je za NS koji je ravnicarski grad, prosle godine bez snega, za Focus i ovu kilometrazu sasvim dovoljna Sava ili Lassa.

E sad sta je po vama bolje od ove dve gume, starija Sava (mozda i nije ali ja bi rekoa da je to stara guma) ili Lassa ili mozda nesto trece mada mi je reper Kemoimpoex jer mi je pored firme pa mi je zgodno.
Ja sam vozio Fuldu Multicontrol dve godine na prethodnom autu i sada oko godinu i po vozim Lassa Multiways.

Najbolja guma od ove tri koje si predložio je Fulda Multicontrol, ja sam je na prethodnom autu iste klase i motora (Audi A3, 1.6b) vozio 2 godine (2 zime i i 2 leta, s tim da sam čak prvo sa letom počeo, jer sam sa zimskih prešao na all season) i zaista nemam ni jednu zamerku, kako leti, tako i zimi i to ne samo po snegu i sl, nego generalno i buka, i držanje i na mokrom i potrošnja.....sve. Zaista prilično dobra guma za svoju cenu i nju ti toplo preporučujem. S tim da ja prelazim 15-20 hiljada godišnje i vozim svuda, i na planine i na more...

Što se Lasse tiče, nju sada imam na Passatu B8 1.6 tdi. Prilikom izbora, pa....nisam imao izbor. Passat ima neku dimenziju 215/60/16 i sve što sam imao od all seasona bila je ta Lassa po nekoj normalnoj ceni ili premijum koji je zbog specifične dimenzije koštao nešto papreno po komadu, tipa CrossClimate ili Vector4Sesaon su bile 150 evra komad iako je guma R16 a Lassa 60 evra komad. Međutim guma mi je izgledala ok na oko i iskustva su sasvim ok. Što neko reče više vuče na zimsku gumu i toj joj je dodatna mana u odnosu na Fuldu Multicontrol čija šara ne liči na zimsku ili letnju već ima svoj neki jedinstven all season dezen.

Sa Lassom sam počeo na zimu, sa obzirom da sam auto sa letnjim gumama zrelim za zamenu kupio u novembru i onda sam odmah kupio 4 nove all seson gume. Posle toga sam išao kolima za Grčku sa njima po onim toplotnim talasima autoputem tako da su pregurale jedno prilično ekstremno leto i ove zime sam ih vozio i po Zlatiboru kada je bila ona mećava oko Nove Godine. A nisu rotirane, tek na kraju ovog leta planiram da ih rotiram pa da vidim kako će biti sledeće zime. Ali, preživele su do sada kakav takav test. Do sada su prešle ravno 25.000 km. Po mom iskustvu, Lassa će ti za Novi Sad, za kompakt auto 1.6 benzin i 5-6.000 godišnje savršeno poslužiti. S tim da je Fulda Multicontrol svakako bolja guma i ako ti nije problem da nju isfinansiraš ja ti savetujem da ideš na na nju.

Sava Adapto je prastara guma, dezen joj je više kao da su za motokultivator nego za auto. Ne znam šta je to sa Savom, među prvima su krenuli sa Adaptom kao gumom za sve sezone, sada kada gotovo svi imaju u svojoj ponudi savremenije all sesan oni i dalje ostali na Adaptu. Tako da ja lično Adapto ne bih razmatrao.
Poslednja izmena od gavran u 18 Maj 2020, 11:51, izmenjeno 2 puta ukupno.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od dragvorl » 18 Maj 2020, 11:49

Neverovatno kako dobru vucu ima Crossclimate po snegu, bar na testu. Ne znam da li su menjali nesto...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 844
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od pegazbre » 19 Maj 2020, 17:57

gavran je napisao:
18 Maj 2020, 11:48

Ja sam vozio Fuldu Multicontrol dve godine na prethodnom autu i sada oko godinu i po vozim Lassa Multiways.

Najbolja guma od ove tri koje si predložio je Fulda Multicontrol, ja sam je na prethodnom autu iste klase i motora (Audi A3, 1.6b) vozio 2 godine (2 zime i i 2 leta, s tim da sam čak prvo sa letom počeo, jer sam sa zimskih prešao na all season) i zaista nemam ni jednu zamerku, kako leti, tako i zimi i to ne samo po snegu i sl, nego generalno i buka, i držanje i na mokrom i potrošnja.....sve. Zaista prilično dobra guma za svoju cenu i nju ti toplo preporučujem. S tim da ja prelazim 15-20 hiljada godišnje i vozim svuda, i na planine i na more...

Što se Lasse tiče, nju sada imam na Passatu B8 1.6 tdi. Prilikom izbora, pa....nisam imao izbor. Passat ima neku dimenziju 215/60/16 i sve što sam imao od all seasona bila je ta Lassa po nekoj normalnoj ceni ili premijum koji je zbog specifične dimenzije koštao nešto papreno po komadu, tipa CrossClimate ili Vector4Sesaon su bile 150 evra komad iako je guma R16 a Lassa 60 evra komad. Međutim guma mi je izgledala ok na oko i iskustva su sasvim ok. Što neko reče više vuče na zimsku gumu i toj joj je dodatna mana u odnosu na Fuldu Multicontrol čija šara ne liči na zimsku ili letnju već ima svoj neki jedinstven all season dezen.

Sa Lassom sam počeo na zimu, sa obzirom da sam auto sa letnjim gumama zrelim za zamenu kupio u novembru i onda sam odmah kupio 4 nove all seson gume. Posle toga sam išao kolima za Grčku sa njima po onim toplotnim talasima autoputem tako da su pregurale jedno prilično ekstremno leto i ove zime sam ih vozio i po Zlatiboru kada je bila ona mećava oko Nove Godine. A nisu rotirane, tek na kraju ovog leta planiram da ih rotiram pa da vidim kako će biti sledeće zime. Ali, preživele su do sada kakav takav test. Do sada su prešle ravno 25.000 km. Po mom iskustvu, Lassa će ti za Novi Sad, za kompakt auto 1.6 benzin i 5-6.000 godišnje savršeno poslužiti. S tim da je Fulda Multicontrol svakako bolja guma i ako ti nije problem da nju isfinansiraš ja ti savetujem da ideš na na nju.

Sava Adapto je prastara guma, dezen joj je više kao da su za motokultivator nego za auto. Ne znam šta je to sa Savom, među prvima su krenuli sa Adaptom kao gumom za sve sezone, sada kada gotovo svi imaju u svojoj ponudi savremenije all sesan oni i dalje ostali na Adaptu. Tako da ja lično Adapto ne bih razmatrao.
Svaka cast na ovom. Izmedju ove dve se bas dvoumim. Nije da ne mogu da uzmem Fuldu nego razmisljam da li je potreban za NS gde se dnevno autom ne predje 10km a van grada pitanje da li ce se ici (mozda do Fruske Gore ali tokom leta iskljucivo). Sad su na autu Sava zimske iz 2013/2014 sa jos dobrom sarom (oko 6mm) sto samo pokazuje koliko se vozi sa ovim autom.

Budjoni
Postovi: 1
Pridružio se: 25 Maj 2020, 15:04

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Budjoni » 26 Maj 2020, 06:46

nexteen je napisao:
23 Sep 2019, 12:34
Stigle su gume i odmah zamenjene , Riken AllSeason 195/55 r16 , 5050 din komad . Prosto sam bio prinudjen da uzmem ovo a videcemo kako ce me sluziti , evo par slika ako nekog interesuje izgled i oznake koje im na sebi , dubina sare je 8mm ..

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Gde si uzeo po toj ceni???

nexteen
Postovi: 56
Pridružio se: 17 Maj 2019, 15:33
Garaža: Opel Corsa D 1.2 2007g

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od nexteen » 26 Maj 2020, 10:36

Ja sam ih platio po 5053 din , ukupno 20.214 din , dostava besplatna , sad vidim da su im digli malo cenu , imas opciju da kliknes za popust uz promo kod ali sad kad kliknem guma me izadje 5255 din .. Ne znam jel ovde smem pisati gde ali cu ti poslati na PM ..

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8782
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Gaginh0 » 30 Maj 2020, 11:15

Jel imao neko iskustva sa Bridgestone Weather Control A005?

Jeftinija je 20tak evra od Dunlop/GY, i skoro 40 evra od Michelina.

Naravno govorim o AS gumama.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od dragvorl » 30 Maj 2020, 11:21

SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8782
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Gaginh0 » 30 Maj 2020, 11:33

Ispada jako dobra znaci. Ovde je 145e komad, u odnosu na 165e za GY, Dunlop, i 180e za Michelin.

Govorim za dimenziju 235/45/18.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Odgovori