Ne brže od života!

Primena propisa, crna hronika
Odgovori
Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Ne brže od života!

Post od HKS » 14 Maj 2020, 00:29


ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od ljubitelj » 14 Maj 2020, 09:43

Kamo sreće da je udarac bio slab, ne bi onda bilo potrebno vraćanje na meru na tzv. panteru.

Nije izuzetak, znam više ljudi koji nisu imali niakakvih problema ali znam još više ljudi koji su i na najmanji udarac /pa i na parkngu/ padali u dramu, zvali hitnu, nosili kragnu, tražili odštete itd, a za sve to vreme /kada ih ne vide tj u svojoj bašti/ obradjivali njivu, bavili se sportom itd. sve normalen aktivnosti.

Udarac odpozadi je jedna velika mogućnost mutljavine sa subjektivnim izražavanjem bola. Ne kažem da ti slučajevi koje znaš nisu imali problem kasnije nego da tako ne mora da bude i da uglavnom auti se prave da tako ne bude.
Već 20tak + godna prednja sedišta na autima imaju antiwhip konstrukciju, upravo namenski da se izbegne povreda vrata i kičme.

Ne računam one baš stare konstrukcije aute kojima je naslon za glavu više postavljen kao ukras ili ga uopšte nemaju već one zajedno sa sedištem predvidjene da sačuvaju putnike.

Ja oba puta nisam to hteo i da još natovarim krivcu krivično delo.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Ne brže od života!

Post od DukeNS » 15 Maj 2020, 00:04

@Ivan , kako si ti prosao u tom sudaru?

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Saša » 15 Maj 2020, 09:21

Malopre na autoputu NS-BG, par kilometara pre naplatne rampe iz pravca Novog Sada... Vozim Dobla levom trakom, treba taman da prođem pored nekog fluo-žutog kamiončića hladnjače u desnoj traci.. Odjednom/naglo kamiončić pali sva 4 žmigavca i prelazi u zaustavnu traku, ja ostajem u levoj, pratim ga pogledom, razmišljam verovatno neki kvar, kad...krajičkom oka na sred autoputa kod razdelne linije vidim divlju patku i pačiće, samo što nisu ušli u moju traku... :o Refleksno cimnem volanom levo i pobegnem skroz prema ogradi i uspem nekako da prođem da ih ne zakačim, gledam u retrovizor, kad... neka starija Corsa pravo preko njih... :( Nije mi bilo dobro. :( Ja ih nisam mogao videti od ovog kamiona (tj, jedva sam ih spazio na vreme) a Corsa ih nije mogla videti od mene... Nisam imao ni vremena da upalim sva četiri niti da zakočim, a i da jesam rizikovao bih da ovaj sa Corsom naleti na mene otpozadi... E, živote... :uplakan:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od dragvorl » 15 Maj 2020, 09:31

Jednom sam tako udario neku pticurinu, culo se kao da je cigla udarila u soferku. Jbg. :(
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Ne brže od života!

Post od member » 15 Maj 2020, 12:36

Saša, po meni je to bio tvoj loš potez.
Ne znam kojom brzinom si išao i ostale detalje, ali u takvim situacijama , držati volan čvrsto i samo pravo bez cimanja volana. Pa šta bude...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Saša » 15 Maj 2020, 12:43

130 km/h.

Znam da nije pametno ali da sam ih pokupio verovatno ne bi bih mogao da spavam noćima. I ovako mi nije bilo dobro kad sam video da je ovaj iza mene prešao pravo preko njih. :(



TT


A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Ne brže od života!

Post od A170T » 15 Maj 2020, 13:09

Za 7 god koliko vozim imao sam 2 zrtve koje sam ja direktno usmrtio. Nekog malog guštera i poljskog miša. Mnogo sam gadljiv na takve stvari, kao mladji sam video macku kojoj je auto prebio kicmu, mislim da to nikad necu zaboraviti.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Saša » 15 Maj 2020, 13:36

Dosad automobilom nisam srećom ubio/pregazio nijednu životinju ali imao sam epizodu kao srednješkolac da u dvorištu kuće na selu bacim neku granu/letvicu za psom koji je ganjao kokoške po dvorištu i nije reagovao uopšte na vikanje i komande: promašim ga i pogodim slučajno kvočku koja je taman bila izvela piliće na dvorište. Jadna se samo prevrnula i krenula trzati (gotova) a pilići onako pahuljasti stoje jadni oko nje. Kako mi je bilo teško ne mogu vam opisati. Majka je pokupila piliće, stavila ih pod sijalicu u neku kutiju i sve ih othranila tako, ali meni nije bilo nimalo lakše. I dan danas posle skoro 30 godina ne mogu da to zaboravim. Valjda zato nisam mogao da budem ni lovac, iako su mi svi u porodici lovci a oružja smo uvek imali za omanji bataljon. Zato pecam ribe (i vraćam odmah u vodu) - one bar ćute kad ih upecaš, ako ništa drugo. :D I žive dalje, a kod lova nema "catch & release" principa kao kod ribolova. :)

TT




Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Ne brže od života!

Post od YUgisa » 15 Maj 2020, 14:25

Ne znam da li znas ali radili su studije koje su pokazale da veliki procenat riba ugine nakon vracanja u vodu :rofl: Zato sam uvek vise cenio ljude koji upecaju da bi pojeli nego da bi vratili nazad :D
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Saša » 15 Maj 2020, 14:29

Moguće ako su u pitanju pastrmke i te tako osetljive hladnovodne ribe. Ove naše bačke sluzave su mnogo izdržljivije. Hvatamo iste ribe mnogo puta, nije im ništa.

TT



Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Ne brže od života!

Post od HKS » 15 Maj 2020, 22:20

53:45





Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2426
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Ne brže od života!

Post od Sinisa G. » 21 Maj 2020, 17:17


Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Ne brže od života!

Post od Ivan » 21 Maj 2020, 18:02

@DukeNS dosta sam lose prosao, isao sam posle mesecima na rehabilitaciju kicme i ramena, ugojio se, ispao iz top forme do koje se ni danas nisam uspeo vratiti iako treniram vec duze vreme bez (vecih) problema. Ostalo mi je zadebljanje na jednom prsljenu i na ramenoj tetivi.

Kad sam procitao kako je ljubitelj supermen napisao da je sasvim normalno da ti ne bude nista pri jakom udarcu koji guzva sasiju, iznervirao sam se, ugasio forum na par dana, posle sam i zaboravio da si mi postavio pitanje ovde, dok nisam sad usao u temu ponovo.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Ne brže od života!

Post od noodles » 21 Maj 2020, 23:27

Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Odgovori