Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Dobro veče

Post od member » 19 Maj 2020, 22:28

Pitao sam ga, kaže da se ne seća kako se zove prodavac. Seća se da je iz Niša i našao ga je na KP. Bila mu je frka, i nije bilo vremena za neke eksperimente
Kvalitet slike je bio nebitan, bitno je samo da se na snimku može videti suština tj.prepoznati ko je ta osoba koja ga krade. Pretpostavljam da se radi o kineskoj kameri s Ali expressa
Ovo sa GoPro je dobra priča, ako ti nije skupo.
Ovo je sad super... Može da se reši sve bez cimanja.
Moj burazer je pre 10ak godina pratio vozača 250km u Hercegovinu da bi ga nahvatao u kradji.

Ne znam, nisam ti baš pomogao. Vidi Xiaomi, ili tako neke brendirane Kineze. Mora biti nekih manjih modela da ti može valjati za tu namenu, i da je dostupno odmah na KP oglasima.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Grujic » 19 Maj 2020, 23:06

Ma najveći tu problem je limit vremenski... To nek ti bude glavni kriterijum izbora

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45628
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Dobro veče

Post od Geza » 20 Maj 2020, 12:09

Želite da i vi prodajete onlajn? Evo prave prilike
https://mondo.rs/Info/Ekonomija/a132615 ... firmi.html

Aktuelna privredna kriza izazvana pandemijom korona virusa dala je tešku lekciju iz trgovine pogotovo malim i srednjim preduzećima. Onlajn kanal prodaje se danas "podrazumeva". Ako ga nemate, ili je tek u začetku, evo prilike...

Mikro, mala i srednja preduzeća okosnica su razvoja naše privrede, a samo u Srbiji posluje preko 100.000 porodičnih kompanija koje zapošljavaju više od 1,1 milion ljudi.

Poslovanje se i inače sve više prebacuje na internet, o čemu svedoči podatak da je onlajn kupovina kod nas zabeležila skok od 32,8 odsto u 2019. U istom periodu je oko 1,8 miliona građana kupovalo na ovaj način razne proizvode.

A koliko je onlajn kanal prodaje važan, pokazala je aktuelna situacija sa korona virusom. Prodavnice i pijace su bile zatvorene, trgovina je praktično stala, a radili su samo oni koji su bili na internetu. I oni koji su radili, sada su u ovim vanrednim okolnostima imali priliku da vide sve prednosti ali i probleme onlajn biznisa, marketinga i logistike pre svega.

Privreda se sada "otključava", ali to ne znači da se stvari vraćaju "na staro", jer onlajn prodaja će svakako ostati važan, ako ne i presudan, kanal prodaje za mala i srednja preduzeća.

Da biste u tu avanturu krenuli na pravi način, ili unapredili postojeći posao, u kompaniji Visa i Rajfajzen banci su osmislili poseban program.

Pravna lica sa sedištem u Srbiji kojima je neophodna internet prodavnica će u periodu do 21. juna ove godine jednostavno moći da se prijave na konkurs Rajfajzen banke i kompanije Visa za podršku i dobiju mogućnost besplatne izrade onlajn prodavnice, uz besplatno jednogodišnje održavanje, kao i brojne druge pogodnosti.

Do 50 malih i srednjih preduzeća zainteresovanih za onlajn prodaju, koja ispune uslove konkursa, imaće pravo na besplatno otvaranje internet prodavnice, kao i na besplatno održavanje u trajanju od 12 meseci.

Pored toga, biće obezbeđene usluge profesionalnog fotografa i obrade fotografija proizvoda, uputstva i obuke za korišćenje same platforme za prodaju, obezbeđivanje i podešavanje SSL sertifikata - protokola za sigurnu razmenu podataka na sajtu i onlajn prodaju i SEO optimizacija sadržaja (prilagođavanje sadržaja za bolje pozicioniranje sajta na Google pretrazi).

PROPOZICIJE KONKURSA
Učesnici u konkursu su obavezni da dostave sve informacije koje su zahtevane u formularu za učestvovanje na stranici https://www.e-commerce.rs/VisaRaiffeisenBankKonkursSMB. Pobednici konkursa će biti obavešteni o svojoj nagradi. Na konkursu imaju prava da učestvuju sva pravna lica registrovana na teritoriji Republike Srbije.

Zainteresovanost za onlajn kupovinu raste iz godine u godinu, jer potrošači mogu na brz i efikasan način da nabave željene proizvode - iz udobnosti doma, u bilo koje doba dana ili noći, ističu iz kompanije Visa, jednog od partnera projekta.

Firme koje nude e-trgovinu imaju priliku da smanje troškove i privuku nove kategorije potrošača, zahvaljujući jednostavnom pristupu širokom spektru roba i usluga.

"Firme koje nude e-trgovinu imaju priliku da smanje troškove i privuku nove kategorije potrošača, zahvaljujući jednostavnom pristupu širokom spektru roba i usluga.Ovim projektom želimo da podstaknemo mala i srednja preduzeća da usvoje inovativne načine prodaje i tako unaprede svoje poslovanje, budući da je naša misija da omogućimo pojedincima, privredi i ekonomijama da se razvijaju”, rekao je Vladimir Đorđević, generalni direktor kompanije Visa za Jugoistočnu Evropu.

Svake sedmice stručna komisija će birati po pet naših preduzeća koja na najbolji način zadovoljavaju kriterijum kvaliteta dostavljenog poslovnog plana, i koja će dobijati pakete podrške.

"Mikro i mala preduzeća i preduzetnici su stub naše privrede, ali istovremeno i njen najosetljiviji deo, posebno u izazovnim vremenima kao što je ovo. Onlajn prodaja je već dugo najbolji način za plasiranje proizvoda za različite sektore privrede, a u novim okolnostima nakon prestanka pandemije, njen udeo u ukupnoj prodaji će dodatno rasti. Važno je da svi mali privrednici koji mogu da koriste sve prednosti e-trgovine, što pre steknu neophodna znanja, veštine, ali i tehničku podršku“, izjavio je Petar Jovanović, zamenik predsednika Izvršnog odbora Rajfajzen banke.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Dobro veče

Post od Mares » 20 Maj 2020, 12:10

Imam ja tu sijalica kameru, kvalitet slike i nije neki, za do 2-3m razdaljine i da kazes ok, sve dalje je dosta nejasno....kod nje je bezveze sto je moras zavrnuti na neku lampu ili luster koji su uglavnom na visini, pa je snimak iz pticije perspektive, takodje, primetno je veca od obicne sijalice pa se lakse skonta da se ne radi o obicnoj sijalici...

Imam i ovu kameru i mnogo je bolja prica, kvalitet slike mnogo bolji od sijalice, nocni mod takodje, relativno je mala i imas vise mogucnosti da biras gde ces da je steknes, takodje, ima skrivene IC diode pa kada upali nocni mod ne vide se one infra red diode kao na vecini kamera....naravno, obzirom da planiras 8 h snimanje, obavezno da je uvek na napajanju tj. prikljucena na struju i staviti neku vecu memorijsku karticu od bar 64gb i vozi....

https://www.kupujemprodajem.com/elektro ... 2#photoBig

Da ne bude zabune, ovoj sa oglasa se vide ic diode, ja sam moju narucio sa alija i bila je opcija da se uzme sa "skrivenim" diodama i ovim sto se vide. Mogu ti dati moju da je probas pa da vidis jel ti radi posao ili ne...javi se

Razmisljam se i ovako neku da uzmem, dosta zanimljivo izlgeda jer se kaci na drzac preko magneta pa je laka za montazu/demontazu, i mozes joj stelovati ugao pod kojim da snima:

https://www.kupujemprodajem.com/elektro ... =657750953

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2411
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Dobro veče

Post od Sinisa G. » 21 Maj 2020, 17:12

:kuku:


lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Dobro veče

Post od lami » 21 Maj 2020, 17:22

Ovo znaci opet zatvaranje trake u tom smeru. Dobro ga je zakacio. Ako je to onaj nadvoznjak izmedju lidla i deleza, zeznuo je kamione koje idu iz pravca bga samo tako

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2411
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Dobro veče

Post od Sinisa G. » 22 Maj 2020, 13:19

Zatvorise ga.
Slika

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8782
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Dobro veče

Post od Gaginh0 » 23 Maj 2020, 21:02

Da li EUR5 dizeli konzumiraju AD-Blue ili samo EUR6?
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Dobro veče

Post od Ikac » 23 Maj 2020, 22:55

Ako ti nešto znači, moj Bravo je EURO 5 i ne koristi Ad-blue... Ne znam kakva je situacija kod ostalih proizvođača...

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8782
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Dobro veče

Post od Gaginh0 » 23 Maj 2020, 23:14

Znaci, posto me neka logika navodi da (zbog toga) ako ima ad blue mora biti eur6, jer su ga navodno uveli zbog smanjenja zagadjenja :thumbup:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od dragvorl » 24 Maj 2020, 01:15

Nije navodno, nego je za tretman NOx, nekad moze samo EGR-om da se resi, nekad mora i SCR-Adblue. Ja na Focusu 2018. dizel Euro6 nisam imao Adblue.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8782
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Dobro veče

Post od Gaginh0 » 24 Maj 2020, 10:10

Dobro dobro, nisam ni to znao, ali me je prvenstveno interesovalo da li 5 moze da ima ad-blue.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od dragvorl » 24 Maj 2020, 10:50

Sharan E5 ima npr.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Dobro veče

Post od ljuba » 24 Maj 2020, 11:24

Mislim da su i neki francuzi gurali u E5 isto. BMW nije cak do 6...

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45628
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Dobro veče

Post od Geza » 24 Maj 2020, 13:07

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori