Auto-klima

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto-klima

Post od cozmo » 26 Jun 2020, 16:21

Da li simao digitalnu dvozonsku na 307? Ona odlicno regulise, ja imam astmu, sinuse... nemam problem. Uvek otvore za ventilaciju malo spustim nadole, u svakom autu koji vozim.

A nama na Picassu samo odjednom krenula hladi u trecini kapaciteta. Isto tako ugasili auto, upalili popodne i ono cvrc.

Kod mene na AUTO podesavanju nikad nema problema sa magljenjem niti sa regulacijom temperature, ali mora senzor biti ispravan, ovaj u kabini, a takodje i klapne.

Ja u prelaznom periodu zato ne drzim na AUTO, zbog stradanja klapni, nego svakih 7 dana ukljucim klimu jednom duze od 10 minuta. Tako i pise u uputstvu da treba. Dakle, ne AUTO, nego bas AC, u prelaznim periodima, jednom u par dana, da bi se sistem odrzao ispravnim.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto-klima

Post od dragvorl » 26 Jun 2020, 21:06

lami je napisao:
26 Jun 2020, 10:47
Pogledaj da ti nisu odvodi ispod soferke zapuseni, mozda i to povecava vlagu. Ako ih nisi dosad cistio, a parkiras ispod ili blizu drveca, trebalo bi.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Ne samo to, nego ako je vlazan filter kabine onda nema teorije da odmagli.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Krojf
Postovi: 80
Pridružio se: 24 Jun 2020, 15:37
Garaža: Citroen C5 Business line

Re: Auto-klima

Post od Krojf » 26 Jun 2020, 22:11

cozmo je napisao:
26 Jun 2020, 16:21
Da li simao digitalnu dvozonsku na 307? Ona odlicno regulise, ja imam astmu, sinuse... nemam problem. Uvek otvore za ventilaciju malo spustim nadole, u svakom autu koji vozim.
Da, jeste digitalna dvozonska,. Takođe tako obaram otvore jer nema šanse da bih izdržao pogotovo što mi i one blizu relacije koje vozim budu minimalno pola sata u gradskoj gužvi.

Na pežou u početku iskreno nisam ni obraćao pažnju kada palim klimu, možda ne bih ni na citroenu kasnije da mi nije crkla ovamo pa sam onda krenuo da čitam knjigu a ne da odlažem roštilj sa njom. :mrgreen:

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3153
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Auto-klima

Post od Dare4x4 » 26 Jun 2020, 23:01

A koja je logika spuštanja usmerivača vazduha na dole? Ja ih stalno držim usmerene skroz gore računajući da je tu najtopliji vazduh i da će hladan sam spasti niže. Držim obično klimu na automatskom režimu sem što stavim recirkulaciju kada vidim neki dim ili prašinu napolju.

lami
Postovi: 3267
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto-klima

Post od lami » 26 Jun 2020, 23:05

Ako su skroz gore moze da duva direktno u glavu, pretpostavljam zavisi od kola do kola.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Krojf
Postovi: 80
Pridružio se: 24 Jun 2020, 15:37
Garaža: Citroen C5 Business line

Re: Auto-klima

Post od Krojf » 26 Jun 2020, 23:24

Dare4x4 je napisao:
26 Jun 2020, 23:01
A koja je logika spuštanja usmerivača vazduha na dole? Ja ih stalno držim usmerene skroz gore računajući da je tu najtopliji vazduh i da će hladan sam spasti niže. Držim obično klimu na automatskom režimu sem što stavim recirkulaciju kada vidim neki dim ili prašinu napolju.
Pa ta što ko ima problema sa sinusima ne može normalno da funkcioniše od hladnog vazduha kada ide direkt u glavu.

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od ljubitelj » 27 Jun 2020, 00:25

I ja na 307 držim spuštene usmerivače na dole. Nekako nije dobro isprojektovana struja vazduha kada su u srednjem položaju, nije komforno, nekako se raspšršuje na sve strane struja vazduha i udara direktno u telo. Barem je tako na Pugu 307.
Na Volvou držim u povišenom ili skroz gornjem položaju i nema takvog nekomfornog osećaja, nekako je struja vazduha usmerenija prema zadnjem delu kabine izmedju prednjih putnika tako da ne duva hladno direktno u telo a možda što uvek pri hladjenju automatika usmerava deo i na gore tj šoferku i na bočne prozore pa i to stvara drugačije strujanje vazduha kroz kabinu.
Ne bih znao ali je osečaj udobnosti različit.

Ono što je konstrukciona razlika koju primećujem je da Pug307 nema hladjenja bočnih prozora dok to Volvo 900 ima i bude nekako prijatnije kada je sam prozor hladnijii, nije onako vruć na dodir.
Nemaš onaj osećaj da zrači toplota, kao da si u furuni.
Šoeferka se brzo ohladi ali boćni prozori dosta sporo i treba bar 15tak minuta da se primeti taj efekat njihovog hladjenja.

Zimi je kontra, uz šeferku se greju i bočni prozori kod Volvoa pa i to popravlja osećaj.

Sve je isto tj zove se sistem automatska klima ali nije :)

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od ljubitelj » 28 Jun 2020, 09:11

Juče isprobao i varijatnu da su usmerivači vazduha tačno na sredini, duva u glavu. Nekako su sami usmerivači ugradjeni pod nagibom tako da nisu u dobrom položaju u tom srednjem položaju u odnosu na poziciju tj nagib sedišta.

Što se samog hladjenja na ovim temperaturama zadvoljan, lepo hladi.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8034
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Auto-klima

Post od OMP » 29 Jun 2020, 14:21

Meni na 307 sredisnji usmerivaci stoje podigniti na gore a ovi bocni stoje pravo stim sto su zakoseni da biju u stakla, ne smeta mi nista u voznji ali je ventilator uglavnom podesen na 1 tj najslabiji brzinu, 2 koristim samo na pocetku par minuta kad startujem motor da malo brze duva

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od ljubitelj » 29 Jun 2020, 19:41

Kod mene je ventilator na automatici, i uglavnom duva 4-5. brzina. Vrlo retko, ili ja to teško primetim jer je kratko, se uključi 8-ma brzina tj. najjače.

Kada stavim bočni usmerivač kako si opisao meni duva tačno u levi naslon za ruku, tačno u ruku i to mi je neprijatno pa ga podignem na najviše moguće da duva iznad ruke..

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od Xepoj87 » 29 Jun 2020, 21:32

Ja sve na gore, levi malcice nq desno, da se ne odbija u vrat od b stuba, nego da id wpreko glave, a centralni malo ka desno i ide preko ramena, nistq u mene ne duva.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Auto-klima

Post od DukeNS » 30 Jun 2020, 00:57

Ja sam levi iskljucio skroz, jer mi se proslo leto par puta sjebalo rame. Tek naknadno sam skontao od cega je. Sad mi ta strana bas fali kad upekne...

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto-klima

Post od Ivan » 30 Jun 2020, 12:44

Stavi keramicke providne termo folije napred, jesu malo skuplje, ali bas vredi, jer i ja imam problem sa levim ramenom.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Kabal
Postovi: 2885
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto-klima

Post od Kabal » 30 Jun 2020, 16:57

Te keramicke su providne skroz, ne mogu da cimaju na tehnickom i sl? Rade dobro posao?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto-klima

Post od Ivan » 30 Jun 2020, 17:20

Rade posao fenomenalno, neverovatno dobro, kao obicne folije sa 95% zatamnjenja.
Tolika je zastita i odbijanje toplotne energije.

Folije su skoro providne, mislim 10% da zatamnjuju, a kazu da u praksi se ne primete i n diraju na tehnickom, ali sam ipak odradio atest, jer su svakako 2-3 puta skuplje od obicnih, pa je mali trosak, a miran sam i volim da je sve po PS.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Odgovori