Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 02 Jul 2020, 09:36

Ja sam pisao sta ce biti, vi ste me satanisali ovde na forumu.

Imam strucnjaka pored sebe, vrhunskog, covek zna sta radi, najbolji mi je prijatelj ovde u NS.

Kao sto sam i rekao, daleko je ovo od gotovog, a sve sto sam pisao na kraju je i ispalo tacno.

Over and out.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 02 Jul 2020, 09:47

Da mi je tvoje samopouzdanje na mesec dana, osvojio bih svet.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23797
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od dragvorl » 02 Jul 2020, 09:51

Jos samo 7 na lotou da pogodi....
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1956
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Corona virus

Post od 123456 » 02 Jul 2020, 10:01

Samo na jedno pitanje bi se mozda dvoumio da odgovori: "Koji je najbolji auto na svetu - toyota corolla ili peugeot 307?

Korisnikov avatar
Krojf
Postovi: 80
Pridružio se: 24 Jun 2020, 15:37
Garaža: Citroen C5 Business line

Re: Corona virus

Post od Krojf » 02 Jul 2020, 10:06

„Ako dovoljno dugo čekaš uz rijeku, tijela tvojih neprijatelja će proteći njome”
:D

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11074
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 02 Jul 2020, 10:10

Ja i dalje ne znam sta ce biti, koliko ce trajati, koliko mrtvih, mozemo pricamo samo za Srbiju.

Ogroman mi je raspon izmedju najbolje i najgore procene.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6741
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 02 Jul 2020, 10:22

123456 je napisao:
02 Jul 2020, 10:01
Samo na jedno pitanje bi se mozda dvoumio da odgovori: "Koji je najbolji auto na svetu - toyota corolla ili peugeot 307?
Inace tvoje komsije Slovenci su okupirali Istru, i bas udarili u grljenje, ljubljenje, kafane i sl... Nije guzva kao u pravoj sezoni ali nije ni prazno... Najsmesnije mi je sto sam dosao u restoran gde jedem godinama negde polovinom juna a on prepun - nekih mozda 120 ljudi (mali primorski restoran), a onda dolazi sef, kelneri i kuvari sa mnom da se pozdrave, rukuju i izgrle.... A ja tek dosao. Bas sam se stresirao... Inace ima tacno mesta koje su okuprilai Slovenci (njih najvise) pa posle Austrijanci pa onda Nemci... Holandjana ima ali bas u dosta manjem broju...

PS: Najbolji auto na svetu je auto u tvojoj garazi to se bar zna... U kome imas dobre trenutke i mnogo uzivanja... Prema tome odgovor je lak...

Sada se kupam samo ovako :)

Slika

Slika

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1956
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Corona virus

Post od 123456 » 02 Jul 2020, 10:33

To mi je bas neshvatljivo. Vec 10tak dana se intenzivno govori o poostravanju uslova granice sa CRO. I nista konkretno. Procene su, da je 26 % od svih turista iz Slovenije (ukupno ih je u Hrvatskoj 300 000 in svaki dan pristizu 30 000).

U Hrvatskoj se premalo testira i laziraju se podaci. Ne znam zasto Slovenacka vlada stiti Hrvatsku ekonomiju. Trebalo je davno se se zatvori, i zbog sirenja covida i zbog zastite vlastitog turizma.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Corona virus

Post od antivenom » 02 Jul 2020, 11:25


123456 je napisao:
U Hrvatskoj se premalo testira i laziraju se podaci. Ne znam zasto Slovenacka vlada stiti Hrvatsku ekonomiju. Trebalo je davno se se zatvori, i zbog sirenja covida i zbog zastite vlastitog turizma.
Ja kad sam ovo rekao satanizovali ste me a to sam rekao i za RH, MNE i GR i to je istina bolelo to vas neke na forumu ili ne, kao sto je i istina da bi mi trebali da zatvorimo granice, ali onda sve staje pa bi svi kukali jer bi bilo i velikiiii broj otpustenih a i plate i penzije bi morali biti manji.
Ovako, dok je "pod kontrolom" kakvom takvom(nemamo italijanski i spanski scenario) bice otvorene granice iskljucivo zbog ekonomije kao sto su i ove 3 nabrojane a brdo zarazenih u njima, i to svi normalni znaju jer kad ekonomija stane, tad nastaje haos bukvalno a to nijedna drzava ne moze da priusti sebi, moze na kratko i onda se desava sta se desavalo u svetu otkazi manje plate a samo 2 meseca(a tad je najlakse na pocetku) dok kasnije ti ne mozes tako lako da kazes zatvaraj granicu jer prilivi u budzetu su vec mali za razliku od sredine marta kad su bili veci.

I cujte, nije problem koliko je zarazeno daj boze da bude 100% jer se tako gradi imunitet, problem i to je jedino sto treba da se broji a to je broj umrlih od covida19 a tu onda da se vodi evidencija ko je imao sta dodatno od bolesti, i posebno ono najbitnije ako tako cega ima onaj koji nije niodcega bolovao a dobio virus i umro.
Ovi sto su imali brdo pridruzenih bolesti oni bi vise manje uskoro umrli virus je samo ubrzao jer se imunitet borio sa mnogo bolesti i nije izdrzao napad ovakvog virusa, i to nije pravo merilo jacine virusa, vec je merilo koga je isti ubio a bio je zdrav.
Bolesnog(teze) bi i kijavica ubila.
Kako god, ako je to ovako kako izgleda da jeste, moracemo se navici na njega i ziveti sa njim kao sto zivimo sa virusom gripa koji BTW ubije procentualno vise ljudi i vise ljudi se i zarazi njime i o tom niko nista ne kaze, ovo je nov vestacki napravljen virus i ljudi nemaju imunitet i nepoznanica nam se i brzo mutira i sto je jos bitnije otporan je na vrucine tj UV zracenje za razliku od gripa i to je sad problem u pocetku.
Kad se vecina planete zarazi i dobije imunitet(i to je pitanje jer niko jos ne zna koliko isti traje) idalje ce biti tu ali cemo se navici i ziveti kao sto sad zivimo sa virusom gripa.
Koliko kapiram pravi jace upale pluca, rezistentniji je na UV i brze se siri i brze mutira od gripa, ali nije smrtonosniji od gripa.
Recimo sars i mers su smrtonosniji od covida19 procentualno ali se slabije prenose iako su takodje porodica korona virusa.
To je valjda razlika.

Послато са ONEPLUS A3003 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11074
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 02 Jul 2020, 11:49

Sve si lepo napisao, osim da je on daleko smrtonosniji od gripa.
Takodje cinjenca da traje cele godine, ce to jos podici, plus ostje nam i grip.

Dakle da je sve isto kao kod gripa, grip traje 3 meseca.
Ovo traje 12 meseci.
Ako je kod nas umiralo 1000 ljudi godisnje, sad ce od korone umirati jos 4000 godisnje plus grip, 1000 godisnje.

Ovo je banalno i relativizovano, ali samo da znas da si omasio smrtnost drasticno...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Corona virus

Post od tlazar » 02 Jul 2020, 11:51

antivenom je napisao:
02 Jul 2020, 11:25
Kako god, ako je to ovako kako izgleda da jeste, moracemo se navici na njega i ziveti sa njim kao sto zivimo sa virusom gripa koji BTW ubije procentualno vise ljudi
Koliko bih voleo da je ovo tacno, ali nikoga ozbiljnog nisam cuo da tako nesto govori.

Evo neko je rekao da zna nekoga ko je umro od covid-a u 35toj godini, to je npr bas zabrinjavajuce ako nije imao neke teze bolesti pridruzene.

Ja znam za coveka koji je bio na kiseoniku, a mladji je od 30. Ne znam da li je imao pridruzene bolesti.

Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Nikolaa » 02 Jul 2020, 12:04

Mladen7 je napisao:
01 Jul 2020, 17:14
U bazenima ima dosta hlora. U teoriji on i taj virus ubija.
Jel to znaci da ako odemo na bazen i nagutamo se vode iz bazena da cemo se izleciti i ubiti virus u sebi? :rofl:

lupi i ostade ziv... :glavomuzid: :glavomuzid: :glavomuzid:
tlazar je napisao: Evo neko je rekao da zna nekoga ko je umro od covid-a u 35toj godini, to je npr bas zabrinjavajuce ako nije imao neke teze bolesti pridruzene.
umru mladi i zdravi i od obicne influenze... nista se ne zna i treba ljudi da se pomire sa time. svi ceizginemo u vodu, ili niko, ili poneko... boga pitaj :)

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Grujic » 02 Jul 2020, 12:50

Ne znam sto rece coveku da je lupio, poenta je da sam bazen ne bi trebao da bude rizik za prenosenje sto se tice vode, a ne da je bazenska voda lek.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6741
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 02 Jul 2020, 13:11

123456 je napisao:
02 Jul 2020, 10:33
U Hrvatskoj se premalo testira i laziraju se podaci.
Izbori su im ovog vikenda...

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/parlament ... bori-2020/

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 02 Jul 2020, 13:58

antivenom je napisao:
02 Jul 2020, 11:25
... jer kad ekonomija stane, tad nastaje haos bukvalno ...
:doubleup:

Zaključana tema