Vežbanje, dijete, teretana...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od grujicd » 05 Jul 2020, 12:47

Ma brojke za vodu i mišiće izbacuje ona vaga što držiš ručke pa meri nešto strujicom. Ona kaže da se izgubilo mišićne mase. Nemam pojma koliko je realno.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od member » 05 Jul 2020, 13:08

Za ove morphosis nisam nikada čuo. Pa ne mogu ništa ni da kažem osim da im je profil bezveze. Gomila slika transformacija bez ikakvih podataka. Ti rezultati se mogu postići na vrlo ružan i nezdrav način, i onda se ljudi polakome i krenu grlom u jagode.
Meni se više svidja profil od pomenutog Marka. Mada, ima i boljih od njega, ali pošto smo njega pomenuli, a Grujić kaže da ima direktna iskustva, zanima me. Meni se svidja kako on piše- jednostavno, jasno, razumljivo.

Grujićd, žena uplatila neki detox tretman. Rekoh,ajde i meni, da ne blejim okolo. I kad sav video šta mi žena piše za jelovnik, računa, itd. Žja joj čestitao na dobrom marketingu. Ona me gledala bledo. Valjda navikla da joj se dive.
Ona piše plan prehrane na 1200ccal . Pa to može svako, to nije nikakva tajna. Naravno da ćeš mršaviti.
I Vlado je pisao o nekoj nutricioniskiniji kod koje je bio.
Ja bih i tu tvoju, i ovu ženinu, i Vladinu, sve njih u zatvor!



Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Grujic » 05 Jul 2020, 13:22

Morphosis cesto na stori-ju ima q/a, na svaka 2-3 dana i tu odgovaraju na pitanja pa mozes da steknes uvid u sistem.
A imas i neke tekstove na profilu, mozda nisi video.
Generalno je sve jako ozbiljno.

Pisem detaljnije posle, sada sam u poslu.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Vladapetr » 05 Jul 2020, 13:27

@member
Ispaljuješ previše paušalnih ocena da bi mogli da vodimo bilo kakvu smislenu diskusiju

Prvo, nema šta da me ubije. Pijem lek koji pomaže za regulaciju insulina u krvi, a izbacio sam iz ishrane slatkiše (u potpunosti) i belo brašno (maltene u potpunosti), jedem 3 obroka dnevno u pravilnim razmacima. To bi valjda trebalo da bude osnova svake normalne ishrane, nije nikakva eureka.

Drugo, za bilo kakvo mršavljenje moraš (izmedju ostalog) napraviti neki kalorijski deficit. Sa malim deficitom je mršavljenje lakše i "zdravije" ali i traje osetno duže, na šta je spremno možda 10% polaznika. Zato se naprave radikalnije varijante, gde su rezultati mnogo brže vidljiviji.

Konkretno nutricionista kod koje sam išao (Ana Petrović) je ubica, profesionalnost i efikasnost na najvećem mogućem nivou.
Meni konretno je režim ishrane bio takav da ni sekunde nisam bio niti gladan niti slab, imao sam 5 ili 6 obroka dnevno, skinuo 15 kg za dva meseca i ispeglao krvnu sliku na nivo koji nisam imao ni sa 20 godina.
U 3 godine sam se dva puta držao istog jelovnika, oba puta isti rezultat. Meni to nije za zatvor nego za medalju.

Problem sada je što se toliko probila i toliko je tražena, da se do nje maltene ne može ni doći. Radi gomila žena kod nje u ordinaciji, i tu su iskustva već šarena.

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Grujic » 05 Jul 2020, 13:33

Ni ne daje ona te 1200 kalorija dijete koliko znam...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od grujicd » 05 Jul 2020, 13:37

Ona FitPro varijanta donošenja hrane je odlična ko može da priušti. Žena mi se solidno stesala posle 4-5 meseci toga, a godinama je probala razne varijante sa promenljivim ili kratkotrajnim efektima.
Ipak je taj FitPro nešto što može da se gura na duže staze, hrana je i raznovrsna, ukusna i kvalitetna. Glavni problem sa menijem koji ti prepiše nutricionista je da sam praviš te obroke, još ako se pored toga kuva druga hrana za ostale ukućane to zahteva dosta vremena i truda.

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od ftj » 05 Jul 2020, 13:48

Slazem se, pro fit je ubedljivo najlaksi nacin da jedes zdravo i da se ne cimas uopste a da je pritom hrana ukusna i kvalitetna. Al pitanje je koji procenat stanovnistva moze da priusti 350e mesecno za ishranu.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od member » 05 Jul 2020, 13:53

Vlado, apsolutno se slažem s tobom da se ne možemo složiti! :)
Kad smo to utvrdili, možemo da ćakulamo onako relaksirano.

Ubijaš se, iza te tvrdnje stojim. Prvo se ubijaš kilom čokolade, a posle se ubijaš Aninim režimom. Da ,to je ta Ana. Gledao sam njene "programe". Ja se tako ne bih hranio ni sutra, a ne 3 meseca.

Ocene su mi paušalne jer jednostavno ti je celi koncept pogrešan i nemam ni volje da ja tebe nešto ubedjujem da je to pogrešno. Šta znam, tvoj život, tvoja stvar, eto ja samo komentarišem....Samo imamo različita mišljenja.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Vladapetr » 05 Jul 2020, 14:06

Da, samo što ja svoj sud baziram na više puta ponovljenom uspehu kod mene, na maltene neverovatnim rezultatima kod barem 10 ljudi koje poznajem (barem 5 je otišlo kad su videli kako sam se ja prepolovio). A ti svoj sud baziraš na... jbm li ga na čemu, nekom ličnom osećaju za filing
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Delija » 05 Jul 2020, 14:11

Koji je to "uspeh" kad se tako lagano vratis na staro?
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Vladapetr » 05 Jul 2020, 14:20

Ne vratim se brzo, a ne verujem da nutricionista ima mogućnost da mi reprogramira mozak i navike u ishrani.
Ko se drži preporuka ne vraća kilažu, koleginica je skinula 30 a njen muž skoro 50kg i ostali su na toj kilaži evo već 6 godina.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Delija » 05 Jul 2020, 14:24

Plan ishrane mora da bude odrziv na duge staze. Dzabe ekstra rezultati u privremenom ekstremnom rezimu ako je odrzavanje veliki problem. Nije resenje muciti se ceo zivot.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od ikac2000 » 05 Jul 2020, 14:29

Ja imam trenutno 22 kg manje nego pre godinu ipo. Sa 107 na 85 postepeno skidano, jedem bas sve isto kao i ranije, samo sa dosta manje slatkisa, piva i hleba.

Svakog dana 10k koraka plis minus, ali i sladoled, przeno i sl.

Generalno trudim se da imam energetski balans bez odricanja od bilo cega.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Vladapetr » 05 Jul 2020, 14:30


Delija je napisao:Plan ishrane mora da bude odrziv na duge staze. Dzabe ekstra rezultati u privremenom ekstremnom rezimu ako je odrzavanje veliki problem. Nije resenje muciti se ceo zivot.
Znaš kako izgleda npr njen jelovnik za održavanje, pa ceniš da je mučenje i neodrživ?
Kod mene konkretno su jedini i isključiv problem abnormalne količine čokolade koje jedem na dnevnom nivou, ne postoji jelovnik koji to može da koriguje.
Kad sam se hranio po njenom jelovniku, mnogo sam smršao i regulisao krvnu sliku, bez imalo muke. Tj imao sam muku, nisam mogao da jedem čokoladu Slika
Jelovnik se sastojao od onoga što volim da jedem, tako ga pravi. Ne voliš avokado - nema ga u jelovniku. Nećeš papriku, nema paprike. Ona odredi raspored i količine, a takve su da ja ovako ješan nisam ni jednog trena bio gladan.

Kada sam se držao preporuka za održavanje, kilaža nije rasla.
Kad vežem nekoliko dana sa kilo i po sladoleda pred spavanje, vaga počinje da tiltuje.

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Xepoj87 » 05 Jul 2020, 15:09

grujicd je napisao:Ma brojke za vodu i mišiće izbacuje ona vaga što držiš ručke pa meri nešto strujicom. Ona kaže da se izgubilo mišićne mase. Nemam pojma koliko je realno.
Drugaru koji je na fazon 6-8% masti, meri sve u gram sta jede, pije kokosovo ulje na kasiku da bi uneo dovoljno zdravih masti, ide u gym godinama...itd...vaga od 200e izbacuje da ima 18% masti :)
Isto i ja imam neku sto meri i puls(precizno, iznenadjujuce), ali su rezultati za sastav smesni, variram po 5% masti na 2kg :D

Nema to veze sa zivotom...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori